HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Ja mam tylko jedno pytanie: Czy Wt kupujecie książki częściej niż je wypożyczanie z biblioteki? Ja jakoś kasy nie mam na książki, szkoda mi, więc chodzę do biblioteki dość często. Szukam jakichś starszych książek fantasy, godnych polecenia. Ostatnio czytałem Sapkowskiego i Tolkiena. AS jest świetny, dożo akcji, Tolkien troch moim zdaniem przesadził z opisami krajobrazu. Szukam starszych książek bo nie wiem, czy moja biblioteka kupuje nowe książki. Powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję. Wolę mieć swoją, na półce, czytać wtedy kiedy chcę. W bibliotece mam narzucony termin przetrzymywania książki, a tego nie lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej kupuję nowe książki, choć niekiedy sięgam po używane, lecz z antykwariatu. Biblioteki kupują nowe książki, jednak sądzę, że niewiele i większość nowych (niekoniecznie w sensie daty wydrukowania) pozycji to darowizna od czytelników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 12:45, A-cis napisał:

"Rozmowy z katem", to zapis rozmów jakie Kazimierz Moczarski (członek AK skazany na karę
śmierci) przeprowadził podczas swojego pobytu w więzieniu, gdy siedział przez ok. 9 miesięcy
w jednej celi ze zbrodniarzem hitlerowskim, generałem SS, Jürgenem Stroopem (likwidatorem
warszawskiego getta).
Jeżeli będziesz to czytał, to postaraj się o wydanie z lat 90-tych ponieważ wcześniejsze
wydania były okrojone przez cenzurę PRL-u.


Tematykę książki znam, chodziło mi bardziej o wasze opinie dlatego jeśli możesz coś mi powiedzieć na temat wrażeń po przeczytaniu to prosił bym.

Ps. dzięki za radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 12:58, MasterHeroes napisał:

Ja mam tylko jedno pytanie: Czy Wt kupujecie książki częściej niż je wypożyczanie z biblioteki?
Ja jakoś kasy nie mam na książki, szkoda mi, więc chodzę do biblioteki dość często. Szukam
jakichś starszych książek fantasy, godnych polecenia. Ostatnio czytałem Sapkowskiego
i Tolkiena. AS jest świetny, dożo akcji, Tolkien troch moim zdaniem przesadził z opisami
krajobrazu. Szukam starszych książek bo nie wiem, czy moja biblioteka kupuje nowe książki.
Powinna.


Allegro , Allegro i jeszcze raz Allegro.

Książki można tam kupić naprawdę tanio przykłady:

Tytuł cena książki koszt wysyłki prowizja na poczcie/ p. przy przelewie z konta int. Mbank
Wehikuł czasu 2.50zł 6zł 3zł 50 gr razem: 11zł50gr lub 8zł

77 KSIĄŻEK - KAŻDA ZA 2,5 zł !!!!!!! 585823129
Don Wollheim Proponuje.1988 - antologia
Naram z terranowej - H.Olczak-Moraczewska, J. Krakowski
Zamknięty świat - James Gunn
Ekspedycja Mikro - Aleksander Kroger
Kraina kolorów - Beata Ostrowska
Obłąkańcy - Cezary Bukowski
Planeta śmierci 2 - Harry Harrison
Kraina Mroku - Henry Kuttner
Labirynt wyobraźni - Jerzy Grundkowski
Wichry Nocy - Karl E. Wagner
Krwawnik - Karl E. Wagner
Sny umarłych - Robert Muster
Dżinn - Graham Masterton
Sukcesorzy - Jacek Sawaszkiewicz (Poznańskie)
Sukcesorzy - Jacek Sawaszkiewicz (Glob)
Dokąd jedzie ten tramwaj - Janusz A. Zajdel
Elak z atlantydy - Henry Kuttner
Twonk. Opowiadania - Henry Kuttner
Pasisate dziury - Damien Broderick
Powrót Batmana - Craig Shaw Gardner
Ludzki punkt widzenia - William Tenn
Tranzyt - Pierre Pelot
Pajęczyna utkana z ciemności - Karl Wagner
Czarny hotel - Andrew Laurence
Szachowisko - Henry Kuttner
Rok 3978 - J. Kaczmarek, M. Wolski
Wehikuł czasu 2. Ostrze gilotyny - A.B. Cover
Niewidzialni - G. Le Rouge
Totem leśnych ludzi - Andrzej Trepka
Conan wojownik - Robert E. Howard
Bramy strachu - Andrzej Ziemiański
Twarzą ku ziemi - Maciej Parowski
Ekspedycja do piekła - S. Jarosławcew
Eryk Promiennooki - H. Roder Haggard
Alchemik - Ben Jonson (dramat fantastyczny)
Thirteen Famous Ghost Stories (wydanie anglojęzyczne)
W 80 dni dookoła świata - J. Verne
Dziesiąte podejście - J.T. McIntosh
Operacja wieczność - Bohdan Petecki
Tylko cisza - Bohdan Petecki
Kosmodram - Konrad Fiałkowski
Czarodziej - Wanda Żółkiewska
Doktor Strangelove - Peter George
Astronauci - St. Lem
Zdrowie holistyczne - Swami Rama
Time is Money - Adam de Metz
Axeman nadchodzi - John Farris
Kawaler mieczy - Michael Moorcock
W poszukiwaniu zaginionej arki
Planeta zła - Robert Sheckley
Excavation - James Rollins (wydanie anglojęzyczne)
Podróż do wczoraj - Agnieszka Chrzanowska
Opus na trzy pociski - Andrzej Zimniak
Trawa -Contantin Cublesan
Upiorny zamek - Kathe Recheis
Podróż do wielu odległych narodów świata - Jonathan Swift
Objawienia u progu nowego millenium - Andrew Ramer
Wyspa Petersena - Witold Zegalski
Gwiazdy Galaktyki - antologia
Iselin i wilkołak - Torill T. Hauger
Gdy wypełniają się proroctwa - Kristina Gale-Kumar
The World`s Greatest UFo Mysteries (wydanie anglojęzyczne)
Za błękitną kurtyną - Roman Bartkowski
Muzyka dla was, chłopcy - Adam Hollanek
Algorytm pustki - Ryszard Głowacki
Prządka czasu - Francis Stevens
Niedzielni goście - Andrzej Trepka
Trujące pasmo - Arthur Conan Doyle
Pierścień Tęsknoty - Christopher Kubasik
Odrodzenie Deryni - Katherine Kurtz
Człowiek Plus - Frederik Pohl
Dziwny John - Olaf Stapledon
Kosmolot i czółno - Kenneth Brower
Wieści - William Wharton
Działa Nawarony - Alistair MacLean
Prawa Santa Fe - Stuart Woods

Jak widzisz jeśli się dobrze poszuka można znaleźć książki w atrakcyjnej cenie.
Kilka porad:

- Kupuj kilka książek u jednego sprzedawcy koszt wysyłki się nie zmieni a kupisz kilka tytułów.
- Załóż sobie konto internetowe w Mbank-u każdy przelew to tylko 50 g prowizji a nie jak na poczcie 3 zł.
- Jeżeli nie ma interesującego cię tytułu wyślij email do sprzedawcy czy nie ma w ofercie interesującej cię pozycji
kilka razy kupiłem w ten sposób pozycje teoretycznie niedostępne na Allegro.
- Przy odrobinie szczęścia w licytacji jesteś w stanie kupić książkę za 1 zł.

Więcej porad i ostrzeżeń na temat allegro znajdziesz w odpowiednim temacie na forum gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 21:13, Zero Hunter napisał:

>(...)bo nie wiem, czy moja biblioteka kupuje nowe książki.
>Powinna.


Spytaj się.


Nie wiem jak jest w innych miastach ale w Pruszkowie Biblioteka Publiczna dostaje na miesiąc 50zł na zakup nowości.
Ile książek można kupić za tę "oszałamiającą" kwotę ? Dwie góra trzy książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 16:21, Davw napisał:

Tematykę książki znam, chodziło mi bardziej o wasze opinie dlatego jeśli możesz coś mi powiedzieć na temat wrażeń po przeczytaniu to prosił bym.

Wszystko zależy od tego jak bardzo interesujesz się tematyką II wojny światowej, okupacją w Polsce, likwidacją getta warszawskiego, itd.
Jeżeli szukasz wrażeń w stylu Ludluma czy Alistera MacLeana, to się rozczarujesz.
Ale jeśli szukasz informacji o tamtych czasach, interesują Cię motywy popełniania takich a nie innych czynów przez niektórych ludzi, to warto przeczytać.
A na pewno, w żadnym przypadku, w przyszłości, nie będziesz żałował czasu poświęconego na przeczytanie tej książki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 21:54, kerkas napisał:

Nie wiem jak jest w innych miastach ale w Pruszkowie Biblioteka Publiczna dostaje na
miesiąc 50zł na zakup nowości.
Ile książek można kupić za tę "oszałamiającą" kwotę ? Dwie góra trzy książki.


Dwie, trzy? - optymista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 01:15, Camelowaty napisał:

Dwie, trzy? - optymista.


Niekoniecznie. Idziesz to centrum taniej książki i tam od kilku złotych zaczynają się całkiem niezłe tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 01:15, Camelowaty napisał:

> Nie wiem jak jest w innych miastach ale w Pruszkowie Biblioteka Publiczna dostaje
na
> miesiąc 50zł na zakup nowości.
> Ile książek można kupić za tę "oszałamiającą" kwotę ? Dwie góra trzy książki.
>

Dwie, trzy? - optymista.


Nowe książki można kupić w granicach 20 - 30 zł czyli przy dobrych wiatrach można kupić dwie nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 13:39, kerkas napisał:

Nowe książki można kupić w granicach 20 - 30 zł czyli przy dobrych wiatrach można kupić
dwie nowości.


Mroczna Wieża kosztowała mnie od części 3 5 dych za każdą, a częsci mamy 7.
Fakt znajdą się również tanie książki, ostatnio kupiłem drugi tom Gumpa za 25 złoty, ale do najnowszych ta kniga nie należy.
Książki są drogie, a nowości jeszcze droższe.

Odpowiedź również kieruję do jakubcjusza

W sumie podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o komiksy, gdy za Ronina np. płacimy 100złoty, za Hellboya 40, fakt że tu jest jeszcze tusz, ale czasem jakość papieru zwala z nóg.

Może gdyby więcej ksiązek było drukowanych na papierze z recyclingu to byłyby tańsze, ale po co? PRzecież to nikomu się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 14:10, Camelowaty napisał:

> Nowe książki można kupić w granicach 20 - 30 zł czyli przy dobrych wiatrach można
kupić
> dwie nowości.

Mroczna Wieża kosztowała mnie od części 3 5 dych za każdą, a częsci mamy 7.
Fakt znajdą się również tanie książki, ostatnio kupiłem drugi tom Gumpa za 25 złoty,
ale do najnowszych ta kniga nie należy.
Książki są drogie, a nowości jeszcze droższe.

Odpowiedź również kieruję do jakubcjusza

W sumie podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o komiksy, gdy za Ronina np. płacimy 100złoty,
za Hellboya 40, fakt że tu jest jeszcze tusz, ale czasem jakość papieru zwala z nóg.

Może gdyby więcej ksiązek było drukowanych na papierze z recyclingu to byłyby tańsze,
ale po co? PRzecież to nikomu się nie opłaca.


Prawda jest taka że książka stała się takim samym towarem jak pasta do zębów , proszek do prania , itp.
Okładka też nie jest przypadkowa najlepiej żeby była ciemna (nie zabrudzi się w transporcie).
Sprzedaż w nakładzie mniejszym niż 100.000 egzemplarzy się nie opyla.
Miejsce w którym książka zostanie umiejscowiona w Księgarni/Empiku?Traficc Clubie * (*niepotrzebne skreślić) kosztuje wymierne pieniądze.
Odpowiednia recenzja u "Wybitnych krytyków" również.
Włos się na głowie jeży.
Do tego dochodzi jeszcze vat (obecnie nie orientuję się ile 7% ? tak ?) jak chcą czytać
nie płacą przecie czytanie to luksus co najmniej taki jak kawior z Bieługi i Szampan Don Perion rocznik 71.
To już powiedziała bodajże Wisława Szymborska że vat na książki i czasopisma w kraju w którym 50%
obywateli nie czyta wcale to zbrodnia.

A przecież książka do dobro wyższego rzędu , kultury czasem jest wręcz dziełem sztuki , zmienia
obyczajowość i potrafi doprowadzić do upadku niektórych systemów państwowych lub politycznych (Sucha biała pora , Rok 1984) więc nie traktujmy jej jak worka ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 14:39, kerkas napisał:

Prawda jest taka że książka stała się takim samym towarem jak pasta do zębów , proszek
do prania , itp.
Okładka też nie jest przypadkowa najlepiej żeby była ciemna (nie zabrudzi się w transporcie).
Sprzedaż w nakładzie mniejszym niż 100.000 egzemplarzy się nie opyla.
Miejsce w którym książka zostanie umiejscowiona w Księgarni/Empiku?Traficc Clubie * (*niepotrzebne
skreślić) kosztuje wymierne pieniądze.
Odpowiednia recenzja u "Wybitnych krytyków" również.
Włos się na głowie jeży.
Do tego dochodzi jeszcze vat (obecnie nie orientuję się ile 7% ? tak ?) jak chcą czytać
nie płacą przecie czytanie to luksus co najmniej taki jak kawior z Bieługi i Szampan
Don Perion rocznik 71.
To już powiedziała bodajże Wisława Szymborska że vat na książki i czasopisma w kraju
w którym 50%
obywateli nie czyta wcale to zbrodnia.

VAT to nawet 22% przyanjmniej to jest podstawowy, nie wiem jak to z książkami jest czy jest jakaś zniżka.
POwiedz mi, po co mi odpicowane, bajeranckie dopoakowane wydanie książki kiedy ja chcę ją sobie po prostu przeczytać, a nie chodzić po mieście i nią szpanować.
Chcę sobie z książką pójśc na kibelek, wziąść do wanny czy z nudów w pociągu poczytać, ale nie muszą walnąć "ekskluzywne" wydanie formatu A1 z ilustracjami Picassa, podpisaneym przez autora ble ble ble.
Po co to komu? Szymborska ma rację.
Dlatego np. bardzo polubiłem angielskie wydawnictwo Bloomsbury, oni drukują książki na papierze z recyclingu i żyją.

Dnia 27.03.2009 o 14:39, kerkas napisał:

A przecież książka do dobro wyższego rzędu , kultury czasem jest wręcz dziełem sztuki
, zmienia
obyczajowość i potrafi doprowadzić do upadku niektórych systemów państwowych lub politycznych
(Sucha biała pora , Rok 1984) więc nie traktujmy jej jak worka ziemniaków.


Phy, a co to znaczy w dzisiejszych czasach? Teraz to świat zmienia bomba jądrowa, tylko tyle wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 21:51, kerkas napisał:

- Załóż sobie konto internetowe w Mbank-u każdy przelew to tylko 50 g prowizji a nie
jak na poczcie 3 zł.


Co ty masz za konto w mBanku, że płacisz prowizję za przelewy?

Stawka VAT na książki w Polsce to 0%, tak będzie do 2010 roku. Podobną stawkę mają w Europie jeszcze tylko Wielka Brytania i Irlandia. Od razu widać, gdzie szanuje się najbardziej czytelnika. Z kolei przeciwnikami utrzymania w Polsce zerowej stawki były Austria, Niemcy i Dania - na pohybel im!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 15:29, Anjinsan napisał:

Stawka VAT na książki w Polsce to 0%, tak będzie do 2010 roku. Podobną stawkę mają w
Europie jeszcze tylko Wielka Brytania i Irlandia. Od razu widać, gdzie szanuje się najbardziej
czytelnika. Z kolei przeciwnikami utrzymania w Polsce zerowej stawki były Austria, Niemcy
i Dania - na pohybel im!


A co oni kurna mają do podatku w naszym państwie, niechpilnują własnego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 27.03.2009 o 15:29, Camelowaty napisał:

VAT to nawet 22% przyanjmniej to jest podstawowy, nie wiem jak to z książkami jest czy
jest jakaś zniżka.
POwiedz mi, po co mi odpicowane, bajeranckie dopoakowane wydanie książki kiedy ja chcę
ją sobie po prostu przeczytać, a nie chodzić po mieście i nią szpanować.
Chcę sobie z książką pójśc na kibelek, wziąść do wanny czy z nudów w pociągu poczytać,
ale nie muszą walnąć "ekskluzywne" wydanie formatu A1 z ilustracjami Picassa, podpisaneym
przez autora ble ble ble.
Po co to komu? Szymborska ma rację.


Ależ ja też się z tobą zgadzam tylko mówię jakie jest dziś podejście do książki.

Dnia 27.03.2009 o 15:29, Camelowaty napisał:

Dlatego np. bardzo polubiłem angielskie wydawnictwo Bloomsbury, oni drukują książki na
papierze z recyclingu i żyją.
> A przecież książka do dobro wyższego rzędu , kultury czasem jest wręcz dziełem sztuki

> , zmienia
> obyczajowość i potrafi doprowadzić do upadku niektórych systemów państwowych lub
politycznych
> (Sucha biała pora , Rok 1984) więc nie traktujmy jej jak worka ziemniaków.

Phy, a co to znaczy w dzisiejszych czasach? Teraz to świat zmienia bomba jądrowa, tylko
tyle wystarczy.


"Pióro jest potężniejsze od miecza"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 15:41, kerkas napisał:

Ależ ja też się z tobą zgadzam tylko mówię jakie jest dziś podejście do książki.

Ależ wiem, tylko kontunuowałem myśl :)
Powinno sięto zmienić. Ale skoro nawet audiobooków nie chce się ludziom kupować..

Dnia 27.03.2009 o 15:41, kerkas napisał:

"Pióro jest potężniejsze od miecza"

Tak, mozna dyskretniej nim zabić, jeszcze ktoś musi przeczytać kto podchwyci myśl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 15:29, Anjinsan napisał:

> - Załóż sobie konto internetowe w Mbank-u każdy przelew to tylko 50 g prowizji a
nie
> jak na poczcie 3 zł.

Co ty masz za konto w mBanku, że płacisz prowizję za przelewy?


A ile powinna wynosić ta prowizja za przelewy ?

Dnia 27.03.2009 o 15:29, Anjinsan napisał:

Stawka VAT na książki w Polsce to 0%, tak będzie do 2010 roku.


Dzięki za oświecenie w tej spawie.

>Podobną stawkę mają w

Dnia 27.03.2009 o 15:29, Anjinsan napisał:

Europie jeszcze tylko Wielka Brytania i Irlandia. Od razu widać, gdzie szanuje się najbardziej
czytelnika. Z kolei przeciwnikami utrzymania w Polsce zerowej stawki były Austria, Niemcy
i Dania - na pohybel im!


Po premierze filmu "Ogniem i mieczem" w tygodniku Wprost ukazał się rysunek satyryczny
Teatr Narodowy a wzdłuż wejścia szpaler ludzi wbitych na pal , podpis pod rysunkiem
To ci którym nie spodobał się film.
Zmieniłbym tylko podpis to ci którzy są przeciwni zerowej stawce vat na książki i czasopisma.

Ps. Nie zastanawiałeś się nad założeniem gs-a ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się