Zaloguj się, aby obserwować  
Remember_The_Name

GOTHIC 3 - Temat Ogólny

3482 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2007 o 22:25, Ludvic napisał:

Mam ptanie gdzie moge znaleźć żuwaczki pełzacza bo sąmi potrzebna do wykonania "tunelowego
Bulgotu (chyba troche inaczej sie to nazywa :p)" bo już nie moge znaleźć już zywego pełzacza
w myrtanie (może wy wiecie gdzie mogą być one schowane?) gdzie sa jakieś pełzacze albo zuwaczki
pełzacza?

Hmmm, ciężka sprawa. A byłeś w jaskini pod miastem Cape Dun?? Ta chyba są pełzacze. Pełzacze moga też być gdzieś w Nordmarze. A jesli chodzi o żuwaczki to proponuje poszukać u kupców i pewnie w jakichś skrzyniach. Sam osobiście to same żuwaczki widziałem tylko w jednym miejscu: koło Mora Sul jak czyściłem z pełzaczy piaskowych obóz jakiegoś paladyna. Tam w tym obozie leżała żuwaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 22:50, knopfler napisał:

Hmmm, ciężka sprawa. A byłeś w jaskini pod miastem Cape Dun?? Ta chyba są pełzacze. Pełzacze
moga też być gdzieś w Nordmarze. A jesli chodzi o żuwaczki to proponuje poszukać u kupców i
pewnie w jakichś skrzyniach. Sam osobiście to same żuwaczki widziałem tylko w jednym miejscu:
koło Mora Sul jak czyściłem z pełzaczy piaskowych obóz jakiegoś paladyna. Tam w tym obozie
leżała żuwaczka.


No dobra to poczekam z tym zadaniem.A gdzie można duzo rudy skołować no jak w jednym zadaniu potrzebne jest 100 brylek rudy a mam 50 . W kopalni jak sie uwolni ja od orkow w klasnie mlota to jest tam duzo tej rudy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 15:30, Ludvic napisał:

No dobra to poczekam z tym zadaniem.A gdzie można duzo rudy skołować no jak w jednym zadaniu
potrzebne jest 100 brylek rudy a mam 50 . W kopalni jak sie uwolni ja od orkow w klasnie mlota
to jest tam duzo tej rudy?

Sporo, ale nie wiem czy 50. Odbij kopalnie, a na pewno dużo wykopiesz bryłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z brylkami?? Dziwne mi sie to nigdy nie zdarzylo. Polaz po Nordmarze, pomyszkuj w krzakach, odbij kopalnie to problem zniknie. A nauczyles sie zdolnosci pozwalajacej na poszukiwanie zloz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Nordmarzw to można spokojnie wydobyć tak z 200 bryłek jak nie więcej, ale spokojnie to napewno 200, ja chyba miałem ze 250, ale to chyba nie tylko z Nordmaru było ale takze w Myrtanie się znajdzie kopalnie rudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2007 o 15:30, Ludvic napisał:


No dobra to poczekam z tym zadaniem.A gdzie można duzo rudy skołować no jak w jednym zadaniu
potrzebne jest 100 brylek rudy a mam 50 . W kopalni jak sie uwolni ja od orkow w klasnie mlota
to jest tam duzo tej rudy?


Koło Okary w kopalniach jest duzo rudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest kamien przodkow Baldara? Aha, i czemu Kalan (kowal z Klanu Ognia) nie chce ode mnie wziasc tego jego stalowego mlota(nie ma tego w rozmowie), ktorego schowal w krzakach, chociazgo mam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 12:53, olakrk napisał:

Gdzie jest kamien przodkow Baldara?

Nie pamiętam, do kogo przypisać konkretny kamień, ale:
1 jest w brzuchu cieniostwora, na prawo od wejścia do grobowca;
1 kamień ma szaman orków, którzy akurat pętają się po grobowcu;
1 kamień ma przy sobie martwy Nordmarczyk, w kamiennym kręgu niedaleko grobowca, otoczony przez orków;
1 kamień ma żywy Nordmarczyk przed grobowcem;
1 kamień leży na stopniach "tronu" przodka w grobowcu.
W tej chwili nie potrafię Ci napisać, który to grobowiec Baldara, bo mi się już pomyliły.
Kalanowi młot niepotrzebny, to na wypadek, gdybyś Ty nie miał młota kowalskiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy znacie linki do sciągnięcia fajnych filmów z gothic 3 , tylko legalnych , co przedstawiają walke bochatera i różne rzeczy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie czy da się na mapie w gothicu zaznaczać lokacje? Troche to wnerwiające gdy trzeba drugi raz szukać
miejsca gdzie wcześniej trzeba było się wycofać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 14:08, lord siwy napisał:

Ktoś może wie czy da się na mapie w gothicu zaznaczać lokacje? Troche to wnerwiające gdy trzeba
drugi raz szukać
miejsca gdzie wcześniej trzeba było się wycofać...



Ja wiem :)

Nie da się, dlatego trzeba zapamiętywać kierunki...co gorsza, mnie osobiście kompas i mapa dezorientują, dlatego patrzę się tylko na cechy charakterystyczne terenu.

Co nie zmienia faktu, że trzeba się nabłądzić co niemiara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do poprzednich części mapy w 3 są całkowicie nie sugestywne...Ale kompas się przydaje choć kierunki podane w dialogach z postaciami nie zawsze mają za wiele wspólnego z realnymi...

Coś czuje, że będę musiał naskrobać nieco ołówkiem na papierowej mapce którą dodali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 18:28, lord siwy napisał:

W przeciwieństwie do poprzednich części mapy w 3 są całkowicie nie sugestywne...


Bo, niestety, teren się zwiększył. Mapy pozostały takie, jak w całej serii. W 1 i 2 się sprawdzały, ale tu zdecydowanie nie.

Dnia 21.01.2007 o 18:28, lord siwy napisał:

Ale kompas
się przydaje choć kierunki podane w dialogach z postaciami nie zawsze mają za wiele wspólnego
z realnymi...


Prawda. Równie dobrze mogliby mówić | a to jest tam, hen daleko | :D

Dnia 21.01.2007 o 18:28, lord siwy napisał:


Coś czuje, że będę musiał naskrobać nieco ołówkiem na papierowej mapce którą dodali....


Nie uda się, lakierowana, próbowałem :D Ja tworzyłem ( w odniesieniu do mapy głównej ) własny opis na kartce papieru- idź w tę stronę, strzałka tu, strzałka tam. Najbardziej mnie rozbija w Varancie, na pustyni, jak mówią: " o tak, idź na południe, do oazy" No dobra, szkoda, że oaz jest kilkanaście, żadna nie jest zaznaczona na mapach, a koleś, którego mamy ubić, akurat jest w tej wysuniętej najbardziej na zachód.

Czasem zresztą mówią: nasz kumpel jest koło miasta X . Nic, że do miasta X droga długa i daleka, na dodatek wszędzie są krzaki, chaszcze i ruiny...echhh....dobrze, że gra mimo to warta grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 14:04, Lak5 napisał:

Cześć, czy znacie linki do sciągnięcia fajnych filmów z gothic 3 , tylko legalnych , co przedstawiają
walke bochatera i różne rzeczy ??

Wpisz sobie "gothic" na www.youtube.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 19:35, lord siwy napisał:

Na tej dużej ściennej da się rysować...
Warta grania....? Wciąga tak, że siedzi się wścieka na bugi a mimo to nie można się oderwać.


Skoro tak twierdzisz :)

Wciąga? Noooo, kwestia dyskusyjna. Sam z początku, a grę mam od premiery, byłem nią zachwycony. Nic dziwnego- w końcu to trzecia część wspaniałej sagi :). Im dłużej jednak grałem, bugi pomijając, tym bardziej mnie nużyła- brakowało jakoś tak tego "gothicowego" klimatu. Efektem było to, że przestałem grać, a zacząłem znowu dopiero w tydzień po ukazaniu się patcha 1.12, a i to tylko dlatego, że chciałem przejść grę.

Cóż, skończyłem, i jakoś nie ciągnie mnie do grania jeszcze raz. To nadal Gothic, ale inny :/ Zchęciąza to odświeżę sobie znajomość G1 i G2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej jednak grałem, bugi pomijając,

Dnia 21.01.2007 o 19:56, Lone Wolf napisał:

tym bardziej mnie nużyła- brakowało jakoś tak tego "gothicowego" klimatu.

Może się okaże , że zmiany wprowadzone w Gothic 3 , będą odpowiednikiem Heroesów 4 , i przy następnym podejściu twórcy wrócą do wcześniejszych pomysłów i klimatu.Ja nie oceniam obecnego Gothica nisko , to jest dobra gra, jednak uważam , że nowe pomysły niekoniecznie wyszły jej na dobre , a już osobnym rozdziałem jest techniczne niedopracowanie .Uważam , że obecnie w grach będziemy mogli obserwować zjawisko zaniedbywania scenariuszy w coraz większym stopniu , tak jak np. w filmach.Po co trudzić się nad skomplikowaną historią , skoro mamy takie świetne efekty(film) , albo grafikę(gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 20:32, KrzychW napisał:

ciach :)


I ja nie uważam G3 za słabą grę. Twierdzę tylko, że to już nie to samo. Scenariusz jest dobry ( zwłaszcza dialogi- tak żywe zdażają się w niewielu grach ), może tylko jest jego nieco za mało ( w poprzednich gothicach nie zauważaliśmy, bo npc''ów było mniej, dlatego też bardziej gadatliwi byli ), co wynika z pójścia na kompromis- więcej swobody, mniej skryptowanych zdarzeń. I prawda jest taka, że to działa- gorzej, lub lepiej, ale działa. Można wymordować wszystkich i dalej skończyć grę.

Możliwe, że to właśnie sprawia, że gra jakaś taka niegothicowa :) Może zwyczajnie brakuje mi tych rozdziałów, tego bycia nikim :) ( tu jesteśmy Wybrańcem, tym, który Wybierze :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez mam takie wrazenie... jak dla mnie gothic 2 był i jest bardziej klimatyczny.. czuło sie w nim takie cos.... nie wiem jak to nazwac.. ale to było takie gothic''owe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować