Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Co możecie mi polecić z power metalu? Stratovarius, Blind Guardian, Sonata Arctica, Primal Fear, Helloween, Gamma Ray, Iced Earth już znam dość dobrze. Jeszcze jakieś dobre zespoły, które jakimś cudem przegapiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 14:37, Warchild napisał:

Co możecie mi polecić z power metalu? Stratovarius, Blind Guardian, Sonata Arctica, Primal
Fear, Helloween, Gamma Ray, Iced Earth już znam dość dobrze. Jeszcze jakieś dobre zespoły,
które jakimś cudem przegapiłem...


Możesz spróbować się z amerykańskim Virgin Steele, polecam dylogię(rok 1994 i 1995) "The Marriage of Heaven and Hell" i kolejny po nich album "Invictus".
Bardzo dobry jest też Szwedzki Lost Horizon, który dwie płyty stworzył i obie polecam. Ciekawostka jest taka, że na gitarze pomyka tam niejaki Wojtek Lisicki.:>
Jedziemy dalej do Ameryki i trafiamy na Kamelot, który początek kariery miał bardzo przeciętny, ale potem pokazał klasę. Polecam albumy "The Black Halo", "Karma" czy "Epica", względnie świetna płyta koncertowa "One Cold Winter''s Night"(gościnnie wokalu użyczył na niej Shagrath z Dimmu:P).
Zalecam też wycieczkę do Brazylii, gdzie bardzo dobre rzeczy tworzyła(i robi to znowu!) Angra, takie "Holy Land" i "Temple of Shadows" to świetne propozycje. Fani nie przepadają jakoś specjalnie za "Aurora Consurgens" z 2006 roku, ale imo jest to też płyta godna polecenia.
Z absolutnych klasyków powinieneś zainteresować się Running Wild, tu już kwestią gustu będzie czy bardziej spodoba się "Death or Glory" czy "Port Royal" czy "Black Hand Inn".
Nieco(ale ale niewiele) mniejszym klasykiem jest Grave Digger, zapraszam do znakomitej płyty "The Grave Digger" czy tylko nieco słabszej "Excalibur".
Dwie pojedyncze płytki na koniec to włoski White Skull - "Tales From the North" i Saxon(a tak!) - "The Inner Sanctum", które są również dość dobre.:>
Masz nieco materiału teraz, nic tylko słuchać.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, akurat Grave Digger i Running Wild też znałem, tyle że w wypadku Rock n'' Rolfa nie byłem pewien, czy to power metal, bardziej chyba klasyczny heavy, chociaż nie wiem, tak czy inaczej lubię ich. Resztą się zajmę w najbliższym czasie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nephren mnie ubiegł :P

Nie wiem tylko czemu nie wspomniał o Powerwolf i Wuthering Heights... pewnie dlatego, że ja to zawsze robię :P "Bible of the Beast" z 2009 roku to kwintesencja power metalu. Dość powiedzieć, że znajomy, który słucha power metalu od jego samych początków i słyszał ze 2 tysiące power metalowych albumów, stawia ten album na drugim miejscu w all time... czemu drugim? Bo na pierwszym plasuje się coś jeszcze lepszego: Far From the Madding Crowd, będący pierwszorzędnym krążkiem z domieszką progresywnego, symfonicznego i folk metalu. Dorzuć do tego "Nightfall..." od Blind Guardian (które zresztą na pewno już znasz) i masz moje TOP 3 power metalu. Polecam też Armory (US Power Metal, czyli sporo elementów heavy) - znam gitarzystę. "The Dawn of Enlightenment" to póki co jedyny album, ale niedługo będzie następny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, jakie zespoły thrashmetalowe możecie mi polecić? Dobrze znam dyskografie takich zespołów jak Slayer, Testament, Death Angel, Exodus, Sodom, Kreator, Destruction oraz Anthrax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 18:43, JC_Denton1 napisał:

Drodzy forumowicze, jakie zespoły thrashmetalowe możecie mi polecić? Dobrze znam dyskografie
takich zespołów jak Slayer, Testament, Death Angel, Exodus, Sodom, Kreator, Destruction
oraz Anthrax.

Megadeth, Sepultura? ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 23:32, Sob-styl napisał:

> A i jeszcze jedno:
>
> http://www.youtube.com/watch?v=4RJShKVHu60
>
> Zajebisty utwór atmospheric folk/black metalowej kapeli Skagos.


Panie, dzięki za ten zespół! Kojarzę nazwę, byłem ciekaw jak grają, ale nigdy się za
nich nie wziąłem. Do dzisiaj :P Więcej, chcę więcej czegoś podobnego! Jakieś rekomendacje?
;>

To obadaj kapelę Petrychor, którą poleciłem na gramsajcie. Może to trochę inne, ale również świetne. W najbliższym czasie spróbuję dodać nowy wpis, więc może znajdzie się coś dobrego i dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 18:43, JC_Denton1 napisał:

Drodzy forumowicze, jakie zespoły thrashmetalowe możecie mi polecić? Dobrze znam dyskografie
takich zespołów jak Slayer, Testament, Death Angel, Exodus, Sodom, Kreator, Destruction
oraz Anthrax.

Morbid Saint, Metal Church, Overkill, Artillery, Annihilator, Coroner, Voivod, Vektor, Demolition Hammer, Sanctuary, Sabbat :) To z moich ulubionych, ale ja dość wybredny w thrashu jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 18:43, JC_Denton1 napisał:

Drodzy forumowicze, jakie zespoły thrashmetalowe możecie mi polecić? Dobrze znam dyskografie
takich zespołów jak Slayer, Testament, Death Angel, Exodus, Sodom, Kreator, Destruction
oraz Anthrax.


