HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2013 o 01:10, Bithda napisał:

Czy naprawdę bez kazirodztwa i bazowania na kontrowersji PLiO tak dobrze by się czytało?


Kazirodztwa to tam jest niewiele, a kontrowersyjne tematy to sprawa otwarta. Ja żadnych nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 00:09, Evertsen_Dante napisał:

Tak. Czemu cały serial nazwany został od pierwszego tomu nie wiem. Może to było lepsze
niż "Pieśń", może nie przewidzieli takiej popularności.


Proste, nazwa Gra o Tron mówi widzowi znacznie więcej niż enigmatyczna Pieśń Lodu i Ognia. Słyszysz tytuł i z miejsca wiesz że będzie o ludziach walczących o królestwo. A PLiO? Nic nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci co czytali "Ucztę dla Wron" zapewne będą pamiętali tajemniczego Alchemika z prologu. Wątek rozpoczął się bardzo ciekawie i tajemniczo, ale nie przypominam sobie aby kiedykolwiek później był kontynuowany. Cóż, od czasu kiedy zaczynałem czytać "Ucztę..." minął ponad rok, a upływ czasu zrobił swoje i wypłukał mi wszystkie szczegóły z pamięci. Tak więc ciekawi mnie czy Martin powracał do Alchemika w późniejszym rozwoju fabuły, czy to w "Uczcie...", czy też w "Tańcu..."? Może nie nawiązywał do wydarzeń z prologu wprost i obszedł je jakoś? Jakiekolwiek informacje byłyby dla mnie ukojeniem, bo odkąd sobie przypomniałem ten wątek, strasznie mnie on męczy. Pamiętam, że czytając go rok temu nachodziły mnie dziwne skojarzenia z

Spoiler

Jaqenem H''gharem

, co wbrew pozorom jeszcze bardziej komplikuje temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 09:19, Ostrowiak napisał:

/.../

Tak żem czuł! Szkoda tylko, że to już trzeci bardzo ciekawy wątek porzucony w diabły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 20:18, kerkas napisał:

Przeczytałem Twoje opowiadanie w antologii
http://kazimierzkyrcz.blogspot.com/2013/05/bizarro-bazar-dla-szybkich.html
Bardzo dobre opowiadanie.
Miałem po nim koszmary senne ale się tym nie przejmuj to moja wina a raczej mojej bujnej
wyobraźni.


A ja dopiero teraz zobaczyłem komentarz ^^
Więc tylko z GSa powtórzę, że bardzo Ci dziękuję :)

Dnia 05.06.2013 o 20:18, kerkas napisał:

Powiedz szczerze czy przed napisaniem tego opowiadania czytałeś:

Spoiler

"Chudszy" Stephen King
"Pieśń krwi" Greg Bear



?


...i czytałem pierwszą z tych pozycji, tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem kilka stron wstecz, ale nie zauważyłem podobnego pytania.
Zna ktoś może sklep, który sprzedaje w pakiecie książkę w wersji papierowej, oraz jej elektroniczny odpowiednik (ebook)? Wiem, że cena będzie wyższa, niż gdybym kupił tylko wersję papierową lub elektroniczną, ale jakoś czasami mam ochotę poczytać coś bez włączania lampki, lub po prostu mam ze sobą tablet, ale zapomniałem książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jakieś 25% "Pod kopułą" Kinga i książka strasznie mnie zmęczyła :/ Ciekawi mnie jak to się wszystko dalej potoczy ale raczej poszukam jakiegoś streszczenia w necie bo jak mam czytać jeszcze 500 stron to nie wiem czy dam rade.
Teraz czytam sobie Metro 2033 i po 80 stronach już wiem że książka będzie jedną z fajniejszych jakie przeczytałem w tym roku.

Możecie polecić jakieś książki przygodowe. Wszelkie książki Verna mam już przeczytane i szukam czegoś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 22:59, zerohunter napisał:

Przez 10 książek MKP przewijają się te same postacie, czy np. 1 tom to jedna opowieść?


Jeśli nie zginą po drodze to przewijają się przez całość (ale nie ma ani jednej postaci, która występuje we wszystkich). Czasami występują pod innym imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 21:53, jarekao napisał:

Możecie polecić jakieś książki przygodowe. Wszelkie książki Verna mam już przeczytane
i szukam czegoś w tym stylu.


Generalnie to nie sprecyzowałeś czy chodzi o klasyczną powieść przygodową np. W 80 dni dookoła świata czy też tą w której dużą rolę odgrywa technologia http://allegro.pl/ShowItem2.php/itemNotFound/?item=2598798927&title=robur-zdobywca-pan-swiata-aut-juliusz-verne

Jacek Komuda:
Galeony Wojny tom I i II, Diabeł Łańcucki,

"Przypadki starościca Wolskiego" Józef Hen

Mark Twain "Przygody Tomka Sawyera"

Mark Twain "Przygody Hucka"

Robert Louis Stevenson „Wyspa skarbów”

Rafael Sabatini „Kapitan Blood”

H. Rider Haggard „Kopalnie króla Salomona”

"Pan Samochodzik" Zbigniew Nienacki

James Oliver Curwood:
Łowcy wilków, Łowcy złota,

Moby Dick

"Ivanhoe" Walter Scott

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 23:24, kerkas napisał:

James Oliver Curwood:
Łowcy wilków, Łowcy złota,

Powinieneś mu jeszcze dopisać: Jerzy Marlicz - "Łowcy przygód".
Wszak bez przeczytania tej pozycji trylogia jest niekompletna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 00:45, A-cis napisał:

> James Oliver Curwood:
> Łowcy wilków, Łowcy złota,
Powinieneś mu jeszcze dopisać: Jerzy Marlicz - "Łowcy przygód".
Wszak bez przeczytania tej pozycji trylogia jest niekompletna :-)


Racja, dzięki za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 17:50, Narmo napisał:

Patrzyłem kilka stron wstecz, ale nie zauważyłem podobnego pytania.
Zna ktoś może sklep, który sprzedaje w pakiecie książkę w wersji papierowej, oraz jej
elektroniczny odpowiednik (ebook)? Wiem, że cena będzie wyższa, niż gdybym kupił tylko
wersję papierową lub elektroniczną, ale jakoś czasami mam ochotę poczytać coś bez włączania
lampki, lub po prostu mam ze sobą tablet, ale zapomniałem książki.


Na pewno Helion sprzedaje takie pakiety, pytanie tylko jakie książki cię interesują, bo Helion ma swoją specjalizację i nie wszystko tam znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po lekturze Gai-Jina Jamesa Clavella (wcześniej sięgałem po Shoguna) i muszę szczerze przyznać, że ten amerykański autor jest strasznie nie doceniany w naszym kraju. Książkę czyta się lekko i przyjemnie mimo, że to ponad 1200 stron naładowanych masą bohaterów i różnymi ciekawostkami, które zostały niezwykle umiejętnie wplecione w niespospolitą fabułę. Gai-Jin to dla mnie taki Potop Sienkiewicza tylko napisany barwniej i poruszający egzotyczną dla europejczyków tematykę. Na półce czeka jeszcze Król Szczurów tego samego autora wiec pewnie zabiorę się za tą pozycję w najbliższym czasie. Moze ktoś z was czytał i zechce podzielić się opinią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 15:04, Net_com napisał:

Jestem świeżo po lekturze Gai-Jina Jamesa Clavella (wcześniej sięgałem po Shoguna) /''''''/
Na półce czeka jeszcze Król Szczurów tego samego autora wiec pewnie zabiorę się za tą pozycję w najbliższym
czasie. Moze ktoś z was czytał i zechce podzielić się opinią ?

Ja czytałem wszystkie wymienione przez Ciebie pozycje i zgadzam się z opinią nt. J. Clavella (choć nie uważam, że "Gai-Jin" jest lepszy od "Potopu" :-)
Jednak odradzam czytanie teraz "Króla szczurów". Propunuję przeczytanie najpierw "Tai-pana" potem dopiero "Króla szczurów", następnie "Noble Haus" i na końcu "Whirlwind".
A to dlatego, że wszystkie te powieści wiążą się w pewien sposób w całość, zwaną też Azjatycką Sagą.
Szkoda nawet, że po Szogunie nie przeczytałeś wpierw "Tai-pana" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Stary Człowiek i Morze" ukazało się w jakimś zbiorze opowiadań, o którym nie wiem czy po prostu nie potrafię znaleźć tej książki w trzech różnych księgarniach internetowych? Jedyne na co natrafiam to streszczenia i opracowania za 1.50 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 23:26, Sandro napisał:

"Stary Człowiek i Morze" ukazało się w jakimś zbiorze opowiadań, o którym nie wiem czy
po prostu nie potrafię znaleźć tej książki w trzech różnych księgarniach internetowych?
Jedyne na co natrafiam to streszczenia i opracowania za 1.50 zł...

Powinieneś bez problemu znaleźć w lokalnej bibliotece publicznej. Chyba że za wszelką cenę chcesz kupić. Wtedy wystarczy poszukać... zajęło mi to pół minuty :
http://aros.pl/szukaj/stary+cz%B3owiek/0

EDIT : Cholera, faktycznie nawet tutaj tego nie ma, tam są audiobooki i opracowania. Możliwe że już nie było wznowień.

Tak w ogóle to polecam powyższy dyskont. Sprawdzałem i chyba tańszych sklepów z ksiązkami w necie nie ma. (wziąłem pod uwagę koszty przesyłki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się