Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2006 o 17:08, paweusz napisał:

> mam pytanie czy można zagrać kapłanem ?
Nie ma takiej opcji. Przy robieniu PT, chyba planowano możliwość gry jako kapłan. Jedynym kapłanem
w drużynie może być Nie-Sława.

hej, a ja nie jestem pewien. Gralem bardzo dawno, ale w tej części dzielnicy spalonej przez Ignusa, w której są dwa konkurujące gangi i ten psychopata mający obsesję neutralności jest też zrujnowana światynia jakiegoś zapomnianego boga. Tam był jakiś kapłan, który chyba po wypełnieniu jakiejś misji (przyniesienia mu klejnotów?) oferował zmianę drogi zyciowej. Nie przystałem na jego propozycję, ale chyba chodziło o zmianę profesji na kapłana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zapoczątkuję temacik o frakcjach. O ile wiem można dołączyć so szeregów Stronnictwa Doznań (Czuciowców), Grabarzy, Ligi Rewolucyjnej (Anarchistów), Chaosytów i Wyznawców Żródła (Bogowców). Czyli do pięciu z piętnastu. W recce z CDA (w Gry Wiecznie Żywe) napisali, cytuję "W sumie możemy dołączyć do piętnastu stronnictw, poznać ich poglądy i metody". Więc czy i jak można dołączyć do:

-Przeznaczonych
-Wolnej Ligi (Autonomów, czy jakoś tak, frakcja Anny)
-Stwarzyszenia Porządku
-Harmonium
-Łaskobójców
-Loży Ponurych
-Znaku Jedynego
-Rządów Niedoścignionego
-Atharów
-Straży Zagłady

Ciekawi mnie to, może ktoś zna odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś dziennik, który znajduje się w Dwunastościanie? Tylko wtedy będzie dodatkowa opcja dialogowa. Postać sobie co nieco przypomni, i adwokat da nam kilka przedmiotów, w tym ten słynny kwit. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 21:06, Karlak napisał:

> Pisałem ci już wcześniej...
> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=132&pid=975

W tym rzecz, że byłem już x-razy u adwokata i on nie miał dla mnie żadnego kwitu (albo mi nie
dał). Wykorzystałem wszystkie listy dialogowe z adwokatem. Wziąłęm od niego testament Deionarry
ale tam nie było kwitu.



Żeby odebrać ten kwit z kuźni od adwokata trzeba przeczytać dziennik Bezimiennego z jego komnaty w Gmachu Rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 21:10, Amistan napisał:

hej, a ja nie jestem pewien.


To zmień światopogląd ;] Droga kapłana była planowana. I tyle żeśmy ją widzieli - gdzieś po drodze z niej zrezygnowano (z morcznych powodów w rodzaju nie wyrobimy się w czasie). Po ścieżce kapłana został ślad: pamiętnik Nie-Sławy. Prawdopodobnie miał on być przedmiotem o podobnej roli jak Krąg Zerthimona Dak''kona. Niestety, owego pamiętnika nie da się otworzyć - fani przekopali pliki gry i nie znaleźli nic, co by umożliwiało zajrzenie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 21:10, Amistan napisał:

Tam był jakiś kapłan, który chyba po wypełnieniu jakiejś misji oferował zmianę drogi zyciowej. Nie przystałem
na jego propozycję, ale chyba chodziło o zmianę profesji na kapłana.

Można było u niego zostać apostołem boga, którego wyznawał. Bóg ten był jakimś rywalem Pani Bólu i efektem zostania apostołem było, że Pani strącała nas za to do labiryntu. Wiem, bo tak zrobiłem raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, mam pytanie: Czy można coś kupić od tych biesów w "Karczmie pod Gorejącym Człekiem"? Przeczytałem właśnie taki tekst, który znajduje się na plakacie dołączonym do gry. Tekst brzmi następująco:

[Etelgrin i Tegar''in po trzykroć przeklęty]
" W każdej wojnie napotkać można tajnych agentów, informatorów czy dezerterów. Niezbyt jasne jest jaką funkcję pełnią te dwa gargulcowate biesy abiszai, które rozgościły się Pod Gorejącym Człekiem. Jednak są chyba zdecydowane zyskownie spędzić czas z dala od Wojny Krwi, szalejącej w Niższych Sferach. Wieść niesie, że można od nich uzyskać informacje, a także kupić lub sprzedać co nieco. Mówi się również, że pewnym osobnikom proponują oni kontrakty. Są to jednak rzeczy, od których większość ludzi trzyma się z daleka. Tylko desperaci interesują się tym bliżej.

Możliwe, że trzeba mieć zły charakter albo coś w tym stylu? Spotkał się ktoś z opcją kupna czegoś od tych biesów? Czy to tylko tak dla picu napisane...

Abi Dalzim----> C do Loży Ponurych to znalazłem takie coś w słowniku (też z pudełka z grą).
Loża Ponurych -> Frakcja, której pogrążeni w depresji członkowie twierdzą, że życie nie ma sensu. Znani również jako Ponurzy, Loża lub Szaleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 21:29, Abi Dalzim napisał:

> Ciekawi mnie to, może ktoś zna odpowiedź.
A skąd Ty takie frakcje wygrzebałeś? Kto należ np. do Loży Ponurych?


Te frakcje znam ze stron o PS. To cała piętnastka. W CDA jest napisane, że można dołączyć do 15, więc do tych też. Kto należy to nie wiem, dlatego się pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 21:29, Abi Dalzim napisał:

> Ciekawi mnie to, może ktoś zna odpowiedź.
A skąd Ty takie frakcje wygrzebałeś? Kto należ np. do Loży Ponurych?


Sorki że się wtrące;) ale ja sprawdziłem w słowniku dołączonym do wydania kolekcjonerskiego i faktycznie są takie frakcje, ale są wymienione jako " grupy filozoficzne, które rządzą w Sigil". Jeśli istnieje możliwość wstąpienia do tych grup to pewnie zależy od profesji i charakteru no i może od charyzmy, grałem kilka razy ale zawsze byłem neutralnie dobry, mag albo wojownik i o połowie tych frakcji nawet nie słyszałem:( a wczuwałem się w każdy dialog i całą grę wogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 21:39, Vormulac napisał:

[Etelgrin i Tegar''in po trzykroć przeklęty]

Jeżeli chodzi o tych biesów, to jak pewnie wiesz znajomi jednego z wcieleń Bezimiennego. Ta ich tzw. sprzedaż kontraktów, to umowa zobowiązująca do walki w Wojnie Krwi. Podstępnie namawiają często popitych typków, którzy chcą szybko dostać trochę "brzdęku". A potem wysyłają na wojne, gdzie bogactwo na nic się zda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tzw. kumple do piwa. :) Masz tu piwo, gul gul, a następnego dnia topór w łapy i walka w Wojnie Krwi.
Jednak ta możliwość kupna/sprzedarzy bardzo mnie interesuje. Ja nigdy nie miałem takiej opcji ale też nigdy nie miałem złego charakteru. Ciekawe...

Łowca Gier----->Co do frakcji to jak można dołączyć do Kaosytów/Chaosytów? Ja nigdy nie mogłem się dogadać z tym gościem co stoi koło karczmy. Poza tym wszędzie pisze (na polskich, angielskich stronach), że można należeć tylko do czterech frakcji:
- Stronnictwo Doznań
- Grabarze
- Bogowcy
- Liga Rewolucyjna/Anarchiści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 22:04, Vormulac napisał:

jak można dołączyć do Kaosytów/Chaosytów?


Trzeba mieć chaotyczny charakter, zagadać do Jazgoczącego Dzikusa i wybierać najbardziej niecodzienne odpowiedzi (coś w stylu tego, co jest w moim podpisie :>). Nie pamiętam niestety dokładnego przebiegu dialogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 22:00, zbysheck napisał:

a ile planescape ma zakończeń?


Z tego co pamiętam to trzy...

!!!***!!!spoiler!!!***!!!

na pewno można popełnic samobójstwo, można wchłonąć istote wiekuista i ją zabić. Nie wiem czy są jeszcze jakieś


***spoiler***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o kurde z rozpędu przeczytałem zakończenia xD
ale i tak sie bedzie fajnie grało
ale mam pytanko: czy wybór DECYDUJĄCY o zakończeniu jest gdzieś w środku czy na końcu gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2006 o 23:25, zbysheck napisał:

ale mam pytanko: czy wybór DECYDUJĄCY o zakończeniu jest gdzieś w środku czy na końcu gry?


***spoiler***


Na końcu na pewno jest jeden z dwóch, trzeci chyba w srodku bo zależy to od jednej z cech (mądrości bodajże)
A na przyszłość jak nie chcesz sobie psuć zabawy to omijaj spoilery ;]

***spoiler***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest na końcu, jednak pewne czynniki wpływają na możliwość zakończenia. (np. czy masz ze sobą "pewną" broń, czy użyłeś "pewnej" kuli. Dodatkowo wpływ mają też wartości Mądrości i Inteligencji.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 23:30, Vormulac napisał:

Jest na końcu, jednak pewne czynniki wpływają na możliwość zakończenia. (np. czy masz ze sobą
"pewną" broń, czy użyłeś "pewnej" kuli. Dodatkowo wpływ mają też wartości Mądrości i Inteligencji.)


nie wiem o jaka broń ani kulę chodzi ale to chyba dobrze :)
dzięki za informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować