FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2012 o 18:38, Jedimax napisał:

> "Black Ops 2" czy "Starcraft 2"? Czekam na Wasze opinie. :)

To są tak dwie różne gry, że nie da się wybrać ich na zasadzie porównania (nawet opinii).
Na obu się jednak nie zawiedziesz, więc wybór zależy od twoich preferencji.

Grałem w kilka RTS''ów (np. seria C&Q, Warcraft, Empire at War), ale nigdy nie był to mój priorytetowy gatunek. Czy warto zatem kupować "Starcrafta 2"? Jak z jego skomplikowaniem i miodnością?

A ktoś już grał w nowego "CoD''a"? Jakie wrażenia? warto kupić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 18:41, Janek_Izdebski napisał:

A ktoś już grał w nowego "CoD''a"? Jakie wrażenia? warto kupić? :)


Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. To może być najlepsza gra z serii. Singiel jest dobry, chociaż ma kilka wad jak opcjonalne misje strike force. Multi to nadal stary, dobry CoD, tylko, że dużo, dużo lepszy. Tryb zombi jest rozbudowany jak nigdy wcześniej. Ciężko jednoznacznie ocenić grę, bo nie miałem okazji jej bardzo blisko poznać, ale pierwsze wrażenia na duży plus. Jeżeli lubisz formułę CoD-ową, zarówno singla jak i multi, to nie ma co się zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 18:41, Janek_Izdebski napisał:

Czy warto zatem kupować "Starcrafta 2"?
Jak z jego skomplikowaniem i miodnością?


W niego nie grałem, więc ciężko się będzie wypowiedzieć. :)

Dnia 15.11.2012 o 18:41, Janek_Izdebski napisał:

A ktoś już grał w nowego "CoD''a"? Jakie wrażenia? warto kupić? :)


Zagrywam się w niego już od 16h i powiem, że dawno nie było tak dobrej części. Single fabularnie jest absurdalny, ale przynajmniej gra nie stara się tego ukrywać. Pojawiają się wybory, które mają wpływ na zakończenie (jest 6). Masz misje z drobnym dodatkiem RTS''a. Multi ma świetne mapy, tworzenie klasi, ligi. A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze tryb zombie. Według mnie warto dać tej grze szanse, bo jeśli cię nie odrzuci, to wciągnie na wiele godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 18:41, Janek_Izdebski napisał:

Czy warto zatem kupować "Starcrafta 2"? Jak z jego skomplikowaniem i miodnością?


Moim zdaniem warto. Single ma strasznie durną fabułę, ale misje są dobrze skonstruowane, nie ma nudy. Tak na oko 20h grania będzie z niego, więcej jak będziesz grał potem na wyższych poziomach trudności.

Do tego dochodzi oczywiście bardzo rozbudowane multi - na kilkaset godzin. Oczywiście tylko jeśli pasuje Ci taki typ rozgrywki, ale możesz ściągnąć startera i sam się przekonać. A jak ligowe mecze zaczną się nudzić, to jest masa różnych ciekawych custom mapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzeczową sugestię.

A może teraz ktoś dla odmiany, by przedstawił szerzej zalety nowego "CoD''a" i dlaczego to jego warto kupić? Z góry dziękuję. :)

Kurcze nadal nie wiem co wybrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem gry na długie zimowe wieczory które krok po kroku się zbliżają nieuchronnie. Na samym początku myślałem nad Civilization ale tam panuje jakaś totalna abstrakcja. Obecnie zastanawiam się nad Shogun 2 zmierzch samurajów (dodatek) jest dosyć tania (około 35zł). Opłaca się kupić tę grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakieś dobre strategie?
Mogą być wszelakie - turowe, RTSy i taktyczne. Jedynym ograniczeniem jest to, że muszą mieć dobrą, wciągającą fabułę. No i ogólnie gry muszą być dobre, ale to wiadomo.
Wiek produkcji nie gra roli, choć raczej jakieś niesamowite starocie można wykluczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze polecam Robin Hood: Legenda Sherwood. Bardzo dobrze wspominam tę grę, nie mogłem się od niej swego czasu oderwać.
Pewnego rodzaju strategią jest też Ghost Master. Masa humoru, świetna rozgrywka - również warto się z tym tytułem zapoznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 15:56, Sad_Statue napisał:

Poleci ktoś jakieś dobre strategie?
Mogą być wszelakie - turowe, RTSy i taktyczne. Jedynym ograniczeniem jest to, że muszą
mieć dobrą, wciągającą fabułę. No i ogólnie gry muszą być dobre, ale to wiadomo.
Wiek produkcji nie gra roli, choć raczej jakieś niesamowite starocie można wykluczyć.


Może podaj w co grałeś to będzie łatwiej bo tak to możemy zarzucić całą masę takich co już miałeś okazje spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 16:09, Nufiko napisał:

Może podaj w co grałeś to będzie łatwiej bo tak to możemy zarzucić całą masę takich co
już miałeś okazje spotkać.


No właśnie tylko problem, że ja grałem w wieeeele strategii przeróżnych, a mam mam słabą pamięć. Ale spróbuję:
Wspomniane Robin Hood: Legenda Sherwood i Ghost Master, wszelakie Heroesy, Desperados, Warcraft 3, World in Conflikt, obie części Spellforce, Comandos, Civki, różne Jagged Alliance, Silent Storm, Age of Empires, Knights of Honor, Majesty... tyle na razie sobie przypominam. A jest tego dużo więcej. Tak czy siak, preferowałbym strategie z dobrym scenariuszem, choć w ostateczności mogą być i po prostu grywalne tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 17:09, Evertsen_Dante napisał:

A Total Wary i Rise of Legends/Nations ?


Ale raczej trudno o serii TW powiedzieć, że ma dobra fabułę? Mam najnowszą cześć, ale jakoś nie przekonałem się do niej. Po prostu zostawiłem na przyszłość, kiedyś do nie wrócę, aktualnie nie mam ochoty. W Rise of Nations się zagrywałem - wspaniała produkcja. A jak z Rise of Legends? Warto? Fabuła dobra? Bo grałem tylko w demo i jakoś tak średnio było, być może gdybym dał jej więcej czasu, spodobałaby mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może Starcrafty (oba maja niezłą fabulę), z taktycznych Gorky 17 oraz Fallout Tactics. Company of Heroes oraz Warhammer 40000 Down of War (jedynka) uchodzą za jedne z lepszych strategii. Polecić mogę też polskie Earth (2150 i 2160). Może Settlersy, albo Knights and Merchants. Bardzo dobrą i dość nietypową strategią jest też Original War (koniecznie z polskim dubbingiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 17:14, Sad_Statue napisał:

> A Total Wary i Rise of Legends/Nations ?

Ale raczej trudno o serii TW powiedzieć, że ma dobra fabułę?


Ale jest niesamowicie grywalne :)

Dnia 17.11.2012 o 17:14, Sad_Statue napisał:

W Rise of Nations się zagrywałem - wspaniała produkcja.
A jak z Rise of Legends? Warto? Fabuła dobra? Bo grałem tylko w demo i jakoś tak średnio
było, być może gdybym dał jej więcej czasu, spodobałaby mi się.


To to samo, tylko z dodatkiem fabuły, niezbyt wyrafinowanej, ale całkiem przyjemnej oraz magii i technologii stylizowanej na szkicach Da Vinciego. No i jest jednak dużo prostszą grą, z tego co pamiętam co mamy tylko dwa surowce itp. Są jeszcze Supreme Commandery czy Company of Heroes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zna ktoś może gry jakieś o tematyce wilkołaków? Łyknę każdą formę wirtualnej rozrywki, poza wirtualnymi grami planszowymi (|:). Nie bawią mnie za bardzo konflikty wilkołaków z wampirami. Personalnie chciałbym raczej zobaczyć wilkołaki jako głównych bohaterów, rdzennych zabójców, postrach wieśniaków i karawan, czy wilkołaków na muszce, pod klingą, po drugiej stronie kabla - każda forma.

Gry cRPG/RPG też mogą być (np. jako wybór rasy), o ile mają uzasadnioną fabułę.


Nie mam pojęcia czy to aby na pewno poprawny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 15:56, Sad_Statue napisał:

Poleci ktoś jakieś dobre strategie?
Mogą być wszelakie - turowe, RTSy i taktyczne. Jedynym ograniczeniem jest to, że muszą
mieć dobrą, wciągającą fabułę. No i ogólnie gry muszą być dobre, ale to wiadomo.
Wiek produkcji nie gra roli, choć raczej jakieś niesamowite starocie można wykluczyć.


Mogę się założyć że w takie strategie jak ARSENAL Taste the Power i ARSENAL Extended Power to nie grałeś ;)


Czyli rozumiem że Shogun 2 zmierz samurajów = szału nie ma? I nie jest to raczej gra na długie zimowe wieczory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 17:48, PrimitiveHuman napisał:

Hmmm, zna ktoś może gry jakieś o tematyce wilkołaków? Łyknę każdą formę wirtualnej
rozrywki, poza wirtualnymi grami planszowymi (|:)(..)


Grałem w setki gier, ale nie spotkałem się z taką, na którą byś liczył, ale coś tam istnieje:

1) Darmowy MMOFPS Wolfteam. W to nie grałem, ale widziałem gameplay''e. Do wyboru masz ludzi i wilkołaki, i trzeba się lać nawzajem. To raczej płytka nawalanka. http://pl.wolfteam.aeriagames.com/wolf_team

2) W Morrowindzie, w dodatku Bloodmoon można wcielić się we wilkołaka. Fabularnie zostajesz ugryziony, i po kilku dniach, jeśli się nie wyleczysz zmieniasz się w bestię. Z tego co pamiętam, trzeba zabić kogoś przynajmniej raz będąc w postaci wilka, by zaspokoić głód.I ogólnie jest tak, jak z wilkołactwem. Jak cię ktoś zobaczy gdy się przemieniasz to to rozpowie reszcie ludzi. Ogólnie poczytaj sobie więcej o tym.

3) W najnowszej części serii Skyrim też jest wątek wilkołactwa, jest kilka zadań, ale raczej to wszystko jest dość ogólnie potratowane.

4) I jest jeszcze parę gier, gdzie spotykamy wilkołaki, ale nie możemy się w nie wcielać. To tylko wrogowie do ubicia.

Dnia 17.11.2012 o 17:48, PrimitiveHuman napisał:

Nie mam pojęcia czy to aby na pewno poprawny temat.


Raczej dobrze trafiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś FPPa lub TTP do maniakowania. Odpada Team Fortress 2 gram w to trochę i co do FPSów to nie chcę żeby podchodziły po Unreala. Wolę coś spokojniejszego. Chodzi mi o gry free2play.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 18:59, Fimbulvinter napisał:

Szukam jakiejś FPPa lub TTP do maniakowania. Odpada Team Fortress 2 gram w to trochę
i co do FPSów to nie chcę żeby podchodziły po Unreala. Wolę coś spokojniejszego. Chodzi
mi o gry free2play.


Myślałeś o Planet Side 2 ? Otwarta beta zacznie się we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się