HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2009 o 16:54, Camelowaty napisał:

A to jużchyab rzaczej zależy od szkoły, ja ich nie przerabiałem

zależy nie zależy a później słyszy się w tv jak na egzaminie jest wymagana znajomość lektury której to w danej szkole nie przerobiono ale to jest temat na inną rozmowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 17:33, master962 napisał:

> A to jużchyab rzaczej zależy od szkoły, ja ich nie przerabiałem
zależy nie zależy a później słyszy się w tv jak na egzaminie jest wymagana znajomość
lektury której to w danej szkole nie przerobiono ale to jest temat na inną rozmowę :)


Dlatego przed przystąpieniem do danego egzaminu najlepiej zapoznać się z listą wymagań :)
A żeby nie spamować,
Czytam Gumpa i Spółkę, książka prześwietna, długo czekałem by ją w końcu dorwać ale warto było, dawno przy książce się tak dobrze nie bawiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zabieram się ze czytanie ''''Cujo'''' - Stephena Kinga. Książka do grubych nie należy, ale dla mnie nie jest to wada, bo nie specjalnie przepadam za grubymi książkami. Nawet nie wiem czego mam się dokładnie spodziewać po lekturze tej książki, ciekaw jestem, czy jest to bardziej Thriller czy Horror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę boli mnie to że nie miałem okazji i powodów do pisania w tym temacie, semestr i te sprawy...

Na piewrszy ogień poszedł "Przyjaciel z piekła" Strugackich, krótka opowieść o żołnierzu który wylądował w raju... znaczy sie w Rosji:] na Ziemii kompletnie odmienionej.

Potem "Nekropolia" z cyklu "Duchy Gaunta" Abnetta, realia WH 40k.
I cóż... paradoksalnie to w pierwszej książce były najlepsze opisy walki i sytuacji. W "Duchach Gaunta" opisy te są tak suche że aż dziw bierze, że książka, z akcją umiejscowioną w w realiach stricte wojennych, ma tak słabe opisy.

Jakieś plusy? A i owszem - książki te można stosować naprzemiennie z Codexami:] Tyle, inaff.

Przedwczoraj kupiłem sobie "Ciekawe czasy" Pratchetta. Discword, pan czarodziej, Kostuszka, planeta na słoniach i żółwiu, te sprawy:] Po prostu spróbuję sie przekonać do tej serii, myślałem o "Kolorze magii" zaproponowanej przez sprzedawcę (polecam na dworcu przy Galerii w Krakowie!) ale nie było, innych książek Strugackich też :((
Do tego ksiażka o rysowaniu wydawnictwa Arkady i gicik:)

Przy okazji siostra pisze pracę na maturę i przyniosła masę książek (co mnie zdziwiło bo mi wystarczyły 2-3 książki), m.in. "Rok 1984" i "Nowy wspaniały świat".

Ale poluję cały czas - na celowniku " Trudno być bogiem". Mam chrapkę na literaturę naszych braci na wschód Odry:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 00:43, Spector 109948 napisał:

Przy okazji siostra pisze pracę na maturę i przyniosła masę książek (co mnie zdziwiło
bo mi wystarczyły 2-3 książki), m.in. "Rok 1984" i "Nowy wspaniały świat".


Co do "Rok 1984" Orwell''a to książka jest bardzo dobra. Ciekawa i wciągająca. Ewaporacja, wielki brat, tworzenie nowomowy, dwójmyślenie, totalna inwigilacja, pozorowana zmiana sojuszy i pośród tego wszystkiego Winston Smith, szeregowy urzędnik partii zewnętrznej, ministerstwa prawdy. Choć przeczuwałem ten fakt to przyjąłem ze smutkiem, że

Spoiler

gdy Winston i Julia wpadli to ich katem okazał się O’Brien.

Gorąco polecam jako pozycja obowiązkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"rok 1984" czy "nowy wspaniały świat" to klasyka gatunku :) jednak mnie ostatnio wciągnęły książki Janusza Zajdla które są świetne i o których dla mnie za mało się mówi. a szkoda bo książki Zajdla mają oryginalną fabułę i czerpią z klasyków socjologicznego sf ale często tak bywa że cudze chwalimy a swego nie znamy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 10:20, wicekppp napisał:

Możecie mi pomóc szukam książek telko takich w stulu Folleta albo Cusslera. Możecie pomóc?


Spróbuj Atlantydę Davida Gibbinsa. Nie tak ciekawe jak Cussler, ale i tak czyta się nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 16:29, kedzior141 napisał:

Dla fanów książek Christophera Moore''a. 25marca wychodzi kolejna książka, tym razem
pt. "Błazen". Ja póki co czytałem "Baranka", ale może i tym się zainteresuję :)


Dzięki za info. Polecam jeszcze Brudną Robotę. Jak dotąd czytałem już prawie wszystko (oprócz Wyspy...), Moore ma trochę nie równy poziom, ale zawsze się jest z czego pośmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 08:25, jakubcjusz napisał:

> Dla fanów książek Christophera Moore''a. 25marca wychodzi kolejna książka, tym razem

> pt. "Błazen". Ja póki co czytałem "Baranka", ale może i tym się zainteresuję :)


Dzięki za info. Polecam jeszcze Brudną Robotę. Jak dotąd czytałem już prawie wszystko
(oprócz Wyspy...), Moore ma trochę nie równy poziom, ale zawsze się jest z czego pośmiać.


A co powiesz o innych jego książkach? Np. Najgłupszy anioł albo Krwiopijcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 16:09, kedzior141 napisał:

A co powiesz o innych jego książkach? Np. Najgłupszy anioł albo Krwiopijcy?


Najgłupszy Anioł podobał mi się tak od połowy, pierwsza połowa trochę nudnawa. Krwopijcy mi się nie podobali (za to mojej narzeczonej bardzo), ale już tom drugi, Ssij, mała, ssij było o niebo lepszy. Przede mną jeszcze Wyspa... no i Błazen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką książkę polecalibyście dla fana Sapkowskiego? Czytałem ostatnio Tolkiena, dość fajny ale nie podobały mi się zbyt obszerne opisy krajobrazu. Szukam czegoś podobnego do sagi o Wiedźminie, generalnie dobrej i ciekawej książki fantasy. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 19:25, Asthariel napisał:

Ja przeczytałem tylko Baranka. czasem śmieszny, czasem niesmaczny. Pratchettowi do pięt nie odrasta.


Bo to zupełnie inna bajka. To jakby porównywać Kinga do Clancy''ego. Inna grupa odbiorców i inny styl pisarski. Niemniej z Moora polecam "Brudna robota". Nie wiem czy nie najlepsza książka tego autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 19:22, MasterHeroes napisał:

Jaką książkę polecalibyście dla fana Sapkowskiego? Czytałem ostatnio Tolkiena, dość fajny
ale nie podobały mi się zbyt obszerne opisy krajobrazu. Szukam czegoś podobnego do sagi
o Wiedźminie, generalnie dobrej i ciekawej książki fantasy. Co polecacie?

Peter Brett - Malowany Człowiek - o swiecie opanowanym przez demony
Scott Lynch - Kłamstwa Locke''a Lamory - o grupie oszustów i złodziei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 22:52, Coxsik napisał:

Polecacie jakieś dobre wojenne książki prócz "Kompanii Braci" którą jutro mam zamiar
pożyczyć z biblioteki?


"Na Zachodzie Bez Zmian", jedna z lepszych książek jakie czytałem w ogóle. Nie jest to słodko-pierdząca fantastyka, tylko książka opisująca wojnę, tak, jak ona wygląda- oczami żołnierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 20:12, Budo napisał:

> Polecacie jakieś dobre wojenne książki prócz "Kompanii Braci" którą jutro mam zamiar

> pożyczyć z biblioteki?

"Na Zachodzie Bez Zmian", jedna z lepszych książek jakie czytałem w ogóle. Nie jest to
słodko-pierdząca fantastyka, tylko książka opisująca wojnę, tak, jak ona wygląda- oczami
żołnierza.

Dzięki obczaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacząłem czytać pożyczoną od brata "Koralinę" Neil''a Gaiman''a. Od razu zauważyłem, że książka ma swój klimat wyczuwalny już na pierwszych stronach. Gdy tylko ją skończę, napiszę swoją dokładniejszą opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się