Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Wiadomo, że nawet na koniec bety nie będzie jeszcze tego balansu. Dopiero jak wyjdzie gra można spodziewać się bardziej konkretnych zmian i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 14:09, luzac napisał:


Wow... I mean... OK, o tym nie wiedziałem. ;-)
Dzięki wielkie za te linki, szczególnie za tego pierwszego, gdzie pokazano jedne z pierwszych misji w grze.
Naprawdę zapowiada się ciekawie.
Natomiast co miałem bardziej na myśli pisząc o wielkiej tajemnicy, to sama fabuła kampanii, która jest przecież najważniejsza, a o której nadal wiemy niewiele (i tak ma przecież być ;-)).
Aczkolwiek spotkanie Jima z Zeratulem daje sporo do myślenia.
"Będziesz trzymał jej życie w swoich rękach i chociaż powinna ponieść śmierć za swoje zbrodnie, tylko ona może nas uratować"
Kurcze, już nie mogę się doczekać ostatniego epizodu Protossów (to tak za około trzy lata ;-D), gdzie najprawdopodobniej wszystko to się rozegra.
Dotychczas nie sądziłem, że Jim mógłby kiedykolwiek wybaczyć Kerrigan (przecież osobiście poprzysiągł jej śmierć), ale jak widać chyba nie będzie miał wyboru.

Nota bene sporo fajnych dodatków do gry: stare jednostki jak Firebats lub Science Vessels, upgrady, najemnicy, gigantyczne lasery no i dość fajnie zapowiadający się dla potrzeb treningów challenge mode. "Teraz i Ty będziesz mógł grać jak prawdziwy Koreańczyk." ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 17:16, Numenpl napisał:

Wiadomo, że nawet na koniec bety nie będzie jeszcze tego balansu. Dopiero jak wyjdzie
gra można spodziewać się bardziej konkretnych zmian i tyle.


Nie przesadzaj. Drobne poprawki z pewnością będą nanoszone, ale już teraz każda rasa ma w miarę równe szanse na zwycięstwo. Zerg nadal jest silniejszy od Protossa (ale to objawia się dopiero w end-game), ale to pewnie zostanie poprawione (są jeszcze 2 miechy na to :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 18:40, Feallan napisał:

Nie przesadzaj. Drobne poprawki z pewnością będą nanoszone, ale już teraz każda rasa
ma w miarę równe szanse na zwycięstwo. Zerg nadal jest silniejszy od Protossa (ale to
objawia się dopiero w end-game), ale to pewnie zostanie poprawione (są jeszcze 2 miechy
na to :)).


Moim nic nieznaczącym zdaniem już niewiele zostało do poprawienia. Ultralisk, Phoenix, Mutalisk, może Marauder i ogólnie templar tech u Tossa ze szczególnym uwzględnieniem Archona. Byłbym też za tym, by wyrzucić ten cały śmieszny (obecnie) Mothership i przywrócić Arbitra. Szerzej patrząc nie zaszkodziłoby także doszlifować wczesnego Zerga i air Protossa. Reszta to w zasadzie kosmetyka wychodząca na jaw w konkretnych przypadkach - dodajmy x sekund do czasu produkcji, zmieńmy koszt w gazie o y jednostek itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 18:51, Matteos napisał:

Moim nic nieznaczącym zdaniem już niewiele zostało do poprawienia. Ultralisk,


Jemu tylko zwiększyć szybkość poruszania się i szybkość ataku (trochę) i będzie git. Bo inaczej za mocny będzie. Na Youtube gdzieś są filmiki pokazujące, co robi natechowany Ultralisk z 800 zerglingami. ;) Równie zabójczy przeciwko Marines, Marudom, Hydrom, Zealotom itd. Tylko że można go zmikrować dowolną strzelającą jednostką. o.O

Dnia 25.04.2010 o 18:51, Matteos napisał:

Phoenix,


Pisałem o tym na forum Battle.netu. Proponowałem zmniejszyć jego koszt w gazie, albo zwiększyć armor. Chyba, już nie pamiętam.

Dnia 25.04.2010 o 18:51, Matteos napisał:

Mutalisk,


A co tu do poprawiania? Imby nie ma, Terran go rozwala Thorami, albo Ravenami i tylko ścierwo zostaje. A Protoss ma Stalkery + Sentry z Guadrian Shield.

Dnia 25.04.2010 o 18:51, Matteos napisał:

może Marauder


Ja bym przywrócił koszt upa dla niego na 100/100. Było dobrze, musieli zepsuć. :/

Dnia 25.04.2010 o 18:51, Matteos napisał:

i ogólnie templar tech u Tossa ze szczególnym uwzględnieniem
Archona.


Dark Templary wymiatają. HT ze swoimi Stormami też niezłe, ale mogli by go trochę wzmocnić - najlepiej pole powierzchni. Obecnie bardzo rzadko stosowany. A o Archonie ktoś z Blizzarda powiedział, że sam nie wie, po co on jest. Jakby dać mu splash damage, bo wy wymiatał przeciwko Mutaliskom. A tak to do niczego jest.

Dnia 25.04.2010 o 18:51, Matteos napisał:

Byłbym też za tym, by wyrzucić ten cały śmieszny (obecnie) Mothership i przywrócić
Arbitra.


Ja bym raczej wzmocnił Mothershipa. Obecnie nadaje się tylko do ochrony expów (przychodzi wróg - mass recall i po sprawie).

Dnia 25.04.2010 o 18:51, Matteos napisał:

Szerzej patrząc nie zaszkodziłoby także doszlifować wczesnego Zerga i air Protossa.


We wczesnym Zergu wszystko gra. Tylko Zealot rush groźny, trzeba się zawczasu zaopatrzyć w Roache, albo (lepiej) Banelingi. A jeśli chodzi o air Protossa - poprawić nieszczęsnego Fenixa, zmniejszyć czas przejścia na 2 poziom obrażeń u Void Raya, zwiększyć zasięg Interceptorów wylatujących z Carriera. Tyle. :)

Aha. No i jeszcze ten nieszczęsny Infestor. Przydało by się jeszcze wzmocnić Infested Terrana (najlepiej czas jego życia i prędkość ruchu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 19:02, Feallan napisał:

Na Youtube gdzieś są filmiki pokazujące, co robi natechowany
Ultralisk z 800 zerglingami. ;)


Widziałem. Ale to takie bardzo naciągane starcie, Zerglingi 0/0 vs maksymalnie napakowany Ultras to duża różnica Armor/Dmg. Dodatkowo na tym filmie większość piesków się mota po wykopaniu (nie ma tyle miejsca) i nie atakuje.

Dnia 25.04.2010 o 19:02, Feallan napisał:

Pisałem o tym na forum Battle.netu. Proponowałem zmniejszyć jego koszt w gazie, albo
zwiększyć armor. Chyba, już nie pamiętam.


Ten samolocik ma kilka fajnych zagrań np. podniesienie Ghosta, by zablokować jego tarczoniszczyciel. Ale jak dla mnie nie jest jeszcze dopracowany. Teoretycznie ma zbić lekki air wroga, ale średnio sobie z tym radzi.

Dnia 25.04.2010 o 19:02, Feallan napisał:

> Mutalisk,


Nie chodzi mi o jednostkę samą w sobie, ale o mecz Toss vs Zerg. Niebiescy nie mają wystarczającego anty-air, choć po kilku ostatnich zmianach jest trochę lepiej.

Dnia 25.04.2010 o 19:02, Feallan napisał:

Ja bym przywrócił koszt upa dla niego na 100/100. Było dobrze, musieli zepsuć. :/


Dokładnie - teraz ten up jest symboliczny i równie dobrze mogłoby go nie być. Te ulepszenie jest więcej warte niż 50/50 i chwilkę na research.

Dnia 25.04.2010 o 19:02, Feallan napisał:

Dark Templary wymiatają.


Gdy już uda się do nich dojść... Bardzo dużo czasu i zasobów jest na to potrzebne, chyba za dużo.

Dnia 25.04.2010 o 19:02, Feallan napisał:

HT ze swoimi Stormami też niezłe, ale mogli by go trochę wzmocnić
- najlepiej pole powierzchni. Obecnie bardzo rzadko stosowany.


W większości przypadków lepie sprawia się Colossus na upach. Naturalnie nie zaatakuje on sił powietrznych, ale sam HT też niewiele da przeciw uważnemu przeciwnikowi. Co prawda nadal fajne się rzuca kultowy Storm, ale to już nie jest to samo, co kiedyś (chwila nieuwagi i pół oddziału przetrzepane).

Dnia 25.04.2010 o 19:02, Feallan napisał:

A o Archonie ktoś z Blizzarda
powiedział, że sam nie wie, po co on jest. Jakby dać mu splash damage, bo wy wymiatał
przeciwko Mutaliskom. A tak to do niczego jest.


Niestety. A taki przyjemny masakrator z niego był w SC1... Zamienienie dwóch DT na to coś to zbrodnia.

Dnia 25.04.2010 o 19:02, Feallan napisał:

A jeśli chodzi o air Protossa - poprawić nieszczęsnego
Fenixa, zmniejszyć czas przejścia na 2 poziom obrażeń u Void Raya, zwiększyć zasięg Interceptorów
wylatujących z Carriera. Tyle. :)


Heh, czyli właściwie cała flota do reformy.

Dnia 25.04.2010 o 19:02, Feallan napisał:

Aha. No i jeszcze ten nieszczęsny Infestor. Przydało by się jeszcze wzmocnić Infested
Terrana (najlepiej czas jego życia i prędkość ruchu).


Z Infestorem to ostatnio dzieją się dziwne rzeczy. Ciekaw jestem, na czym się to zakończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Feallan i Matteos jak czytam te wasze wypociny to po prostu no comment

Ultra akurat to jest dobrze wyważony biorąc pod uwagę co sobą reprezentuje. Propozycja zwiększenia szybkości poruszania i ataku jest nie na miejscu bo o to chodzi by można było zmikrować.

Marauder jest teraz zbalansowany więc przestańcie marudzić z tym tekstem ze ulepszenie kosztuje teraz 50/50. Zwiększenie do 100/100 nie ma sensu.

Phoenix zmiejszyć koszt w gazie ale nic ponadto!!
Void Ray jest oki to wyspecjalizowana jednostka!!
Carrier i interceptory nie wymagają żadnych poprawek.

HT jest poprawiony moim zdaniem bo SC1 to była jedna z największych imb jakie wymyślono!!

Infestor jest poprawiany po prostu.
Infested terran ma zwiekszony damage i to wystarczy dalsze buffy dały by temu status IMBA bo macie free jednostki praktycznie.

Archon jest jak siege tank - jednostka sytuacyjna.

Po prostu jest jeszcze spora grupka ludzi którzy nie mogą się przyzwyczaić do stylu gry daną rasą po tych wszystkich zmianach.

Terranie są najbardziej kompletni w tym przypadku , bo trzeba nimi micrować(najbardziej ze wszystkich 3 ras) i stosować kombinacje jednostek.

Protosami tak samo oraz branie pod uwagę kiedy należy użyć chrono boost - chodzi głównie o timingi.

Zergowie polega na macro choć tu jeszcze jest parę rzeczy do poprawki głównie przez imba eco ale widać że twórcy coś w tej kwesti robią!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

Phoenix zmiejszyć koszt w gazie ale nic ponadto!!


Obecnie z tego co widzę feniksów nikt nie używa, jakby w ogóle ich nie było.

Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

Void Ray jest oki to wyspecjalizowana jednostka!!


Też tak uważam. ;-)

Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

HT jest poprawiony moim zdaniem bo SC1 to była jedna z największych imb jakie wymyślono!!


Jest kilka takich skilli, które w SC1 uważałem za mniejsze lub większe przegięcie: Dark Swarm, Plague, Irradiate, Psionic Storm, Lockdown, Stasis Field. I być może coś jeszcze, ale teraz tylko te przychodzą mi do głowy.
I jak zauważyłem wszystkie one poza właśnie skillem HT kompletnie wyleciały z gry (na ogół razem z jednostkami, które ich używały ;-))... który to PS został dość zauważalnie znerfowny. Osobiście usunąłbym też rakietę emp, ale ją też znerfowano.
Jak widać Blizzard myśli podobnie jak ja. ;-) Koniec masowania skilli rozwalających całe armie lub potężne jednostki jednym klikiem.

Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

Archon jest jak siege tank - jednostka sytuacyjna.


Nie wiem jak w SC2, ale w SC1 Siege Tank był wszystkim tylko nie jednostką sytuacyjną. I teraz zauważam, że bardzo często stanowi on trzon sił naziemnych, przy tzw. mechu ale nie tylko.
Natomiast archonów faktycznie nie widywałem w ogóle. Czyżby były aż tak osłabione ?

Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

Terranie są najbardziej kompletni w tym przypadku , bo trzeba nimi micrować(najbardziej
ze wszystkich 3 ras) i stosować kombinacje jednostek.


I trzeba najbardziej ze wszystkich ras na bieżąco zmieniać swoje jednostki na polu walki i dostosowywać je do działania. Raz czołgi, za chwilę, Cruisery, a sekundę później Vikingi. Plus do tego marines i ghosty przez cały czas.
Dam wam cynk na pewien kapitalny mecz rozgrywany pomiędzy Terranem a Protossem, w ramach jakiegoś turnieju.
Wyszperałem go na Youtubie, gdzie pewne osoby zamieszczają najciekawsze ich zdaniem mecze SC1 i 2 z własnymi komentarzami. Nazywa się to HD Starcraft i jest naprawdę fajną inicjatywą.
W każdym razie Terranem gra niejaki TheLittleOne, a Protossem jakiś Nazgul czy coś takiego. Sama walka trwa przez ponad pół godziny, a co ten Terran wyrabia ze swoją armią (oraz z nuklearkami ;-)), to jest po prostu nie do opisania.
Polecam obejrzeć całość. ;-) Poniżej link do pierwszej części.
http://www.youtube.com/user/hdstarcraft?blend=2&ob=4#p/search/4/FGP1-R9rugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

Ultra akurat to jest dobrze wyważony biorąc pod uwagę co sobą reprezentuje. Propozycja
zwiększenia szybkości poruszania i ataku jest nie na miejscu bo o to chodzi by można
było zmikrować.


No nie wiem. Ta jednostka atakuje tylko ground, w przeciwieństwie do najlepszych jednostek Terrana i Protossa (do tego tamte są latające, więc bardziej mobilne). Jak ktoś się postara, to w długiej walce rozstrzela Ultraliska paroma Marinesami. Dla mnie to głupie jest.

Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

Marauder jest teraz zbalansowany więc przestańcie marudzić z tym tekstem ze ulepszenie
kosztuje teraz 50/50. Zwiększenie do 100/100 nie ma sensu.


Bo? Argumenty? My mówimy, dlaczego obecny koszt jest bez sensu. A ty tylko "bo tak i już".

Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

Phoenix zmiejszyć koszt w gazie ale nic ponadto!!


Właśnie o tym napisałem... Koszt w gazie, albo armor...

Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

Void Ray jest oki to wyspecjalizowana jednostka!!


BYŁA wyspecjalizowana. Kiedy były 3 poziomy obrażeń, a Void miał większy bonus vs armored i mniejsze obrażenia bazowe. Teraz nadal najlepsza przeciw opancerzonym, ale bardziej wszechstronna. Tylko koszt bardzo wysoki jak na jednostkę, którą w chwilę rozwalają 3 Hydry... Armor do poprawy.

Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

Carrier i interceptory nie wymagają żadnych poprawek.


DLACZEGO NIE WYMAGAJĄ? Podaj jakąś sytuację, w której Carriery po prostu wymiatają, jak przystało na ich koszt. Są o klasę gorsze od Battlecruiserów.

Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

HT jest poprawiony moim zdaniem bo SC1 to była jedna z największych imb jakie wymyślono!!


Ta, jasne. Jednostka strasznie wolna. Storm był potężny przeciwko Zergowi, przeciwko Terranowi i innemu Protossowi już nie taki super. Po prostu HT trzeba było rozwalać jak najszybciej, wielka mi filozofia...

Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

Infestor jest poprawiany po prostu.
Infested terran ma zwiekszony damage i to wystarczy dalsze buffy dały by temu status
IMBA bo macie free jednostki praktycznie.


A używałeś tego kiedyś? Wcześniej przeciwnik śmiał się, jak tylko zobaczył Infestory. Teraz jest już lepiej, ale te Terrany i tak są kichą.

Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

Archon jest jak siege tank - jednostka sytuacyjna.


?????????

Czyli w jakich sytuacjach jest dobry? Przeciwko Zergowi - porażna, Muty i Hydry się z tego śmieją, tym bardziej Roache. Przeciwko Terranowi - EMP i po sprawie. Poza tym Marudy mogą do niego strzelać i spowalniać, a dowolne inne jednostki dobić. A Archon kosztuje krocie.

Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

Po prostu jest jeszcze spora grupka ludzi którzy nie mogą się przyzwyczaić do stylu gry
daną rasą po tych wszystkich zmianach.


Nie przesadzaj, aż tak wielkich zmian nie było. Chyba tylko u Terka do M&M&M doszła nowa możliwa taktyka - Thory + Helliony.

Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

Terranie są najbardziej kompletni w tym przypadku , bo trzeba nimi micrować(najbardziej
ze wszystkich 3 ras) i stosować kombinacje jednostek.


M&M&M - taaa, to jest kombinacja. :D Większość Terków tak gra. Dziwi mnie to, bo ja uwielbiam używać Ravenów z ich Seeker Missile. Szczególnie w 2v2, kiedy sojusznik robi zwyczajną armię, a ty masz 15 Ravenów z energią na full. Przeciwko Marinom, Hydrom i Mutom - śmierć w 5 sekund.

Dnia 25.04.2010 o 23:21, Numenpl napisał:

Zergowie polega na macro choć tu jeszcze jest parę rzeczy do poprawki głównie przez imba
eco ale widać że twórcy coś w tej kwesti robią!!


Imba eco. Fakt. I do nazywasz to "poprawką"?! Przecież tylko Zerg może w ciągu minuty zrobić sobie 50 jednostek. :/ Protoss może iść i się schować, ze swoim boostem i Warp Gate (które to później jest używane tylko do Stalkerów i paru Sentry, a Zerg ma szeroką gamę jednostek do wyboru).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1)Nie mam bety za to oglądam replaye i widzę co tam się dzieje. Na dodatek dochodzą doświadczenia z innych gier RTS!!
2)Główną siła Marauder''a nie stanowi jego efekt spowolnienia więc nie ma potrzeby zawyżania statusu tej zdolności jako argument by zwiększyć koszty ulepszenia.
3)Sprawa z Ultraliskiem przecież od dawna wiadomo żeby można było zrobić kontrę na kilka sposobów w tym zmikrować.
4)Co do Phoenix to koszty w gazie i/lub czas produkcji reszta bez zmian bo w statystykach jednostka bardzo dobra.
5)Void ray nie jest wszechstronny, byłby gdyby zrobili to co proponujesz bo to ma mieć jakieś słabe strony i marny mi przykład skoro jeden Void Ray kosztuje 250/150, a 3 Hydry kosztują 300/150 więc w kosztach prawie tyle samo.
6)Carriery nie mają wymiatać tak jak tobie się to wydaje. Do niszczenia BC służy void ray.
7)PS jako umiejętność to był game braker innymi słowy przegięcie.Teraz jest jak z EMP dali nerfa i jest oki.
8)Infested terran =>free jednostki => imba. W ilu grach ja widziałem to widziałem to szkoda gadać!! Sam infestor jest jeszcze w fazie napraw.
9)Archon jest jak siege i tu zdanie podtrzymuję choć pewnie coś tu zmienią.
10)Akurat oprócz 3M jest więcej taktyk na mid i late game bo samymi 3M się nie wygra jak się trafi na ogarniętego przeciwnika!!Ale bez jaj terranie są kompletni po tym względem!!
11) W przypadku Eco zergów widać że mnie nie zrozumiałeś bo chodziło mi właśnie o to że to przegięcie - chyba nie muszę wspominać co się działo na początku z roach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 16:38, Numenpl napisał:

1)Nie mam bety za to oglądam replaye i widzę co tam się dzieje. Na dodatek dochodzą doświadczenia
z innych gier RTS!!


Na tym zdaniu powinniśmy zakończyć rozmowę.

Dnia 26.04.2010 o 16:38, Numenpl napisał:

2)Główną siła Marauder''a nie stanowi jego efekt spowolnienia więc nie ma potrzeby zawyżania
statusu tej zdolności jako argument by zwiększyć koszty ulepszenia.


Nie. Ale jest znaczącym wzmocnieniem tej jednostki, głównie w walce z Protossami.

Dnia 26.04.2010 o 16:38, Numenpl napisał:

3)Sprawa z Ultraliskiem przecież od dawna wiadomo żeby można było zrobić kontrę na kilka
sposobów w tym zmikrować.


Tego zdania to nie rozumiem. Sorry. Jakieś słowa chyba wycięło.

Dnia 26.04.2010 o 16:38, Numenpl napisał:

4)Co do Phoenix to koszty w gazie i/lub czas produkcji reszta bez zmian bo w statystykach
jednostka bardzo dobra.


Bardzo dobra tylko przeciwko light latadłom, a tych wiele nie ma. Ja bym ALBO zmniejszył koszt w gazie, ALBO zwiększył armor i obrażenia bazowe (i zmniejszył bonus vs light)

Dnia 26.04.2010 o 16:38, Numenpl napisał:

5)Void ray nie jest wszechstronny, byłby gdyby zrobili to co proponujesz bo to ma mieć
jakieś słabe strony i marny mi przykład skoro jeden Void Ray kosztuje 250/150, a 3 Hydry
kosztują 300/150 więc w kosztach prawie tyle samo.


Ale 3 Hydry to akurat są wszechstronne. A zresztą te 50 minerałów może stanowić o być, albo nie być. ;)

Dnia 26.04.2010 o 16:38, Numenpl napisał:

6)Carriery nie mają wymiatać tak jak tobie się to wydaje. Do niszczenia BC służy void
ray.


Carriery zawsze wymiatały, nawet przeciw BC (chociaż naturalnie mniej). Wszystko byłoby ok, gdyby nie ten badziewny zasięg.

Dnia 26.04.2010 o 16:38, Numenpl napisał:

8)Infested terran =>free jednostki => imba. W ilu grach ja widziałem to widziałem
to szkoda gadać!! Sam infestor jest jeszcze w fazie napraw.


Infested Terran żyje z 30 sekund. o.O

Dnia 26.04.2010 o 16:38, Numenpl napisał:

9)Archon jest jak siege i tu zdanie podtrzymuję choć pewnie coś tu zmienią.


Ale do czego on służy? Ja o konkrety proszę. Próbowałem tego jakoś sensownie użyć i nie udało się. A na forum bety ludzie są zgodni - Archon do poprawki.

Dnia 26.04.2010 o 16:38, Numenpl napisał:

10)Akurat oprócz 3M jest więcej taktyk na mid i late game bo samymi 3M się nie wygra
jak się trafi na ogarniętego przeciwnika!!Ale bez jaj terranie są kompletni po tym względem!!


W late game to tylko Battlecruisery i Raveny. Zabójcza kombinacja. Tylko Starportów dużo trzeba mieć. Można też przez całą grę pakować Thor + Hellion. Też dobrze.

Dnia 26.04.2010 o 16:38, Numenpl napisał:

11) W przypadku Eco zergów widać że mnie nie zrozumiałeś bo chodziło mi właśnie o to
że to przegięcie - chyba nie muszę wspominać co się działo na początku z roach!!


Roach to tylko kozioł ofiarny. ;) Nerfili te biedne zwierzątka w każdym patchu - wszystko ok, ale ostatni nerf był niepotrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakieś taktyki grania terranami? Bo ja o dziwo jak próbuję zagrać czymś innym niż protoss to dostaję wycisk =/ Np. gram 6 gier, nie gram protossami = 6 porażek, 6 gier protkami = 6 zwycięstw =/ A już mi brzydną protki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 17:40, B1SH0P napisał:

Zna ktoś jakieś taktyki grania terranami? Bo ja o dziwo jak próbuję zagrać czymś innym
niż protoss to dostaję wycisk =/ Np. gram 6 gier, nie gram protossami = 6 porażek, 6
gier protkami = 6 zwycięstw =/ A już mi brzydną protki.


