FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2009 o 17:33, junior17 napisał:

Witaj!

Welcome.

Dnia 03.01.2009 o 17:33, junior17 napisał:

Jak się nie potrafi grać i się łazi bez celu to gra jest jeszcze dłuższa. No nie? Część
pierwsza ma bardzo mało questów pobocznych. Przejście jej w 100% to ok. 2 dni grania
(G-R-A-N-I-A, a nie bezcelowego łażenia)

Nie zapominajmy, że był to debiutancki projekt nieznanego wówczas studia. Może i dwa dni grania, ale za to jakiego: ten świat żyje, nie jest martwy, tak jak w Morrku (najłatwiej mi Gothic I+II+NK porównać właśnie do tej gry).

Dnia 03.01.2009 o 17:33, junior17 napisał:

To nie sądź dalej. Pokaż mi gdzie tu masz jakąś wolność? Wolność ogranicza się tylko
do
1) Łaź (bez celu), gdzie chcesz.

Nie to co Morrek...

Dnia 03.01.2009 o 17:33, junior17 napisał:

2) Do wyboru gildii. Jest tylko 1 jedyny sposób wykonania zadań (tylko bodajże 1 zadanie
w całej grze można rozwiązać na 2 sposoby - test zaufania)

Ważne, że jest, a nie na ile sposobów - a takich zadań jest więcej (może nie dużo, ale zawsze).

Dnia 03.01.2009 o 17:33, junior17 napisał:

> > jednoliniowe, wybór ogranicza się tylko do wstępu do gildii (1)
> I o to chodzi, przynajmniej jest jeden prosty kierunek, a i tak nie tak jak w jakimś
; > FPS-ie.
No, niektórzy chcą mieć jakiś wpływ na decyzje bohatera, a niektórzy wolą gry bardziej
prymitywne. Ale G1 nadrabia swoje wady niesamowitym klimatem.

Zgadzam się.

Dnia 03.01.2009 o 17:33, junior17 napisał:

> > mały świat (1)
> Może i mały, ale znacznie żywszy i lepszy od innych cRPG.
No jak się grało w życiu tylko w "Gotiki, Obliviony i inne Wiedźminy" to tak można pomyśleć.
A jak ktoś grał w Sagę BG, Sagę Fallout, Planescape: Torment, czy chociażby z tych nowych
gierek: Seria NWN,SW KotOR, czy Drakensang, może mieć inne zdanie na ten temat. Wiec
nawet nie pisz/nie mów coś w stylu: "seria Gothic to najlepsze cRPG jakie kiedykolwiek
powstało", bo niektóre osoby mogą Cię wyśmiać. To tylko taka mała moja rada.

Grałem we wszystkie ww. gry i powiem jedno... Ten rozległy świat, to rozszczepianie na części pierwsze mi się nie podoba. Porównam dwa h''n''s - Titan Quest - są np. 3 drogi (te normalne, do chodzenia) do wyboru, ale i tak po czasie zwężą się one w jedną, a Sacred? Łażenie po tym wielkim, pustym świecie... mnie to nudzi, ale to tylko moja opinia.

Dnia 03.01.2009 o 17:33, junior17 napisał:

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisałem "wada dla nowych graczy". Niektórzy wolą
kretyńskie "klikanki" typu właśnie G3, TES4, The Witcher i inny syf. Ja grałem w G1,G2+NK
na kombinacji myszka+klawiatura. I różnicy jako takiej nie widziałem

Może czegoś nie zakapowałem, bo jeszcze nie doszedłem do siebie po Sylwku, ale wychodzi, że każdy nowy woli kretyńskie klikanki.

Dnia 03.01.2009 o 17:33, junior17 napisał:

To, że u Ciebie akurat nie występowały to jest akurat najmniej ważne, napisałem użytkownikowi
o nicku alduron, jak się sytuacja przedstawia ogólnie, a nie jak gra chodzi u Ciebie.
To niby po co PB i fani wydali te patche skoro Ty nie zauważyłeś bugów? No tak - przed
ich zrobieniem mogli się skontaktować z Tobą i się spytać jak u Ciebie gra chodzi? Tja.
Jasne.

OMG... Tego nie podałem jako argument taki, że "u mnie te bugi nie występuję, jak Wy je macie to jesteście jacyś dziwni". To była tylko wzmianka, stary mędrcu.

Dnia 03.01.2009 o 17:33, junior17 napisał:

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Już po raz drugi. Napisałem: "wada dla zagorzałych
fanów gatunku" czyli między innymi dla tych osób które lubią "klikać plusiki" i lubią
myśleć czy lepiej wziąć to, czy to. No ale może Ty nie lubisz myśleć. Jak już pisałem,
niektórzy lubią czasami pomyśleć, a niektórzy wolą gry bardziej bezmyślne.
Ale nigdzie jeszcze nie zauważyłem, że dodaje się jakieś 3,25%, zawsze tylko punkt.

Nie napisałem, że to jest "be", ale w pewnym stopniu odwraca uwagę gracza od wykreowanego świata.

Dnia 03.01.2009 o 17:33, junior17 napisał:

PS. Zauważyłem u Ciebie duże problemy ze zrozumieniem tekstu. Nasuwa mi się tylko jedno
pytanie: Czy pierwsza klasa, ewentualnie "zerówka" już ukończona?

Ja już dawno skończyłem, a Ty ciągle tam siedzisz? Przykro mi :|

Dnia 03.01.2009 o 17:33, junior17 napisał:

PPS. Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś, ale i tak uważam G1 za bardzo dobrą grę.

Ja też.

Dnia 03.01.2009 o 17:33, junior17 napisał:

Pozdrawiam

Również pozdrawiam.

EDIT: EOT z mojej strony, jakby co to GS, GG, Xfire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 00:42, yerko napisał:

Moim zdaniem warto by było kupić Crysis fajna gierka i grafika jest dobra.


Ale krótka i ma lipny scenariusz, ale dla samej grafiki i fizyki warto. Ale ja bym bardziej polecał Warhead, też krótka ale po brzegi wypełniona akcją i ładniejsza. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobne gry do BG mówisz ? Planecape Torment, Świątynia Pierwotnego Zła, Pool of Radiance, Lionheart: Legacy of the Crusader, Arcanum, Fallout, Icewind Dale, NWN ewentualnie Jade Empire albo KOTOR. Jeśli znajdziesz tytuł, w który nie grałeś to poszukaj go najlepiej na allegro (często znajdzie się jakiś fraj...sprzedawca, który nie wie ile może zarobić na np. P:T ;]) ;) A jeśli nie znajdziesz to po prostu zagraj w BG jeszcze raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 09:30, Michael990 napisał:

Moim zdanie radziłbym kupić Call of Duty 4 albo Call of Duty 5 Battlefield 2 jest też
dobre Polecam

Nie no Call of 4 kompletnie odradzam. Nie dość, że jak wszedłem na pierwszy z brzegu serwer to Kaspersky zaczął wariować, to tak samo przy kolejnych. A jak juz dostałem się na jakiś rozsądny serw to nie da się przebić do góry, nowe towarzystwo nie jest chętnie widziane. Pierwszy ded - "STFU NOOB, go play TF2".
Swoją drogą sama gra też nieciekawa - oprócz strzelania nic nie robi. Żadnych samolotów, pojazdów, helikopterów, misji dodatkowych. Radziłbym się wszystkim zastanowić nad tą grą.

Spoiler

cebjbxnpwn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 09:39, bartek_kawa napisał:

> Moim zdanie radziłbym kupić Call of Duty 4 albo Call of Duty 5 Battlefield 2 jest
też
> dobre Polecam
Nie no Call of 4 kompletnie odradzam. Nie dość, że jak wszedłem na pierwszy z brzegu
serwer to Kaspersky zaczął wariować, to tak samo przy kolejnych. A jak juz dostałem się
na jakiś rozsądny serw to nie da się przebić do góry, nowe towarzystwo nie jest chętnie
widziane. Pierwszy ded - "STFU NOOB, go play TF2".
Swoją drogą sama gra też nieciekawa - oprócz strzelania nic nie robi. Żadnych samolotów,
pojazdów, helikopterów, misji dodatkowych. Radziłbym się wszystkim zastanowić nad tą
grą.

Spoiler

cebjbxnpwn



Nie zgadzam sie z tym. To ze trafiles na kogos kto lubie wyzywac od noobow to nie wina gry. Wiec jak mozesz odradzac dlatego ze ktos wyzywal Cie od nooba? W prawie kazdej grze z multi beda Cie wyzywac(uroki multi ;p). Co do tego ze gra jest nieciekawa tez sie nie zgodze. Co z tego ze nie ma ojazdow itp? Musi je miec zeby byla dobra? Moim zdaniem nie. Spojrzmy na takiego CS ktoryjest imo nudny jak falki z olejem a ile osob w to gra i uwaza za najlepszego fps? Mimo ze zadnych pojazdow nie ma. Wracajac do CoD-a brak pojazdow mi nie przeszkadza, gra i tak jest swietna, dawno nie gralem w tak dobrego fps-a. Mowisz ze oprocz strzelania sie nic nie robi - podaj jaksi przyklad shotera w ktorym sie nie strzela. Singiel w CoD jest moze i krotki ale za to jaki! Co z tego ze nie ma dodatkowych misjii? Mi to nie przeszkadza zawsze przeciez mozna przejsc gre na wyzszym poziomie trudnosci.Gre moge polecic kazdemu kto lubi shotery z czystym sumieniem. Nie zaluje zadnej zlotowki na nia wydanej. CoD4 nie zawiodl mnie ani troche i bawil sie jak nigdy w rzadnym fpsie. Gra jset poprostu swietna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się z oceną Call of Duty 4.Wg mnie gra jest rewelacyjna, świetna akcja i fabuła.Warto kupić choćby dla samego singla, w sieci nie grałem zbyt długo ale nie mogę nic zarzucić, zależy na jakich graczy się trafi, ja nie narzekałem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, singiel w CoD4 jest miodzio.Epicki, filmowy, przesączony akcją i zwrotami akcji. Ale krótki. Dlatego omówiłem multi - dzięki temu gra może zyskać dodatkowe godziny. No ale w moim wypadku nie zyskała :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym że moim problemem jest raczej mój sprzęt (Athlon 2600+ @ 1.92Ghz, 512 RAM, GF FX 5900XT), a na tym nie pojda takie produkcje jak Crysis, CoD4 czy CoD5...
F.E.A.R? Mam : )
Far Cry? Też mam : )
Właśnie sam zastanawiałem się nad Doom3 i Battlefield''em 2...
Co do RTSów to preferowałbym jakieś bardziej "realistyczne"... Co możecie mi powiedzieć np. o Medival:Total War?

PS. Szukałem ostatnio jakiegoś "horroru" na PC... Silent Hill to niekwestionowany lider wśród tych produkcji... Ale czy słyszeliście o Condemned?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 11:52, Lord-Tyrranoos napisał:

Właśnie sam zastanawiałem się nad Doom3 i Battlefield''em 2...


Pewnie grales - ale jak nie, to Max Payne koniecznie :)
Ewentualnie Stalker. Niesamowicie klimatyczna gra.

Dnia 04.01.2009 o 11:52, Lord-Tyrranoos napisał:

Co do RTSów to preferowałbym jakieś bardziej "realistyczne"... Co możecie mi powiedzieć
np. o Medival:Total War?

Medieval albo Rome z serii Total War (zaleznie od upodobania epoki - bo mechanika gry w sumie bardzo podobna) sa calkiem fajne w swojej klasie. Zdecydowanie warto sobie pograc. Z tym ze od razu najlepiej z modami - bo poprawiaja one wszystko, poczawszy od mapy, zachowania strategicznego oraz inteligencji taktycznej komputera, na zmodyfikowaniu drzewka rekrutacji i budowy konczac.

A jesli w ogole kreca cie bardziej "realistyczne" gry - zdecydowanie polecam cos z serii Combat Mission. Imho najfanijesza jest Combat Mission Barbarossa to Berlin, ewentualnie Combat Mission Afrika Korps.
Z tym ze gry stricte RTSami nie sa - rozgrywka polega na wydawaniu rozkazow co ture wszystkim swoim jednostkom, nastepnie przez minute oddzialy probuja realizowac zadania (przy czym zaleznie od tego co sie dzieje - np. zostana ostrzelane, moga sobie "zmodyfikowac" rozkazy i np. zamiast szturmowac to zaczna sie czolgac do oslony terenowej). Calosc jest (pomimo wieku i nienajlepszej juz grafiki) najlepszym symulatorem pol bitewnych II wojny swiatowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 11:52, Lord-Tyrranoos napisał:

PS. Szukałem ostatnio jakiegoś "horroru" na PC... Silent Hill to niekwestionowany lider
wśród tych produkcji... Ale czy słyszeliście o Condemned?


Grałem. Cholernie niewykorzystany potencjał, te gadżety detektywistyczne potrzebne na 1/50 gry, reszta to bieganie i zabijanie. Do tego podpowiedzi przy poszukiwaniu poszlak, co staje się strasznie łatwe. Ale przestraszyć się można :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 11:52, Lord-Tyrranoos napisał:

PS. Szukałem ostatnio jakiegoś "horroru" na PC... Silent Hill to niekwestionowany lider
wśród tych produkcji... Ale czy słyszeliście o Condemned?

Skoro masz FEAR i Silent Hill(grałem w 2 i świetne) to chyba pozostaje mi do zaoferowania The Suffering 2...lub jeden. Grałem i kilka razy można się nawet przestraszyc wizji Torqa (czy jakoś tak) ale to nie to co Silent Hill czy FERAR :/ Tak czy siak polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz? U mnie CoD4 poszedł płynnie na minimalnych ustawiniach i niskiej rozdziałce - a mam Celerona 1.8 768 ramu i GF FX5200... Możesz spróbować - zassij demko i zobacz jak pójdzie. A dalej to... S.T.A.L.K.E.R - na moim "sprzęcie" chodziło na jeszcze wyższych ustawieniach - nawet płynnie. Do tego Battlefield 2, CoD2, Któreś GTA. Horror... tu jestem zielony - sorki. Ze stategii - Może Soldiers : Ludzie Honoru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 12:34, W.S.A.D napisał:

Co ty gadasz? U mnie CoD4 poszedł płynnie na minimalnych ustawiniach i niskiej rozdziałce
- a mam Celerona 1.8 768 ramu i GF FX5200... Możesz spróbować - zassij demko i zobacz
jak pójdzie. A dalej to... S.T.A.L.K.E.R - na moim "sprzęcie" chodziło na jeszcze wyższych
ustawieniach - nawet płynnie. Do tego Battlefield 2, CoD2, Któreś GTA. Horror... tu jestem
zielony - sorki. Ze stategii - Może Soldiers : Ludzie Honoru?


Kupiłem CoD4... Już dawno, bodaj w czerwcu... Nawet nie odpala... Wyskakuje jakiś błąd, i nie chodzi tu o instalację bo próbowałem parę razy i instalowało się bez problemów. Przy odpalaniu samej gry pisało coś bodaj o czymś, czego karta graficzna nie obsługuje (dziwiłem się ocb bo wymagania minimalne bodaj spełniał PC).
GTA? Nie grałem tylko w GTA IV ^^
Widziałem filmik o Condemned na ostatnim CDA bodajże, wyglądało ciekawie, ale widać że to nie to co Silent Hill czy F.E.A.R...
Wychowywałem się na Age of Empires, może stąd ta ciągota do strategii raczej realistycznych ^^ I powiem tak: starsze strategie i rts są imho lepsze niż najnowsze produkcje...
Hmmm... Stalker... Czytałem recenzje i faktycznie ta gra coś ma... W dodatku poszłaby mi na moim sprzęcie... Zastanowię się nad tym : ) Ale Battlefield''a 2 chciałbym kupić głównie na grę multi... Chyba że CoD4 zaczął działać (choć w to wątpie) to kupno BF2 nie miałoby sensu... Pozostaje więc Doom3 i Stalker...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 13:03, Lord-Tyrranoos napisał:

Hmmm... Stalker... Czytałem recenzje i faktycznie ta gra coś ma...

Oj ma ma ... niedawno ją ukończyłem i mogę ci ją szczerze polecić. To będzie zabawa na wiele godzin i wiele razy. Teraz muszę się zaopatrzyć w Clear Sky.
>W dodatku poszłaby

Dnia 04.01.2009 o 13:03, Lord-Tyrranoos napisał:

mi na moim sprzęcie...

Z tym to może być różnie bo nawet na mocnym kompie może lekko przycinać, ale i tak fun z grania jest ogromny mimo lagów.
>Zastanowię się nad tym : ) Ale Battlefield''a 2 chciałbym kupić

Dnia 04.01.2009 o 13:03, Lord-Tyrranoos napisał:

głównie na grę multi... Chyba że CoD4 zaczął działać (choć w to wątpie) to kupno BF2
nie miałoby sensu...

CoD 4 ? A czemu nie działa ? Sprawdź demo - jak ci odpali to na pewno full też odpali.
>Pozostaje więc Doom3 i Stalker...
O Stalkerze już mówiłem a Doom III ? Hm ... ja bym odpuścił, jest wiele FPSów o wiele lepszych niż Doom ... grać się da tylko po co ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 13:03, Lord-Tyrranoos napisał:

Kupiłem CoD4... Już dawno, bodaj w czerwcu... Nawet nie odpala... Wyskakuje jakiś błąd,
i nie chodzi tu o instalację bo próbowałem parę razy i instalowało się bez problemów.
Przy odpalaniu samej gry pisało coś bodaj o czymś, czego karta graficzna nie obsługuje
(dziwiłem się ocb bo wymagania minimalne bodaj spełniał PC).

Dnia 04.01.2009 o 13:03, Lord-Tyrranoos napisał:

Zastanowię się nad tym : ) Ale Battlefield''a 2 chciałbym kupić
głównie na grę multi... Chyba że CoD4 zaczął działać (choć w to wątpie) to kupno BF2
nie miałoby sensu... Pozostaje więc Doom3 i Stalker...


Jeśli chcesz rewelacyjną grę do multi to zobacz Left 4 Dead. Najlepsza gra do multi 2008. Pochłania czas niemiłosiernie, ale to świadczy tylko o jej miodności. Poza tym mimo iż jest ładna, ma naprawdę rozsądne wymagania sprzętowe. Source''a zoptymalizowali chyba do granic. ;]
Poza tym lada moment wydadzą do niej SDK, więc pojawi się mnóstwo nowych kampanii/modów/wyzwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doom 3 to czysty, straszny FPS a STALKER to raczej cRPG w konwencji FPP więc strzelanką nie jest. Poza tym na twoim sprzęcie może mocno ciąć. Doom 3 jest bezpieczniejszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

F.E.A.R na szybkich też może przycinać (a mi nie przycina xD)
No właśnie instaluję CoD4 i pokażę Wam screena jeżeli coś będzie nie tak znowu...
Właściwie po co Doom3? Grałem w kultowe Doom (1) i mnie wciągało jak c... Looknęłoby się jak rozwinęli tą grę...
Assassins Creed - nie mam 2gb Ramu, karty grafiki 512ram z PS 3.0...
Left 4 Dead - też raczej nie pójdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się