Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Co do Archona i jego splasha to wiem o co chodzi z tym splash bo wcześniej oglądałem filmik i czytałem forum team liquid. Wiem że na początku sądzono że jest tak jak w Helionie a później okazało się że to jest tradycyjny tylko taki mały zasięg!!XD

A ta ostateczność to gdy wiesz że nie wygrasz więc co by tu dla jaj zrobić !!XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 21:24, Numenpl napisał:

A ta ostateczność to gdy wiesz że nie wygrasz więc co by tu dla jaj zrobić !!XD


Archon ma jedno zastosowanie - upokorzenie przeciwnika. Gdy już i tak wygrywasz, to mergujesz kilka takich kulek i nimi roznosisz (i tak już pokonanego) przeciwnika. Jegomość po takim ciosie będzie potrzebował odpowiedniej terapii (OMG Archons LOL). Podobny efekt daje atak probe''ami. Innej funkcji nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o drużynówkach? Sądząc po tym, co teraz dzieje się w 2v2, wyższe tryby 3v3 i 4v4 będą prawdziwą masakrą dla danych kombinacji ras. Na razie widzę na przykład, że Toss/Toss <<<<< Zerg/Terran. Naturalnie sam z siebie bym w takie coś nie grał, ale niestety System wybiera za mnie... Zerg wydaje się najlepszym kompanem do drużyny - Zerglingi i Mutaliski mogą szybko dotrzeć z pomocą i wyprowadzać kontrataki, a Hydraliski swą uniwersalnością jeśli nie całkowicie kontrują, to co najmniej skutecznie walczą z każdym buildem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 19:43, Daimon_Frey napisał:

Rozwalił mnie ten tekst Thora:
"Jeśli ktoś zapyta mnie czy zabiłem zerga, odpowiem że tak. Bo to złe zergi były" xD


LOL, niezłe. :D Ale nie słyszałem tego ani razu. Raz mi tylko SCV walnął świetnym tekstem, jak mu kazałem zaatakować pylona stawianego w mojej bazie przez Protossa:

"What, you are out of marines?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 18:21, Matteos napisał:

Co myślicie o drużynówkach? (...)


Gram tylko drużynówki, bardzo fajnie grało mi się z moim teammate protossem, ale trafił go szlag z powodu reaper rushy i przerzucił się na terrana tak jak ja. Brak mi jego immortali i sztormu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 20:08, M1k3 napisał:

Gram tylko drużynówki, bardzo fajnie grało mi się z moim teammate protossem, ale trafił
go szlag z powodu reaper rushy i przerzucił się na terrana tak jak ja. Brak mi jego immortali
i sztormu ;)


Fakt, od czasu "odkrycia" przez ludzi Reaperów Toss musi iść prosto w Stalkera albo GG w pierwszych minutach. Lekko to wkurzające. Czasami trafię na wybitnego antywymiatacza i szwendającego się Reapera pokonam Probami (?!), ale zwykle biedny Zelota musi robić za straszak i biegać dookoła do czasu pojawienia się strzelającego kolegi (co nawet na ChBoost nie trwa krótko). Inna sprawa, że jeśli po drugiej stronie jest Terran massujący Maruderów wraz z kompanem dostarczającym mięsa na pierwszą linię (Zergling, Zelota), to baaardzo ciężko Protossowi coś takiego zatrzymać...

A co do Immortali, to rzeczywiście bardzo charyzmatyczna jednostka. No i nie zapominajmy o Herbie, najbardziej ownującej formie życia w SCII!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepszy teksty pl to dla mnie tekst heliona pt "O tak jestem bardziej napalony niż zając zwiewający z podpalonym ogonem" , tekst kosiarza "Te odrzutniki podpalają mi tyłek!!" oraz teksty maraudera "Złotko jak na ciebie patrzę to mi się bezpieczniki w skafandrze przegrzewają (po czym wybuch) ups o w mordę przedwczesna detonacja" i "Spod jakiego jesteś znaku skarbie ja z pod bomby!!" ja nie mogę XD!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaką teraz obronę mają Terranie przeciw mutualiskom ? Dużo mówi się o marines, ale nie oszukujmy się, Mutualiski są znacznie szybsze i zwrotniejsze i kiedy ktoś zrobi grupę z 10 mutualisków, będzie tylko podlatywał i odlatywał, a marines nic im nie zrobią.
Thory... czy ktoś w ogóle widzi jakiekolwiek zastosowanie dla tych jednostek w grze ? Z tego co ja widuję są za słabe, za drogie i za wolne. Jedyne rozwiązanie jakie widywałem z ich udziałem, to tzw thorshipy, czyli dropship ze zwiniętym Thorem harrasujący zbieraczy wroga... ale i to jest dość mało praktyczne.
Co więc pozostaje, Vikingi ? Chyba nie, bo mutualisków zawsze będzie więcej. Te mogą być na Brood lordy ewentualnie. Więc ? Raveny z ich rakietą ?
Kiedyś Terran miał Valkirie, miał Irradiate no i przede wszystkim Goliaty. Teraz wszystko to znikło, więc tak zacząłem się zastanawiać.

I jeszcze chciałem się zapytać, jak obecnie w SC2 wygląda odpalanie skilli / spelli dla kilku różnych jednostek naraz ? Np. kiedy zaznaczam jednocześnie Ravena, marinea i siege tanka. I teraz chcę jak najszybciej odpalić w jednym momencie rakietę heat seeking, rozłożyć czołg i użyć marinowi stimpaka ?
Czy muszę tak jak w Jedynce pojedynczo klikać na każdą jednostkę ? Jak teraz wygląda interface po zaznaczeniu kilku jednostek z ręcznie odpalanymi skillami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 22:09, Dann napisał:

Mam pytanie, jaką teraz obronę mają Terranie przeciw mutualiskom ?(...)

Z tego co piszesz albo nie widziales dobrze zagranego Thora albo nie masz pomysłu jak go użyć. Thor masakruje mutale, ma 9 zasięgu anti-air więc nie musi za nimi wcale tak mocno biegać, postaw thora przy ekspie a gdy mutale zaczną broić zacznij wszystkimi scv go naprawiać, mutale uciekną albo się rozlecą.
Discoball też nieźle się sprawdza ale zerg musiałby się zagapić.
Viki się nie nadają bo są za wolne, w bezposredniej walce z mutalami też idzie im mocno srednio, za to maraudery wymieszane z marinami stają się mutaliskproof bo tylko samobójca by do nich podleciał. Nah, mutale nie są takie straszne jak się nauczy przeciwni nim grać.

Dnia 27.04.2010 o 22:09, Dann napisał:

Czy muszę tak jak w Jedynce pojedynczo klikać na każdą jednostkę ? Jak teraz wygląda
interface po zaznaczeniu kilku jednostek z ręcznie odpalanymi skillami ?


Jak w warcrafcie 3, przełączasz tabem pomiędzy jednostkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 22:09, Dann napisał:

I jeszcze chciałem się zapytać, jak obecnie w SC2 wygląda odpalanie skilli / spelli dla
kilku różnych jednostek naraz ? Np. kiedy zaznaczam jednocześnie Ravena, marinea i siege
tanka. I teraz chcę jak najszybciej odpalić w jednym momencie rakietę heat seeking, rozłożyć
czołg i użyć marinowi stimpaka ?
Czy muszę tak jak w Jedynce pojedynczo klikać na każdą jednostkę ? Jak teraz wygląda
interface po zaznaczeniu kilku jednostek z ręcznie odpalanymi skillami ?


Jak w Warcrafcie 3, dostaliśmy do swojej dyspozycji magiczny przycisk TAB. ;)

Z rzeczy dość oczywistych: mój pobyt w srebrnej lidze skończył się, zanim na dobrą sprawę się zaczął. Jestem do dupy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 22:25, M1k3 napisał:

Z tego co piszesz albo nie widziales dobrze zagranego Thora albo nie masz pomysłu jak
go użyć. Thor masakruje mutale, ma 9 zasięgu anti-air więc nie musi za nimi wcale tak
mocno biegać, postaw thora przy ekspie a gdy mutale zaczną broić zacznij wszystkimi scv
go naprawiać, mutale uciekną albo się rozlecą.


Skoro tak piszesz... ale mimo wszystko nadal jest dość wolny.

Dnia 27.04.2010 o 22:25, M1k3 napisał:

Viki się nie nadają bo są za wolne, w bezposredniej walce z mutalami też idzie im mocno
srednio, za to maraudery wymieszane z marinami stają się mutaliskproof bo tylko samobójca
by do nich podleciał. Nah, mutale nie są takie straszne jak się nauczy przeciwni nim
grać.


Tylko że nikt właśnie podlatywać nie zamierza. Prawdziwi upierdliwcy zbijają swoje mutualiski w kupę i co chwila podlatują i odlatują. :-)

Dnia 27.04.2010 o 22:25, M1k3 napisał:

Jak w warcrafcie 3, przełączasz tabem pomiędzy jednostkami.


Tak podejrzewałem. :-(
Szczerze pisząc liczyłem na nieco inne rozwiązanie. Dokładnie takie, że po zaznaczeniu marina i tanka mamy na interface obok siebie dwie ikonki: Stimpacks i Siege mode. A tu okazuje się, że trzeba jeszcze kombinować z Tabem, który coby nie było w ferworze walki można czasami niechcący wcisnąć dwa razy zamiast raz. Średnio podoba mi się to rozwiązanie TBH.

Tak BTW, jak to jest z odpalaniem skilli jak Yamato gun albo Psionic storm ? Bo coś kojarzę, że teraz mając np. dwa HT storma odpali tylko jeden. A np. z Siege mode jest tak samo ? Kilkam siege mode i z 20 czołgów tylko jeden się przestawi i muszę klikać 20 razy tą samą ikonkę ? :-)


@ luzac

Dzięki za odpowiedź.
BTW, ta srebrna liga, to jacyś progamerzy jak przypuszczam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosi siedzą w platynowej. :P Ja jak wcześniej mówiłem, jestem do dupy.

Yamato strzela się pojedynczo, Tanki i Vikingi transformują się wszystkie jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do thora skoro o nim mowa. Coraz bardziej jednostka zbiera pochlebne opinie. Nie tyle za AA z zasięgiem = 10 bo tu ma na starcie 32 damage + 16 vs light + splash to jeszcze ground 90 damage + special 500 damage przeciwko pojedyńczemu celowi ze stun!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 23:30, luzac napisał:

Prosi siedzą w platynowej. :P Ja jak wcześniej mówiłem, jestem do dupy.


Czyli srebrna to pewnie coś jak "jeszcze nie pro, już nie newbies". ;-)
No cóż, współczuję szczerze, aczkolwiek jestem przekonany, że nie może być aż tak źle.
Widywałem różne replaye i różnych graczy, w tym takich, którzy np. zrekrutowali kilka zealotów, a potem siedzieli w swojej bazie powoli zbierając minerały (cały czas z jednej bazy) i czekając na mothershipa oraz na carriery, jakby te jednostki miały im zapewnić zwycięstwo.
A jak już stracili całą bazę, to uciekali jednym probe''m i stawiali nowy Nexus gdzieś w gołym polu.
Az chciałoby się powiedzieć: ta gra to nie KKND, tu nie ma jednostek słabych i silnych. Każda ma swoje przeznaczenie, mocne i słabe strony.
A skoro już siedział w tej swojej bazie, mógł chociaż obstawić się wieżyczkami, ale gdzie tam. :-)

Dnia 27.04.2010 o 23:30, luzac napisał:

Yamato strzela się pojedynczo, Tanki i Vikingi transformują się wszystkie jednocześnie.


A no to w porządku. Taki podział na skille aktywowane grupowo oraz pojedynczo.
Dobre i to. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 23:22, Dann napisał:

BTW, ta srebrna liga, to jacyś progamerzy jak przypuszczam ?


Istnieją następujące ligi: Miedziana, Brązowa, Srebrna, Złota, Platynowa (od najsłabszej do najlepszej). Na początku zabawy z multi rozgrywasz kilka meczy klasyfikacyjnych z losowo dobieranymi przeciwnikami o zróżnicowanym stopniu umiejętności. Na podstawie wyników system decyduje, gdzie zaczniesz swoje podboje. Dokładne kryteria są tajne. W początkach bety klasyfikowanie nie było jeszcze zbyt dopracowane i stosunkowo łatwo było dostać się do platyny (np. ja tam byłem, co uważam za błąd algorytmu). Obecnie, po patchach i resetach, jest to dużo bardziej doszlifowane. Platynowi to najczęściej weterani i znani gracze turniejowi oraz wszelka inna utalentowana zbieranina. Złoto to styk wybitności i świata zwykłych śmiertelników itd.

Aby nie robić śmietnika (kilka tysięcy graczy w tych 5 grupach) poszczególne ligi podzielone są jeszcze na dywizje - są to po prostu niezależne od siebie grupki graczy z tej samej ligi. Każdy mecz rankingowy jest oceniany punktowo - jeśli dokopiesz dużo silniejszemu przeciwnikowi, dostaniesz więcej punktów niż równając z ziemią nooba. Z drugiej strony, porażka w walce z wymiataczem nie jest surowo karana. Co innego, jeśli polegnie się na słabeuszu... O ile jesteś stale na szczycie (albo nizinach...) drabinki swojej dywizji, system może przerzucić Cię do ligi lepiej odpowiadającej Twoim umiejętnościom - zarówno w górę jak i w dół. Dlatego jeśli ktoś wpadnie do Srebra po samych kwalifikacjach, to jeszcze nic nie znaczy. Być może miał farta i po kilkunastu meczach spadnie.

Po ostatnim resecie jeszcze nie rozegrałem wystarczającej ilości spotkań by mówić o moim ostatecznym miejscu w StarCraftowej hierarchii (na mecze trzeba mimo wszystko sporo czasu poświęcić), ale obecnie jestem w Złocie 1v1 i 2v2. I żywcem mnie nie strącą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 01:37, Matteos napisał:

Istnieją następujące ligi: Miedziana, Brązowa, Srebrna, Złota, Platynowa (od najsłabszej
do najlepszej). Na początku zabawy z multi rozgrywasz kilka meczy klasyfikacyjnych z
losowo dobieranymi przeciwnikami o zróżnicowanym stopniu umiejętności. Na podstawie wyników
system decyduje, gdzie zaczniesz swoje podboje.


Dzięki wielkie za precyzyjne sprecyzowanie sprawy. ;-)
Ja generalnie w SC1 za dużo w multi nie grałem jako że biorąc ten ranking z SC2 prawdopodobnie i tak uplasowałbym się gdzieś poniżej ligi miedzianej. ;-)

Ja bardzo lubię grać defensywnie, to taki nawyk wyrobiony przy obu częściach KKND (szczególnie przy Dwójce, gdzie wieżyczki były naprawdę wieżyczkami), TA, serii Earth i generalnie grach Westwoodu. ;-)
Innymi słowy lubię zbudować sobie kilka(naście ;-)) wieżyczek, zrekrutować jako takie siły ofensywne, dokładnie zbadać mapę i powoli obmyślić plan działania, po czym precyzyjnie rozstawić swoje siły i zaatakować. Pomijając fakt, że moje APM nigdy nie było zbyt wysokie. ;-)
Dlatego właśnie w SC bardzo lubię powracać do trybu singleplayer, którego wszystkie 6 kampanii przeszedłem już z kilkanaście razy co najmniej ;-)... teraz też jestem gdzieś pod koniec kampanii Zergów w BW (misja, gdzie trzeba pozbyć się naukowców na Tarsonis), tylko że mam małą prz erwę. ;-)

Dnia 28.04.2010 o 01:37, Matteos napisał:

Aby nie robić śmietnika (kilka tysięcy graczy w tych 5 grupach) poszczególne ligi podzielone
są jeszcze na dywizje - są to po prostu niezależne od siebie grupki graczy z tej samej
ligi. Każdy mecz rankingowy jest oceniany punktowo - ...


Fajnie to wymyślili, ale i tak wolę nie robić z siebie totalnego rookiego, którego potem ktoś nagra i wrzuci na YT z podpisem: "jak nie należy grać w Starcrafta 2." ;-)

Dnia 28.04.2010 o 01:37, Matteos napisał:

Po ostatnim resecie jeszcze nie rozegrałem wystarczającej ilości spotkań by mówić o moim
ostatecznym miejscu w StarCraftowej hierarchii (na mecze trzeba mimo wszystko sporo czasu
poświęcić), ale obecnie jestem w Złocie 1v1 i 2v2. I żywcem mnie nie strącą!


Czyli że jesteś niemal jak pro. ;-) A jaką masz ksywkę, jeśli można wiedzieć ? Może rozpoznam Cię gdzieś na jakichś fajnych replayach. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 22:01, Numenpl napisał:

najlepszy teksty pl to dla mnie tekst heliona pt "O tak jestem bardziej napalony niż
zając zwiewający z podpalonym ogonem" , tekst kosiarza "Te odrzutniki podpalają mi tyłek!!"
oraz teksty maraudera "Złotko jak na ciebie patrzę to mi się bezpieczniki w skafandrze
przegrzewają (po czym wybuch) ups o w mordę przedwczesna detonacja" i "Spod jakiego
jesteś znaku skarbie ja z pod bomby!!" ja nie mogę XD!!


Te teksty dużo lepiej brzmią w oryginale :D Zwłaszcza Reapera i płonącym tyłku :) (jeden z najlepszych tekstów imo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować