Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Z tego co pamiętam trzeba nieco zmienić pewien plik. Przecież jest tam wyraźnie napisane:

"Dowolnym edytorem tekstu otwórz plik ge3.ini znajdujący się w katalogu, domyślnie C:/Program Files/Gothic III/Ini następnie znajdź linijke:

[Game]
TestMode=false

zmień ją na:

[Game]
TestMode=true


Zapisz plik...
Podczas gry wciśnij tyldę (~) aby otworzyć konsolę, następnie wpisz poniższe kody zatwierdzając je enterem."

Zrobiłeś to i nadal nie działa ? Jeśli tak to ja nie mam już żadnego pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W folderze "data", w katalogu gry utwórz nowy folder o nazwie "_compiledImage", a w tym folderze utwórz jeszcze jeden folder o nazwie "_Intern" to powinno sprawić że będziesz widział poprawnie tekst wpisywany w konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moim klejnym problemem jest znalezienie grobowca bereka. Szukałem na różnych forach i była tam opisana droga ale mimo tego nie mogłem jej znaleźć. Czy ktoś mógłby opisać dokładnie droge do tego grobowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 14:50, Karharot napisał:

W folderze "data", w katalogu gry utwórz nowy folder o nazwie "_compiledImage", a w tym
folderze utwórz jeszcze jeden folder o nazwie "_Intern" to powinno sprawić że będziesz
widział poprawnie tekst wpisywany w konsoli.



dzieki wielkie zadzialalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za spawn ale nie widze tu opicji edytuj post jakiej omendy mam uzyc zeby dostac amulet adanosa ?? bo znalezalem tylko na bronie zbroje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś dlaczego mam tak krótki zasięg widzenia na full detalach. Czy to ja coś przeskrobałem czy tak jest?
Gra w wersji 1.6
Sprzęt:
Intel C2D E8400
Asus P5Q PRO
Corsair DHX XMS2 4GB
Palit Radeon 4870 512MB Sonic

[url= http://img360.imageshack.us/my.php?image=goth320081228224109fg0.png][img= http://img360.imageshack.us/img360/3595/goth320081228224109fg0.th.png][/url]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 08:55, lol94 napisał:

Powie mi ktoś dlaczego mam tak krótki zasięg widzenia na full detalach. Czy to ja coś
przeskrobałem czy tak jest?
Gra w wersji 1.6
Sprzęt:
Intel C2D E8400
Asus P5Q PRO
Corsair DHX XMS2 4GB
Palit Radeon 4870 512MB Sonic

Wydaje mi się, że taki po prostu jest. Mam podobny komputer do Twojego i chyba w Varancie miałem podobnie, jednak mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem natury technicznej. Mianowicie, nie dzialaja mi efekty wody, ognia, pochodni, czarow, brak tez jest trawki z opcji vegetation mimo, ze suwak jest przesuniety o raz w prawo. Bylo dobrze po podmianie plikow z shaderami (1.4 stawaly sie 1.1), ale gra wygladala lipnie i ja przeinstalowalem. Innym powodem bylo tez to, ze za duzo w .ini pozmienialem, na skutek czego spadek wydajnosci byl bardzo widoczny. Ale mniejsza o to. Ciekaw jestem, czy wie ktos jak ten problem rozwiazac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 13:33, gothicsheep napisał:

Mam problem natury technicznej. Mianowicie, nie dzialaja mi efekty wody, ognia, pochodni,
czarow, brak tez jest trawki z opcji vegetation mimo, ze suwak jest przesuniety o raz
w prawo. Bylo dobrze po podmianie plikow z shaderami (1.4 stawaly sie 1.1), ale gra wygladala
lipnie i ja przeinstalowalem. Innym powodem bylo tez to, ze za duzo w .ini pozmienialem,
na skutek czego spadek wydajnosci byl bardzo widoczny. Ale mniejsza o to. Ciekaw jestem,
czy wie ktos jak ten problem rozwiazac...

Może kłopot ze sterownikami? Ciekawe jest to, że jak po dłuższej przerwie pograłem w G3 na patchu 1.12 (no tym, co był dołączonym do G3 w serii "Platynowa Kolekcja" ) to mi również dziwne rzeczy się działy z efektami typu trawa czy ogień. Dodam, że w czasie tej długiej przerwy od G3 to wgrałem nowe sterowniki.

Po wgraniu patcha 1.6 wszystko ok działało, minimalnie szybciej i nie trzeba było resetować PC średnio co godzina (cóż... około 50 razy resetowałem w czasie gry w G3, jak pierwszy raz przechodziłem) . Różnicę widziałem, bo już przeszedłem G3 na 1.12, a przechodziłem później na 1.6. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odczep sie od sterownikow. Nietrudno przewidziec, ze to sprawa pierwszorzedna przy takich problemach, wiec oczywiste jest to, ze odrazu zwrocilem na to uwage... Skoro wczesniej dzialalo, to znaczy, ze stery sa ok. Poza tym sa one optymalne dla mojej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 13:43, gothicsheep napisał:

Odczep sie od sterownikow. Nietrudno przewidziec, ze to sprawa pierwszorzedna przy takich
problemach, wiec oczywiste jest to, ze odrazu zwrocilem na to uwage... Skoro wczesniej
dzialalo, to znaczy, ze stery sa ok. Poza tym sa one optymalne dla mojej karty.

Lol, nie wkurzaj się tak. :P

Co do efektów to powiedz może, jak ci nie działają. Że wszystko jest takie czarne, czy może (jak w moim przypadku) widać, jakby coś było "ukryte" w niewidzialnym kwadracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 13:43, gothicsheep napisał:

Odczep sie od sterownikow. Nietrudno przewidziec, ze to sprawa pierwszorzedna przy takich problemach, wiec oczywiste jest to, ze odrazu zwrocilem na to uwage... Skoro wczesniej dzialalo, to znaczy, ze stery sa ok. Poza tym sa one optymalne dla mojej karty.


Czyli poprzednio bawiłeś się z konfiguracją wewnętrzną gry, hm? (syzyfowa praca, nawiasem mówiąc, wiem coś o tym) Jeśli tak, to pierwsze co zrób, to usuń grę i WSZYSTKO, co po sobie pozostawiła. Wszystko. Potem możemy pogadać. ;- )
I jeszcze jedno dotyczące trawy - z tego co pamiętam, suwak przesunięty o jeden ruch w prawo nie dodaje trawy, robi to dopiero drugi ząbek. A propos samej trawy, sporo spowalnia grę, więc zastanowiłbym się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytujac siebie: "Bylo dobrze po podmianie plikow z shaderami (1.4 stawaly sie 1.1), ale gra wygladala lipnie i ja przeinstalowalem. Innym powodem bylo tez to, ze za duzo w .ini pozmienialem, na skutek czego spadek wydajnosci byl bardzo widoczny."

Mam nadzieje, ze bylo to tylko zwykle przeoczenie posta. ;]

Gre przeinstalowalem, skasowalem co sie dalo, zainstalowalem ponownie, potem patch 1.6. Wiec ja jestem jak najbardziej sklonny do tej rozmowy. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się