Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2012 o 20:56, Numenpl napisał:

czy po patchu 1.5.0 oprócz zmiany języka prawdopodobnie czekają mnie jeszcze jakieś cyrki??

gra może się wieszać
może odrzucić Cię nowa szata graficzna
nie można pisać "ó" ponieważ alt+o jest nastałe przypisane do firend listy
no i pewnie jeszcze coś się znajdzie o czym nie wiem/zapomniałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

roache na customie zajmują 1 supply, oprócz tego po patchu już 2 razy mi wyskoczyło, ze mój komputer spowalnia grę co mi się wcześniej nie zdarzało; podobno niektórym ludziom po przegranym ladderze odejmuje po 200 pkt zamiast 13, generalnie dzieje się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie nawet nie udaję się zainstalować tej nowej łatki.

Wpierw coś ściągało, gdy skończył, dostałem informacje o potwierdzeniu konfiguracji i że może to potrwać 15-16 minut. Dałem "tak" i wywaliło mi jakiś błąd i od teraz nic mi aktualizuje tylko stoi na 0%. Wyłączyłem zaporę i próbowałem zmusić grę aby raz jeszcze zaczęła ściągać łatkę, bez skutku. Nie mam zamiaru od nowa instalować całego SC2.

Blizzard chyba zaczął przyjmować praktykantów do pracy, bo nie wiem jak można tłumaczyć te ich porażki.

Jestem absolutnie pewien, że będzie to samo z WoWem 25 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego że aktualizacja stoi na 0% - u mnie było tak samo, ale wystarczyło po prostu poczekać aż przemieli wszystkie pliki gry, trwało to ze 30 minut. Potem pobrało ponad 1gb łatki i gra śmiga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra moje wrażenia z patch 1.5.0

setup file 8 minut, download niecałe 10 minut przy transferze średnio 2,89 MB/s(P2P OFF!!) aktywacja i pierwsze odpalenie jakieś 5 minut - czyli gładko mi to poszło 8)

Miałem wersję eng zainstalowaną i tak zastałem - nie było grzebania w pliku XD

Optymalizacja jest dobra po prostu poprawili grafikę i dali dodatkowe bajery(roślinki oraz banerki na na mapkach) przez wymagania wzrosły co widać na lost temple. Test fps zrobiłem na Left2Die v1.3(chyba najgorszy teammate mi się trafił jaki mógł). ustawienia rodziałka 1920x1080, AA off , V-sync off a reszta full on!! a fps 30-65 fps komp w podpisie.

Interfejs mi się podoba bardzo zwłaszcza zakładka arcade i wbrew pozorom jest bardziej przejrzysty niż ten stary. XD
Gra ponadto ani razu mi nie wywaliła do pulpitu,nic nie muli w menu bo tam mam stałe 60 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem parę repów. Troszeczkę lepiej mi idzie.
Próbuję ogarnąć swój multi-tasking. Jakieś rady? :P Karteczki na monitor może?

BTW. Miałem przed chwilą grę ciekawą w 2v2. robiąc proxy pylona koleś nie dał znaku życia, wykorzystałem sytuację i robiłem cannon rusha (...xP). Nie wyszło ale trochę go opóźniłem. Kumpel w tym czasie nękał go lingami. Po tej blokadzie na górze rampy, nawalaliśmy się parenaście minut, aż wreszcie dałem popis i wyrobiłem 200APM! (Toć to wiecej niż robię w pierwszych 5 mintuach gry łącznie), dzięki czemu wygrałem ze znajomym (oba srebra) z diamentem(druzynowo master) i brązem (który ma 1.2k gier?...). Yea! Dla tej chwili warto było kupić to sc2! XD

Co do patcha - ten interfrejs do mnie nie przemawia. Tamten był ładniejszy :|. Choć rozumiem, że chcieli dobrze, bo faktycznie dość porządnie go zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 16:45, L33T napisał:

Zależy, ale potrafi się sprawdzić i łatwo potem się przesiąść na coś innego.


W takim razie popróbuję. Coraz lepiej mi idzie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/Portal:Protoss_Strategy
http://www.teamliquid.net/forum/index.php?show_part=34
http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=284255
łap!

IMO dt rush nie jest jakąś super taktyką otwierającą. Szczególnie grane z jednej bazy. Strasznie osłabia cię w early i jesteś podatny na silne pushe. Może w bronzie to wystarcza, ale po co uczyć się taktyk które wraz ze wzrostem twojego poziomu staną się coraz słabsze.
Do tego na tossa może nie działać bo robo jest budynkiem spotykanym prawie zawsze, a jeśli przeciwnik zagra 4gate który robo nie posiada to wtedy musisz mieć sentry bo 4g jest szybszy od DT rusha. Czyli, źle rzucone ff =GG.
Na terrana tez nie jest to dobry build bo zawsze znajdzie się engergia na scana. Chyba, że popiszesz się niezłym micro i splitem DT.
Na zerga może zadziałać choć DT na zerga gra się już z 2 baz w normlanych grach. Czyli ma to na celu zadać ogromne obrażenia, zanim pojawią się spore i ovki. Jest szansa wygranej jeśli przeciwnik nie ma techa.

http://pl.twitch.tv/thegdstudio tu masz turniej który będzie trwać do soboty. Wiele ciekawych meczy, duża ilość dobrych graczy. Pooglądaj sobie. Tak jak ja grasz tossem więc warto obejrzeć graczy takich jak MC(najlepszy toss na turnieju), Hero, MaNa(Polak, Sase, NightEnD, Titan. Popatrz sobie jak grają w PvP, PvT, PvZ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 19:07, Mange napisał:


Skorzystam na 100%! :)

Dnia 02.08.2012 o 19:07, Mange napisał:

IMO dt rush nie jest jakąś super taktyką otwierającą. Szczególnie grane z jednej bazy.
Strasznie osłabia cię w early i jesteś podatny na silne pushe. Może w bronzie to wystarcza,
ale po co uczyć się taktyk które wraz ze wzrostem twojego poziomu staną się coraz słabsze.
Do tego na tossa może nie działać bo robo jest budynkiem spotykanym prawie zawsze, a
jeśli przeciwnik zagra 4gate który robo nie posiada to wtedy musisz mieć sentry bo 4g
jest szybszy od DT rusha. Czyli, źle rzucone ff =GG.
Na terrana tez nie jest to dobry build bo zawsze znajdzie się engergia na scana. Chyba,
że popiszesz się niezłym micro i splitem DT.
Na zerga może zadziałać choć DT na zerga gra się już z 2 baz w normlanych grach. Czyli
ma to na celu zadać ogromne obrażenia, zanim pojawią się spore i ovki. Jest szansa wygranej
jeśli przeciwnik nie ma techa.


Generalnie to staram się grać FFE. Daje mi to mocne macro na początku, a na starcie dużej obrony nie trzeba. Wystarczy wall-in i cannony, z minimalną obstawą. (przynajmniej obecnie. zobaczymy jak będzie później)

Dnia 02.08.2012 o 19:07, Mange napisał:

http://pl.twitch.tv/thegdstudio tu masz turniej który będzie trwać do soboty. Wiele ciekawych
meczy, duża ilość dobrych graczy. Pooglądaj sobie. Tak jak ja grasz tossem więc warto
obejrzeć graczy takich jak MC(najlepszy toss na turnieju), Hero, MaNa(Polak, Sase, NightEnD,
Titan. Popatrz sobie jak grają w PvP, PvT, PvZ :)


A i chętnie. Naładuję baterie do słuchawek to wezmę się za seans :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 14:28, Akoss-94 napisał:

W sensie że to dobra taktyka?


Tak jak każda, jak grasz na przeciwnika idiotę to Ci się uda.

Dnia 02.08.2012 o 14:28, Akoss-94 napisał:

Generalnie to staram się grać FFE. Daje mi to mocne macro na początku, a na starcie dużej obrony nie trzeba. Wystarczy wall-in i cannony, z minimalną obstawą. (przynajmniej obecnie. zobaczymy jak będzie później)


Nie wiem jak jest u Ciebie w lidze, ale od razu mówię, że przy FFE nie ma sensu robić Voidów/DT, czy innych zbędnych bajerów. Wystarczą same stalkery + sentry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 11:55, B1SH0P napisał:

Nie wiem jak jest u Ciebie w lidze, ale od razu mówię, że przy FFE nie ma sensu robić
Voidów/DT, czy innych zbędnych bajerów. Wystarczą same stalkery + sentry.


Tak też robię. Ew. parę zealotów jako dodatkowa zapora na lingi lub mięsko armatnie na czołgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 13:01, Akoss-94 napisał:

Scouty idą. xel naga też jest w 80% gier moja. Do tego dorabiam RB i cisnę parę immortali,
które z obstawą są cholernie mocne.


Ogólnie najważniejsze są sentry i FF, dzięki temu wygrywasz prawie każdą walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować