HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2009 o 18:50, Ambroo napisał:

3. Polecilibyście coś od Kinga? Przyznam, że było by to moje pierwsze zetknięcie z jego
twórczością, no pomijając 15 stron Bastionu (nie żeby mnie nie zainteresował, czytałem
co innego, chciałem tylko zobaczyć styl - Bastion przeczytam), dlatego mam dość duży
wybór. jak dla mnie za duży, dlatego proszę o pomoc.

Ile razy człowiek już "polecał coś Kinga" :) Przede wszystkim "Cmętarz Zwieżąt"- boruje zmysły i powoduje wypadanie szkliwa i drżenie łydek. Poza tym z horrorów "Lśnienie" i "Miasteczko Salem", a także jako taki joker "To"- książka genialna, ale to 1100 stron i nie jest dla każdego. Z nie horrorów rzeczy napisane przez Kinga pod pseudonimem Richard Bachman- "Ostatni Bastion Barta Dawesa" i "Wielki Marsz". A jeśli chcesz po prostu fajną książkę do czytania, to "Desperacja". Polecam także wszystkie zbiory opowiadań, King nie popełnił żadnego słabego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 19:29, pkapis napisał:

O książce nie wiem, ale na pewno w "Magii i mieczu" było opowiadanie Rafała A. Ziemkiewicza
pod tytułem "Miedźwin", drukowane w dwóch odcinkach. Realia właśnie mieszkowskie, trochę
magii, trochę humoru. Warto się zaznajomić, jeśli ktoś będzie miał okazję.


Dokładniej w numerach 2(74) i 3(75) z 2000 roku.
Opowiadanie napisane na urodziny "Wiedźmina" Sapkowskiego i będące pewna formą satyryczną na wspomnianą postać.
Całkiem zabawne i fajnie napisane i aż szkoda, że Ziemkiewicz skończył jako polityczny błazen, a nie twórca takich fajnych opowieści...

Z podobnych historyjek, to tylko jeszcze sławny komiks z Domanem mi się kojarzy.
O książce w takich realiach nie słyszałem, a przyznam że z chęcią bym poczytał. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2009 o 18:50, Ambroo napisał:

3. Polecilibyście coś od Kinga?


Powiem ci jedno: nie bierz na początek Cmętarza Zwieżąt. Ja przeczytałem ją jako pierwszą i teraz żałuję. Nie żeby to była zła książka. Po prostu jest za dobra i teraz co bym nie wziął od Kinga (Szkieletowa załoga, To, Lśnienie, Wielki marsz, Christine, Misery) to mnie trochę rozczarowuje, bo patrzę na te książki przez pryzmat Cmętaża. Weź To (jeśli masz dużo czasu), lub Lśnienie. Póżniej Cmętarz Zwieżąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 18:50, Ambroo napisał:

3. Polecilibyście coś od Kinga?

to ja dla odmiany polecę cykl książek "Mroczna Wieża" który King uważa za największe swoje dzieło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak dla odmiany przeczytałbym jakiś horror , ale nie od Kinga ( przejadł się po :cmentarzu zwieżąt, To,Po zachodzie słońca,Wielki marszu i łowcy snów ) .Poszukuję czegoś z hmmm... "jajami" jak Cmentarz Zwierzaków.
Zwracam się z prośbą, bo wybór jest ogromny ,a ja poszukuję perełek, tak więc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 12:57, HeyBabyGirl napisał:

A tak dla odmiany przeczytałbym jakiś horror , ale nie od Kinga ( przejadł się po :cmentarzu
zwieżąt, To,Po zachodzie słońca,Wielki marszu i łowcy snów ) .Poszukuję czegoś z hmmm...
"jajami" jak Cmentarz Zwierzaków.
Zwracam się z prośbą, bo wybór jest ogromny ,a ja poszukuję perełek, tak więc ?

Ja mogę polecić "Terror" Dana Simmonsa. Opowiada prawdziwą, acz oczywiście ubarwioną historię ekspedycji z 1846 roku, która chciała "nad Kanadą" przepłynąć z Oceanu Atlantyckiego na Pacyfik. Utknęli w śniegu, kończyły im się zapasy, dodatkowo grasował potwór mordujący załogę- tak z grubsza wygląda historia przedstawiona w tej książce. W sumie horror sensu stricte to to nie jest, trochę przygody, trochę akcji, w sumie nie wiadomo co to jest poza tym, że to wypasiona książka, strasząca i jak to mówisz "z jajami". Simmons wyrasta na jednego z moich ulubionych pisarzy- skacze po gatunkach i wszędzie demoluje konkurencję. Także "Terror" polecam gorąco, także jako horror.

No i górą nasi, jest sekretarz!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 17:02, Budep napisał:

Założę się... albo nie. Że ktoś z was czytał "O krok". Wziąłem się za to jestem bodajże
na 50 stronicy.

Mankella? Ano czytałam. Spokojna Twoja głowa. Rozkręci się. Jak dla mnie to bardzo dobry kryminał zważywszy na to, że Mankell nie jest tak znany jak Dan Brown, King czy Robert Ludlum. Z jego powieści bardziej bym polecała jednak "Mężczyzna, który się uśmiechał". Niezłe jest też "Szurmo" Jeana Claude Izzo, choć trochę zagmatwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 12:57, HeyBabyGirl napisał:

Zwracam się z prośbą, bo wybór jest ogromny ,a ja poszukuję perełek, tak więc ?


Perełki:

"J.G.Ballard "Wieżowiec"

Suzy McKee Charnas "Gobelin z wampirem"

Daphne Du Maurier "Makabreski"

Harllan Ellison "Ptak śmierci" - opowiadanie "Nie mam ust a muszę krzyczeć"

Jack Finney "Inwazja porywaczy ciał"

R.L.Stevenson "Doktor Jekyll i Mr. Hyde" , "Hiena Cmentarna"

James Herbert "Włócznia" , "Mgła"

William Hjortsberg "Falling Angel"

Shirley Jackson "Nawiedzony Dom na Wzgórzu"

Ira Levin "Dziecko Rosemary" , "Żony ze Stepford"

Richard Matheson "Jestem legendą"

Anne Rice "Wywiad z wampirem"

Sarban "Dźwięk rogu"

Peter Straub "Upiorna opowieść" , "Julia" , "Kraina cieni"

A.E.Poe "Opowieści niesamowite" tylko w tłumaczeniu Bolesława Leśmiana

Niesamowite opowieści , klasyka powieści grozy. Cz. 1, antologia

Twórczość:
Stefana Grabińskiego , Ambrose Bierce , Howard Phillips Lovecraft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna fantasy(np. historyczne, ew. powieść historyczną), której akcja rozgrywałaby się w czasie wyprawy krzyżowych i Król. Jerozolimskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 12:30, destro177 napisał:

Co dokładnie polecacie z Lovecrafta początkującemu (jeśli chodzi o tego autora)? Z chęcią
bym poczytał coś dłuższego, nie same opowiadania.


Problem w tym iż jeśli chodzi o powieści z cyklu mitologia Cthulhu , autor napisał ich tylko 5.

Przypadek Charlesa Dextera Warda (The Case of Charles Dexter Ward)
Zagłada Sarnath (The Doom That Came to Sarnath, 1919)
W Górach Szaleństwa (At the Mountains of Madness, 1931)
W poszukiwaniu nieznanego Kadath (The Quest of Unknown Kadath) – mikropowieść
Czyhający w progu (The Lurker at the Threshold) – Howard Phillips Lovecraft i August Derleth

Czytałem w górach szaleństwa , i tę książkę mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wznawiają "Czarną Kompanie" Cooka
http://ksiazki.polter.pl/Kroniki-Czarnej-Kompanii-n22481
Chociaż czytałem pierwsze 5 tomów to z przyjemnością odświeżę sobie przygody konowała i spółki.
Listopad to dobry miesiąc, "Wroniec" Dukaja, trzeci tom "Pana Lodowego Ogrodu" Grzędowicza i "Dziki Mesjasz" Orkana będzie co czytać w grudniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 19:57, Baluk25 napisał:

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
??????????????????????????????/ OOOOO


Czyżby atak dysjunkcji umysłowej typu ekstrawertycznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 18:49, Ambroo napisał:

Polecacie "Kroniki Czarnej Kompanii" Glen Cook`a?


Nawet się nie pytaj! ]:>

Jedyne co mnie niepokoi to tłumaczenie...
Oby było tak dobre, jak w poprzedniej edycji.

Heh. Marzenia się spełniają tak w ogóle.
Swoje wszystkie egzemplarze rozdałem siostrze i znajomemu i cholernie brak mi teraz w biblioteczce tej serii, bo z chęcią zacząłbym ja czytać... szósty raz z kolei już chyba. :D
Fajnie, że juz niebawem uda mi się to zrealizować. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 19:09, Ichibanboshi-kun napisał:

Podałby mi ktoś nazwiska znanych indologów i pozycje z tą dziedziną związane? :)


Najważniejsza pozycja, to chyba nadal "Indie" Arthura Bashama, u nas wydane w znakomitej serii PIWu.
Oprócz tego z tej samej serii mam jeszcze ciekawy "Pawi Tron" Waldemara Hansena, opisujący dynastię Timurydów, czyli okres gdy Indie podbite były przez muzułmanów.
Mam jeszcze nieco pomniejszych pozycji o tej tematyce, ale tak czy inaczej blakną one juz przy samych "Indiach" Bashama. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się