HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Czy może mi ktoś polecić jakieś tytuły związane z terroryzmem i walkami w Irlandii Północnej? Najlepiej gdyby to były powieści sensacyjne/akcji/kryminalne/oparte na faktach, ale dokumentalnymi i naukowymi też nie pogardzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi podszyty szatańską obecnością świat Dzikiego Zachodu odarty zupełnie z romantyzmu, szczerze polecam "Krwawy południk" Cormaca McCarthy''ego. Uprzedzam, to nie jest książka dla dzieci, to studium drzemiącego w ludziach zła i okrucieństwa z cholernie plastycznymi opisami. Jedna z najlepszych książek, jakie ostatnimi czasy czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 23:19, Myszasty napisał:

szczerze polecam "Krwawy południk" Cormaca McCarthy''ego.

Czy to ten McCarthy od Drogi? Muszę się zainteresować tytułem. Ostatnio kolejka książek do przeczytania przebija listę gier do zagrania :O

A ja dla odmiany kończę czytać Fable: The Balverine Order. Z oceną powstrzymam się do momentu przewrócenia ostatniej strony, ale już teraz mogę powiedzieć, że trochę się zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytał ktoś może "Mój własny diabeł" Carey Mike? A także kolejne książki z tej serii? Warto sięgnąć po te książki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 01:15, Sandro napisał:

Czy to ten McCarthy od Drogi? Muszę się zainteresować tytułem. Ostatnio kolejka książek
do przeczytania przebija listę gier do zagrania :O

Ten sam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co możecie powiedzieć mi o książkach:
"Chemia śmierci"
"Wołanie zza grobu"
"Szepty zmarłych"
?

Warto kupić, czy nie? I dlaczego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 10:32, Harrolfo napisał:

Warto kupić, czy nie? I dlaczego? :)


Z tytułów, które wymieniłeś czytałem tylko ''Chemię śmierci''.

Książka cienka i szybko się czyta. Całkiem dobry kryminał z tajemniczym morderstwem w tle. Nie jakiś super bestseller ale nie też kloc.

Jeśli lubisz kryminał z lekką nutką thrillera to powinno Ci się spodobać.

Aha, jeszcze do tego cyklu należy "Zapisane w kościach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, wlasnie dzisiaj dotarla do mnie zamowiona ksiazka Donalda E. Worcestera: "Apacze. Orly poludniowego zachodu". Nie moge sie doczekac zeby w koncu sie za nia wziac. Moze ktos czytal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 10:32, Harrolfo napisał:

Co możecie powiedzieć mi o książkach:
"Chemia śmierci"
"Wołanie zza grobu"
"Szepty zmarłych"
?

Warto kupić, czy nie? I dlaczego? :)

Nie polecam. Seria szybko robi się wtórna i nudna. Są lepsze kryminały na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam jakiś książek o XIX wieku (zwłaszcza drugiej połowie), ale nie smętnych historycznych tomisk chcących zabić czytelnika suchymi informacjami i nudą a takich w których barwnie opisano epokę, życie codzienne, wojny, kolonializm itp. z anegdotami, historyjkami, wspomnieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 18:23, Nagaroth napisał:

Hej, szukam jakiś książek o XIX wieku (zwłaszcza drugiej połowie), ale nie smętnych historycznych
tomisk chcących zabić czytelnika suchymi informacjami i nudą a takich w których barwnie
opisano epokę, życie codzienne, wojny, kolonializm itp. z anegdotami, historyjkami, wspomnieniami.

Nie wiem, czy to jest dokładnie to, o co Ci chodzi, ale mogę polecić ksiażki Jeffa Shaary o Wojnie Secesyjnej. Pierwsza część zwie się "Bogowie i Generałowie". Większość jest oczywiście o bitwach, ale całość napisana ciekawym językiem, żywo i barwnie.

Ewentualnie możesz sobie Sherlocka Holmesa poczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 18:42, Erton napisał:

Nie wiem, czy to jest dokładnie to, o co Ci chodzi,


Znam i "Bogów i Generałów" i Holmesa, nie szukam powieści a książek historycznych, tylko jak wspomniałem, nie w akademicki sposób opisujących nudnie wydarzenia a bardziej ciekawie. Można powiedzieć że szukam Normana Davisa dla XIX wieku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki podobnej do Gdy Zgasną Światła Alexa Scarrowa. Jakiś wątek z XXI wieku, może jakiś spisek polityczny/rządowy, szybka akcja, emocjonująca fabuła... Może mi ktoś coś polecić? :) Wspomnianą książkę Scarrowa 500 stron pochłonąłem w 2 dni i 1 noc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 23:19, Myszasty napisał:

Jeśli ktoś lubi podszyty szatańską obecnością świat Dzikiego Zachodu odarty zupełnie
z romantyzmu, szczerze polecam "Krwawy południk" Cormaca McCarthy''ego. Uprzedzam, to
nie jest książka dla dzieci, to studium drzemiącego w ludziach zła i okrucieństwa z cholernie
plastycznymi opisami. Jedna z najlepszych książek, jakie ostatnimi czasy czytałem.

chyba ogólnie można powiedzieć że Cormac nie pisze wesołych książek bo nie ucieka w nich od brutalności. co ciekawe nawet opisując okrutny świat w swoich książkach nie używa on brutalnego języka. dobrze to widać np. w "drodze".

ja dziś szukając książki na prezent z okazji dnia dziecka znalazłem w sklepie "małego księcia" A. Saint-Exupery''ego i nie mogłem się powstrzymać aby nie kupić sobie tej książki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 21:59, Zagul napisał:

Co powiedzie o książce "Gra o Tron" warta zachodu ?


Świetna. Dalsze tomy również. No może po za "Ucztą dla wron", która mnie nie przekonała, może razem z nadchodzącym (?) "Tańcem ze smokami" nabierze na wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zdecydować, szukam książki, a nawet lepiej gdy to będzie seria książek o tematyce Fantasy, ktoś mi coś ciekawego poleci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pratchett? Cały?
Ja właśnie zakupiłem "Straż! Straż!" w oryginale, ciekawe jak często będę musiał zaglądać do słownika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 15:59, Zagul napisał:

Nie mogę się zdecydować, szukam książki, a nawet lepiej gdy to będzie seria książek o
tematyce Fantasy, ktoś mi coś ciekawego poleci ?

Gra o tron Martina, serial na jej podstawie leci teraz na HBO.
Ogrody księżyca Eriksona - pierwszy tom jest średni, ale później rozkręca sie tak, że to moim zdaniem najlepsza seria fantasy ever.
Kłamstwa Locke''a lamory Lyncha.

Poczytaj recenzje.


PS: Zapisujcie się do Forumowej Mafii :-P KONIEC SPAMU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się