HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2013 o 22:27, Dandelion1 napisał:

Ło matko to ma aż 10 tomów.

''''Opowieści z meekhańskiego pogranicza '''' - Robert M. Wagner ( tylko 3 tomy ) .
Opowiadania rosyjskich i ukraińskich pisarzy ''''Opowieści ze świata wiedźmina'''' .
''''Grombelardzka legenda'''' Feliks W. Kres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2013 o 08:43, Sabina_S napisał:

Ja mam :)
Jeszcze mi kilku książek brakuje ale pozaznaczałam większość - a przynajmniej te co pamiętam
http://lubimyczytac.pl/profil/332/sabina-sielicka


Mam takie techniczne pytanie założyłem konto inaczej nie da się przejrzeć twojego profilu, jak wyłączyć te zakichane dwa karaluchy które latają po ekranie, wiem że to reklama powieści
Jo Nesbø Karaluchy
Powiedz jak się pozbyć tej upierdliwej reklamy ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 00:56, kerkas napisał:

screen poniżej

Nie wiem jak na Operze wygląda sytuacja z AdBlockiem, ale mi pomógł. Tak, ja również założyłem sobie konto :) Od dłuższego czasu szukałem takiego "FilmWebu o książkach". Aż dziw bierze, że wcześniej nie wpadłem na ten portal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie zaskoczyłeś - u mnie w ogóle się nie pojawiła. Ale przypuszczam, że jak Sandro mówi - Adblock powinien pomóc - sama mam zainstalowanego.

@Sandro
jest jeszcze biblionetka - jak na razie korzystam z obu gdyż jeszcze nie odkryłam jak na lubimyczytac zrobić, żeby mi pokazywało książki wg serii i kolejności tomów - a zaczynając nową lepiej jest czytać od początku a nie od środka lub końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 07:49, Sabina_S napisał:

jest jeszcze biblionetka - jak na razie korzystam z obu gdyż jeszcze nie odkryłam jak
na lubimyczytac zrobić, żeby mi pokazywało książki wg serii i kolejności tomów

Ja z kolei korzystałem dotychczas wyłącznie z Biblionetki (byłem nawet zaliczany do grona jej współtwórców - oczywiście nie od strony programistycznej :-), ale teraz prawdopodobnie zarejestruję się również na lubimyczytac.
Chociażby po to aby zobaczyć różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 01:58, Sandro napisał:

> screen poniżej
Nie wiem jak na Operze wygląda sytuacja z AdBlockiem, ale mi pomógł. Tak, ja również
założyłem sobie konto :) Od dłuższego czasu szukałem takiego "FilmWebu o książkach".
Aż dziw bierze, że wcześniej nie wpadłem na ten portal.


Ja zrezygnowałem z tego portalu od czasu, gdy po typowych heroic/dark fantasy system zaoferował mi sagę "Zmierzch" ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biblionetka była moim pierwszym wyborem i póki co nie zamierzam jej opuścić (no i podoba mi się system rekomendacji chociaż nie zawsze trafia ;) ). A na lubimycztać założyłam konto bo siostra mnie w pewien sposób "zmusiła", a że jak człowiek się uczy do egzaminu to szuka różnych dziwnych zajęć to starałam się przenieść wszystkie przeczytane książki tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Warto tam zakładać konto jeśli ma się na Lubimy Czytać? Oferuje coś lepszego? Bo na starcie odrzuciła mnie paskudna i nieczytelna strona główna. A z Lubimy jestem zadowolony, więc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz.
Ja się przyzwyczaiłam do tej strony (jako, że założyłam tam konto zanim lubimy czytać było popularne (o ile w ogóle istniało wtedy). Mi się podoba, że grupuje książki wg cykli a tego nie znalazłam na LC. Przy czytaniu wielu autorów, którzy piszą serie z jednym bohaterem to się przydaje.
A co do reszty to może ktoś inny się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śledzę temat od jakiegoś czasu, i szczerze go pokochałem. Przyszły postmaturalne wakacje, czas się odchamić po trzech latach zasuwania i nadrobić braki książkowe (przez 3 lata przeczytałem dla przyjemności mniej niż 10 książek, kiedy od 1klasy podstawówki do 3 klasy gim czytałem po kilkadziesiąt rocznie nie licząc lektur). Temat ten bardzo mi pomógł, zaopatrzyłem się już w "Hyperiona" oraz "Upadek Hyperiona", do tego przypomniał mi on o dwóch pozycjach, które miałem przeczytać od dawna - "Roku 1984" oraz "451° Fahrenheita" (i jedną i drugą pochłonąłem, praktycznie bez wytchniena. Wrażenia? Jestem poruszony. Głównie tym, że niestety, ale... To nie są wizje wyssane z palca. Tak może być..). Do tego standardowo, zgodnie z tym co w temacie polecane jest nagminnie- pierwszy tom "Pieśni Lodu i Ognia" już na mnie czeka. I jeszcze trzy inne pozycje ("Mistrz i Małgorzata"- powieść zacząłem, ale nie dane mi było dokończyć- teraz przyszedł na to czas; "W drodze" J.Kerouaca oraz... Fascynujący mnie od lat, i zarazem straszący tym, jak jest trudny & obszerny- "Ulisses" Joyce''a).

Czytam szybko. I mam dużo czasu... Za jakieś dwa tygodnie wszystkie wyżej wymienione pozycje będą już doszczętnie strawione. Mam już wybrane kilka kolejnych- sporo klasyków, które pragnę sobie przypomnieć/nadrobić ("Iliada" i "Odyseja", bo przepadam za Homerem; "Boska komedia" Dantego; "Faust" Goethego, bo miałem okazję zasmakować jedynie fragmentów; "Nowy, wspaniały świat" A.Huxley''a; "Jądro ciemności" oraz "Lord Jim" J.Conrada; "Dżuma" A.Camusa <-- dwie z trzech ostatnich zwyczajnie olałem jako lektury, więc czuję się w obowiązku nadrobić), do tego przymierzam się do dokończenia serii "Akty Caine''a"- dawno dawno temu dostałem w prezencie pierwszy tom, "Bohaterowie umierają", i powieść ta wyjątkowo przypadła mi do gustu (czytałem conajmniej dwukrotnie), ale nie wiem, co dalej. Klops. Ze wszystkim, co mam, wyrobię się na bank do końca lipca. A tu jeszcze dwa miesiące zostaną do początku studiów...
No i wreszcie, przechodząc do sedna: jakieś pomysły, w co jeszcze warto by było się zaopatrzyć? Mam tu na myśli zarówno dzieła, których po prostu nie można w życiu nie przeczytać (tak jak jest z wieloma wyżej wymienionymi klasykami), jak i literaturę bardziej rozrywkową (s-f, fantastyka- zjadam wszystko).

Z moich doświadczeń z książkami: tym, którzy nie mieli jeszcze okazji, polecam zapoznać się z "Drogą" Cormaca McCarthy''ego. Moim zdaniem- książka absolutnie wyjątkowa, jeżeli tylko czyta się ją w odpowiedni sposób. Połknięcie jej na jeden raz to wręcz świętokradztwo. Nie, trzeba ją czytać zgodnie z rytmem podróży bohaterów i stylem autora- dawkować sobie w małych porcjach, po kawałku dziennie. To nie "Wielki Marsz", żeby całą wędrówkę przemierzyć na jeden raz.. Swoją drogą, również wart polecenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 20:28, Thrandir napisał:

Z moich doświadczeń z książkami: tym, którzy nie mieli jeszcze okazji, polecam zapoznać
się z "Drogą" Cormaca McCarthy''ego.

Zgadzam się co do książki, ale jeżeli chodzi o samego autora to mam mieszane uczucia. "Droga" jest książką trudną i ciężką nie tylko ze względu na tematykę, ale i sam styl jakim została napisana. O ile w tej powieści nadawało jej to charakteru, o tyle "Krwawy Południk", do którego podchodziłem dwa razy, to już tragedia. Wiem, że ludziom się ona podoba i zebrała kilka pochwał, ale dla mnie ta forma jest już nie do przeskoczenia. Próbowałem to przeczytać zarówno po polsku jak i po angielsku i zwyczajnie poległem. Nie przypominam sobie ostatniej sytuacji, w której książka by mnie tak pokonała. Teraz boję się ruszać cokolwiek innego McCarthy''ego aby się do niego kompletnie nie zrazić.

"Boską Komedię" chciałem przeczytać od dłuższego czasu, ale dopiero niedawno zacząłem to rozważać na poważnie. Mam sporą listę książek w kolejce do przeczytania, a czytam raczej powoli, ale bardzo chciałbym zapoznać się z dziełem Dantego jeszcze przed sięgnięciem po najnowszą powieść Dana Browna, która z tego co się orientuję ma sporo odniesień do "Komedii".

Od "W Drodze" planuję zacząć jakąś większą przygodę z Kerouakiem*, bo przeglądając jego dorobek wypatrzyłem jeszcze parę innych ciekawych historii.

Wspomniałeś też o "Ulissess". Zerkam na swoją poczekalnię i widzę "H.M.S. Ulissess" MacLeana. Zbieżność tytułów czy są ze sobą jakoś powiązane?

*Skoro "Metallica" odmienia się na "Metalliką" to "Kerouac" na "Kerouakiem"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

O.k. dzięki pomogło.
Dodawanie nowych książek do tego portalu to po prostu koszmar ilość tych rubryczek zniechęca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 22:21, kerkas napisał:

Dodawanie nowych książek do tego portalu to po prostu koszmar ilość tych rubryczek zniechęca.

Zeszłej nocy siedziałem do godziny 3.00 i wklepywałem kolejne pozycje, głównie anglojęzyczne. Pod koniec odkryłem, że większość tych pól można zwyczajnie olać, ale moja pedantyczna cząstka kazała mi wszystko sumiennie wpisywać :)

Dzisiaj natomiast dokończyłem uzupełnianie swojej biblioteki i kiedy chciałem zintegrować konto z Facebookiem okazało się, że jakieś jest już do niego przypisane O_o

Niemniej, fajnie byłoby mieć paru znajomych do porównywania książek. Wśród tych, z którymi widuję się na co dzień, mało który czyta. Oto mój profil: http://lubimyczytac.pl/profil/229752/igor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2013 o 22:06, Sandro napisał:

Zgadzam się co do książki, ale jeżeli chodzi o samego autora to mam mieszane uczucia.
"Droga" jest książką trudną i ciężką nie tylko ze względu na tematykę, ale i sam styl
jakim została napisana. O ile w tej powieści nadawało jej to charakteru, o tyle "Krwawy
Południk", do którego podchodziłem dwa razy, to już tragedia. Wiem, że ludziom się ona
podoba i zebrała kilka pochwał, ale dla mnie ta forma jest już nie do przeskoczenia.
Próbowałem to przeczytać zarówno po polsku jak i po angielsku i zwyczajnie poległem.
Nie przypominam sobie ostatniej sytuacji, w której książka by mnie tak pokonała. Teraz
boję się ruszać cokolwiek innego McCarthy''ego aby się do niego kompletnie nie zrazić.


Nie ukrywam, że nie miałem okazji zapoznać się z żadnym innym dziełem pana McCarthy''ego. Zapewne prędzej czy później sięgne jednak po "To nie jest kraj dla starych ludzi", ale chcę najpierw zobaczyć film (wolę obejrzeć film a potem przeczytać książkę i ewentualnie zachwywać się, o ile więcej wątków porusza, niż oglądając film mieć niedosyt, że tylu rzeczy o których wiem nie ma, a do tego nie czekać na każdą kolejną scenę "bo znam zakończenie"...).

Dnia 29.05.2013 o 22:06, Sandro napisał:

"Boską Komedię" chciałem przeczytać od dłuższego czasu, ale dopiero niedawno zacząłem
to rozważać na poważnie. Mam sporą listę książek w kolejce do przeczytania, a czytam
raczej powoli, ale bardzo chciałbym zapoznać się z dziełem Dantego jeszcze przed sięgnięciem
po najnowszą powieść Dana Browna, która z tego co się orientuję ma sporo odniesień do
"Komedii".


U mnie w szkole to była lektura (której omawianie przechorowałem, a do tego za przeczytanie nawet się nie wziąłem...). A do tego jedno z ważniejszych dzieł w historii... Po prostu warto jest znać.

Dnia 29.05.2013 o 22:06, Sandro napisał:

Od "W Drodze" planuję zacząć jakąś większą przygodę z Kerouakiem*, bo przeglądając jego
dorobek wypatrzyłem jeszcze parę innych ciekawych historii.


Również tego nie wykluczam, powieścią "W Drodze" zainteresowała mnie znajoma będąca fanką całego nurtu związanego z twórczością Kerouaca.. Jeżeli również zakocham się w Hameryce widzianej z perspektywy bitników- z pewnością nie będzie to koniec mojej przygody z autorem :)

Dnia 29.05.2013 o 22:06, Sandro napisał:

Wspomniałeś też o "Ulissess". Zerkam na swoją poczekalnię i widzę "H.M.S. Ulissess" MacLeana.
Zbieżność tytułów czy są ze sobą jakoś powiązane?


Mam nieodparte wrażenie, iż H.M.S. Ulisses to nazwa okrętu : D
Wydaje mi się, że po prostu oba tytuły odnoszą się do losów mitycznego Odyseusza (imię podróżnika to dobra nazwa dla okrętu, a dzieło Joyce''a... Cóż, z tego, co wiem, to jest to "Odyseja naszych czasów" w dosłownym tego słowa znaczeniu. Tak zwany "strumień świadomości" oparty o ideę wędrówki znaną z Homera, powieść zbudowana na szkielecie wędrówki Odysa i bezpośrednio się do niej odnosząca), ale może i są ze sobą jakoś powiązane. Nie mam pojęcia, nawet "mojego" Ulissesa jeszcze nie czytałem :)

Dnia 29.05.2013 o 22:06, Sandro napisał:


*Skoro "Metallica" odmienia się na "Metalliką" to "Kerouac" na "Kerouakiem"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, widzę, że rozgorzała dyskusja o serwisach, gdzie można wklepać swoje przeczytane książki. Chodzi za mną taka idea od jakiegoś czasu, choć boję się, że byłaby to karkołomna robota, przywołanie z pamięci wszystkich tych przeczytanych tomiszczy :P Niemniej, co bardziej polecacie? Patrząc pobieżnie biblionetka ma dość mało przejrzysty layout, lubimyczytać wygląda na bardziej medialne i rozwijające się ... a może jakiś serwis tego typu anglojęzyczny byłby lepszym wyjściem?

@Thrandir
Urzekający post. Tak trzymać, czytaj dalej! Bardzo dobry dobór lektur!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 01:44, Outlander-pro napisał:

Ah, widzę, że rozgorzała dyskusja o serwisach, gdzie można wklepać swoje przeczytane
książki. Chodzi za mną taka idea od jakiegoś czasu, choć boję się, że byłaby to karkołomna
robota, przywołanie z pamięci wszystkich tych przeczytanych tomiszczy :P Niemniej, co
bardziej polecacie? Patrząc pobieżnie biblionetka ma dość mało przejrzysty layout, lubimyczytać
wygląda na bardziej medialne i rozwijające się ... a może jakiś serwis tego typu anglojęzyczny
byłby lepszym wyjściem?


Osobiście od zawsze używam http://www.librarything.com/, jak już zacząłem wrzucać te tony przeczytanych ksiąg, to nie miałem zamiaru zmieniać serwisu. Mogę polecić, aczkolwiek nie mam porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.goodreads.com/ ostatnio przejął Amazon, który mocno interesuje się rynkiem książek, więc pewnie serwis będzie się szybko rozwijał i zarobi parę ułatwień dla posiadaczy czytników od Amazona. Sam ostatnio zastanawiam się nad przejściem z Lubimyczytać, bo serwis działa strasznie wolno, a ocenienie książek i zarządzanie półkami jest strasznie niewygodne. Może w wakacje znajdę trochę więcej czasu na testowanie, to powiem coś więcej. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 20:28, Thrandir napisał:

w co jeszcze warto by było się zaopatrzyć?

Ja tradycyjnie polecam "Malazańską księgę poległych", czyli najlepsze fantasy, jakie kiedykolwiek powstało (oczywiście według mnie). A jak już wchłoniesz te ponad 10 tysięcy stron, to radzę zabrać się za kolejne książki Eriksona i Esslemonta, których akcja dzieje się w tym samym świecie i które ciągle "się piszą". Jeśli o fantasy chodzi, to jeszcze książki Brandona Sandersona są sympatyczne, zwłaszcza trylogia "Z mgły zrodzony". Poza tym bardzo polecam "Paragraf 22" Josepha Hellera (to już nie jest fantasy, żeby nie było wątpliwości :P), szczególnie jeśli jesteś fanem absurdalnego poczucia humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 09:57, matiz123 napisał:

> w co jeszcze warto by było się zaopatrzyć?
Ja tradycyjnie polecam "Malazańską księgę poległych", czyli najlepsze fantasy,


A co za tym tak przemawia?

Przeczytałem Wiedźmina parę razy, to też mi powinno się spodobać? Bo wg. katalogu online biblioteka ma wszystkie tomy, a dawno nie czytałem żadnej książki więc mnie intryguje ta seria;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się