HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2010 o 15:56, Abi_Dalzim napisał:

O "Malowanym Człowieku" słów kilka
Bohaterowie są bardzo dobrze zarysowani i charakterystyczni, dialogi ciekawe, akcja wartko
się toczy. Krótko mówiąc - książka jest REWELACYJNA i cały czas jestem nakręcony jak
bąk po jej przeczytaniu.


Czy czytaliśmy tę samą książkę? Wartka akcja?! Ciekawe dialogi?! Gdzie?! Z 800 stron z których składa się powieść, najlepiej byłoby wywalić pierwsze 500-600 stron które są właściwie o niczym i są zbędnym wprowadzeniem, które możnaby streścić w 5-6 zdaniach. Rozumiem, że de gustibus non est disputandum, ale jeśli twierdzisz, że ta książka jest "REWELACYJNA" to chyba mało przeczytałeś w swoim życiu. No offence mate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś czytał może "Rage" Stephena Kinga? Nigdy nie wydali tego w naszym pięknym kraj, ba!, wstrzymali drukowanie na całym świecie. Jestem ciekaw czy książka zasłużyła na kontrowersje, jakie ją otaczają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 23:21, piecia997 napisał:

Czy ktoś czytał może "Rage" Stephena Kinga? Nigdy nie wydali tego w naszym pięknym kraj,
ba!, wstrzymali drukowanie na całym świecie. Jestem ciekaw czy książka zasłużyła na kontrowersje,
jakie ją otaczają ?

A masz ją?? Kontrowersje, które ją otaczają polegają na tym, że fabuła przedstawia jakiegoś ucznia, który przychodzi z bronią do szkoły i terroryzuje uczniów. Wobec różnych ostatnich wydarzeń King zdecydował się jej więcej nie udostępniać. Ale, jak sam mówił, sama książka była dość kiepska, to jedna z pierwszych jego książek i podobno cudów nie ma. Ale cała aura tajemniczości oczywiście się utrzymuje. Jeśli masz jakimś trafem, to się pochwal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 23:25, Erton napisał:

> Czy ktoś czytał może "Rage" Stephena Kinga? Nigdy nie wydali tego w naszym pięknym
kraj,
> ba!, wstrzymali drukowanie na całym świecie. Jestem ciekaw czy książka zasłużyła
na kontrowersje,
> jakie ją otaczają ?
A masz ją?? Kontrowersje, które ją otaczają polegają na tym, że fabuła przedstawia jakiegoś
ucznia, który przychodzi z bronią do szkoły i terroryzuje uczniów. Wobec różnych ostatnich
wydarzeń King zdecydował się jej więcej nie udostępniać. Ale, jak sam mówił, sama książka
była dość kiepska, to jedna z pierwszych jego książek i podobno cudów nie ma. Ale cała
aura tajemniczości oczywiście się utrzymuje. Jeśli masz jakimś trafem, to się pochwal
:)


No właśnie nie mam , w tym problem, bo uwielbiam książki wydane pod pseudonimem Richarda Bachmana :D Można znaleźć angielskie PDFy, ale jak dla mnie takie czytanie nie ma większego sensu... A pewnie już nigdy "Rage" nie wznowią w drukowanej wersji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 22:47, Outlander-pro napisał:

Rozumiem, że de gustibus non est disputandum,

Tu masz całkowitą rację.

Dnia 06.05.2010 o 22:47, Outlander-pro napisał:

ale jeśli twierdzisz, że ta książka jest "REWELACYJNA" to chyba mało przeczytałeś w swoim życiu.

Hmm, nie wiem dokładnie ile książek w życiu przeczytałem, ale myślę, że około tysiąca by się uzbierało (może więcej). Czytam książki od kiedy skończyłem jakieś 8-9 lat, a teraz mam 31.

Dnia 06.05.2010 o 22:47, Outlander-pro napisał:

No offence mate.

No problem.

Ja do książek podchodzę w ten sposób - mają mnie rozerwać, zabawić, zaiteresować, wciągnąć. Jeżeli tak się dzieje, to uznaję je za dobre. Tematyka, styl, autor nie mają znaczenia - liczy się efekt. Jeżeli warunki są spełnione, to książka (wg mnie oczywiście) jest dobra. Malowany Człowiem wciągnął mnie bardzo, podobał mi się bardzo, więc uznałem go za dobrą książkę. Ty oczywiście możesz się z tym nie zgodzić, do czego masz pełne prawo, ale ja swojego zdania nie zmienię i książkę każdemu polecał będę z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej przeczytaj "Tiganę" Guya Gavriela Kaya. Też bez elfów i krasnali, a półka znacznie, znacznie wyższa niż "Malowany człowiek". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 14:39, Robertcik1 napisał:

To już lepiej przeczytaj "Tiganę" Guya Gavriela Kaya. Też bez elfów i krasnali, a półka
znacznie, znacznie wyższa niż "Malowany człowiek". ;)


Ja bym raczej polecił Kroniki Czarnej Kompanii i Kroniki Amberu bo to jeszcze wyższa półka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do fantasy bez elfów itd. ja polecam Gromowładnego. Wizja miasta, w którym dzieje się akcja, jest świetna i książka wciąga na dłuugi czas. A zważywszy, że jest to debiut tego autora(Felix Gilman) to wrażenie jest jeszcze lepsze.

PS. Ja do Malowanego Człowieka jakoś przekonać się nie mogłem(sam nie wiem czemu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, Gromowładny jest bardzo dobry.
Ale i tak najlepszym fantasy bez elfów jest Malazańska Księga Poległych! :-P "Fanatyzm mode on"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaję resztę tytułów i linki:

"Dinosaur Planet" (1978) Anne McCaffrey

"Park Dinozaurów" Hayford Peirce

"Carnosaur" (1984) John Brosnan pod pseudonimem pseudonym Harry Adam Knight

"Dinosaurs on the Roof" a novel by David Rabe

Author Greg Bear set his 1998 novel Dinosaur Summer in Conan Doyle''''s Lost World.

"The Land Before Time" John Loy

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Lost_world_novels

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Prehistoric_fantasy_novels

http://prehistoricpulp.blogspot.com/2007/08/two-self-published-dinosaur-novels-now.html


http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Dinosaurs_in_literature_fiction

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, na wznowienie nie ma co liczyć, taka była wola Kinga...

Ale wiem, że gdzieś plączą się polskie wersje tej książki w PDF ale czy są one wierne itd to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest po testach to nie ma co robic na lekcjach.
Szukam jakieś książki horroru. Mocny powinien być. Długość bez znaczenia.
Również interesują mnie kryminały i em. jak to określić... może na przykłądzie. "5 lat kacetu" o facecie który opisuje jak przeżył w obozie koncentracyjnym.
Proszę o pomoc! : p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 11:41, Akoss-94 napisał:

Szukam jakieś książki horroru. Mocny powinien być. Długość bez znaczenia.


Wężoskóra (1993) John Farris
"Wieżowiec" J.G. Ballard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wczoraj "The Dwarves", Markusa Heitz''a. Polecam. Ksiazka swietna, zwlaszcza dla "fanow" krasnoludow. Nie bez powodu na okladce widac "The International Fantasy Bestseller". :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 23:21, piecia997 napisał:

Czy ktoś czytał może "Rage" Stephena Kinga? Nigdy nie wydali tego w naszym pięknym kraj,
ba!, wstrzymali drukowanie na całym świecie. Jestem ciekaw czy książka zasłużyła na kontrowersje,
jakie ją otaczają ?


Ja mam Rage, w j. angielskim oczywiście :) Poszukajcie na aukcjach "The Bachman Books" - tam jest m.in. Rage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 11:41, Akoss-94 napisał:

może na przykłądzie. "5 lat
kacetu" o facecie który opisuje jak przeżył w obozie koncentracyjnym.
Proszę o pomoc! : p

''Król szczurów'' James Clavell - akcja rozgrywa się w obozie jenieckim - naprawdę ciekawa.
(ale nie mam porównania bo ''5 lat kacetu'' nie czytałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się