Marines + Maraudery + Medivaci (to standard)
Thory + Helliony
Raveny + Battlecruisery (to na koniec gry, przejście z marines itd)

Poza tym masa innych mniej standardowych strategii. Często baw się nukami. Wielu graczy nie daje sobie z nim rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku tnij cytaty!!!!

Ultralisk mi chodziło o to micro jednostkami strzelającymi tak ma być (więcej opcji na kontrę)poza tym on ma upgrade do poruszania się więc jest w porządku!!

No i Archon właśnie najbardziej kłopotliwa sprawa. Pod paroma względami jest niezły bo nie dostaje obrażeń od bonusów takich jak atak Maraudera -> 10 damage tylko dostaje. Atak pod względem statystyk też nie jest zły 25+ 10vs bio. Splash damage też posiada więć co jest nie tak!?

To proste ten splash jest po prostu do kitu. A przez to używa się go w ostateczności!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 17:40, B1SH0P napisał:

Zna ktoś jakieś taktyki grania terranami? Bo ja o dziwo jak próbuję zagrać czymś innym
niż protoss to dostaję wycisk =/ Np. gram 6 gier, nie gram protossami = 6 porażek, 6
gier protkami = 6 zwycięstw =/ A już mi brzydną protki.


Niby możesz stosować to co napisał Feallan, ale tak naprawdę to nie ma jednego uniwersalnego techa na całą grę.
Zwykle trzeba od czegoś wyjść, a potem na bieżąco dostosowywać się do zmian na polu walki i taktyki przeciwnika.
Terranie są najbardziej taktyczną rasą i niestety gra nimi nie jest najłatwiejsza.
Nota bene nadal polecam filmik, który zamieściłem kilka postów temu. Brawurowa gra Terranami. Tak się właśnie nimi gra. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 19:13, Matteos napisał:

He, he. Niektórzy Map Makerzy to nie są normalni ludzie...
http://www.youtube.com/watch?v=fFbFCTziw28&feature=player_embedded#!

Na rozmaitych serwisach pojawiają się przeglądy rożnych dokonań za pomocą edytora, ale
ten wyścig akurat najbardziej mi się spodobał (co nie znaczy, że jest najlepiej zrobiony).


Co tu dużo pisać... padłem. ;-D
Jak to ktoś napisał w komentarzach: go go Colossus. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 19:13, Matteos napisał:

He, he. Niektórzy Map Makerzy to nie są normalni ludzie...
http://www.youtube.com/watch?v=fFbFCTziw28&feature=player_embedded#!

Na rozmaitych serwisach pojawiają się przeglądy rożnych dokonań za pomocą edytora, ale
ten wyścig akurat najbardziej mi się spodobał (co nie znaczy, że jest najlepiej zrobiony).

To było tylko kwestią czasu skoro pamięta się wyścigi w W3!!XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 17:46, Numenpl napisał:

Ultralisk mi chodziło o to micro jednostkami strzelającymi tak ma być (więcej opcji na
kontrę)poza tym on ma upgrade do poruszania się więc jest w porządku!!


Nawet po upie strasznie wolny jest. A up swoje kosztuje i swoje się robi. Bez upa to jak ślimak.

Dnia 26.04.2010 o 17:46, Numenpl napisał:

No i Archon właśnie najbardziej kłopotliwa sprawa. Pod paroma względami jest niezły bo
nie dostaje obrażeń od bonusów takich jak atak Maraudera -> 10 damage tylko dostaje.
Atak pod względem statystyk też nie jest zły 25+ 10vs bio. Splash damage też posiada
więć co jest nie tak!?


Nie grałeś. A na replayach nie widać wielu rzeczy. Splasha ma, ale jest on mikroskopijnej wielkości (w porównaniu do tego ze SC1 śmiech na sali). Obrażenia były by ok, gdyby nie ten nieszczęsny splash.

Dnia 26.04.2010 o 17:46, Numenpl napisał:

To proste ten splash jest po prostu do kitu. A przez to używa się go w ostateczności!!


Go, czyli Archona? Nawet nie w ostateczności. Już lepiej poczekać, aż HT energia się odnowi. :) Zwiększyć rozmiary splasha i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować