HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2011 o 18:12, HumanGhost napisał:

> "W Pustyni i w Puszczy" Henryka Sienkiewicza

Poważnie czy żartujesz?


Poważnie, w książce jest sporo fajnych motywów i opisów do wykorzystania na sesji Wolsunga. Podróż przez XIX wieczną Afrykę, czarne plemiona, Arabowie i sporo innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 14:28, Asthariel napisał:

Szukam kryminału podobnego do 10 murzynków / I nie było już nikogo Agaty Christie
(pomijając jej inne dzieła). Wiecie, zamknięta przestrzeń, kilkunastu podejrzanych i
RZEEEEEŹ. Ma ktoś coś do polecenia?


Gdzie przykazań brak dziesięciu Joe Alex

http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=32378

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Nie wiem za bardzo za co się teraz zabrać. Chciałbym, by książka nie była za lekka, ale żeby to też nie było coś, co będę czytał w tempie pół strony na dzień. Z tematyki: militaria, dobre SF(ale takie poważniejsze od np. sagi Starship), historia, coś o morzu i statkach. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep.gildia.pl/literatura/6452-jason-christopher-hartley-po-prostu-zolnierz-rok-sluzby-w-iraku

Fajne, ciekawe czytadło, szybko się pochłania, czuć specyficzny styl autora ale to tylko in plus, przynajmniej moim zdaniem. Nie jest to jakieś wybitnie długie ale mnie wciągnęło od pierwszych stron tak że przeczytałem całość jeśli mnie pamięć nie myli w jakieś dwa czy trzy dni a byłbym pewnie w stanie w jeden dzień ale głupio mi tak było od razu wszystko pożreć. ;-D Poza tym warto wspomnieć o ciekawej tematyce i punktu widzenia nieco innym niż medialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 17:54, darth_16 napisał:

Mam pytanie. Nie wiem za bardzo za co się teraz zabrać. Chciałbym, by książka nie była
za lekka, ale żeby to też nie było coś, co będę czytał w tempie pół strony na dzień.
Z tematyki: militaria, dobre SF(ale takie poważniejsze od np. sagi Starship), historia,
coś o morzu i statkach. Co polecacie?


Wieczna Wojna Joe Haldemana oraz Wojna Starego Człowieka Johna Scalzi powinny ci się spodobać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 17:54, darth_16 napisał:

Co polecacie?

"Po Prostu Żołnierz" to faktycznie ciekawa pozycja, ale IMO jako chwilowa przerwa w czytaniu grubszych tytułów. Jest to po prostu wydruk wpisów z bloga pewnego żołnierza, który w sposób bardzo szczery i obrazowy opisuje swoją służbę w Iraku czym niejednokrotnie naraził się swoim przełożonym.

Mój brat aktualnie czyta takie coś: http://www.bookmaster.pl/terror/dan,simmons/ksiazka/184733.xhtml
Ponoć bardzo fajne, ale osobiście nie miałem z tym jeszcze styczności. Gruba książka napisana małą czcionką więc powinna starczyć na jakiś czas.

Ja zabrałem się za Hobbita. O dziwo nigdy go nie czytałem choć historię znam z komiksu na podstawie książki. A następna pozycja w kolejce to "A Game Of Thrones" w języku angielskim. Ponoć po polsku jest już niezła jazda więc ciekaw jestem jak mi pójdzie czytanie tego po angielsku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mój brat ma w Sobotę urodziny, i chciałbym mu kupić jakiś dobry, mocny horror.
On jest bardzo wymagający i mało co go rusza, chce mu kupić coś co go naprawdę przyciągnie i zachwyci;)
Liczę na Waszą pomoc.

Z góry dziękuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 20:19, Caridin napisał:

Witam.
Mój brat ma w Sobotę urodziny, i chciałbym mu kupić jakiś dobry, mocny horror.
On jest bardzo wymagający i mało co go rusza, chce mu kupić coś co go naprawdę przyciągnie
i zachwyci;)
Liczę na Waszą pomoc.

Post wyżej- "Terror" Dana Simmonsa.

Co prawda okładka i w ogóle wydanie mało prezentowane, ale jako horror mega.

Ewentualnie "Cmętaż Zwieżąt" Stephena Kinga lub "Miasteczko Salem" tegoż autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2011 o 20:27, Erton napisał:

Post wyżej- "Terror" Dana Simmonsa.

Co prawda okładka i w ogóle wydanie mało prezentowane, ale jako horror mega.

Ewentualnie "Cmętaż Zwieżąt" Stephena Kinga lub "Miasteczko Salem" tegoż autora.


Cmętaż dla Zwieżąt niestety oglądał w TV i jest mocno zniechęcony do tego.
A co myślisz o "Pod Kopułą" S. Kinga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 20:38, Caridin napisał:

Cmętaż dla Zwieżąt niestety oglądał w TV i jest mocno zniechęcony do tego.


Że się wtrącę ;-)
Przypadkowo oglądałem ten film z moją dziewczyną, która czytała wcześniej książkę i twierdziła, że film jest totalnie inny. Oczywiście gorszy również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 20:38, Caridin napisał:

Cmętaż dla Zwieżąt niestety oglądał w TV i jest mocno zniechęcony do tego.
A co myślisz o "Pod Kopułą" S. Kinga?

No to raczej nie jest horror.

Ale z tym "Terrorem" to naprawdę spróbuj. Ewentualnie można coś polskiego, czyli "Dom na Wyrębach"- wiem, że ciężko sobie wyobrazić polski dobry horror, ale naprawdę jest fajny.

Ewentualnie możesz pocisnąć klasyką i sprezentować Lovecrafta, "Zew Cthulhu"- jeśli opowiadania o Pradawnych Istotach mu nie przypasują, to jest tam też "Muzyka Ericha Zanna"- 5-stronowe opowiadanie, a geniuszem niszczy system i przepełnia stos.

Z tych klimatów jeszcze Algernon Blackwood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZwieŻąt ponieważ taki jest tytuł tej książki. To dlatego że napis ten wykonały dzieci, które robiły masę błędów ortograficznych;) Gdybyś oglądał film, wiedział bys;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 21:09, Caridin napisał:

A to miasteczko Salem to mocne jest? Spodoba mu się jeśli będzie się miał czego bać.

No nie wiem no. W sumie z jednej strony może się wydawać, że w ogóle ciężko, żeby książka straszyła. A z drugiej strony, jeśli jakaś, to "Miasteczko Salem" na pewno. Zwłaszcza w wersji rozszerzonej, z 2 dodatkowymi opowiadaniami (taka w twardej oprawie). Czy mocne? No chyba mocne. W tejże wersji rozszerzonej są opisane co bardziej krwiste sceny, jak wyglądały wedle zamysłu Kinga (bo kazali mu je ocenzurować).


Ewentualnie z Kinga jeszcze "To"- długie jak cholera, więc ciężko o nieustającą grozę, ale takim ogólnym klimatem to demoluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się