Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2012 o 22:32, B1SH0P napisał:

> Ba, ale szczerze to ja nawet po pierwszym filmiku nie widziałem jak to miało niby
z Mutami
> walczyć. Drogie, pojawiajace się później od nich, z wolnym atakiem.

Muta/ling bardzo boli protossa i powiedzmy sobie szczerze, gdzie są feniksy kiedy jest
już ta "krytyczna" ilość mutali, tak samo stalkery. Muta/ling jest ryzykowne, ale niszczy
i mażdży, jedyny dobry sposób na mutale u tossa to stormy. A tempest raczej można mieć
w tym samym momencie co HT.


Muta-ling boli Protossa? Raczej Infestor-Broodlord :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 21:10, Bambusek napisał:

Ba, ale szczerze to ja nawet po pierwszym filmiku nie widziałem jak to miało niby z Mutami
walczyć. Drogie, pojawiajace się później od nich, z wolnym atakiem.


To był bardzo dawny pomysł, który został porzucony. Od tego czasu Tempest ma inne zadania (dlatego też zwiększyli jego zasięg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 01:14, SSj2 napisał:

Muta-ling boli Protossa? Raczej Infestor-Broodlord :)


Nie wiem czy zauważyłeś, ale o wiele szybciej osiągniesz muta-ling niż infestor-bl, plus do tego infestor-bl niszczy każdy MU. A na dzień dzisiejszy, gdzie protoss potrafi robić tylko FFE, do wyboru są 2 ścieżki, albo tak jak Stephano mass roach, albo muta/ling, są ludzie, którzy próbują robić też coś jak TLO, czyli mass infestor + corruptory a później bl i shitload spine crawlerów, ale to jest o wiele trudniejsze od mass roach.

@Zurris

Magic box.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 01:25, Volvox napisał:

To był bardzo dawny pomysł, który został porzucony. Od tego czasu Tempest ma inne zadania
(dlatego też zwiększyli jego zasięg).


wiem, teraz jest latającą jednostką oblężniczą. Chyba, że znowu zmienili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 10:10, B1SH0P napisał:

> Muta-ling boli Protossa? Raczej Infestor-Broodlord :)

Nie wiem czy zauważyłeś, ale o wiele szybciej osiągniesz muta-ling niż infestor-bl, plus
do tego infestor-bl niszczy każdy MU. A na dzień dzisiejszy, gdzie protoss potrafi robić
tylko FFE, do wyboru są 2 ścieżki, albo tak jak Stephano mass roach, albo muta/ling,
są ludzie, którzy próbują robić też coś jak TLO, czyli mass infestor + corruptory a później
bl i shitload spine crawlerów, ale to jest o wiele trudniejsze od mass roach.


To jasne, że muta-ling będzie szybciej niż infestor-bl, ale nie uważam, że to obecnie boli Protossa, który potrafi kontrolować i rozdzielać swoją armię. Blink is da way. A potem dorzucać templarów i archony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 15:48, SSj2 napisał:

To jasne, że muta-ling będzie szybciej niż infestor-bl, ale nie uważam, że to obecnie
boli Protossa, który potrafi kontrolować i rozdzielać swoją armię. Blink is da way. A
potem dorzucać templarów i archony.


Blink na mass speedlingi na niewiele się zdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muta/ling zawsze bolało i będzie boleć tossa, może po prostu teraz ludzie rzadziej używają tego stylu gry, muta/ling trzyma tossa zamkniętego na jednym expie, a wtedy można bez problemu dalej techować, na dużych mapach typu Tal darim, muta/ling sprawdza się bardzo dobrze, a już na takim Daybreak nie zabardzo. A druga sprawa, rozdzielanie armii jest mało efektywne przeciwko lingom, a zanim dojdziesz do templarów to można śmiało mówić, że zerg jest na hive tech, a wszyscy wiedzą, że zerg jest dość elastyczny i zmiana kompozycji armii nie stanowi problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2012 o 15:48, SSj2 napisał:

To jasne, że muta-ling będzie szybciej niż infestor-bl, ale nie uważam, że to obecnie
boli Protossa, który potrafi kontrolować i rozdzielać swoją armię. Blink is da way. A
potem dorzucać templarów i archony.

Ja również zgadzam się z tym, że muta nie są zagrożeniem dla tossa. Kilka stalków+cannon i muta na nic się zdadzą, a jeśli dotechuję sie do HT i blinka stają sie kompletnie bezużyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 15:55, B1SH0P napisał:

Muta/ling zawsze bolało i będzie boleć tossa, może po prostu teraz ludzie rzadziej używają
tego stylu gry, muta/ling trzyma tossa zamkniętego na jednym expie, a wtedy można bez
problemu dalej techować


Pierdoły gadasz, wybacz. Większym problemem byłoby Infestor-ling, jeśli już szukasz takich kombinacji.

@Feno: Ale już Zealoty lepsze, huh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówię co działa z własnego doświadczenia i nie, nie gram na platynę gdzie 6pool i inne cheese są chlebem powszednim, infestor/ling jest bardzo trudny do grania, trzeba mieć bardzo dobre mikro oraz wiedzieć kiedy zaatakować. Plus muta/ling jest lepsze jak się idzie na base trade.

No ale kto co woli, każdy gra jak chce i każdy uważa co innego, jedna rzecz jest pewna, że dzisiaj protoss potrafi tylko FFE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 15:30, Mange napisał:

Nerchio w finale :) Liczę ze zagra z MVP :) kolejnego zvz nie zniosę


ZvZ jest fajne! Zanim zacznie się pierwsza walka to wiadomo kto wygrał. >_>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 18:01, necron1501 napisał:

Cóż kampanie skończyłem, czas zabrać się za multi. Jakieś porady dla laika?

Wydawaj nadwyżki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grasz zergiem i masz nadwyżki minerałów w late to nic nie szkodzi, po prostu rób spine, SPINE NISZCZY PROTOSSA. Jeżeli nie grasz zergiem to.. no cóż ._.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować