Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2012 o 12:41, B1SH0P napisał:

> 1. Przed patchem gra chodziła jak marzenie, po - w każdej grze zaliczam co kilka
minut
> ścinki na kilkanaście sekund. Co z tym zrobić?

Zmniejszyć ustawienia graficzne, ew. kupić nowy PC.

Przed łatką wszystko miałem na ultra i chodziło płynnie, teraz wszystko na minimum i mam zwiechy. Nie wmówisz mi, że to wina PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 13:52, Jave napisał:

Przed łatką wszystko miałem na ultra i chodziło płynnie, teraz wszystko na minimum i
mam zwiechy. Nie wmówisz mi, że to wina PC.


Widze, że już przyjmujesz negatywne nastawienie. Otóż nigdy nie mogłem zrozumiec tej bezmyślnej bezradności ludzi w internecie, zadajecie pytanie na które odpowiedź można znaleźć przez logiczne myślenie. Po 1. patch jest takim jakby wprowadzeniem do HotS, plus "grafika została lekko podrasowana" i gra działa beznadziejnie po tym patchu, więc podałem Ci 2 proste rozwiązania Twojego problemu. Kupisz nowy PC problem zniknie, czyli zostanie rozwiązany, prawda? Zmniejszenie ustawień graficznych, problem też powinien zniknąć, jeżeli nie znika chyba logiczne, że potrzebny jest Ci lepszy PC, prawda? Właśnie, jeżeli sam powiedziałeś, że przed patchem było wszystko dobrze, więc logiczne jest to, że to nie Twoja wina. Tak, wiele osób ma problemy po tym patchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z tą łatką jest taki, że teoretycznie miała poprawić wydajność gry i usunąć problemy, a tymczasem dołożyła nowe. I np. na moim pececie gra wyciąga i 60 fps, ale przy tym dławi się i szarpie niemiłosiernie. Po reinstalacji systemu jeszcze na laptopie sprawdzę, ale w każdym razie nie podoba mi się to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 19:40, B1SH0P napisał:

Kupisz nowy PC problem zniknie, czyli
zostanie rozwiązany, prawda?

Wprawdzie nie miałem okazji sprawdzić jeszcze u siebie, ale z tego co ludzie piszą na forach, to również osoby z mocnym sprzętem mają problemy. Ponoć skopali optymalizację min. pod 4-rdzeniowe procesory Intela z serii i3,i5 i i7 (chodzi o technologię TurboBoost). Paradoksalnie gra niektórym chodzi lepiej w takich samych ustawieniach na 2-rdzeniowych, niż 4-rdzeniowych. Do takich konkluzji doszła część ludzi. Widocznie przy wprowadzaniu nowych ustawień coś programiści z Blizzarda namieszali. Niektóre z błędów "niebiescy" potwierdzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jednym laptopie z prockiem 2 rdzeniowym, gra działa na ultra z 60 fps. działała wcześniej, tylko, że teraz na każdych ustawieniach przy "ładowaniu animacji śmierci" czyli pierwszy raz coś ginie, ewentualnie 1 raz cos zostanie stworzone to jest lag. od 1s do nawet 10. Niezależnie od ustawień graficznych. Na starym laptopie gdzie jest wszystko na low, oprócz textur i rozdzielczości, problem podobny. Czyli. Gra działa jak chce i widziałem, że "miała zostać poprawiona wydajność". Ja tu nic nie widzę poprawionego, wręcz przeciwnie. Jest tragicznie. Wiele gier miałem wygranych/przegranych przez te ściny. Szczególnie jak bling wlanie w większą grupke lingów. Czyli nie ma co pieprzyć o tym, co zrobić aby lepiej działało, bo jedyne co można zrobić to czekać i na prawdę nie rozumiem ludzi, którzy zadają pytania na które odpowiedź jest na pierwszej stronie w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>znaleźć przez logiczne myślenie. Po 1. patch jest takim jakby wprowadzeniem do HotS,

Dnia 11.08.2012 o 19:40, B1SH0P napisał:

plus "grafika została lekko podrasowana"

Czytasz to, co napiszesz, czy wstukujesz co ślina na język przyniesie? Wiesz, jakie są zmiany grafiki po nowym patchu? Zdajesz sobie sprawę, że wg twojego wywodu teraz SC2 na najniższych ustawieniach wygląda lepiej niż na ultra na poprzedniej łatce?

Dnia 11.08.2012 o 19:40, B1SH0P napisał:

Kupisz nowy PC problem zniknie

A ja pytam o to, co zrobić, by SC2 u mnie działał, czy zastanawiam się nad kupnem nowego PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zdaję sobie sprawę z tego co piszę, widzę, że masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu, przepraszam napiszę to w prostszy sposób. SC2 DZIAŁA TERAZ JAK GÓ**O, BO JEST TO PRZYMIARKA DO HOTS, grafika została NIEZNACZNIE podrasowana, jest mnóstwo błędów. Rozwiązaniem Twojego problemu jest kupno nowego PC, bo nic z tym nie zrobisz, chciałeś rozwiązanie, to masz je? Prawda? Ciężko to zrozumieć, to już nie moja broszka. Na przyszłość, google nie gryzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 06:45, B1SH0P napisał:

Tak zdaję sobie sprawę z tego co piszę, widzę, że masz problemy ze zrozumieniem czytanego
tekstu

Kolejny sieciowy kozak, co? Że też się wam jeszcze nie znudziło takie gadanie.

Dnia 12.08.2012 o 06:45, B1SH0P napisał:

Rozwiązaniem Twojego problemu jest kupno nowego PC

Napisałem to raz w pierwszym poście i raz w drugim. Ile jeszcze razy będziesz mi wmawiał, że rozwiązaniem na uruchomienie na moim komputerze sc2 jest kupno nowego komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie kozak, mam prawo wyrazić swoje zdanie, którego jak widac Ty nie szanujesz, a co do "Twojego komputera", chciałeś dostać rozwiązanie problemu. Więc je dostałeś, nigdzie nie napisałeś, że to musi być na Twoim komputerze, dobrze więc, zawsze możesz wymienić procesor i kartę graficzną, czyli, rozwiążesz problem i będzie dalej to ten sam PC. I widzisz, właśnie tak działa internet, Ty zadajesz głupie pytanie i dostajesz głupią odpowiedź. Następnym razem naucz się korzystać z google zanim zapytasz. Mały trolling i już Ci leci piana z ust. Tak więc, google nie gryzie. GL&HF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką wydajność
Stacjonarny w podpisie i tak jak grałem na Extreme 1080p tak gram nadal.
Lapek R522 T6500 2,1 ghz, 3GB RAM DDR2 800mhz, mobility HD 4650 1 GB GDDR3,W7 32 bit jak na high detalach w 1366x768 działało tak działa czyli średnia powyżej 35 fps.

Problemów zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 12:05, B1SH0P napisał:

Nie, nie kozak, mam prawo wyrazić swoje zdanie, którego jak widac Ty nie szanujesz
widzę, że masz problemy ze zrozumieniem czytanego
tekstu

To jest to zdanie, które mam uszanować?

Dnia 12.08.2012 o 12:05, B1SH0P napisał:

co do "Twojego komputera", chciałeś dostać rozwiązanie problemu.
Więc je dostałeś, nigdzie
nie napisałeś, że to musi być na Twoim komputerze

Powołujesz się na logikę, sam wyłączasz myślenie. Myślisz, że gdy ktoś pisze o problemie z działaniem gry na swoim PC i chce uzyskać pomoc, oczekuje odpowiedzi "kup nowy PC"?

Dnia 12.08.2012 o 12:05, B1SH0P napisał:

Ty zadajesz głupie pytanie i dostajesz głupią odpowiedź

Na growym forum zadaję pytanie odnośnie poprawy działania gry. Faktycznie, głupie pytanie. No kto by pomyślał by pytać o takie rzeczy?

Dnia 12.08.2012 o 12:05, B1SH0P napisał:

Następnym razem naucz się korzystać z google zanim zapytasz
Mały trolling i już Ci leci
piana z ust.

Czujesz się fajny jak myślisz, że komuś dowaliłeś w białych rękawiczkach? Ile ty masz lat żeby pisać coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopcze, dziewczynko, czy czym tam jesteś, anyway, nie obchodzi mnie to, teraz mówiąc w 100% poważnie, a dokładniej pisząc, napiszę to tak. Wiesz jak wygląda cały proces zadania Twojego pytania? Ty piszesz, bo jesteś na tyle leniwy, że nie chce Ci się wykazać swojej inicjatywy. Każdy kto Ci odpisze prawdopodobnie SZUKAŁ ODPOWIEDZI W GOOGLE, czyli po prostu jesteś leniwy, a jako, że problem jest dość powszechny, na każdej stronie o tym trąbią, więc znalezienie tego nie jest trudne. Rozumiem, że można się o coś zapytać, jeżeli się uprzednio to sprawdziło w gdzie indziej, ale samo pisanie, aby "pożalić się" jak to na Twoim super uber komputerze nie chodzi ten beznadziejny Starcraft, jaki to blizzard zły, to jest bez sensu.

@Numenpl Ogólnie po tym patchu na jednych kompach gra działa dobrze, a nawet lepiej, a na drugich beznadziejnie, wręcz tragicznie. BTW. zapytam, ile masz FPS gdy masz walkę 200/200 Ty i przeciwnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 19:50, Volvox napisał:

Czy trzeba będzie zacząć dawać degrady?


Ależ skądże.

Anyway, aby nie było offtopa, mam pytanie do wszystkich, jest ktoś chętny na poćwczenie MU zvz, zvt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Day9 podczas swojego programy "Funday Monday" zaprezentuje nam 3 już raport bitewny z HotS!
PvT na nowej mapie.
Program zaczyna sie około 4.00 na jego steamie (own3d), potem zostanie wrzucony na yt.
To taka informacja dla tych co nie są stałymi bywalcami battle.net/sc2 :)
Miłego oglądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko moje wrażenie, czy ten battle report był ustawiony, specjalnie po to aby nie było "protoss op"? Protoss mógł to spokojnie wygrać : d

Anyway, tylko mi się wydaje, czy pilot warhounda wyglada jak Freddie Mercury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 19:46, B1SH0P napisał:

@Numenpl Ogólnie po tym patchu na jednych kompach gra działa dobrze, a nawet lepiej,
a na drugich beznadziejnie, wręcz tragicznie. BTW. zapytam, ile masz FPS gdy masz walkę
200/200 Ty i przeciwnik?

Ujmę to tak na mapie Left2Die na hard z dobrym teammate poniżej 30 fps mi nie schodziło a dobrze wiemy że na tej mapie znacznie większe są ilości jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie spadków fps, to sporo się wyjaśniło. Np. w tym temacie: http://eu.battle.net/sc2/en/forum/topic/5058396145?page=9
Pytanie tylko kiedy Blizzard to naprawi, bo spaprali coś, co było dobrze. Wielu ma krótkie lagi i spadki fps, gdy pierwszy raz pojawia się nowa jednostka/budynek/dźwięk i dzieje się to na bardzo różnych konfiguracjach. Poza tym najwyraźniej skopali współpracę z procesorami Intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować