HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2009 o 13:33, HumanGhost napisał:

Tak się jeszcze spytam. Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś dobre komedie fantasy? Z chęcia
bym się czymś takim rozerwał po robocie. :-)

WSZYSTKO Pratchetta. (ale najlepsze są części o Straży)
,,Autostop przez galaktykę'''' Douglasa Adamsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pratchetta to ja już w szkole czytałem. Kiedyś jakoś lepsze te książki wychodziły mu spod pióra. Teraz mam wrażenie, że cały czas ciągnie te same pomysły i brak trochę powiewu świeżości.

A coś z młodszych pisarzy? Widziałem dziś jakąś książkę Droga Goblina czy coś takiego. Nie znam pisarza, nawet już nie pamietam nazwiska. Czytał ktoś?
Bardziej coś takiego w stylu zapomnianych krain z dużą dozą humoru.
Całkiem niedawno widziałem też książkę o nekromancji z przymrużeniem oka, ale zupełnie mi wypadł tytuł z głowy. Może ktoś kojarzy. Coś z nowszych rzeczy chyba.

EDIT: W miare możliwości jak najdłuższa z jak najmniejszą czcionką. Hehe czytam dosć szybko a to co teraz odwalają woła o pomstę do nieba. Ksiazki po 300 stron z czcionką jak dla maluchów z przedszkola. Jak już wydaje te 30-40zł na książkę to wolałbym przy niej spędzić troche więcej niż jeden wieczór. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnio ,,Szarże Lekkiej Brygady" Terry Brihgtona. Książka opowiada o szarży angielskiej kawalerii pod Bakławą w 1854 roku. Szczerze polecam tą pozycję. Cała szarża jest opisana minutę po minucie. W książce znajdują się też 2 wkładki ze zdjęciami.

Jako ciekawostkę poddam fakt, że to wydarzenie tak zaciekawiło ,,Iron Maiden" , że stworzyli piosenkę opisującą szarżę:

http://www.youtube.com/watch?v=jgqxQmAbTBc&translated=1

A tu kilka informacji o samej szarży:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Ba%C5%82ak%C5%82aw%C4%85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2009 o 15:19, HumanGhost napisał:

Całkiem niedawno widziałem też książkę o nekromancji z przymrużeniem oka, ale zupełnie
mi wypadł tytuł z głowy. Może ktoś kojarzy. Coś z nowszych rzeczy chyba.


Chodzi może o ''Nekromeron''? Z tego co słyszałem to książka jest zabawna, ale nie wpadła mi jeszcze w ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komedie fantasy? - Polecam "Ani słowa prawdy" Jacka Piekary. Zbiór opowiadań o czrodzieju Arivaldzie. Nawet ostatnio wznowione przez wydawnictwo runa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 15:33, Ryan Kam napisał:

Przeczytałem ostatnio ,,Szarże Lekkiej Brygady" Terry Brihgtona. Książka opowiada
o szarży angielskiej kawalerii pod Bakławą w 1854 roku. Szczerze polecam tą pozycję.
Cała szarża jest opisana minutę po minucie. W książce znajdują się też 2 wkładki ze zdjęciami.


Książka po polsku czy po angielsku ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za 2-3 dni skończę czytać "Upadek Hyperiona", dlatego szukam jakiejś dobrej książki/cyklu SF. Waham się nad czymś z bibliografii Orsona Scotta Carda a "Ślepowidzeniem" Wattsa. Czy mógłby ktoś przybliżyć mi twórczość pierwszego autora? Od czego lepiej zacząć? Może wybrać jakiś inny tytuł (od razu zaznaczam, że "Endymion" Simmonsa odpada, bo leży na półce i czeka na premierę ostatniego tomu)? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś może "Imię wiatru" z serii Kroniki królobójcy? Zaje fajna ksiażka fantasy o trudnościach codziennego życia. Autor fantastycznie oddaje uczucia ludzkie, a ciekawymi sytuacjami sypie jak z rękawa. Książka dostała pare nagród, ale nie wiem dokładnie jakich. Obecnie zrobiłem sobie w niej przerwe bo niestety musze poświęcić czas nudnej jak flaki z olejem lekturze "Kamienie na szaniec" Oczywiście mam szacunek do literatury polskiej, ale nie zmienia faktu że dla młodych ludzi jest nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś opisać jak dotrzeć (w Krakowie) do "Świata Fantastyki" czy jak zwało się to miejsce w którym można się zaopatrzyć w super literaturę? Bo szukając czegoś z Lovecrafta (przy okazji kupując "Przyjaciela z piekła" Strugackich i "Nekropolię" Dana Abnetta:] ) dowiedziałem się że jest taki sklepik(?). Niestety nie dowiedziałem sie dokładnie jak tam dojść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 20:51, Lex napisał:

Pewnie za 2-3 dni skończę czytać "Upadek Hyperiona", dlatego szukam jakiejś dobrej książki/cyklu
SF. (...)


Niestety autorów o których pytasz nie czytałem, ale osobiście polecam Bitwę O Ziemię Hubbarda - jak dla mnie najlepsza książka SF, jaką kiedykolwiek czytałem. W dodatku to prawie 1000 stron drobnym druczkiem, więc starcza na jakieś 5 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 20:51, Lex napisał:

Pewnie za 2-3 dni skończę czytać "Upadek Hyperiona", dlatego szukam jakiejś dobrej książki/cyklu
SF. Waham się nad czymś z bibliografii Orsona Scotta Carda a "Ślepowidzeniem" Wattsa.


Gra Endera, genialna, inteligentna, niesamowita. Następnie drugi tom cyklu Mówca Umarłych, jszce lepsza niż pierwsza, kolejne części Ksenocyd i Dzieci umysłu również przeczytaj, ale raczej dla dokończenia ciekawej fabuły, bo już nie powala tka jak pierwsze dwie, ale wciąż są bardzo dobre.
Po enderze GIlzdawce lub cykl o Alvinie Stwórcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabryka Słów i salon Junior w Warszawie, zaprasza na spotkania, których gośćmi będą:

Andrzej Pilipiuk, 6 marca, piątek, godz. 18.00

Rafał A. Ziemkiewicz, 9 marca, poniedziałek, godz. 18.00

Magdalena Kozak, 13 marca, piątek, godz. 18.00

Maja Lidia Kossakowska, 16 marca, poniedziałek, godz. 18.00

Jacek Piekara, 20 marca, czwartek, godz. 18.00

Jarosław Grzędowicz, 23 marca, poniedziałek, godz. 18.00

Jacek L. Komuda, 27 marca, piątek, godz. 18.00

http://fantastyka.kipme.pl/strona/ciekawostki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy bracia Strugaccy napisali jeszcze jakieś książki w klimatach "Piknik na skraju drogi"? Możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 16:42, Camelowaty napisał:

Czemu wszyscy zapominają o miastach innych poza Warszawą? Wzystko co najlepsze odbywa
się w Warszawie, szlag



Się podczepię, bo myślę podobnie jak Ty... wszystko się dzieje w Warszawie, a wszystko inne to co, wiocha? Jestem ciekaw kiedy w Lublinie będę mógł się spotkać z pisarzem z prawdziwego zdarzenia typu Pilipiuk, Piekara, Grzędowicz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się