olcia13

Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

2947 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2008 o 22:23, PolishWerewolf napisał:

Byli chętni do prowadzenia. Jednak odpowiedź CDP (o ile się dobrze orientuję), brzmiała, że
należy się skontaktować z redaktorem naczelnym strony. A ten zniknął i nie odpowiada na maile.
Jedyną alternatywą w takim wypadku jest stworzenie nowej strony o Wh40k od zera i wysłanie
zgłoszenia.

Lecz niestety są niskie szanse że gram.pl przyjmie drugi serwis o tej grze, nie ma też szans na "usunięcie" tego aktualnego bez zgody redaktora naczelnego :/
PS: Gratulowałem Ci już WT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 23:09, Bartek 93 napisał:

Lecz niestety są niskie szanse że gram.pl przyjmie drugi serwis o tej grze (...)

strona w kolektywie nawet j
Z tego co mi wiadomo, nie ma żadnego problemu aby prowadzona była druga strona o tej samej tematyce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Tak jak już wspomniał Baal nie ma przeszkód ( z tego co wiem) na prowadzenie takiej strony która już jest w kolektywie, mówiąc krótko, jedyne co was może minąć to subdomena, jak już mówiłem kto pierwszy ten lepszy (chodzi mi o subdomeny) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 22:00, Taikun napisał:

A co się dzieje ze stroną W40k:DoW bo aktualizacji nie było tam od końca 2006 roku :)


Zgadza się, strona od dawna nie jest aktualizowana, ale nie chcemy jej wyłączać, ponieważ może stanowić dla części z graczy archiwum, z którego będą mogli wyciągnąć interesujące ich informacje.

Zresztą w ubiegłym roku dwie ekipy próbowały tknąć w ten serwis nowego ducha. Niestety, pierwsza dość szybko zrezygnowała, a druga znaleziona przez nas nawet poczyniła pewne konkretne kroki celem reaktywacji wh40k.gram.pl, niemniej jednak na niewiele się to zdało.

Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, by strona została poprowadzona - w takiej czy innej formie - przez kogoś z Was. Zgłoszenia możecie przesyłać klasyczną drogą, czyli za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie głównej kolektywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 20:55, Spaykus napisał:

Zgadza się, strona od dawna nie jest aktualizowana, (...)

Prawdę mówiąc - na tej stronie, poza opisem jednostek Chaosu i Gwardii Imperialnej (niekompletnymi i nieprecyzyjnymi), nic nie ma ;) O wiele więcej informacji wyciągnie się z jakiegokolwiek Forum, bez potrzeby jakiegokolwiek szukania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jak istotna przy zakładaniu kolektywu jest znajomość języków HTML, i tego całego stronotwórczego zamieszania? ;) Pytam się ze względu na to, że mamy trudności w znalezieniu solidnego webmastera, a jest kilka osób chętnych do zakładania nowej strony ;) Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 21:02, PolishWerewolf napisał:

> Zgadza się, strona od dawna nie jest aktualizowana, (...)
Prawdę mówiąc - na tej stronie, poza opisem jednostek Chaosu i Gwardii Imperialnej (niekompletnymi
i nieprecyzyjnymi), nic nie ma ;) O wiele więcej informacji wyciągnie się z jakiegokolwiek
Forum, bez potrzeby jakiegokolwiek szukania.


Dlatego redakcja i każda pomoc jest mile widziana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 21:16, Laska-z-Polski napisał:

Hmmm... Jak istotna przy zakładaniu kolektywu jest znajomość języków HTML, i tego całego
stronotwórczego zamieszania? ;) Pytam się,


Przyda się przede wszystkim dobre pióro (a najlepiej kilka) - do zapchania strony odpowiednią warstwą merytoryczną. Także programista i grafik przyda się w ekipie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 21:17, Spaykus napisał:

Dlatego redakcja i każda pomoc jest mile widziana :)

Redakcja redakcją - teksty nie stanowią problemu. Gorzej z zarządzaniem stroną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>O wiele więcej informacji wyciągnie się z jakiegokolwiek forum, bez potrzeby jakiegokolwiek szukania.
>

Ja jednak wolę szukać info na stronach, jest podane tam zazwyczaj dużo przystępniej i jakoś tak fajniej się czyta :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 21:20, PolishWerewolf napisał:

> Dlatego redakcja i każda pomoc jest mile widziana :)
Redakcja redakcją - teksty nie stanowią problemu. Gorzej z zarządzaniem stroną.


Strona jest podpięta do naszego CMS-a. Programista nie będzie potrzebny. Chodzi raczej o systematyczne aktualizacje i uzupełnianie contentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 21:24, Spaykus napisał:

Strona jest podpięta do naszego CMS-a.

Oj... Z Waszym CMSem miałem do czynienia przez parę miesięcy ;) Nie wiem, czy cokolwiek się w tej kwestii zmieniło czy nie - w każdym bądź razie. Nie mam do niego zaufania.

Skywalker-> Z tekstem nie podyskutujesz, z ludźmi na forum już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 21:32, PolishWerewolf napisał:

Oj... Z Waszym CMSem miałem do czynienia przez parę miesięcy ;) Nie wiem, czy cokolwiek
się w tej kwestii zmieniło czy nie - w każdym bądź razie. Nie mam do niego zaufania.


Jeśli jest prawidłowo podpięty, nie ma z nim problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 21:34, Spaykus napisał:

Jeśli jest prawidłowo podpięty, nie ma z nim problemu.

Tego już nie wiem, to wykraczało poza moje możliwości rozpoznania tego. W roku 2006 CMS na settlers.gram.pl musiał być w takim razie niedokończony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 21:32, PolishWerewolf napisał:

Skywalker-> Z tekstem nie podyskutujesz, z ludźmi na forum już tak.


To może zastąpmy wszystkie strony forami? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CMS działa w miarę prawidłowo i nie ma z nim problemów. My, pierwsi którzy z nim się użerali powykrywaliśmy wszelakie błędy, doszło kilka nowych ciekawych opcji i miejmy nadzieję, że na tym nie koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No, kto był pierwszy to możnaby polemizować ;P

Wilk---> Ty sie za Xenos Tomb chcesz brać? Apokalypsa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 23:19, Budo napisał:

Wilk---> Ty sie za Xenos Tomb chcesz brać? Apokalypsa :P

Nie napisałem nigdzie, że chcę się zabierać, wyraziłem jedynie swoje zdanie na temat paru kwestii ;] Jednak informację o tym można podrzucić Cerberowi/Mrokowi i innym.

Skywalker-> W sumie - można by.

Modest-> Czyli jak działa, to dobrze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 23:19, Budo napisał:

No, kto był pierwszy to możnaby polemizować ;P

>

Eee? Wiem że ja musiałem się użerać w CMS-ie który tak naprawdę był w fazie testów. Bo Karczmę prowadzę ponad 2 lata, a tyle co prowadzę to nawet Gram.pl nie ma, bo "pracowałem" na adresie jeszcze diablo2.cdprojekt.com ;] Także, nie wiem do czego ta aluzja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 23:21, PolishWerewolf napisał:

Skywalker-> W sumie - można by.


E tam, stron, podobnie jak książek nic nie zastąpi :P.Skąd ludzie by brali info wtedy? Owszem, producenci mogliby info wrzucać na fora, ale to nie to samo co porządna strona :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.