olcia13

Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

2947 postów w tym temacie

Hmm... Planowałem zrobić stronę o Frontlines: Fuel of War i zgłosić się do kolektywu, ale coś widzę, że niektórzy narzekają. Coś w tym kolektywie jest, że tak się ludzie kłócą o jakieś layouty?

I mam pytanie. Nie znam się na webmasteringu, potrafię stworzyć dosyć proste, ale funkcjonalne i dobrze wyglądające strony bez żadnych bajerów typu super logo/animacje. Czy będąc w kolektywie mogę liczyć na wsparcie grafików gram.pl, jakieś oprogramowanie do łatwego zarządzania treścią (typu system newsów, gotowe forum)?
Poza tym myślę, że po dołączeniu do kolektywu o wiele łatwiej byłoby mi znaleźć ludzi do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy na kolektywie jest miejsce dla serwisu traktującego np. o jRPGach lub Final Fantasy, czy skupiacie sięwyłącznie na grach pecetowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 11:36, Zyzio Ziom napisał:

I mam pytanie. Nie znam się na webmasteringu, potrafię stworzyć dosyć proste, ale funkcjonalne
i dobrze wyglądające strony bez żadnych bajerów typu super logo/animacje. Czy będąc w
kolektywie mogę liczyć na wsparcie grafików gram.pl, jakieś oprogramowanie do łatwego
zarządzania treścią (typu system newsów, gotowe forum)?
Poza tym myślę, że po dołączeniu do kolektywu o wiele łatwiej byłoby mi znaleźć ludzi
do pomocy.


W zakresie doszlifowania grafiki i oprogramowania strony możemy pomóc, ale prowadzenie strony bez redakcji, która zapełni ją materiałami nie jest raczej możliwe. Tak jak pisałem wcześniej - grafik i programista przyda się w każdej ekipie, jednak podstawą jest zespół dobrych redaktorów.

Taikun > Absolutnie nie ma żadnego problemu. Dobrą stronę o japońskich symulacjach patelni do smażenia też z otwartymi ramionami przyjmiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć wszystkie możliwe bannery gram.pl? Ile z nich trzeba umieścić na stronie?

I czy jako iż staliście się niezależni to czy dopuszczalne jest umieszczanie reklam google adsense?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 11:00, seraphe napisał:

Gdzie można znaleźć wszystkie możliwe bannery gram.pl? Ile z nich trzeba umieścić na
stronie?

I czy jako iż staliście się niezależni to czy dopuszczalne jest umieszczanie reklam google
adsense?


Hmm, dlaczego redaktor jednej ze stron kolektywowych, który jest zresztą ze mną w kontakcie, pyta o takie rzeczy na forum? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy przewidujecie usuwanie stron z kolektywu, ktore przestaly "trzymac" poziom (np nieaktualny dzial download, stare newsy, brak aktualnych informacji i inne) ?

sam znam dwie takie strony z kolektywu ciekawe czy jest ich wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 11:26, morthi napisał:

czy przewidujecie usuwanie stron z kolektywu, ktore przestaly "trzymac" poziom (np nieaktualny
dzial download, stare newsy, brak aktualnych informacji i inne) ?

sam znam dwie takie strony z kolektywu ciekawe czy jest ich wiecej...


Lepszym rozwiązaniem jest znalezienie nowych redakcji. Chętnych stale filtrujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wh40k.gram.pl to kumpel mi pisał, że strona jest w dobrych rękach i być może niedługo coś się tam zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:10, Sonny555 napisał:

Odnośnie wh40k.gram.pl to (...)


Właśnie miałem o tym wspomnieć - nie wiem w jaki sposób mogło to się dostać na łamy Kolektywu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 12:09, MateoKiszlo napisał:

> Odnośnie wh40k.gram.pl to (...)

Właśnie miałem o tym wspomnieć - nie wiem w jaki sposób mogło to się dostać na łamy Kolektywu
;/


To znaczy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 16:57, Sonny555 napisał:

To znaczy ???


Spójrz choćby na opisy ras (zaledwie dwie spośród dziewięciu, obecne zaś w fazie szczątkowej). Żadnych newsów na temat nadchodzącego dodatku, ani czegokolwiek interesującego. Tylu redaktorów, a strona zdaje się padła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w tym czasie macie dużo zgłoszeń do kolektywu? Bo zgłosiłem stronę o Frontlines: Fuel of War i miło by było gdyby dostałaby akceptację (o ile by dostała) przed premierą gry :)

PS. Szukam osób do pomocy - patrz gramsajt / http://frontlines.dbv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 21:41, Zyzio Ziom napisał:

Mam pytanie czy w tym czasie macie dużo zgłoszeń do kolektywu? Bo zgłosiłem stronę o
Frontlines: Fuel of War i miło by było gdyby dostałaby akceptację (o ile by dostała)
przed premierą gry :)

PS. Szukam osób do pomocy - patrz gramsajt / http://frontlines.dbv.pl


Zwykle na odpowiedzi nie czeka się dłużej niż tydzień (w porywach do dwóch), więc pewnie i na Twoje zgłoszenie niebawem zareagujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już wysyłałem ;) Ale tym kolektywem o Supreme Commander albo o Counter Strike zajme się na wakacje , tyle że do tego 1 mam już porobione trochę a do drugiego nic :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 11:26, morthi napisał:

czy przewidujecie usuwanie stron z kolektywu, ktore przestaly "trzymac" poziom (np nieaktualny
dzial download, stare newsy, brak aktualnych informacji i inne) ?

sam znam dwie takie strony z kolektywu ciekawe czy jest ich wiecej...


Przydałoby się oświeżyć np. wh40k.gram.pl bo tym serwisem nikt już się nie opiekuje :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 14:20, sferis napisał:

Na wszystkich stronach Kolektywu pojawiły się ogromne reklamy od gram.pl :) Gratuluję
Panowie ;]


Gwoli ścisłości - klasyczne billboardy i adSense, zresztą takie same jak na gram.pl, nie rozumiem więc do czego odnosi się epitet "ogromne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 06:25, kim10 napisał:

A tak BTW u Was Maska Zdrajcy kosztuje 46,90 PLN, a w sklepie Wirtus 39,99 PLN i to bez wykorzystania WPLN Hym.... ciekawe ;] - są powody do reklamy :P


To nie temat do zgłaszania twoich problemów na temat gry i jej ceny, widać że jeszcze nie zapoznałeś się z Regulaminem ...

Dnia 21.02.2008 o 06:25, kim10 napisał:

Tak więc sorry, ale strona fanowska na phx.pl o wiele lepiej wygląda niż Wasza oficjalna z takimi reklamami.

Ymmm no raczej bym się nie zgodził z tobą ...

A co do reklam to nie wiem o co ci chodzi, widzisz chyba że reklama jest ustawiona na stronie lecz u góry na przypisanym miejscu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczym problemem jest to, że szaty graficzne stron kolektywu, w przeciwieństwie do samego gram.pl, mają raczej ciemną karnację. Gram.pl to odcienie szarości, zresztą charakterem bardziej przypomina inne duże portale, gdzie nawet najnardziej oczojebne i wkurzające reklamy aż tak nie denerwują i zniechęcają, bo informacje, jakie się na nich znajdują są zbyt dobrej jakości na to. Strony kolektywu mają natomiast nierzadko sporą konkurencję, jak np. strony wspomnianego phx.
Myślę że jakimś rozwiązaniem mogłoby być możliwość dostosowania kolorystyki tła wokół reklamy.
Zobaczcie na to:
http://img184.imageshack.us/img184/79/s2pi5.jpg
I na to:
http://img184.imageshack.us/img184/1840/rtsjm9.jpg

Widać różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.