Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2010 o 10:29, Bambusek napisał:

Teraz zamiast masować Marauderów musisz najpierw wynaleźć im te pociski. Bardzo dobra
zmiana, Marauderzy mający tą zdolność z bazy byli po prostu za dobrzy jak na swój koszt.
A i tak płacisz za ten upgreade mniej i masz go szybciej jak Protoss Blink dla Stalkerów
czy Szarżę Zealotów.


Zgadza się. Ale zauważ, że we wczesnej grze Marauder ze swoim skillem był jedyną kontrą na Zealoty. Później gdy protoss wynajduje szarżę na Zealotach to one miażdżą Maraudery. Obecnie jest tak, że zanim wynajdziesz spowalniające pociski, protoss prawdopodobnie też już będzie miał szarżę. Więc Maraudery odpadają kompletnie. A jedyna inna kontra na Zealoty, która przychodzi mi na myśl to Banshee. Tylko, że do nich trzeba zajść dużo dalej w techu niż do Zealotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 15:00, M1k3 napisał:

Helion zjada żelki

O tym nie miałem pojęcia. Widziałem go używanego na zerlingi i harasu na zerga, ale nigdy na tossa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 15:03, Macios napisał:

O tym nie miałem pojęcia. Widziałem go używanego na zerlingi i harasu na zerga, ale nigdy
na tossa.


To czego gadasz, że "jedyną kontrą jest...", kiedy nawet nie używałeś wszystkich możliwych jednostek? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 15:03, Macios napisał:

> Helion zjada żelki
O tym nie miałem pojęcia. Widziałem go używanego na zerlingi i harasu na zerga, ale nigdy
na tossa.


Na zealoty są rewelacyjne. Ich szarża ma cooldown, więc podskoczą do hellionów raz, wystarczy trochę pomicrować i można wyjść z minimalnymi stratami. A podczas większej zadymy mogą sobie spokojnie stać za emenemsami i nawet nieźle im idzie dzięki splashowi. Samobójcze akcje w high templarów też nieźle im wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 15:09, Feallan napisał:

To czego gadasz, że "jedyną kontrą jest...", kiedy nawet nie używałeś wszystkich możliwych
jednostek? o.O


"jedyna inna kontra na Zealoty, która przychodzi mi na myśl" Przepraszam, że nie znam wszystkich możliwych zagrań na pamięć i nie potrafię ich przywołać w każdym momencie ;]

>Na zealoty są rewelacyjne. Ich szarża ma cooldown, więc podskoczą do hellionów raz, wystarczy trochę >pomicrować i można wyjść z minimalnymi stratami. A podczas większej zadymy mogą sobie spokojnie stać za >emenemsami i nawet nieźle im idzie dzięki splashowi. Samobójcze akcje w high templarów też nieźle im wychodzą

W ogóle uważam że heliony są niedocenianą jednostką. Bardzo rzadko je widać w innych matchupach niż TvZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2010 o 15:58, Macios napisał:

W ogóle uważam że heliony są niedocenianą jednostką. Bardzo rzadko je widać w innych
matchupach niż TvZ.


Wymagają więcej niż Attack move, dziwisz się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 16:30, M1k3 napisał:

Wymagają więcej niż Attack move, dziwisz się?

Tak, bo oglądałem całkiem sporo meczów z ZOTACa czy chociażby polskiego TerranCup i uwierz mi, że nie widziałem ani razu helionów w PvT, a poziom finałowych spotkań jest naprawę wysoki i na pewno nie ogranicza się do "attack move".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 14:48, Macios napisał:

Obecnie jest tak, że zanim wynajdziesz spowalniające pociski, protoss prawdopodobnie
też już będzie miał szarżę.


Mało prawdopodobne. Pociski Marauderów masz w Labie, który i tak musisz postawić jak chcesz Marauderów. A do Szarzy musisz mieć ddoatkowy budynek i jest 2 razy droższa. Jeżeli Protoss ma szarze przed tym, jak Terran wynajdzie pociski to Terran dziwnie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 21:16, B1SH0P napisał:

Witam, czy to tylko ja mam napisane przy próbie logowania, że BNET jest niedostępny?


Przed chwilą sprawdziłem. Mi też nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może nie wykorzystane zaproszonko ja już czekam na klucz od początku bety i nic jak by ktoś miał to bym bardzo prosił igloopol23@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie Patch 9! Może w końcu sobie pogram... Zmiany "duże" w rozumieniu interfejsu i opcji (np. osiągnięcia), małe w balansie. Chyba nie muszę mówić, która rasa dostała nerf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 21:31, Matteos napisał:

Nareszcie Patch 9! Może w końcu sobie pogram... Zmiany "duże" w rozumieniu interfejsu
i opcji (np. osiągnięcia), małe w balansie. Chyba nie muszę mówić, która rasa dostała
nerf?



Ogólnie zmiany wyglądają na świetne, ale patcha jeszcze nie można ściągać, to nie przetestuję. Fajnie, że wzmocniono trochę Infestora, ale wydłużenie czasu budowy Immortala i zmniejszenie kosztu upa dla Marauderów to jakaś komedia. Czemu oni się tak uwzięli na biednego Protossa? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 08:06, B1SH0P napisał:

Ściągnął się komuś już patch?


Na europejskich serwerach patch miał pojawić się po 19:00. Cosik się jednak nie udało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 16:26, Matteos napisał:

Na europejskich serwerach patch miał pojawić się po 19:00. Cosik się jednak nie udało...

Ekhm... Przecież nie ma jeszcze 19:00...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować