Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2011 o 21:07, Dexter_McAaron napisał:

Odpowiadając na pytanie "w imię czego", odpowiem po prostu: równości i sprawiedliwości..
Bo pan Pospieszalski, Semka czy Wolski mają takie samo prawo do wypowiedzi, jak pan Żakowski,
Lis czy inne tuzy michnikowszczyzny. I sprawiedliwości: bo mogę się z czymś nie zgadzać,
ale nie muszę tym pogardzać. A właśnie wobec PIS i ogólnie idei, które mają pecha być
przez niego reprezentowane (czytaj: są skażone) zbudowano cały przemysł pogardy,
którego ty jesteś małym, posłusznym trybikiem.


O to pojechałeś po bandzie tak że iskry poszły.
Ja im nie zabraniam wypowiedzi , tyle tylko że na to że był "zamach" w Smoleńsku jest dokładnie zero dowodów.
Więc powtarzam pytanie gdzie tu widzisz miejsce dla sprawiedliwości ?
Toć to ordynarne kłamstwo w dodatku wykorzystywane w celu zbicia kapitału politycznego i nie tylko.
Poza tym skoro już zeszło na obiektywność nie mówię że dziennikarze których wymieniłeś są obiektywni (bo nie są) ale Pospieszalski , Semka i Wolski również nie.
Wart pac pałaca a pałac paca.
Odnośnie idei pis to może wskażesz co takiego zrobił pis przez ostatni rok , mieli wymusić na rządzie zakup nowych samolotów rządowych i... nic.
Zamiast glosować przeciw podwyżce vat-u woleli biegać po Krakowskim Przedmieściu.
W obecnym stanie pis nie ma nic do zaoferowania poza "zamachem" , więc gdyby zabrać im Smoleńsk to zostałoby wielkie okrągłe zero.
Sorry ale jedyną ideą przewodnią w pis-ie są idee prezesa pis.

Dnia 02.05.2011 o 21:07, Dexter_McAaron napisał:

Najlepszym dowodem tępoty twoich wywodów jest przywołanie Marka Rosiaka: w jaki sposób
zabójstwo działacza PIS przez faceta, który działał wcześniej w strukturach PO, można
obrócić przeciwko PIS - to wie tylko TVN. I kerkas.


Znów masz problemy z pamięcią cytuję słowa jednego z posłów pis skierowane do rządu tego samego dnia w którym zabito Marka Rosiaka cytuję:
Nie mordujcie nas

Dnia 02.05.2011 o 21:07, Dexter_McAaron napisał:

Papatki, idę oglądać Galacticę.


Z ciekawości którą wersję ? tę z lat 2004–2009r. ? czy tę z 1978r. i Galactica 1980 ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby napisać jakie mogą być potencjalne minusy organizacji Euro 2012 w Polsce?
Chodzi mi tutaj głównie o zagrożenia z punktu widzenia interesu publicznego, ale z chęcią
przeczytam różne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 09:13, Dark_elves napisał:

Czy ktoś mógłby napisać jakie mogą być potencjalne minusy organizacji Euro 2012 w Polsce?

/.../

Przed wszystkim jeśli nie zdążymy z organizacją Euro to zapłacimy surowe kary finansowe.
Jeśli chodzi o Warszawę to nadal nie rozwiązano problemu gdzie te 55.000 ludzi ma mieszkać , jeść itd. itp.
Rozwiązaniem kwestii mieszkaniowej mają być barki ustawione na Wiśle i przerobione na hotele tak więc teoretycznie
kwestia zakwaterowania i wyżywienia odpada.
Tyle tylko że na razie na Wiśle tych barek ani widu ani słychu.
Pozostaje pięta Achillesowa czyli kwestia transportu i przemieszczania się tych 55 tysięcy kibiców.
Czy i jak te problemy zostały rozwiązane w innych miastach (Poznań , Wrocław , Gdańsk) w których buduje się stadiony na Euro nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem porwaliśmy się na to EURO nie zdając sobie sprawy ile w tak krótkim czasie będzie trzeba zrobić. Osobą decydującym przysłoniły oczy kwoty jakie można zarobić, ale nie pomyśleli że najpierw trzeba włożyć żeby potem móc wyjąć- i właśnie w tym kanonie "gry słów" wszystko się kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarobić? moim zdaniem więcej wydamy niż zarobimy. Będą drogi (przynajmniej w teorii) , ok to dobrze, ale stadiony czy też miejsca noclegowe przygotowywane na euro pewnie staną się mocno deficytowe po zakończeniu imprezy. Zaś z przygotowaniami pewnie zdążymy, robienie wszystkiego w ostatniej chwili to nasza narodowa specjalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tu robić spamu ale :

Nie podajesz tam numeru pesel, numeru i serii dowodu, numeru nip, z twoich danych adresowych nikt nijak nie skorzysta [chyba, ze wierzysz, że ci ktoś przemierzy pół świata i przyjedzie do domu i ukradnie słoiki typu wek z piwnicy]

A strata numeru karty - dzwonisz na bezpłatną infolinię, zgłaszasz zastrzeżenie karty, nową dostaniesz za darmo, jak miałeś ubezpieczenie a ktoś jakimś cudem akurat twoje pieniądze wykorzystał i tak je odzyskasz.

A jak ktoś jest wyjątkowym paranoikiem [takim np jak ty =)] może sobie w banku zamówić usługę telefonicznego potwierdzenia operacji, czyli po każdej dokonanej transakcji w necie dzwoni do ciebie w dni robocze konsultant i potwierdza operacje, jak ją zaakceptujesz to się dokona, jak nie zostanie cofnięta [przynajmniej w banku millenium jest taka usługa, wiem bo sam korzystałem swego czasu].

Welcome to the true real world.


P.S.
Zamiast szukać ze mną zaczepnej rozmowy i do tego robić OT i SPAM w nieodpowiednim temacie, wróć do czytania swoich powieści sf i dalej dawaj wiarę, że żyjesz w takim świecie fantasy cybernetyczny pogromco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 10:07, S1G napisał:

Zarobić? moim zdaniem więcej wydamy niż zarobimy. Będą drogi (przynajmniej w teorii)
, ok to dobrze, ale stadiony czy też miejsca noclegowe przygotowywane na euro pewnie
staną się mocno deficytowe po zakończeniu imprezy. Zaś z przygotowaniami pewnie zdążymy,
robienie wszystkiego w ostatniej chwili to nasza narodowa specjalność.

Z tego co się orientuje to większosc krajow zarabia na takich imprezach.
Ale tez mi się wydaje,że stadiony po zakończeniu EURO nie będą na siebie zarabiac , bo pewnie władze nie myślą co będzie z nimi po zakończeniu imprezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 03.05.2011 o 23:30, Gregwil napisał:

Ale tez mi się wydaje,że stadiony po zakończeniu EURO nie będą na siebie zarabiac , bo
pewnie władze nie myślą co będzie z nimi po zakończeniu imprezy.


Na stadionach mogłyby się odbywać np. koncerty.
Zresztą dobry przykład dali Anglicy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion_Wembley_%281923%29
W 1972 po raz pierwszy zorganizowano tam koncert rockowy, od tego czasu organizowano tam wiele słynnych koncertów jak np. The Rolling Stones w 1985. 13 lipca 1985 był to jeden z dwóch stadionów na świecie, na którym odbył się koncert Live Aid. 11 i 12 lipca 1986 zespół Queen dał na Wembley dwa koncerty, określane dziś mianem najlepszych w historii zespołu. W kwietniu 1992 na obiekcie odbył się The Freddie Mercury Tribute Concert, z którego całkowity dochód został przeznaczony na walkę z AIDS. W 1995 rekordowy (70 tys. widzów) koncert zagrał tam zespół Bon Jovi.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion_Wembley
Wzorem poprzedniego stadionu także nowy Wembley stać ma się miejscem spektakularnych koncertów. 16 i 17 czerwca 2007 odbyły się dwa wielkie koncerty zespołu MUSE, który jako pierwszy zagrał na nowym stadionie, wyprzedając wszystkie dostępne bilety. również 2 lipca 2007 odbył sie koncert muzyczny z okazji 46. rocznicy urodzin księżnej Diany. Wystąpił na nim m.in. Elton John i Nelly Furtado. 7 lipca 2007 Wembley był jednym ze stadionów, na których odbywały się koncerty Live Earth. Na murawie Wembley wystąpiła kilkukrotnie Madonna i jej światowe show takie jak Confessions Tour, Sticky & Sweet Tour. Zespół Nickelback grał na stadionie w ramach światowych tras All the Right Reasons Tour, oraz Dark Horse Tour

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 23:40, kerkas napisał:

/.../
> Ale tez mi się wydaje,że stadiony po zakończeniu EURO nie będą na siebie zarabiac
, bo
> pewnie władze nie myślą co będzie z nimi po zakończeniu imprezy.


Wiem o tym. Czytałem kiedyś wywiad z kims kto zajmuje się imprezami na stadionie Wembley. On mówił, iz trzeba miec jakiś długofalowy plan na taki stadion, na to co tam bedzie oprocz meczow piłki nożnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 23:51, Gregwil napisał:

Wiem o tym.


A to przepraszam


>Czytałem kiedyś wywiad z kims kto zajmuje się imprezami na stadionie Wembley.

Dnia 03.05.2011 o 23:51, Gregwil napisał:

On mówił, iz trzeba miec jakiś długofalowy plan na taki stadion, na to co tam bedzie
oprocz meczow piłki nożnej.


Długofalowe plany w Polsce ? hmm... z tym to zawsze mamy problemy.

------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------
Komisja ministra Millera zna już przyczynę katastrofy Tu-154M
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/komisja-ministra-millera-zna-juz-przyczyne-katastr,1,4260773,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 23:40, kerkas napisał:

Na stadionach mogłyby się odbywać np. koncerty.

Ano mogą, pytanie czy będzie ich dość dużo żeby utrzymać stadiony? Jedyna szansa jaką dla nich widzę to pójście drogą (nie)sławnego stadionu X-lecia. Co innego gdyby w końcu zaczęto realnie zwalczać stadionowych chuliganów i zaczęto w ten sposób ściągać na mecze (nie tylko te najważniejsze) całe rodziny. U nas jak oglądać piłkę to w domu albo pubie, bo na stadionie można "oberwać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 00:03, kerkas napisał:

>

Długofalowe plany w Polsce ? hmm... z tym to zawsze mamy problemy.

Właśnie i tu jest ten problem. W Polsce mysla co bedzie na EURO a po nim się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zobaczyłem te spekulacje o tym co zrobić ze stadionami po Euro to od razu przyszła mi na myśl opcja S1Ga, udostępnijmy to obcokrajowcom i naszych handlowcom i będziemy mieli największe centrum a właściwie to centra handlowe [ w dodatku multinarodowościowe ] w tej części Jewropy. :-D I wszyscy byliby happy. Chuligani? To też jest problem aczkolwiek moim skromnym zdaniem większym problemem jest to że nie ma czego / kogo oglądać bo przecież sami wiemy na jakim żałosnym poziomie stoi nasza piłka nożna ... swoją drogą taki lekki offtop - czemu my tak kurczowo trzymamy się tej piłki nożnej jako tego "sportu narodowego"? Zresztą pewnie nie tylko ja mam wrażenie że u nas łatka "sportu narodowego" jest przypinana każdej dziedzinie w której jesteśmy więcej niż "dobrzy" i mamy jakieś widoczne osiągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 04.05.2011 o 17:06, Tyler_D napisał:

Jewropy


Co oznacza ten skrót powyżej ?.


------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------
Obalono popularny mit dotyczący soli
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/obalono-popularny-mit-dotyczacy-soli,1,4261778,wiadomosc.html

W PiS zawrzało? Rogalski wycofuje się z teorii o rozpyleniu helu
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/w-pis-zawrzalo-rogalski-wycofuje-sie-z-teorii-o-ro,1,4261998,wiadomosc.html


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 23:40, kerkas napisał:

Na stadionach mogłyby się odbywać np. koncerty.


Na stadionach będą się odbywać egzekucje jak PiS dojdzie do władzy. Zapomniałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 21:12, Mogrim napisał:

/.../ > Na stadionach będą się odbywać egzekucje jak PiS dojdzie do władzy. Zapomniałeś?

Jak zapewne wiesz, nie lubię PiSu (PO i SLD zresztą też), ale może nie zaraz egzekucje, ale publiczna kara chłosty miałaby zbawienny skutek. Szkoda, że już tej kary nie ma. Na początek, kiboli stadionowych karać karą chłosty za zachowanie na poprzednim meczu przed aktualnym meczem - właśnie na stadionie. Jestem pewien, że w czasie meczu wszyscy zachowywali by się nader przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 13:45, Vilmar napisał:

A co tam, ja też się pobawię w Wielkiego Linkującego Bez Komentarza (WLBK).

Romaszewski o SIO: przed nami świat Orwella
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9543616,Romaszewski_o_SIO__przed_nami_swiat_Orwella.html

No to ja dołożę komentarz: nauczyciel powinien być uprawniony do wymierzania kary bicia linijką po łapach. Dyrektor, do wezwania woźnego, który dawałby kijem po po odwłoku. I już szybciutko byłby spokój w szkołach i szacunek dla . A, zapomniałbym. Obowiązkowa byłaby tylko szkoła podstawowa. Średnia - tylko dla tych, którzy chcą się uczyć i potrafią. Tym bardziej studia.Pełnopłatne! z mozliwością stypendium dla wszystkich, którzy się choć dostatecznie uczą, a które pokrywałoby wszystkie opłaty i jeszcze starczało na opłatę za akademik. Albo niech rodzice płacą za leniwego durnia, albo won ze szkoły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się