FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Polećcie mi jakieś 2 gry z katalogu GOGa (pula 5,99$), ważne by nie były dla hardkorowców i nie były dostępne na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 17:09, Kadaj napisał:

Polećcie mi jakieś 2 gry z katalogu GOGa (pula 5,99$), ważne by nie były dla hardkorowców
i nie były dostępne na Steamie.


Zależy, czy strategie, przygodówki, cRPG, czy co tam?
Dungeon Keeper i Sacrifice jako strategie z elementami RPG są nie do zdarcia.
Survival-horror? Alone in the Dark 1-3 to must-have.
Strzelanki? Duke Nukem 3D: Atomic Edition.
Przygodówki? Outcast, Atlantis.
cRPG? Arcanum...

Tak na oko wymieniałem, ale Sacrifice pamiętam, że chyba na Steamie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie w temacie, ale że go przekręcę: "gdzie radzilibyście kupić?"

Mianowicie, chcę kupić Disciples 2 Złotą Edycję (podstawka + guardian of light + servants of darkness + rise of elves, o ile nazw nie przekręciłem). W pierwszej kolejności nówkę, więc o używki nie pytam, te łatwo znaleźć.

Ale czy jeszcze jakiś sklep to sprzedaje? Wiem, gra stara, CDP pewnie od dawna nie ma tego w ofercie klasyki (whatever its name now), więc być może w ogóle w sprzedaży jej nie ma, acz mogę się mylić.

Zależy mi na wersji pl, jestem już przyzwyczajony, zresztą tłumaczenie dobrze wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że ta edycja u nas wyszła? Słyszałem, że miała zawierać nowe scenariusze fabularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 21:17, Jave napisał:

Jesteś pewny, że ta edycja u nas wyszła? Słyszałem, że miała zawierać nowe scenariusze
fabularne.



Co masz na myśli poprzez tą edycja? W sensie gold edition? Jak mnie pamięć nie myli to widziałem ja wiele lat temu gdzieś w sklepach, ale kiedy to bylo? Teraz znalazłem coś takiego jak almanach klasyki od Cdp, ale po ang i cena trochę zawyżona, ale mogę dać tę 40 zl. Dziwi mnie, że po ang, skoro wszystko było spolszczone.

W żadnym sklepie stacjonarnym póki co tej serii nie widziałem, więc zostaje tylko z neta kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Almanach Klasyki to nie CDP, tylko Techland.
Zapewne CDP nie odsprzedało swojej lokalizacji, więc grę Techland wypuścił po angielsku. Dziwne, że CDP się o to nie pokusiło swego czasu, bo używki XK Powrotu Galleana i Buntu Elfów chodziły po około 40zł na aukcjach.
Teraz ciut zszedł popyt, ale Techland postanowił to wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem co byście polecili z CDprogramu do 300pkt? Osobiście waham się między Kings Bounty, a Beyond Good and Evil. A może lepiej Arcanum + Lionheart albo jeszcze coś innego, w kropce jestem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 02:25, Nufiko napisał:

Mam problem co byście polecili z CDprogramu do 300pkt? Osobiście waham się między Kings
Bounty, a Beyond Good and Evil. A może lepiej Arcanum + Lionheart albo jeszcze coś innego,
w kropce jestem :/


Beyond Good & Evil jest świetne. Warto byłoby tą grę wziąć dla samej muzyki a przy okazji jest jeszcze po prostu bardzo dobrze wykonaną i klimatyczną zręcznościówką a o takie naprawdę ciężko obecnie. Arcanum również jest świetnym wyborem ale akurat niekoniecznie w połączeniu z Lionheartem, są lepsze możliwości (Dungeon Keeper 2 chyba był za 150 bodajże :D).

Tylko od siebie dodam że obecnie dostaje się po prostu do wydania albo 5$ albo 10$ - czyli jeśli jakiś tytuł jest na stronie Gog-a a nie ma go na cdprogramie to i tak można go wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HoMM III albo IV jeśli nie masz. Gry na lata.
A najlepiej brać takie, których w krajowej dystrybucji nie znajdziemy lub sa cholernie cięzkie do zdobycia w pudełkowych wersjach.

Przykładowo ja łyknąłem za ostatnie 300pkt obie części Freespace''a. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 07:39, Mate0 napisał:

ciach

Na pewno dobrym RTSem jest Rise of Nations (zrobili ją goście, którzy później napisali AoE3: The Asian Dynasties). Jest wprawdzie dość rozbudowanym RTSem, z paroma fajnymi pomysłami, ale wciąga nie miłosiernie. Polecam z całego serca.
Warto też wspomnieć o klasykach gatunku (wątpię, żebyś nie grał w nie): WarCraft i StarCraft. Pozycje absolutnie obowiązkowe.
Warto polecić też RTSy od Relica - Wh40k: Dawn of War (ale tylko pierwszą część wraz z trzema dodatkami. Dwójka to już bardziej taktyczny hack''n''slash), Homeworld (o ile lubisz bawić się wyłącznie stakami w kosmosie) no i cudowne Company of Heroes - jeden z najlepszych RTSów, jakie kiedykolwiek powstały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ ziptofaf & zerohunter

Dzięki z porady wziąłem Beyon Good and Evil, przy wyborze jeszcze zawahałem się nad Hotline Miami, ale doszedłem do wniosku że pewnie pojawi się na steam na jakims rozdawaniu gier za grosze.

@meryphillia

Herosy już mam ograne, zresztą samemu to nie ta sama radocha, a kumple nie bardzo chcą grać razem na kompie jak można w Munchkina przy stole tłuc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mma kilka gier z tego roku do kupna ale nie ejstem pewien co wybrac. Co polecicie z tego roku i najlepiej aby gra zaproponowana miała mozliwosc zagranie w jej demo.
Fifa 13 fajne w demo grałem, interesuje mnie kazdy gatunek, bardziej gra single a nie multi.
Alan Wake takze ale mam dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poleci ktoś jakiegoś ciekawego "Diabloklona" na X360? Torchlighta mam, Realm at Ancients War również, do tego Castle Crashers jest w moim posiadaniu.

Z góry dzięki, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem od jakiegoś czasu fanem Assasina przeszedłem wszystkie czesci jakie wyszły, ozcekujac na III. Ogladałem sporo filmikow 1 i 2 czesci Batmana czy te gry mozna jakas porownac? xczy jezeli wybiore kupie Batmana bede miał tyle frajdy co w assasinie? Czy dobrze porównuje te 2 gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 12:00, karolekx23x napisał:

Jestem od jakiegoś czasu fanem Assasina przeszedłem wszystkie czesci jakie wyszły, ozcekujac
na III. Ogladałem sporo filmikow 1 i 2 czesci Batmana czy te gry mozna jakas porownac?
xczy jezeli wybiore kupie Batmana bede miał tyle frajdy co w assasinie? Czy dobrze porównuje
te 2 gry?


Widzę po paru tematach, że szukasz czegoś do zagrania, pozwolisz, że jeszcze tutaj Ci odpowiem bo akurat mam Batmany i Asasyny za sobą :)
Te gry jak najbardziej można ze sobą porównać, ale przede wszystkim Batman to gadżeciarz, nie musi się nigdzie wspinać bo ma od tego liny itp. Więc jeśli najwięcej frady dawało Ci swobodne bieganie po mieście to tutaj tę przyjemność będziesz mógł czerpać również, ale w nieco inny sposób, ponadto dochodzi frajda z latania. A no i z Batmana jest straszny dupek i gbur w przeciwieńśtwie do wygadanego Ezia. Ponadto Batman ratuje świat przed złoczyńcami, nie szuka zemsty, miłości czy czego tam jeszcze szukali Asasyni. No i walka - tutaj jest znacznie szybsza i lepiej zrealizowana (tak troszki w stylu konsolowych bijatyk).
Gry z Batkiem mają nieco cieższy klimat niż te z serii AC. Jednak mnie Asasyni strasznie się podobają a przy Batmanie bawiłem się równie świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dylemat jest taki ze przeszedłem gry jakie posiadam, lubię wszystkie klimaty ale nie skradanki typowe i nie lubie strategi. Rozejrzałem się sporo naczytałem obejrzałem trailerow takie zamieszanie ze nie wiem co wybrac. Jest tego sporo każda gra ma jakieś wady.
Ostatnio grałem w gry które nastawiały się na fabule i to był strzał w 10.
Z tego co przeszedłem to wiedźmin 2, crysisy, deus bunt ludzkości, assasiny, me wszystkie części
Fan stalkerow. Gothic to nie mój klimat, fallout 3 tez szybko się znudził.
Grałes w gry cos Ci sie nie spodobało i Wiesz szukam gry gdzie kupie i bede miał pewnosc ze zagram i nie wyrzuce pieniedzyw błoto, nie chce kupic kota w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się