Annihilator-choć raczej bez ostatnich czterech płyt i płyty Remains. Jeden z lepszych moim zdaniem thrashowych bandów.
Tankard-tego słuchałem tylko pobieżnie, ale tyle co zdążyłem przesłuchać jest jak najbardziej godne polecenia. Kapela pochodzi z Niemiec, grają raczej na wesoło, teksty głównie o browarach. Szczególnie spodobała mi się piosenka "When Daddy Comes To Play", jedna z niewielu o poważniejszej tematyce.

Z Sepulturą i Megadethem uprzedził mnie mr Wsaadman ;p
Coś jakby mi się jeszcze przypomniało to napiszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 18:43, JC_Denton1 napisał:

Drodzy forumowicze, jakie zespoły thrashmetalowe możecie mi polecić? Dobrze znam dyskografie
takich zespołów jak Slayer, Testament, Death Angel, Exodus, Sodom, Kreator, Destruction
oraz Anthrax.


Oprócz ww. zespołów spróbuj Dark Angel i Exumer. Obydwa to konkretna miazga. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słucham tak sobie The Sound of Perseverance... może mi ktoś wytłumaczyć, co ten album ma wspólnego z death metalem? Moim zdaniem, to nie jest death metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 20:54, Miklak napisał:

Słucham tak sobie The Sound of Perseverance... może mi ktoś wytłumaczyć, co ten album
ma wspólnego z death metalem? Moim zdaniem, to nie jest death metal.


Bo to jest jazz-death-progressive music.:P Albo po prostu muzyka stworzona przez Chucka Schuldinera, jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna, dlatego ciężko ją sklasyfikować. Strach pomyśleć, co by powstało do teraz, żeby nie ta przeklęta choroba...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 21:04, kuba9876543210 napisał:

Bo to nie jest sam death metal :) Pierwsze dema i albumy to byl death metal, dalej juz
jest bardziej progresywnie.

Dalej jest powiedzmy progressive death metal, ale TSOP nawet pod ten gatunek nie można podpiąć. Technical death czy inne dziwadła też nie pasują. Dla mnie to brzmi jak progresywny thrash i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś polecić jakiś zespół grający klimatyczny, mroczny ( choć niekoniecznie ), dość energiczny ( z wykopem ) metal ( może być coś z folku ) ? Najlepiej bez growlu ( póki co nie toleruję, mam zamiar się powoli do takiej muzyki przyzwyczajać ). Może trochę ułatwię sprawę i powiem, że podobają mi się skandynawskie klimaty i lubię gitarzystów, którzy nie cackają się ze swoim sprzętem ;)
Póki co chodzi o "klasykę". Naukę zaczyna się przecież od podstaw :)
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 21:22, luq napisał:

Może mi ktoś polecić jakiś zespół grający klimatyczny, mroczny ( choć niekoniecznie ),
dość energiczny ( z wykopem ) metal ( może być coś z folku ) ? Najlepiej bez growlu (
póki co nie toleruję, mam zamiar się powoli do takiej muzyki przyzwyczajać ). Może trochę
ułatwię sprawę i powiem, że podobają mi się skandynawskie klimaty i lubię gitarzystów,
którzy nie cackają się ze swoim sprzętem ;)
Póki co chodzi o "klasykę". Naukę zaczyna się przecież od podstaw :)
Z góry dzięki.


Nie wiem, czy można to uznać za klasykę, ale z folku to polecę (mam nadzieję, że będę pierwszy...) Korpiklaani. Fińskie, a więc skandynawskie klimaty masz. Nie jest co prawda mroczne, ale growlu tam nie uświadczysz, choć niestety solówek również. Niemniej jednak warte przesłuchania. Chyba, że masz na myśli metal ogólnie? Bo sugerowałem się tym, że może być coś z folku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 21:27, Warchild napisał:

Chyba, że masz na myśli metal ogólnie? Bo sugerowałem się tym, że może być coś z folku?


Zasugerowałem, że mogą być to jakieś zespoły grające folk metal. Czyli, z tego co widzę, trafiłeś ;)
Zabieram się za słuchanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 21:31, luq napisał:

Zasugerowałem, że mogą być to jakieś zespoły grające folk metal. Czyli, z tego co widzę,
trafiłeś ;)
Zabieram się za słuchanie.


Po prostu ciekawy przypadek, bo z Twojego gramsajta wynika, że metalem się raczej nie interesowałeś, bardziej rockiem, a dziwi mnie rozpoczęcie słuchania od folku ;D Zazwyczaj chyba zaczyna się od klasycznego heavy, który najbardziej stylistyką przypomina hard rock ;p Jakbyś z tego czegoś potrzebował, to dostaniesz taką listę od tutejszych (w tym i mnie), że przez rok nie dasz rady przesłuchać. Nie, nie grożę Ci ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa, bo tego typu muza bez growlu czy innych wokalnych ekstremów to rzadkość. Zapodam kilka takich, w których tego typu partie wokalne są raczej stonowane i raczej w stylu "modern".
Ensiferum, Eluveitie, Primordial, Epica (są growle, ale przeważa mezzo sopran), Tristania (podobnie jak Epica), Theatre of tragedy (raczej do Aegis, później też grają dobrze, ale nie to co powinni), polski Darzamat, Chalice, 69 Eyes, pierwsza płyta Within Temptation, . To takie moje "faworyty", z których niektóre no już są klasykami w swojej kategorii, idealne do takiego stopniowego przyswajania tematu.
Edit: wiedziałem, że o czymś zapomniałem. Koniecznie Danzig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować