HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Czytał kto może "Księgę smoków" - zbiór opowiadać o smokach, każdy innego autora, jedno jest Piekary. Moim zdaniem jest warta przeczytania, chodź część opowiadań moim zdaniem jest wybitnie słabe, ale i część bardzo dobra, więc wychodzi i tak na plus bo na pewno w żadnym momencie się nie dłuży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 14:27, Lord Sebuuu 10 napisał:

ja właśnie na gwiazdkę dostałem książkę Harry Potter i insygnia śmierci. Fajna książka
;]


Uwielbiam Harry''ego Pottera. "Insygnia Śmierci" bardzo mi się podobały.


Teraz czytam "Koszmar z Elm Street".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o książki polecam autorek Naomi Novik i jej cykl o smoku Temeraire;) Tak przy okazji w te święta postanowiłem odświeżyć sapka i znowu wiedźmin zresztą już po raz 4 pochłoną mnie doszczętnie;) Także bardzo dobrze czyta się Pratchetta i jego świat dysku, który tryska humorem, szczególnie cykl o straży miejskiej;) Gorąco polecam tych autorów.

Pozdrawiam Starter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 14:55, krwawa Mary napisał:

> ja właśnie na gwiazdkę dostałem książkę Harry Potter i insygnia śmierci. Fajna książka

> ;]

Uwielbiam Harry''ego Pottera. "Insygnia Śmierci" bardzo mi się podobały.


Teraz czytam "Koszmar z Elm Street".


ja narazie harrego i insygnie śmierci ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może czytał książkę Popiół i Kurz i mógłby mi coś o niej powiedzieć - taka recenzja od czytelnika + czy wam się podobała i o co mniej więcej w niech chodzi, bo właśnie przeczytałem 3 część Kłamcy i trochę mi się nudzi, a słyszałem że książka jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 16:57, Gierlo napisał:

Czy ktoś może czytał książkę Popiół i Kurz i mógłby mi coś o niej powiedzieć - taka recenzja
od czytelnika + czy wam się podobała i o co mniej więcej w niech chodzi, bo właśnie przeczytałem
3 część Kłamcy i trochę mi się nudzi, a słyszałem że książka jest dobra.


Książka dobra, klimatyczna, podobała mi się. Jeśli kręci cię fantasy w czasach współczesnych z leciutkim zabarwieniem psychologicznym to jest to książka dla ciebie. Podsumowując, klimat powala, opowieść też nie zła. Jak pisałem recenzję do gazetki szkolnej to chyba dałem 9/10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 16:57, Gierlo napisał:

Czy ktoś może czytał książkę Popiół i Kurz i mógłby mi coś o niej powiedzieć - taka recenzja
od czytelnika + czy wam się podobała i o co mniej więcej w niech chodzi, bo właśnie przeczytałem
3 część Kłamcy i trochę mi się nudzi, a słyszałem że książka jest dobra.

Książka dobra, lecz słabsza od Pana Lodowego Ogrodu tego samego autora. Moim zdaniem początkowo jest świetnie, lecz mnie więcej od połowy poziom spada. Ale i tak, to jest doobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Świat Dysku" Terry''ego Pratcheta. Choć nie wszystkie jego prace trzymają jego wysoki poziom, to większość jego książek jest niemalże doskonała. Maksimum absurdu w świecie fantasy. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 22:29, xczar0 napisał:

Maksimum absurdu w świecie fantasy.


I tym mnie przekonałeś, aby po tego autora nie sięgać :) A właśnie się zastanawiałem, czy czego od niego nie przeczytać, bo trochę wiocha nic nie znać, ale już widzę, że to nie jest dobry pomysł. Wolę fantasy bardziej trzymające się realiów, coś jak trylogia husycka, chodź to już jest prawie historyczne.

PS. Przeczytałem Pratcheta jedną książkę bodajże Niesamowity Maurycy i jego zadziwiające szczury, czy jakoś tak, ale to było za małolata i nawet już nie pamiętam o co tam chodziło :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 22:44, Darth Master napisał:

> Maksimum absurdu w świecie fantasy.

I tym mnie przekonałeś, aby po tego autora nie sięgać :)



Tylko, że tu chodzi o absurd humorystyczny, a nie ten dotyczący realiów. Autor po prostu przez uwypuklenie tworzy karykaturę otaczającego nas świata osadzoną w świecie fantasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 22:47, Kodi127 napisał:

> > Maksimum absurdu w świecie fantasy.
>
> I tym mnie przekonałeś, aby po tego autora nie sięgać :)


Tylko, że tu chodzi o absurd humorystyczny, a nie ten dotyczący realiów. Autor po prostu
przez uwypuklenie tworzy karykaturę otaczającego nas świata osadzoną w świecie fantasy...


To może jednak przeczytam :P Pisałem, że nie znam twórczości, więc inaczej zrozumiałem absurd, chodź z tej jedynej czytanej przeze mnie książki mogę wywnioskować, że absurd dotyczący treści też jest bo tam było mnóstwo przegięć. Jakaś śmierć szczurów była i chyba chłopak co fletem czarował :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Czytał ktoś książki pana R.A Salvatore ? Głównie chodzi mi o serie Forgotten Realms ? Są one godne polecenia/przeczytania ? Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 22:50, Darth Master napisał:

> > > Maksimum absurdu w świecie fantasy.
> >
> > I tym mnie przekonałeś, aby po tego autora nie sięgać :)
>
>
> Tylko, że tu chodzi o absurd humorystyczny, a nie ten dotyczący realiów. Autor po
prostu
> przez uwypuklenie tworzy karykaturę otaczającego nas świata osadzoną w świecie fantasy...


To może jednak przeczytam :P Pisałem, że nie znam twórczości, więc inaczej zrozumiałem
absurd, chodź z tej jedynej czytanej przeze mnie książki mogę wywnioskować, że absurd
dotyczący treści też jest bo tam było mnóstwo przegięć. Jakaś śmierć szczurów była i
chyba chłopak co fletem czarował :/


Ja teraz czytam ''przy okazji'' Pratchetta w oryginale, tytuł to ''Monstrous regiment''. Rzeczywiście, książka aż kipi od absurdu, ale takiego śmiesznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 23:54, oOreVenOo napisał:

Takie pytanko. Czytał ktoś książki pana R.A Salvatore ? Głównie chodzi mi o serie Forgotten
Realms ? Są one godne polecenia/przeczytania ? Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?


Masówka. Fabryka książek zbudowana na obietnicy dużej poczytności.... no ale ludzie się podniecają. Podejrzewam, że jeśli czytałeś i lubisz Dragon Lance to może Ci się spodobać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 09:06, Budo napisał:

Masówka. Fabryka książek zbudowana na obietnicy dużej poczytności....


Heh no właśnie miałem takie przeczucie gdy zobaczyłem ilość książek napisanych przez tego człowieka. Tak czy siak jeden egzemplarz na allegro kosztuje coś koło 8zł (używka oczywiście) więc najwyżej kupie jeden i zobaczę czy warte jest to zachodu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 23:54, oOreVenOo napisał:

Takie pytanko. Czytał ktoś książki pana R.A Salvatore ? Głównie chodzi mi o serie Forgotten
Realms ? Są one godne polecenia/przeczytania ? Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?


Z Salvatore jest jeden zasadniczy problem - ten facet pisze za dużo. Miewa naprawdę dobre pomysły, ale praktycznie zawsze tworzy wielotomowe serie, które są zbyt rozwodnione i wypełnione papką. Zazwyczaj na początku tych dobrych pomysłów trochę widać, potem jakieś się pojawiają, ale już mnie, za to coraz więcej jest wyżynania i lania wody (a im dalej tym więcej) i na końcu pojawiają się te ciekawe rzeczy, które były zaplanowane. Oczywiście to samo można wytknąć innym pisarzom, ale zaznaczam, że dotyczy to również Salvatore''a. Pisałem to już niejednokrotnie, że moim zdaniem sprawdza się on doskonale w krótkich formach, gdy nie pozwoli mu się na rozpisanie i zmusi by swoje dobre pomysły skondensował.
Aha, to jest typowa literatura okołogrowa. Jeśli nie grywasz w RPG to może do Ciebie w ogóle nie przemawiać.
Dodam jeszcze, że Salvatore ma pewną - znowu moim zdaniem - dość poważną zaletę. Jest popularny i ludzie młodzi czytają go chętnie. Nie pisze on źle, więc raczej nie wpłynie na nich negatywnie, a może wyrobić w nich nawyk czytania, pociąg do literatury. Niektórzy z nich sięgną później po rzeczy poważniejsze. Dlatego ja Salvatore''a nie odrzucam. Są lepsi od niego, są też dużo gorsi.
Jeśli podasz kilka tytułów książek, które Ci się podobały (albo autorów) i kilku które Ci zupełnie nie podeszły - najlepiej z fantastyki - to będę mógł z większym prawdopodobieństwem powiedzieć, czy Salvatore będzie Ci pasował czy raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 12:19, pkapis napisał:

Z Salvatore jest jeden zasadniczy problem


Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź. Co do czytanych przeze mnie dzieł to: Władca Pierścieni, Wiedźmin ale nie wszystkie tomy, Harry Potter (niby dziecinada ale wciągnęła jak cholera), a teraz kończę trylogie Thrawna Timothego Zahn''a (Star Wars). O podstawach nie wspominam jak Krzyżacy, Potop etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się