olcia13

Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

2947 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2008 o 09:08, Orish napisał:

Zasadniczym problemem jest to, że szaty graficzne stron kolektywu, w przeciwieństwie
do samego gram.pl, mają raczej ciemną karnację. Gram.pl to odcienie szarości, zresztą
charakterem bardziej przypomina inne duże portale, gdzie nawet najnardziej oczojebne
i wkurzające reklamy aż tak nie denerwują i zniechęcają, bo informacje, jakie się na
nich znajdują są zbyt dobrej jakości na to. Strony kolektywu mają natomiast nierzadko
sporą konkurencję, jak np. strony wspomnianego phx.
Myślę że jakimś rozwiązaniem mogłoby być możliwość dostosowania kolorystyki tła wokół
reklamy.
Zobaczcie na to:
http://img184.imageshack.us/img184/79/s2pi5.jpg
I na to:
http://img184.imageshack.us/img184/1840/rtsjm9.jpg

Widać różnicę?


Gwoli ścisłości - redakcje stron miały możliwość zadecydowania o rozmieszczeniu reklam.
Co do samej obecności reklam - serwisy wchodzące w skład kolektywu to nie jedyne strony fanowskie, na których takowe się znajdują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na etapie zgłaszania stron nie trzeba jeszcze prezentować żadnych pokazów możliwości w postaci, dajmy na to, artykułu, tylko opisać siebie, moje oczekiwania i wyobrażenia rozwoju strony? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 19:51, Laska-z-Polski napisał:

Rozumiem, że na etapie zgłaszania stron nie trzeba jeszcze prezentować żadnych pokazów
możliwości w postaci, dajmy na to, artykułu, tylko opisać siebie, moje oczekiwania i
wyobrażenia rozwoju strony? :)


Wręcz przeciwnie. Tekst w stylu "Chciałbym prowadzić stronę..." właściwie nie niesie ze sobą żadnych istotnych dla nas informacji - brakuje projektu strony, brakuje contentu (zawartości merytorycznej), brakuje rozpiski planu funkcjonowania serwisu.

Najlepszą opcją jest postawienie gotowej już strony (nawet w prostym htmlu) na jakimś darmowym serwerze. Tak do wglądu. Podstawą każdego serwisu jest zawartość merytoryczna, a na podstawie opisanego w poprzednim akapicie maila ciężko komukolwiek zaproponować współpracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 09:08, Orish napisał:

Widać różnicę?


Tak czysto prywatnie :) Moim zdaniem dzięki temu kontrastującemu paskowi na górze udało się uzyskać efekt oderwania reklamy od strony WWW i całkiem fajnie to wygląda. W starcraft2.gram.pl daje to wrażenie takie, że pasek reklamowy jest bardziej częścią przeglądarki, a nie strony, przez co aż tak nie koliduje on z ogólnym wyglądem strony i jeśli na tym pasku wyświetliłaby się reklama np. damskiej bielizny, to niewielu raczej zwróciłoby uwagę na fakt, że gacie ze Starcraftem mają niewiele wspólnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już zapytałem się administracji o rangi, to zapytam Administracje o to, czy na stronie głównej kolektyw.gram.pl można zamieścić ogłoszenie o stracie Wieży Ramazihta?

Ew. jakieś ogłoszenie o naborze czy coś...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po prawej stronie strony głównej kolektywu są pokazywane najnowsze newsy. Pewnie pare osób zauważyło ;-). Jestem pod wrażeniem nowego site''u o BG2 ;-) Gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 20:52, seraphe napisał:

Jak już zapytałem się administracji o rangi, to zapytam Administracje o to, czy na stronie
głównej kolektyw.gram.pl można zamieścić ogłoszenie o stracie Wieży Ramazihta?

Ew. jakieś ogłoszenie o naborze czy coś...?


Zupełnie nie rozumiem. Piszesz do mnie maila w tej sprawie, więc po co jeszcze pytanie na forum? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 10:46, seraphe napisał:

Czasami sam się gubię, gdzie i co mam pisać :)


Jak nie wiesz co pisać to nie pisz w ogóle. A jeśli już musisz to możesz kogoś dyskretnie się spytać gdzie pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 15:40, Modest-Vermin napisał:

Jak nie wiesz co pisać to nie pisz w ogóle. A jeśli już musisz to możesz kogoś dyskretnie
się spytać gdzie pisać.


A tam, Stary, pierwszy raz współpracujemy z jakąkolwiek firmą z stąd te nieporozumienia.

Ty jak mniemam, od razu wiedziałeś co gdzie i jak, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! OGŁOSZENIE DEDYKOWANE ENTUZJASTOM WoW-a!


World of Warcraft to stale i niezmiennie najpopularniejsza na świecie gra MMO. Pośród Was na pewno jest wielu entuzjastów produkcji Blizzarda i do nich właśnie kierujemy poniższe ogłoszenie.

Ze względu na brak czasu, Krzysztof "Sinned" Nowak nie może dalej zarządzać stroną wow.gram.pl. Dlatego też mamy wakat, który obsadzić może każdy z Was i tym samym poprowadzić ten działający w ramach kolektywu serwis.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wysyłanie swoich zgłoszeń na adres ekipa(at)gram.pl (w temacie wiadomości wpiszcie "wow.gram.pl"). Prosimy również o zamieszczenie informacji, o tym, dlaczego to właśnie Wy powinniście przewodzić redakcji wow.gram.pl oraz jak wyobrażacie sobie dalszy rozwój serwisu. Mile widziane będą także załączniki (linki lub pliki) z przykładowymi publikacjami Waszego autorstwa.


UWAGA!!! OGŁOSZENIE DEDYKOWANE ENTUZJASTOM WoW-a!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wznawiamy projekt dot. nowej strony kolektywu.
W chwili obecnej nie chcę za dużo szumu narobić, ale pamiętam że jakiś czas temu Gram.pl było za :)

Poszukiwany grafik!

Najlepiej ktoś ze społeczności Gram.pl, który wykonałby dla nas layout strony nieodpłatnie. Start jest zawsze najtrudniejszy, potem idzie gładko. My zaś nie mamy budżetu, a jedyne co posiadamy to zacna domena, materiały oraz grono zapaleńców :)

Oferty proszę składać tutaj, lub kontaktować się bezpośrednio ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące gramowego CMS. Prosty jest w obsłudze? Do czego go można porównać? Starczy podstawowa znajomość HTML, PHP i Javy?
No i jeszcze jedno: Względnie pewnej strony na którą robię layout, pan Spaykus prosił o próbkę, np. layoutu, może to być tylko projekt (jeden obrazek brazujący to),czy musi to być strona z wrzuconą "skórą"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 19:25, Bartek 93 napisał:

Mam pytanie dotyczące gramowego CMS. Prosty jest w obsłudze? Do czego go można porównać?
Starczy podstawowa znajomość HTML, PHP i Javy?


Nie, nie trzeba umiejętności takich do zarządzania CMS-em, lecz do wczepienia strony do niego owszem.

Dnia 29.04.2008 o 19:25, Bartek 93 napisał:

No i jeszcze jedno: Względnie pewnej strony na którą robię layout, pan Spaykus prosił
o próbkę, np. layoutu, może to być tylko projekt (jeden obrazek brazujący to),czy musi
to być strona z wrzuconą "skórą"??


Obrazek myślę że wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 19:25, Bartek 93 napisał:

Mam pytanie dotyczące gramowego CMS. Prosty jest w obsłudze? Do czego go można porównać?
Starczy podstawowa znajomość HTML, PHP i Javy?


Do podpięcia będą raczej niezbędne, aczkolwiek w tej materii w jakimś zakresie możemy pomóc.

Dnia 29.04.2008 o 19:25, Bartek 93 napisał:

No i jeszcze jedno: Względnie pewnej strony na którą robię layout, pan Spaykus prosił
o próbkę, np. layoutu, może to być tylko projekt (jeden obrazek brazujący to),czy musi
to być strona z wrzuconą "skórą"??


Tak jak mówił Lak5 - na początek "obrazek" wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem zmiany ;> Ze strony głównej kolektywu zniknęła informacja o wspieraniu stron przez AMD, a także zniknął podział stron na platynowe i złote, oraz kilka możliwości kolektywu. Czy to znaczy, że teraz każda strona ma równe uprawnienia i przywileje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 21:13, Laska-z-Polski napisał:

Zauważyłem zmiany ;> Ze strony głównej kolektywu zniknęła informacja o wspieraniu
stron przez AMD, a także zniknął podział stron na platynowe i złote, oraz kilka możliwości
kolektywu. Czy to znaczy, że teraz każda strona ma równe uprawnienia i przywileje?


To znaczy, że poszerzyliśmy ofertę dla wszystkich stron działających w ramach kolektywu.

W praktyce więc wszyscy startują z tego samego pułapu, a szczegółowe ustalenia są zależne od wyników poszczególnych redakcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.