tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

a ja znowu mam pytanie xD. czy mogę podłączyć gitarę do wzmacniacza, a wzmacniacz do kompa i nagrywać??? bo nie wiem czy mi się coś z kompem nie stanie. Proszę o pomoc. Z góry thx :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, możecie polecić mi jakiś prosty utwór w którym jest dużo gitary (akustycznej) - na razie nauczyłem się "Seven Nation Army" - ale to się gra tylko na jednej strunie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 22:05, gogiell napisał:

Hm, możecie polecić mi jakiś prosty utwór w którym jest dużo gitary (akustycznej) - na
razie nauczyłem się "Seven Nation Army" - ale to się gra tylko na jednej strunie :/



nothing else matters...ale to seven nation army to nie prawda...graj jako power-chordy a nie tylko na jednej strunie

a tak na marginesie to hej, wrocilem...chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 16:38, Mr.Boom napisał:

> Hm, możecie polecić mi jakiś prosty utwór w którym jest dużo gitary (akustycznej)
- na
> razie nauczyłem się "Seven Nation Army" - ale to się gra tylko na jednej strunie
:/


nothing else matters...ale to seven nation army to nie prawda...graj jako power-chordy
a nie tylko na jednej strunie

a tak na marginesie to hej, wrocilem...chyba


Wiesz zalezy bo jak grasz tylko wstep i zwrotke to lepiej na jednej strunie z duzym i brumiacym distortionem a do refrenu power chorda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 16:38, Mr.Boom napisał:

> Hm, możecie polecić mi jakiś prosty utwór w którym jest dużo gitary (akustycznej)
- na
> razie nauczyłem się "Seven Nation Army" - ale to się gra tylko na jednej strunie
:/


nothing else matters...

ja bym powiedział że jeśli jest początkujący to może mieć małe problemy...
Niech spróbuje na początek Jak anioła głos feel, bo to ma proste chwyty a na akustyku to fajnie brzmi jak umie sie płynie zmieniać chwyty (ale to przychodzi z czasem i przy systematyczność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zakupie VOXa AD30VT. Świetny piecyk. Najbardziej podoba mi się w nim możliwość kreowania brzmienia (11 modeli wzmacniaczy i 11 kombinacji efektów). Praktycznie możemy uzyskać tu bez zewnętrznych efektów brzmienie wielu zespołów. Bardzo zaskoczył mnie ten wzmacniacz, bo wykrzesał z mojej gitarki takie dźwięki, o jakich nawet nie śniłem. Niektórzy narzekają na mocniejsze przestery, ale, moim zdaniem, są one całkiem dobre. To po prostu jeden z tych wzmacniaczy, w których duża liczba efektów nie oznacza ich słabej jakości. Wszystko brzmi wspaniale, uważam, że ten VOX jest warty każdej złotówki, jaką na niego wydałem. Aż nie mogę się doczekać, by sprawdzić jak będzie brzmiał z lepszą gitarką. Warto jeszcze wspomnieć o mocy - dzięki potencjometrowi z tyłu możemy ustawić sobie moc w zakresie 1 - 30W. Gram na około połowie, a już rodzina każe mi ściszać - całkiem głośna ta bestia. Reasumując - jeśli masz wątpliwości co do zakupu wzmacniacza - ograj VOXa. Jak ograsz VOXa, to trudno będzie Ci się z nim rozstać.

Jeśli są jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie fajne pytanie:) Otóż Poza tatowym stratocasterem, mam jeszcze własną gitarę klasyczną:) Gram na niej w wolnych chwilach, ale mam pytanie:) Gdzie można dostać naklejki(dobrej jakości) z logiem np. Gibsona, Fendera :D Bo taka gitara z logiem fajniej wygląda:) Jest coś takiego w sklepach muzycznych? Jak macie to proszę o link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 11:51, W.S.A.D napisał:

A ja mam takie fajne pytanie:) Otóż Poza tatowym stratocasterem, mam jeszcze własną gitarę
klasyczną:) Gram na niej w wolnych chwilach, ale mam pytanie:) Gdzie można dostać naklejki(dobrej
jakości) z logiem np. Gibsona, Fendera :D Bo taka gitara z logiem fajniej wygląda:) Jest
coś takiego w sklepach muzycznych? Jak macie to proszę o link.


trochę to żenującę... to tak jakbyś sobie na kurtce z ''lumpa'' przykleił logo Nike albo Adidas.... a zresztą póki nie grasz koncertów, wygląd gitary nie ma żadnego znaczenia... no chyba że chcesz po prostu fajnie wygladać z gitarą ale mam niskie mniemanie na temat fotkowych-zywych-stojaków-na-gitary

naklejenie czegoś takiego na np. średnią gitarę byłoby pewnie wykroczeniem prawnym, nie mówiąc juz o czystej profanacji takich marek z tradycją jak Fender czy Gibson (być może mam świra ale tak to odbieram) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to trochę tak, jakby na dajmy na to maskę Zaporożca naklepać znaczek Lotusa.
Znaczek znaczkiem, jednak ZAZ-em pozostanie.
Ja sam, gdybym zobaczył na jakimś Everplay''u naklejone na główce logo Gibsona, to skrzywiłbym się nielicho.

W.S.A.D
Jeśli jednak poprawi Ci to jakoś
samopoczucie, to radziłbym poszukać na przybytkach w rodzaju allegro czy EBay.
Różnych naklejek z różnymi logami można tam czasem spotkać od groma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 14:23, Goxenul napisał:

http://allegro.pl/item340084440_fender_stratocaster_1962_1964_decal_wodne_logo.html
http://allegro.pl/item340083438_fender_stratocaster_1954_decal_wodne_logo.html

N p. coś takiego. Swoją drogą, za pomocą czegoś takiego ludzie sprzedają jakieś gówna
za cenę Fendera ^^.


O lol! Potwierdza się zasada że instrumentów nie warto kupować na Allegro... Najlepsze są sklepy muzyczne, mozna ograć, obejrzeć dokładnie i zdecydować czy się chce taką sprzęt czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka minut temu dostałem akustyka i jestem KOMPLETNIE zielony. Ma ktoś pomysł co mozna z nią od razu porobić? :D
Wiem dziwne pytanie, ale stroić nie umiem, a chciałbym juz COKOLWIEK poćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 16:17, zbysheck napisał:

Kilka minut temu dostałem akustyka i jestem KOMPLETNIE zielony. Ma ktoś pomysł co mozna
z nią od razu porobić? :D
Wiem dziwne pytanie, ale stroić nie umiem, a chciałbym juz COKOLWIEK poćwiczyć.


Ja do strojenia używam AP Tuner http://www.aptuner.com/cgi-bin/aptuner/apmain.html jeżeli masz mikrofon to podłącz, odpal i strój, trzeba być doświadczonym graczem, by móc stroić na słuch ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 16:17, zbysheck napisał:

Kilka minut temu dostałem akustyka i jestem KOMPLETNIE zielony. Ma ktoś pomysł co mozna
z nią od razu porobić? :D
Wiem dziwne pytanie, ale stroić nie umiem, a chciałbym juz COKOLWIEK poćwiczyć.


Kup sobie stroik elektroniczny, bo "trik" z mikrofonem też jest dobry, ale kiedy nie ma się dostępu do kompa...
P.S. - najlepiej ćwicz tak, by nastroić "elektronicznie" jedną strunę, a resztę na słuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema wszystkim jestem nowy w tym temacie i mam małe pytanie
niedługo wejdę w posiadanie mojej pierwszej gitary (tradycyjna), z tym, że nie zamierzam zapisywać się (przynajmniej na razie) na żaden kurs, stąd też moje pytanie: znacie jakieś dobre strony z podstawowymi chwytami tudzież wskazówkami dla nowicjuszy?...
z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 19:19, Tomicha napisał:

siema wszystkim jestem nowy w tym temacie i mam małe pytanie
niedługo wejdę w posiadanie mojej pierwszej gitary (tradycyjna), z tym, że nie zamierzam
zapisywać się (przynajmniej na razie) na żaden kurs, stąd też moje pytanie: znacie jakieś
dobre strony z podstawowymi chwytami tudzież wskazówkami dla nowicjuszy?...
z góry dzięki :)

jeden link, jedno rozwiązanie :)
www.chords.pl/kurs :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się