Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2008 o 14:20, DJ Szlafrok napisał:

Czyli poprzednio bawiłeś się z konfiguracją wewnętrzną gry, hm? (syzyfowa praca, nawiasem
mówiąc, wiem coś o tym) Jeśli tak, to pierwsze co zrób, to usuń grę i WSZYSTKO, co po
sobie pozostawiła. Wszystko. Potem możemy pogadać. ;- )
I jeszcze jedno dotyczące trawy - z tego co pamiętam, suwak przesunięty o jeden ruch
w prawo nie dodaje trawy, robi to dopiero drugi ząbek. A propos samej trawy, sporo spowalnia
grę, więc zastanowiłbym się.

Jeżeli robił coś z wewnętrzną konfiguracją gry to tak jak mówisz - po usunięciu gry trzeba usunąć wszystko, nawet z rejestru, co pozostało po grze. Ja miałem tak, że jak zainstalowałem patch 1.6, usunąłem grę i wgrałem i spatchowałem na 1.12, to nadal obrazki podczas ładowania były takie, jak przy łatce 1.6, a niektóre opcje z menu również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 14:24, gothicsheep napisał:

Mam nadzieje, ze bylo to tylko zwykle przeoczenie posta. ;]


Nie. Jak już drogi Kalejdoskop raczył zauważyć, miałem na myśli usunięcie wszystkiego, co ma związek z grą. Wierz mi, naprawdę nie jeden siwy włos straciłem z mej czupryny, kombinując z tą grą (zwłaszcza na poprzedniej konfiguracji sprzętowej). Podstawą jest brak śladu po G3 - co oczywiście nie gwarantuje poprawnego działania.

Dnia 29.12.2008 o 14:24, gothicsheep napisał:

Gre przeinstalowalem, skasowalem co sie dalo, zainstalowalem ponownie, potem patch 1.6. Wiec ja jestem jak najbardziej sklonny do tej rozmowy. ;P


Przede wszystkim - Twoja karta obsługuje szajdery jeden.cztery, czy tylko emulowałeś je do 1.1, aby zwiększyć wydajność?
No co? Problem może leżeć w błahostce. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić, zeby "Ulepszanie szat"... działało? Wcale nie podwaja wartości obronnych. Poczytałem trochę i wychodzi na to, że to od wersji gry zależy. Ja mam 1.6, więc chyba powinno być wszystko w porządku.
W 1.5 byłoby lepiej czy co? Help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 22:17, Mychael napisał:

Co zrobić, zeby "Ulepszanie szat"... działało? Wcale nie podwaja wartości obronnych.
Poczytałem trochę i wychodzi na to, że to od wersji gry zależy. Ja mam 1.6, więc chyba
powinno być wszystko w porządku.
W 1.5 byłoby lepiej czy co? Help.

Tej umiejętności nie da się wyuczyć. Ona jest automatyczna a znajduje się w statystykach.
Co do patcha to 1.6 zawiera wszystkie w tym 1.5 więc nie ma różnicy ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.
W Mora Sul Czarny Mag Ningal zlecił mi poszukiwania człowieka która zabił Ramireza.
Ale nie mogę go znaleźć.

Może mi ktoś pomóc co to za osoba. I ogólnie jak to zadanie wykonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.

Spoiler

Pogadaj o Ramirezie z Bandaro, od niego dowiesz się że udał się on w kierunku ruin. Idź w tamtym kierunku aż spotkasz Mezira który zaoferuje ci pokazanie zwłok Ramireza ( pod warunkiem że odeskortujesz go do oazy Murata ). Zrób co trzeba i powiedz Ningalowi że Ramirez kaput :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 13:17, KŁEJK napisał:

A więc tak.

Spoiler

Pogadaj o Ramirezie z Bandaro, od niego dowiesz się że udał się on w kierunku
ruin. Idź w tamtym kierunku aż spotkasz Mezira który zaoferuje ci pokazanie zwłok Ramireza
( pod warunkiem że odeskortujesz go do oazy Murata ). Zrób co trzeba i powiedz Ningalowi
że Ramirez kaput :P.


Spoiler

No ale właśnie ja już znalazłem już to miejsce. I tam była taka plama krwi na środku. A Teraz Ningal kazał mi szukać zabójcy Ramireza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 13:20, Meykan napisał:

Spoiler

No ale właśnie ja już znalazłem już to miejsce. I tam była taka plama krwi na środku.
A Teraz Ningal kazał mi szukać zabójcy Ramireza.


Spoiler

Chyba chodzi o Hassana który jest na zachód od zwłok Ramireza ;)

20081230134330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:o Co Wy tak tych spoilerów używacie? -.- Niedługo całe forum będzie zaspoilerowane -.-

Wie ktoś, ile trzeba mieć siły, by na bank podnieść wszystkie Orkowe Kamienie? Bo mi np. udało się podnieść te z Faring i Geldern, a z Vengardu nie mogłem tknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 02:25, Gumiś2 napisał:

:o Co Wy tak tych spoilerów używacie? -.- Niedługo całe forum będzie zaspoilerowane -.-

Wie ktoś, ile trzeba mieć siły, by na bank podnieść wszystkie Orkowe Kamienie? Bo mi
np. udało się podnieść te z Faring i Geldern, a z Vengardu nie mogłem tknąć.


250 starczy na każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 02:25, Gumiś2 napisał:

:o Co Wy tak tych spoilerów używacie? -.-

Używamy bo po to między innymi je wprowadzono by ich używać. Nie każdy jeszcze ukończył Gothica III więc po co im spoilerować i psuć zabawę? Huh ?
>Niedługo całe forum będzie zaspoilerowane -.-
Jak ludzie będą używać ich niezgodnie z przeznaczeniem to na pewno. A przeszkadza komuś że są spoilery ? Nie sądzę ... btw ... nie było spoilerów - jest źle, są - też niedobrze -_-.

Dnia 01.01.2009 o 02:25, Gumiś2 napisał:

Wie ktoś, ile trzeba mieć siły, by na bank podnieść wszystkie Orkowe Kamienie? Bo mi
np. udało się podnieść te z Faring i Geldern, a z Vengardu nie mogłem tknąć.

Wydaje mi się że było to 250 pkt. A w Siłę zawsze warto pakować punkty doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 12:12, KŁEJK napisał:

Używamy bo po to między innymi je wprowadzono by ich używać. Nie każdy jeszcze ukończył
Gothica III więc po co im spoilerować i psuć zabawę? Huh ?


Przed wprowadzeniem tak nie było. Funkcja jest, owszem, po to wprowadzona, aby jej używać, ale bez przesady.

Dnia 01.01.2009 o 12:12, KŁEJK napisał:

Jak ludzie będą używać ich niezgodnie z przeznaczeniem to na pewno. A przeszkadza komuś
że są spoilery ? Nie sądzę ... btw ... nie było spoilerów - jest źle, są - też niedobrze
-_-.


Innym to pewnie nie przeszkadza, ale głupi jest widok takiego forum. Przy zadaniach pobocznych nie powinno być to aż tak ważne, jak przy głównych, które naprawdę zdradzają fabułę gry, a nie jakichś pobocznych "kłeścikach". Nie chciałbym, żeby ludzie niedługo pisali:

Spoiler

Gothic 3 został zrobiony przez Piranha Bytes, a wydany przez JoWood.



lub

Spoiler

Głównym bohaterem każdej części Gothica jest Bezimienny.



Jeżeli czymś Was uraziłem to sorry, ale miałem wczoraj (no i kawałek "dzisiaj") fatalny dzień :/ Nie, żebym chciał się na Was wyżyć, ale tak wyszło :|

Dnia 01.01.2009 o 12:12, KŁEJK napisał:

Wydaje mi się że było to 250 pkt. A w Siłę zawsze warto pakować punkty doświadczenia.


OK. Podziękowania dla Ciebie i Ecko09 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 14:07, Gumiś2 napisał:

Przed wprowadzeniem tak nie było. Funkcja jest, owszem, po to wprowadzona, aby jej używać,
ale bez przesady.

No właśnie o tym mowa. Jak ktoś używa spoilera i się nim bawi np: w Kwasach w dodatku bez sensu to nie dziwota że ludzie się oburzają. Ale jak się używa go zgodnie z przeznaczeniem to nie wiem w czym problem ;-).

Dnia 01.01.2009 o 14:07, Gumiś2 napisał:

Innym to pewnie nie przeszkadza, ale głupi jest widok takiego forum.

Pretensje miej do gramowców że tak a nie inaczej rozwiązali funkcję spoilera ;p.
>Nie chciałbym, żeby ludzie niedługo pisali:

Dnia 01.01.2009 o 14:07, Gumiś2 napisał:


Spoiler

Gothic 3 został zrobiony przez Piranha Bytes, a wydany przez JoWood.



lub

Spoiler

Głównym bohaterem każdej części Gothica jest Bezimienny.


No nie, bez przesady. Rzeczy oczywistych nie ma co pakować w spoilery. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwoś grania na kilka sposobów na raz? Chodzi mi o to czy np. jeśli ktoś gra po stronie orków, może pod koniec gry iść do klasztoru innosa i oddać artefakty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 15:11, czarek.k napisał:

Czy jest mozliwoś grania na kilka sposobów na raz? Chodzi mi o to czy np. jeśli ktoś gra po stronie orków, może pod koniec gry iść do klasztoru innosa i oddać artefakty?


Jasne. Problemem może być tylko ilość reputacji, ale aż tak kłopotliwe to to nie jest, bo nie raz, nie dwa można jednocześnie otrzymywać punkty u więcej niż jednej frakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem gdyż szukam ukrytej rudy w nordmarze i nie mogę znależ tych pokładów, czy ktoś mógłby mi podać dokładna lokalizacje? Z góry dziękuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 11:55, Pyrd napisał:

Mam pewien problem gdyż szukam ukrytej rudy w nordmarze i nie mogę znależ tych pokładów,
czy ktoś mógłby mi podać dokładna lokalizacje? Z góry dziękuje :D


Ukryta ruda jest gdzieś między klanem Wilka a Młota, jest to takie charakterystyczne miejsce z kamiennym kręgiem i zwalonym pniem. Po tym pniu się wchodzi i tam jest ta ruda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tak jak w temacie. Nie mogę ukończyć zadania. Przyprowadzam 3 palladynów z prz. Dun z wieży do generała Hanza a on ani be ani me ani kukuryku. Mówi abym mu nie zawracał głowy. Wogóle nie mogę wdać się z nim w rozmowę.Prubowałem wszystkiego, 10 razy powtarzałem quest i nic. Przyprowadzałem ich różnymi drogami i nic. Nie wiem już zacząłem szukać kodów. Może ma ktoś savy odrazu po wykananiu tego zadania. Bardzo bym prosił o podpowiedź ewentualnie savy bart.ton@op.pl Dzięki z góry pozdr. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee ... co prawda grałem w Gothica III już jakiś czas temu ale nie mogę sobie przypomnieć takiego questa. Na pewno chodzi ci o Gothic III a nie np: Gothic Forsaken Gods czy poprzednie Gothici ? Może weź jeszcze raz wyjaśnij z czym masz problem bo imo albo pomyliłeś questy albo imiona postaci w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 17:55, KŁEJK napisał:

Eee ... co prawda grałem w Gothica III już jakiś czas temu ale nie mogę sobie przypomnieć
takiego questa. Na pewno chodzi ci o Gothic III a nie np: Gothic Forsaken Gods czy poprzednie
Gothici ? Może weź jeszcze raz wyjaśnij z czym masz problem bo imo albo pomyliłeś questy
albo imiona postaci w grze.


No tak masz rację. W złym miejscu dodałem posta sorry.Chodzi mi oczywiście G3 FG Tak czy siak może mimo wszystko pamiętasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się