HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Osobiście polecam Adwokata Diabła Morrisa Westa, książka ciekawa, nie mająca nic wspólnego z filmem o tym samym tytule :) Książka nawiązuje mocno do chrześcijaństwa, jednak nadaje się dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 14:55, HunterO7 napisał:

Ja polecam przejrzeć to: http://www.fabryka.pl/ksiazki.php?seria=1

I wybrać taką książkę, i takiego autora, który ci się spodoba :)


Hmm... :) widze pare fajnych książek. A odnośnie pana Jacka Piekary... bo widze, że pare fajnych książek ma fantasy. Moge śmiało po Wieśki zacząć go czytać? Nie będę rozczarowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2009 o 18:00, FoZz napisał:


Hmm... :) widze pare fajnych książek. A odnośnie pana Jacka Piekary... bo widze, że pare
fajnych książek ma fantasy. Moge śmiało po Wieśki zacząć go czytać? Nie będę rozczarowany?


Co prwada nigdy nie czytałem jego książki, ale mój kuzyn go bardzo lubi, więc wydaje mi się, że spokojnie. Ja osobiście polecam "Pan Lodowego Ogrodu" J. Grzędowicza. Powieść ta zgarnęła 4 najważniejsze polskie nagrody w dziedzinie fantstyki :)

http://fabryka.pl/ksiazki.php?ibook=70&flash=y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 18:22, HunterO7 napisał:

Co prwada nigdy nie czytałem jego książki, ale mój kuzyn go bardzo lubi, więc wydaje
mi się, że spokojnie. Ja osobiście polecam "Pan Lodowego Ogrodu" J. Grzędowicza. Powieść
ta zgarnęła 4 najważniejsze polskie nagrody w dziedzinie fantstyki :)

http://fabryka.pl/ksiazki.php?ibook=70&flash=y


Właśnie poczytałem sobie niec o tej książce i się zastanawiam. Ja to mam takie kryterium :P im fajniejsza okładka tym lepsza ksiązka :P chociaż Wiesiek ma skromne okładki to mówią bardzo wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać "Alicja" oraz "Alicja i Ciemny Las" Jacka Piekary i muszę powiedzieć, że książki są naprawdę świetne. Polecam każdemu, bo tak naprawdę dotyczą każdego, ale nie chcę mówić za dużo... Polecam. Sam mam pytanie czy ktoś może mi polecić jakieś książki dobre w tematyce fantasy/science fiction/angel fantasy (najlepiej coś z magią i pożądną akcją; nie musi być koniecznie z magią)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz brać w ciemno, Piekara jest według mnie najlepszym pisarzem zaraz po Sapkowskim. Mam wszystkie książki o Mordimerze Maderdinie jakie do tej pory się ukazały i jestem zachwycony każdą z nich. Polecam jeszcze książki Andrzeja Pilipiuka oraz niedawno ukazaną Malowany Człowiek Petera V. Brett''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Poprawka - Sapkowski skończył pisać nową książkę (info z Katedry). :) Już nie mogę się doczekać. Po fenomenalnej sadze o Wiedźminie i Trylogii husyckiej liczę na coś równie dobrego. Oby SuperNowa pokusiła się o wydanie w twardej oprawie, bo książka będzie się źle prezentowała obok innych dzieł AS-a. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 22:12, Lex napisał:

/ciach/
Poprawka - Sapkowski skończył pisać nową książkę (info z Katedry). :) Już nie
mogę się doczekać. Po fenomenalnej sadze o Wiedźminie i Trylogii husyckiej liczę na
coś równie dobrego. Oby SuperNowa pokusiła się o wydanie w twardej oprawie, bo książka
będzie się źle prezentowała obok innych dzieł AS-a. ;)

Ja tam po Lux Perpetui mam złe przeczucia. A masz informacje, czy to pierwsza cześć cyklu, czy pojedyncza książka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 22:15, Asthariel napisał:

A masz informacje, czy to pierwsza cześć cyklu,
czy pojedyncza książka?


Na razie znany jest tylko tytuł i realia książki, pewnie w lutym SuperNowa sypnie nowymi informacjami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 22:11, Łeber napisał:

Śmiało możesz brać w ciemno, Piekara jest według mnie najlepszym pisarzem zaraz po Sapkowskim.
Mam wszystkie książki o Mordimerze Maderdinie jakie do tej pory się ukazały i jestem
zachwycony każdą z nich. Polecam jeszcze książki Andrzeja Pilipiuka oraz niedawno ukazaną
Malowany Człowiek Petera V. Brett''a.


Jak tam wrażenia po przeczytaniu "Płomień i krzyż"? Ja nie mogę się już doczekać "Rzeźnika z Nazaretu". ( http://www.gandalf.com.pl/b/rzeznik-z-nazaretu/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega kupił sobie już dwa tomy z cyklu "Oko Jelenia" Andrzeja Pilipiuka i mówi, że czyta się to bardzo przyjemnie. Co możecie mi o tym powiedzieć? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem, ale znajoma posiada książki i czytała, mówi że fajna, warta uwagi, aczkolwiek przebojem nie jest. Można przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 18:36, Asthariel napisał:

A Sapkowski pisze nową książkę!
Tym razem o żołnierzu w Afganistanie, choć magia też się pojawi:
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/exclusive/jadowita-premiera-sapkowskiego,35219,1

Ooo kurczę! :D Dzięki tobie się dowiedziałem, bo ostatnio jakoś w ogóle co tam w książkach nie śledzę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zacząć czytać książki o Wiedźminie.Może mi ktoś poradzić od której zacząć i podać tytuły po kolej które czytać? Będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 18:18, piotreqqq napisał:

zacznij od pierwszej.
Ostatnie Zyczenie, Miecz Przeznaczenia, Krew Elfow, Czas Pogardy, Chrzest Ognia, Wieża
Jaskółki, Pani Jeziora.

Wielkie dzięki :) Teraz to wszystko przeczytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się