Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Istnieje jeszcze jakaś stronka o DOW I? Ta z kolektywu całkowicie pozbyła się z forum wątków na temat DoW I i zaczęła się udzielać na tema DOW II. A szkoda, bo czytając recenzje i opinie graczy toi DOW II wcale nie jest takie super jak to reklamowali twórcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 22:28, Gromo napisał:

Istnieje jeszcze jakaś stronka o DOW I? Ta z kolektywu całkowicie pozbyła się z forum
wątków na temat DoW I i zaczęła się udzielać na tema DOW II. A szkoda, bo czytając recenzje
i opinie graczy toi DOW II wcale nie jest takie super jak to reklamowali twórcy.


Ja zdecydowanie siedzę przy DoW I bo dwójkę uznaję jednak za chybiony twór.
Nie jest zła.. jest inna.. i zdecydowanie to jakoś już nie to samo co DoW I, licze że dodatki ją trochę połatają i urozmaica może wtedy do niej powrócę [jak mi wprowadza w którymś dodatku za X lat Nekronów lub Dark Eldarów =P]
Za to złota kolekcja DoWa I to jest zabawa na długie miesiące, pomijając ciekawie zbudowana kampanię w dark crusade i soulstormie na godzinach zabawy po sieci kończąc.
Obecnie się zawziąłem i katuje soulstormową kampanię, chce dokończyć ją resztą nacji [bo zaliczyłem tylko moimi trzema ulubionymi a resztę olałem kompletnie, ale zaległości sa nadrabiane =P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 23:00, Pietro87 napisał:

[bo zaliczyłem tylko moimi trzema ulubionymi a resztę olałem kompletnie, ale zaległości
sa nadrabiane =P]

A jakie to są te twoje ulubione rasy?

A wracając do tematu to muszę przyznać, że DOW I wydawał mi się strasznie podobny do WC3, podobało mi się to. A brak budynków w DOW II całkowicie dla mnie stracił sens. No nic, oby w DOW II wprowadzili jakieś fajne rasy. A co co do grania w DOW I to ja mam tylko DC i podstawkę, zakupioną z konieczności zdobycia dobrych ras do grania w multi. Na początku Nekroni mi się podobali, ale na samym początku rozgrywki ciężko kogoś rushować, potem mi się SM podobali, ale że wyszły z mody to zmieniłem na eldarów. No a teraz od czasu do czasu gram potyczkę CSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 10:00, Gromo napisał:

A jakie to są te twoje ulubione rasy?

Nekroni - powolni jak jasna cholera, w multi solo ciężko coś ugrać przeciwko wyskillowanemu graczowi ale co poradzisz, juz mi tak zostało z figurkowego warhammera =P
Dark Eldarzy - nacja ciekawa, z resztą zawsze miałem ciagoty do "dark side of the force" więc typowo "złe" nacje faworyzuję.
Chaos - ostatni z mojej trójki.

Z nudów czasami pyknę coś marinsami ale cholernie nie trawię ich commandera, imho najsłabszy dowódca w DoWie [to jego hp mnie dobija o.0]. Tak samo nie trawię commandera tau - może to wynika ze specyfiki tej rasy i faktu że nie umiem nia grać np tak dobrze jak nekronami czy de ale ich commander też mnie wpienia niemiłosiernie [ten brak walki na close combat grrrr]

W kampani na hardzie własnie się męczę teraz grając tau... masakra.. ale uparłem sie że ugram cała i ugram =P
Ale do multi by mnie za chiny na nich nie namówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yyy, FC najsłabszy w grze? Twoja humble opinion ląduje tam >>>> FC ma dużo hp i służy jako tank w początkowych fazach gry, mogący samemu rozpiździć co tam lata po t1. W 1v1 z innymi bohaterami jest raczej w czołówce, z CLem powinien wygrać dzięki stunowi, jeżeli nie ucieka od CLa na poisonie, Tau zjada, Meka też, FSke, z CSem to różnie bywa, jak FCek ubije pierwszego kapłana to CS pada, jak nie to FC papu, z NLem bez upów chyba wygrywał, NL na upach to przekoks i nie ma bata na niego, z bohaterką SoB też sobie radził, a z Archonem to nie wiem jak, bo nie sprawdzałem, ani nie widziałem. Potem dostaje plazme i może praktycznie stać w miejscu i kosić, w t2 aury dla wojska, a w t3 orbital. Więc nie taki słaby.

A Tau w multi to rasa doprowadzająca innych do stanu przysłowiowej kurwicy. W t1 silny harass TCkiem i Vespidami, jedni z najlepszych caperów w grze (SSy mają jump packi i stealth na starcie), potem chyba najlepsze AV, wystarczy naspamować FW na upach, stanąć na środku mapy i nic nie podejdzie. gogo t3-4, Crisisy i Hammerheady i pograne. Tau jest mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>FC najsłabszy w grze?
Ale zaznaczyłem że to zapewne wynika z racji tego że ta rasą nie gram i prowadzić jej porządnie nie potrafię.

>A Tau w multi to rasa doprowadzająca innych do stanu przysłowiowej kurwicy

Tu się nie sposób nie zgodzić nie mniej dla mnie zawsze był niezrozumiały sposób ich opanowania [no wybitnie mi nie leżą już tak mam ^^]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CL akurat w 2 wypadkach na 3 zleje FCka (jeśli ten drugi ucieka to od razu po jabłkach), choć Daemonhammer faktycznie równoważy nieco ten mu (stu, stun...). A Kau są nieprzyzwoicie pakerni, jeśli nie dociśnie się ich skutecznie na wejściu (i samemu uniknie dociśnięcia przez duo TC + Vespy) to mass FW spapra ci większość woja. Jeśli Tau nie ogarnia sytuacji i zapomni, że jego najlepszym AV są SSy, to jest szansa na tank shocka (za czołgami piechota (i detect, gdyby sobie przypomniał o SSach...) i grindujemy. Kapeq + GK są nieocenieni w biciu Tała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FC ma stuna od początku. I to daje mu przewagę na CLem. A każdy bohater padnie jak dojdzie do niego CL i gracz zacznie zaraz spieprzać mając poison i dostając crozuis arcanum po plecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 22:39, Hamynelypham napisał:

FC ma stuna od początku. I to daje mu przewagę na CLem. A każdy bohater padnie jak dojdzie
do niego CL i gracz zacznie zaraz spieprzać mając poison i dostając crozuis arcanum po
plecach.


Eee... nie. Stun wchodzi po wyposażeniu FCka w młotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest na początku w power swordzie. Ile razy się nakląłem jak nagle z dupy mi kogoś z CSa zestunował i jak armia dawno zwiała razem z priestem i psykerem/komisarzem to generał stoi i dostaje łomot od FCka i scoutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 23:59, Hamynelypham napisał:

Nie, jest na początku w power swordzie. Ile razy się nakląłem jak nagle z dupy mi kogoś
z CSa zestunował i jak armia dawno zwiała razem z priestem i psykerem/komisarzem to generał
stoi i dostaje łomot od FCka i scoutów.


Hmmm....

W takim razie zawierzę sercu, a nie mędrca szkiełku i oq, Relic Wiki quamie. >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FC tego stuna ma przecież już jakiś czas. Tak jak CL ma poisona, tak FC ma stuna. Chociaż teraz jak pacze na dowsancu to były jakieś płacze na to, bo "my FC freezed and was killed by his FC" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 00:21, Lord_Avatar napisał:

W takim razie zawierzę sercu, a nie mędrca szkiełku i oq, Relic Wiki quamie. >.<


Gdzie kłamie? :> Toż jest napisane przy power swordzie:
"When struck, there is a 50% chance to disable the target''s movement for 2 s."

Przy hammerze dochodzą dodatkowe bonusy.
"When struck, the following effects may be triggered on the target
* 25% chance to disable abilities for 3 s.
* 50% chance to disable movement for 2 s.
* 50% chance to disable combat abilities for 4 s. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ta adnotacja przy power swordzie umknęła mojej uwadze *shrugs*. Przy okazji zasugerowałem się tym, że młot ma większy "potencjał ogłuszający" niż miecz. Mea culpa, sorry za zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Soulstorm posiada coś podobnego do unlockera w Dark Crusade?

Chciałbym pograć w Tau po sieci, ale moje plytka z DC odmawia posłuszeństwa (czytnik nie potrafi jej odczytać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Soulstorm dostałem dopiero dzisiaj, więc nie wiem jeszcze jak wygląda balans poszczególnych frakcji.
Powiedzcie może jak wyglądają następujące sytuacje (zakładamy, że gracze grają na równym poziomie).

IG vs Nekron
Tau vs Nekron
IG vs Chaos
Tau vs Chaos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować