Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Ja jednak zagłosowałem na najnowszą płytę Megadetha- "United Abominations", bardzo dobra płyta i zespół bardzo dobry. Tworzył ścieżkę dźwiękową w Xboxowym Gears of War :)
W Polsce to oczywiście Behemoth- "The Apostasy"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 10:52, squeglee napisał:

Ja pierdykam, czemu Entombed tak nisko a jakiś Type O Negative prowadzi?! Trochę szacunku dla
klasyków, panowie, naprawdę. Entombed pokazało klasę na najnowszym albumie przecież.


Dlatego też głosowałem na Entombed - zarąbista płyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 10:52, squeglee napisał:

Ja pierdykam, czemu Entombed tak nisko a jakiś Type O Negative prowadzi?! Trochę szacunku dla
klasyków, panowie, naprawdę. Entombed pokazało klasę na najnowszym albumie przecież.

Równie dobrze znam muzykę Type O Negative jak i Entombed - czyli wcale. A skoro nie znam, to nie głosuję - takich osób może być więcej :) Ci liderzy, to jacyś Amerykanie grający gothic metal.
Ja osobiście postawiłem na "Rom 5:12" Marduka - ale ta płyta też jakoś szaleńczo nie uzyskała wielu głosów. To już nawet Dimmu Borgir więcej dostali. Z resztą, ciekawe kto wybrał akurat te albumy i na jakiej podstawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 10:46, Azreix napisał:

Głosować panowie! :P


No to głosy poszły na TON(szkoda, że nie można dać dwóch, bo płyta Machine Head jest również świetna) i Antigamę(chyba najbardziej niedoceniany album na świecie, a tak znakomitego, "psychodenicznego" grani to nikt jeszcze nie stworzył...). Jak na razie prowadzą Dimmu Borgir i Behemoth. Też piknie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 10:59, paweusz napisał:

Ci liderzy, to jacyś Amerykanie grający gothic metal.


Jak ostatnia płyta jest gothic to ja jestem fanem disco...:) Posłuchaj paru kawałków gdzieś w sieci, może Ci się spodobają...a do tego liderem zespołu jest Polak przecież...a że używa paszportu USA to już inna sprawa...zresztą, jakbym takowy miał, to też bym się nim posługiwał...:)

Dnia 22.12.2007 o 10:59, paweusz napisał:

Ja osobiście postawiłem na "Rom 5:12" Marduka - ale ta płyta też jakoś szaleńczo nie uzyskała


Niezły album, ale w stosunku do ich "pancernej dywizji" jakby łagodniejszy...

Dnia 22.12.2007 o 10:59, paweusz napisał:

Z resztą, ciekawe kto wybrał akurat te albumy i na jakiej podstawie.


Też jestem tego ciekawy, bo dobrych płyt było znacznie więcej w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 11:07, caramondl napisał:

Jak ostatnia płyta jest gothic to ja jestem fanem disco...:)

Ja ich nie określiłem jako gothic, tylko tak na necie wyczytałem - że przez lata grali gothic, heavy i doom.
Posłuchaj paru kawałków gdzieś w sieci, może Ci się spodobają..
W zasadzie nie interesuje mnie ten zespół - jeżeli grają jeden z wymienionych przeze mnie gatunków, to na pewno mnie się nie spodobają.

Dnia 22.12.2007 o 11:07, caramondl napisał:

Niezły album, ale w stosunku do ich "pancernej dywizji" jakby łagodniejszy...

Wtedy był jeszcze Legion, teraz Mortuus działa przy mikrofonie. Choć Mortuus i tak się poprawił w stosunku do "Plague Angel".

Dnia 22.12.2007 o 11:07, caramondl napisał:

Też jestem tego ciekawy, bo dobrych płyt było znacznie więcej w tym roku...

Może chodziło najlepiej sprzedające się czy jakoś tak !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 11:15, paweusz napisał:

Może chodziło najlepiej sprzedające się czy jakoś tak !?


Coś mi się wydaje, że masz rację...niestety jest to rzecz dość smutna...chociaż w kategorii z Polski była Antigama, a raczej wątpię, żeby bardzo dużo osób ich kupowało...sam już nie wiem co tym sądzić, jak powiedział "jakiś tam król", gdy go przyłapano przy oszukiwaniu w karty...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego ze TON to amerykanie? to zle bo w skandynawii nie gra sie takiej muzyki? a moze nie kazdy chce sluchac marduka i gorgorotha? Po to sa rankingi zeby w nich glosowac, wiec ktos widocznie zaglosowal na TON i to wcale nie znaczy ze sa lepsi od Entombed. Nieznany zespol TON, nazwa Carnivore tez pewnie nic nie mowi, niewazne to "amerykanska komercha albo jakis emo gothic" haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 11:56, dobrakos napisał:

no i co z tego ze TON to amerykanie? to zle bo w skandynawii nie gra sie takiej muzyki? a moze
nie kazdy chce sluchac marduka i gorgorotha? Po to sa rankingi zeby w nich glosowac, wiec ktos
widocznie zaglosowal na TON i to wcale nie znaczy ze sa lepsi od Entombed. Nieznany zespol
TON, nazwa Carnivore tez pewnie nic nie mowi, niewazne to "amerykanska komercha albo jakis
emo gothic" haha


Raczej trudno stwierdzić bo TON grają muze niż entombed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 11:43, hammerfall87 napisał:

Ja zagłosowałem na rootwater są znakomici


Ja również oddałem głos na Rootwater ;) Wahałem się między tym zespołem a Behemothem (reszty płyt innych zespołów szczerze mówiąc nie słuchałem), ale ostatecznie wybrałem ten pierwszy. A zagraniczny - Entombed, choć miałem jeszcze kilka innych typów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 14:12, hammerfall87 napisał:

Ta ankieta polskich kapel jest niesprawiedliwa i nierówna.

To co ty byś tam chciał jeszcze? Całego undergroundu nie zbiorą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 15:35, Azreix napisał:

> Ta ankieta polskich kapel jest niesprawiedliwa i nierówna.
To co ty byś tam chciał jeszcze? Całego undergroundu nie zbiorą...


chodzi mi o to , ze wstawienie zespołów z podziemia razem z behemothem jest nierówne.To jak postawienie naprzeciwko siebie muchy i słonia(kto wygra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 15:38, hammerfall87 napisał:

chodzi mi o to , ze wstawienie zespołów z podziemia razem z behemothem jest nierówne.To jak
postawienie naprzeciwko siebie muchy i słonia(kto wygra)

Cóż, dlatego wspomniałem o komercji jako czynniku decydującym o zestawieniu w tej ankiecie. Kto sprzedał więcej płyt tego możemy tam znaleźć - ale wśród polskich kapel między Behemothem a resztą zespołów metalowych może być przepaść pod względem sprzedanych płyt. To by wiele tłumaczyło.
Szkoda, że wśród polskich zespołów nie było Infernal War - chętnie oddałbym na nich głos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem dzisiaj na MySpace na fajną kapelę z Argentyny - Skiltron. Bardzo przyjemne folkowo-metalowe granie, fajnie się tego słucha i od razu człowiek się weselszy staje. Podobne do Finntroll czy Korpiklaani, ale z czystym śpiewem. A teraz trochę z innej beczki, niby to nie metal, ale chyba tutaj najodpowiedniejsze miejsce... zna ktoś Ulver? Kilka dni temu zainteresowałem się tym zespołem i bardzo mi się spodobało, właściwie to jest to czego szukałem od dawna. Zastanawiam się nad zakupem najnowszej płyty. Ma ktoś? Warte kupienia? I jeszcze link na MySpace: http://www.myspace.com/clanskiltron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować