Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2007 o 10:52, Budo napisał:

/.../

Hehe, no ścigacze i korsaż (crusader -_-) "Landa" to porażka :P
Ale jakoś strasznie mnie w oczy nie kłuje, za to jestem wdzięczny cdp że zostali przy polonizacji
kinowej... gdyby zrobili pełną to by była dopiero masakra (imo) ;]


Tu się zgadzam! Jakby zaczeła się gadka w stylu "Bracie użyj swojego kulowca" (jeśli dobrze mi się wydaje to tak powinna brzmieć polska wersja "bolter''a") to by normalnie padł ze śmiechu! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 10:47, Zgodo napisał:

Ale lipa z tymi Ścigaczmi Landa... Kim był ten Land? Jak dla mnie Land Speeder to Ścigacz Lądowy...
Jak by się ktoś upierał to po ang powinno wtedy być Land''s Speeder. :P Nie wiem kto za to
odpowiada (polski odłam GW czy co?) ale to wielka wtopa...


Kiedyś była o tym dyskusja. Land to był taki pan, który odkrył STC Land Raidera i Land Speedera i na jego cześć nazwano te pojazdy jego imieniem, więc tłumaczenie to było całkiem poprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 12:28, Budo napisał:

yyy, to nie powinno być wtedy Land''s Raider/Speeder?

A czy Mówisz Sherman''s Tank czy Sherman Tank ?? Tak samo Abrams'' Tank czy Abrams Tank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2007 o 21:46, Joannita napisał:

FC=tu chodzi o głównego dowódcę frakci-ale nie wiem jakiej(być możę SM)

Dnia 19.07.2007 o 21:46, Joannita napisał:

LR-Land Rider-korsarz landa


heh a to dobre jest podoba mi sie... drogi kolego FCek to Force Commander czyli Dowodca Space Marines
zas Land Raider to Land Raider - CDP wycofal sie juz z tego calego "korsarza", ktory byl w podstawce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra ktoś na necie w WA ? bo po DC jakoś komp mi nie wyrabia na necie i prawie nie da się grać na necie :D
może jest jakaś łatka która poprawia działanie gry na słabszych kompach ? na singlu jest spoko nawet na max detalach a na muli to się robi gra w szachy xD jak mówiłem w DoW z WA działała bez zacinania na średnich detalach (multi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 12:34, Hubi Koshi napisał:

> yyy, to nie powinno być wtedy Land''s Raider/Speeder?
A czy Mówisz Sherman''s Tank czy Sherman Tank ?? Tak samo Abrams'' Tank czy Abrams Tank


Chciałbym zwrócić uwagę że w przypadku maszyn amerykańskich jest to nazwa własna modelu a nie forma dzierżawcza... Coś takiego może mieć miejsce też i WH40K ale to by musiało oznaczać że zarówno LAND RIDER i LAND SPEEDER mają to samo oznaczenie kodowe (tak jak np Su-33 ma w nato oznaczenie kodow Flankner-D). Jeśli chodzi o maszyny amerykańskie to one również w języku polskim nie mają formy dzierżawczej (poprostu czołg Abrams M1A2) a po co niby w DC PL jest ta forma dzierżawcza??? Mi się jakoś nadal wydaje że Land Speeder to Ścigacz Lądowy... Może to tylko taki głupi mój upór... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 13:09, Zgodo napisał:

Mi się jakoś nadal wydaje że Land Speeder to Ścigacz Lądowy... Może to tylko
taki głupi mój upór... :P

Nie nie. Land to był jak mówił już Grond pewien gościu z Adeptus Mechanicus, który odkrył jakieś stare dane z STC i właśnie na jego cześć nazwali te pojazdy. To tak samo jak z Leman Russami na przykład. Sherman i Abrams były nazwane po amerykańskich generałach i taką samą zasadę zastosowano w Warhammerze, nazywając Ridera i Speedera po panie Landzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to Imperator wydał dekret nakazujący by Land Ridery były w każdej kompanie Legionów Adeptus Astrates. A jesli Imperator wydał ten dekret, były to czasy kied jeszcze żył. A kiedy żył, Imperium było przed czasami zapomnianych technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale wy macie problemy korsarz landa land reeder czy co tam jeszcze jest wiadomo o co chodzi gorzej jeżeli przetłumaczono by space marines na kosmicznych marynarzy to juz by była przeginka a takie rzeczy to szczegóły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 12:53, Arlik napisał:

może jest jakaś łatka która poprawia działanie gry na słabszych kompach ? na singlu jest spoko
nawet na max detalach a na muli to się robi gra w szachy xD jak mówiłem w DoW z WA działała
bez zacinania na średnich detalach (multi)


Nie ma żadnej takiej łatki - łatek do DC mamy straszny niedostatek :P
DC działa jak działa wolniej od DoW i WAi nic tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 15:08, Mroku21 napisał:

> /ciach/
> nawet na max detalach a na muli to się robi gra w szachy xD jak mówiłem w DoW z WA działała

> bez zacinania na średnich detalach (multi)

Nie ma żadnej takiej łatki - łatek do DC mamy straszny niedostatek :P
DC działa jak działa wolniej od DoW i WAi nic tego nie zmieni.


Hmmm... To trochę dziwne bo mam doświadczenia z tym tytułem (DoW/WA/DC) w zakresie kilku konfiguracji komputera (różne karty graficzne, procki, ilości ramu) i muszę powiedzieć, że DC w porównaniu z DoW+WA nie działa dużo wolniej, a i to tylko dlatego, że nieco mu grafikę tu i ówdzie podrasowano... Działa zauważalnie wolniej, ale nie tak dramatycznie jak to jest opisane... To po pierwsze... A po drugie nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeżeli problemy zaczynają się na grach w necie to znaczy to, że komuś net nie wyrabia... Bo skoro skirmishe chodzą dobrze to dlaczego multi ma się ciąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

zauważ że na moim sprzecie podstawka działa na full detalach z AA i innymi wodotryskami przy 1024x768
w DC sprawa jest już kiepawa musze wszystko przyciąć do średnie/minimalne zeby mieć tyel samo fps, przy okazji loady map sa x2 razy dłuższe
DC pro to już totalnie kaszani się przy ustawieniach wszystko na low ta sama rozdziałka wszystko dopiero płynnie działa

Im więcej upów i rodzajów jednostek tym warhammr wolniej działa a grafiki nie polepszyli w DC tak na marginesie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 17:45, Iroks1 napisał:

Im więcej upów i rodzajów jednostek tym warhammr wolniej działa a grafiki nie polepszyli w
DC tak na marginesie :P

Polepszyli Iroks, myślisz po co engine zmieniali?? A to, że tego nie widzisz, bo jak sam napisałeś, grasz na średnich/małych detalach to tego nie widzisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

neta mam dość dobrego 1 mb/s dostawcą internetu jest telewizja kablowa aster city...
może podam jaki mam złom ? Athlon 1800+ 512 ramu i radka 9250 czyli zabytek :P i nie dziwne że gra prawie nie chodzi... ale tylko na multi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 18:04, Arlik napisał:

neta mam dość dobrego 1 mb/s dostawcą internetu jest telewizja kablowa aster city...
może podam jaki mam złom ? Athlon 1800+ 512 ramu i radka 9250 czyli zabytek :P i nie dziwne
że gra prawie nie chodzi... ale tylko na multi


spróbuj odblokować porty itd.
http://for4.war40k.civland.com/viewtopic.php?t=126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować