HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2009 o 16:57, Zimek1990 napisał:

Się podczepię, bo myślę podobnie jak Ty... wszystko się dzieje w Warszawie, a wszystko
inne to co, wiocha? Jestem ciekaw kiedy w Lublinie będę mógł się spotkać z pisarzem z
prawdziwego zdarzenia typu Pilipiuk, Piekara, Grzędowicz...


Dobrze wiem dlaczego tak jest, ale nie uważam tego za fair. MOże gdyby Polska była wielkości Moanko to bym się nie czepaił, ale czy naprawdę nie da się tego jakoś rozłożyć?
Nawet gdyby było coś bliżej woj.Opolskiego to i tak muszę wyłożyć ok 50 złoty na sam bilet pkp(i tka dobrze że tylko tyle, chwała legitymacji szkolnej!)do tego trzeba dołożyć jakieś jedzenie, plus wstęp na imprezę(jesli taki byłby wymagany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam książki wydawnictwa "Fabryka Słów" szczególnie Achaja, Kłamca, Jakub Wędrowycz. Tyle :D Wybaczcie że tak bez większego sensu piszę ale nie mam weny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 17:16, BANITA PL napisał:

Polecam książki wydawnictwa "Fabryka Słów" szczególnie Achaja, Kłamca, Jakub Wędrowycz.
Tyle :D Wybaczcie że tak bez większego sensu piszę ale nie mam weny :)

Eee... To po co pisać? :P

Zgoda, że "Fabryka" ma fajne polskie fantasy w kolekcji. Ale "Runa" ma też niezgorsze. I inne wydawnictwa też, ale już niekoniecznie polskich autorów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi już o wydawnictwach to dorzucę jeszcze wydawnictwo MAG. Tez mają sporo świetnych pozycji, godnych polecenia, np. wszystko Christophera Moora. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 17:26, HumanGhost napisał:

Jeśłi już o wydawnictwach to dorzucę jeszcze wydawnictwo MAG. Tez mają sporo świetnych
pozycji, godnych polecenia, np. wszystko Christophera Moora. :-)

Ale ja wymieniałem tylko wydawnictwa, publikujące polskich autorów (głównie) :P MAG chyba nie ma Polaków, przynajmniej nie przyuważyłem. Jak tak mamy lecieć, to jeszcze Isa jest, Behemoth z Wydawnictwa Śląskiego czasami coś fajnego ma...
Co do MAG-a to ja przede wszystkim jarałem się trylogią Kusziela ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 16:57, Zimek1990 napisał:

Się podczepię, bo myślę podobnie jak Ty... wszystko się dzieje w Warszawie, a wszystko
inne to co, wiocha? Jestem ciekaw kiedy w Lublinie będę mógł się spotkać z pisarzem z
prawdziwego zdarzenia typu Pilipiuk, Piekara, Grzędowicz...


Jakbyś poszukał to byś znalazł. W Lublinie bywa dość często Jacek Komuda, Andrzej Pilipiuk, na pewno jakiś czas temu w Empiku było spotkanie z Anną Brzezińską. Milena Wójtowicz w ogóle mieszka w Lublinie i można ją spokojnie spotkać w miejscowym klubie miłośników fantastyki albo na mieście. Lubelski konwent zwany Falkon jest jednym z największych w Polsce i zawsze ściąga wielu pisarzy. Akurat jeśli chodzi o fantastykę to Lubin jest w naprawdę niezłej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 18:07, pkapis napisał:

> Się podczepię, bo myślę podobnie jak Ty... wszystko się dzieje w Warszawie, a wszystko

> inne to co, wiocha? Jestem ciekaw kiedy w Lublinie będę mógł się spotkać z pisarzem
z
> prawdziwego zdarzenia typu Pilipiuk, Piekara, Grzędowicz...

Jakbyś poszukał to byś znalazł. W Lublinie bywa dość często Jacek Komuda, Andrzej Pilipiuk,
na pewno jakiś czas temu w Empiku było spotkanie z Anną Brzezińską. Milena Wójtowicz
w ogóle mieszka w Lublinie i można ją spokojnie spotkać w miejscowym klubie miłośników
fantastyki albo na mieście. Lubelski konwent zwany Falkon jest jednym z największych
w Polsce i zawsze ściąga wielu pisarzy. Akurat jeśli chodzi o fantastykę to Lubin jest
w naprawdę niezłej sytuacji.


No to widocznie nie umiem szukać :P Nie wiem skąd w ogóle miałbym wziąć takie informacje, żadnych ogłoszeń nigdzie nie widuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 16:42, Camelowaty napisał:

Czemu wszyscy zapominają o miastach innych poza Warszawą? Wzystko co najlepsze odbywa
się w Warszawie, szlag


Videoczat - 6 marca, godz. 14.00, Wirtualna Polska. Tu - możesz zadać pytanie.

http://www.fabryka.pl/aktualnosci.php?id=1687#searchkk

Podsumowanie oraz galeria z fantastycznego marca w Empiku
Dodano: 29-03-2008 16:57
Odsłon: 207
Autor: Wesoła Magda
Redaktor: Wesoła Magda

W warszawskim Empiku wystąpili:

Rafał Ziemkiewicz - 4 marca

Andrzej Pilipiuk - 6 marca

Jarosław Grzędowicz – 10 marca

Maja Lidia Kossakowska – 12 marca

Jacek Komuda – 15 marca

Jacek Piekara - 27 marca

Inicjatywa ,,marca pełnego fantastyki” wyszła od czytelników, którzy zasypywali Empik prośbami o spotkanie ze swoimi ulubionymi pisarzami. W wyniku współpracy sieci Empik oraz Fabryki Słów powstał fantastyczny marzec.

http://paradoks.net.pl/read/6641

NIE ZAPOMINAJĄ W INNYCH MIASTACH RÓWNIEŻ ODBYWAJĄ SIĘ SPOTKANIA Z PISARZAMI.
70 % WSZYSTKICH IMPREZ KULTURALNYCH ODBYWA SIĘ W STOLICY , ALE TO NAPRAWDĘ NIE MOJA WINA.
NA PRZYSZŁOŚĆ BĘDĘ PAMIĘTAŁ O TOBIE , JAKI REGION POLSKI WCHODZI W RACHUBĘ ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 16:57, Zimek1990 napisał:

> Czemu wszyscy zapominają o miastach innych poza Warszawą? Wzystko co najlepsze odbywa

> się w Warszawie, szlag


Się podczepię, bo myślę podobnie jak Ty... wszystko się dzieje w Warszawie, a wszystko
inne to co, wiocha? Jestem ciekaw kiedy w Lublinie będę mógł się spotkać z pisarzem z
prawdziwego zdarzenia typu Pilipiuk, Piekara, Grzędowicz...


Było odnośnik do odpowiedniej strony post wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ksiazki roznych autorow, ale uwazam, ze najlepszym pisarzem był Juliusz Verne. Jezeli ktos lubi ksiazki przygodowe to bez watpienia ten autor bedzie mu pasowal.
Ps. wiecej informacji o Juliuszu Vernie mozna znalesc w temacie poswieconym temu pisarzowi, zapraszam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 12:17, jarekao napisał:

Czytalem ksiazki roznych autorow, ale uwazam, ze najlepszym pisarzem był Juliusz Verne.

W zasadzie podzielam ten pogląd z jednym uzupełnieniem, że pisarzem dla młodzieży. :-)
Ale fakt. Na książkach Verna uczyłem się geografii, botaniki, zoologii. Jeden z niewielu pisarzy który bawiąc uczył. Przeczytałem chyba wszystko jego co w Polsce wydano i ok. 20 jego powieści mam w biblioteczce.
Wiele jego powieści zostało sfilmowanych (w tym niektóre wielokrotnie np. "Tajemnicza wyspa", czy "20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi").
Jako ciekawostkę podam, że w tą niedzielę na TVP2 będzie wyemitowana ekranizacja jego mniej znanej powieści "Gwiazda południa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 17:16, BANITA PL napisał:

Polecam książki wydawnictwa "Fabryka Słów" szczególnie Achaja, Kłamca, Jakub Wędrowycz.
Tyle :D Wybaczcie że tak bez większego sensu piszę ale nie mam weny :)


Wpis wcale nie bez sensu strona w sieci tego wydawnictwa znacząco zachęca do sięgnięcia
po książki autorów których wymieniłeś , mój księgozbiór powiększył się o kilka książek dzięki ich stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 20:38, kerkas napisał:

> Polecam książki wydawnictwa "Fabryka Słów" szczególnie Achaja, Kłamca, Jakub Wędrowycz.

> Tyle :D Wybaczcie że tak bez większego sensu piszę ale nie mam weny :)

Wpis wcale nie bez sensu strona w sieci tego wydawnictwa znacząco zachęca do sięgnięcia
po książki autorów których wymieniłeś , mój księgozbiór powiększył się o kilka książek
dzięki ich stronie.


A coż zamówiłeś?
P.S. ja sam mam ok 30 książek fantasy z czego 17 to Fabryki właśnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam A. Sapkowskiego i jego Wiedzmina, Eragona autorstwa Christophera Paoliniego oraz (z zupełnie innej beczki) czasopismo o grach komp. ''''CD-action" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 21:23, BANITA PL napisał:

> > Polecam książki wydawnictwa "Fabryka Słów" szczególnie Achaja, Kłamca, Jakub
Wędrowycz.
>
> > Tyle :D Wybaczcie że tak bez większego sensu piszę ale nie mam weny :)
>
> Wpis wcale nie bez sensu strona w sieci tego wydawnictwa znacząco zachęca do sięgnięcia

> po książki autorów których wymieniłeś , mój księgozbiór powiększył się o kilka książek

> dzięki ich stronie.

A coż zamówiłeś?
P.S. ja sam mam ok 30 książek fantasy z czego 17 to Fabryki właśnie ;)


Charakternik Jacek Piekara

Kanon Barbarzyńców, t.1

Czarna bandera Jacek Komuda

Galeony Wojny, t.1 , t.2 Jacek Komuda

Diabeł Łańcucki Jacek Komuda

Czarna szabla Jacek Komuda

Bohun Jacek Komuda

Opowieści z Dzikich Pól Jacek Komuda

Warchoły i pijanice Jacek Komuda

Polactwo Rafał A. Ziemkiewicz

Wilcze gniazdo Jacek Komuda

Zapowiedzi:

Samozwaniec, t.1 Jacek Komuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/../oraz

Dnia 05.03.2009 o 21:33, Szymek 576 napisał:

(z zupełnie innej beczki) czasopismo o grach komp. ''''CD-action" :)


Nie tak całkiem z zupełnie innej ponieważ zamieszczają tam recenzje książek wydawnictwa
Fabryka słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 22:59, kerkas napisał:

Charakternik Jacek Piekara

Kanon Barbarzyńców, t.1

Czarna bandera Jacek Komuda

Galeony Wojny, t.1 , t.2 Jacek Komuda

Diabeł Łańcucki Jacek Komuda

Czarna szabla Jacek Komuda

Bohun Jacek Komuda

Opowieści z Dzikich Pól Jacek Komuda

Warchoły i pijanice Jacek Komuda

Polactwo Rafał A. Ziemkiewicz

Wilcze gniazdo Jacek Komuda

Zapowiedzi:

Samozwaniec, t.1 Jacek Komuda


No nie mam ani jednej z tych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 07.03.2009 o 18:11, BANITA PL napisał:

> Wilcze gniazdo Jacek Komuda
>
> Zapowiedzi:
>
> Samozwaniec, t.1 Jacek Komuda

No nie mam ani jednej z tych ;)


Komuda pisze książki osadzone w czasach Rzeczypospolitej szlacheckiej XVI - XVII wiek.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się