Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2010 o 17:00, Rts-p napisał:

Poczytaj sobie o atemi-waza (judo) bo mówimy o zupełnie czyms innym.


Pierwsze z brzegu linki wyglądają zabawnie:
"Od razu ostrzegam - PUNKTY WITALNE TO ŚCIEMA. 90% z nich nie nadaje się do żadnego wykorzystania. Dlaczego? Wszystkie techniki trenowane bez kontaktu (w powietrze lub zatrzymywane przed celem) i nie sprawdzane na oporującym przeciwniku są w walce realnej bezużyteczne np. uderzenia łokciami, kopnięcia w krocze, ataki na oczy, krtań, tył głowy czy kolano. PÓKI NIE WYDŁUBIESZ KOMUŚ OCZU, NIE TRAFISZ W SPARINGU W KRTAŃ CZY TYŁ GŁOWY - DOPÓTY NIE ZASTOSUJESZ TEGO W WALCE REALNEJ."

niejaki Terry Wingrove wyróżnia 350 pkt witalnych na ciele człowieka, z czego 75 na głowie. Ma 9 dan jiujitsu xD
także pierwszy wątek na ten temat na sfd to gorąca dyskusja, z czego kilka osób twierdzi, że to totalna ściema.

Poza tym z innego linka:
Atemi-Waza
(Striking Techniques)
The striking techniques of judo are never practiced outside of kata /.../

Więc jak nie trenujesz tego nigdy poza kata, to jak to chcesz niby zastosować? Sorki, ale śmierdzi mi to zwyczajną magią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2010 o 17:38, Budo napisał:

ale śmierdzi mi to zwyczajną magią.


widocznie nie masz wystarczająco dużo czakry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 17:42, Daelor napisał:

widocznie nie masz wystarczająco dużo czakry.


Tak, problem w tym, że do jakichkolwiek sparingów, sprawdzianów, czy demonstracji są wybierani przeważnie uczniowie mistrza, bo tylko oni mają wystarczająco dużo czakry, aby sprostać tym technikom. Inni nie są przygotowani/godni czy co tam jeszcze :)
Gdy zdarzy się inaczej, to stanie się jak z tym kiai masterem, z którego leje pół światka sw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 17:38, Budo napisał:

Poza tym z innego linka:
Atemi-Waza
(Striking Techniques)
The striking techniques of judo are never practiced outside of kata /.../

Więc jak nie trenujesz tego nigdy poza kata, to jak to chcesz niby zastosować? Sorki,
ale śmierdzi mi to zwyczajną magią.


http://www.martialartstube.net/judo-atemi-waza-strikes/

Uderzenia są wyprowadzane na punkty witalne i nie jak u Pana Wingrova (tak btw jego pokazy są śmieszne) na 350 tylko na 16 znanym w większośći każdemu z nas (genitalia, spojenie czaszki, wątroba itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No i co, kopa w jaja chcesz nazwać naciskiem na punkt witalny? Bez jaj :D
Na tym filmiku nawet nie ma kontaktu, ani siły, uderzenia nie dochodzą celu. Skąd masz wiedzieć, że to w ogóle będzie działać? Kop w genitalia, albo szczękę, to chyba jest oczywiste, że zadziała, tu nie trzeba nauk wschodu, żeby to stwierdzić. Tylko powiedz mi gdzie realność w tych instruktażach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 23:54, Budo napisał:

/.../

No i co, kopa w jaja chcesz nazwać naciskiem na punkt witalny? Bez jaj :D
Na tym filmiku nawet nie ma kontaktu, ani siły, uderzenia nie dochodzą celu. Skąd masz
wiedzieć, że to w ogóle będzie działać? Kop w genitalia, albo szczękę, to chyba jest
oczywiste, że zadziała, tu nie trzeba nauk wschodu, żeby to stwierdzić. Tylko powiedz
mi gdzie realność w tych instruktażach?


Powiem tak, lepiej znać atemi, niż ich nie znać. Wcześniejsze nasze różnice wynikały z tego, że ja myślałem o atakach na punkty wiatalne (uderzenia, kopnięcia itd.) a Ty o uciskaniu ich, co rzeczywiście wydaje mi się nie skuteczne. Podczas walki gdzie gra idzie o zdrowie, lepiej wyprowadzić uderzenie (aby oszlomic przeciwnika) a dopiero potem rzucać/podcinać/obezwładniać. Co do ćwiczenia na sucho, lepiej trenowac tak niż wogóle a myślę, że i tak efektywnośc takiego treningu jest spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 23:54, Budo napisał:

Na tym filmiku nawet nie ma kontaktu, ani siły, uderzenia nie dochodzą celu. Skąd masz
wiedzieć, że to w ogóle będzie działać?


Podejrzewam, że kluczem do skuteczności każdej techniki jest okrzyk "AJ" na końcu. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 00:28, Rts-p napisał:

Powiem tak, lepiej znać atemi, niż ich nie znać. Wcześniejsze nasze różnice wynikały
z tego, że ja myślałem o atakach na punkty wiatalne (uderzenia, kopnięcia itd.) a Ty
o uciskaniu ich, co rzeczywiście wydaje mi się nie skuteczne. Podczas walki gdzie gra
idzie o zdrowie, lepiej wyprowadzić uderzenie (aby oszlomic przeciwnika) a dopiero potem
rzucać/podcinać/obezwładniać. Co do ćwiczenia na sucho, lepiej trenowac tak niż wogóle
a myślę, że i tak efektywnośc takiego treningu jest spora.


Błąd. Pisaliśmy o samoobronie i skuteczności. Chcesz mi powiedzieć, że skuteczną formą samoobrony będą uderzenia, albo kopnięcia, których nawet nie trenuje się w kontakcie i nie wiadomo jak działają, czy działają i jak je uderzać? Efektywność takiego treningu jest żadna... tym bardziej w porównaniu do kontaktowych sportów o których pisałem wcześniej. Więc wybacz, ale podtrzymuję swoje zdanie.

Dnia 08.01.2010 o 00:28, Rts-p napisał:

Radziłbym coś na ten temat się najpierw dowiedzieć, a dopiero później wypowiadać, bo najwyraźniej powtarzasz tylko sterotypy na temat punktów witalnych.


No i się okazało, że stereotypów nie powtarzam. Albo powtarzam, ale są one jak najbardziej prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2010 o 10:06, Budo napisał:

Błąd. Pisaliśmy o samoobronie i skuteczności. Chcesz mi powiedzieć, że skuteczną formą
samoobrony będą uderzenia, albo kopnięcia, których nawet nie trenuje się w kontakcie
i nie wiadomo jak działają, czy działają i jak je uderzać? Efektywność takiego treningu
jest żadna... tym bardziej w porównaniu do kontaktowych sportów o których pisałem wcześniej.
Więc wybacz, ale podtrzymuję swoje zdanie.


To znajdź sparing partnera na którym pocwiczysz uderzenia w spojenie czaszkowe :)
Jako dodatek do technik Judo te uderzenia są skuteczne. W przeciwnym wypadku nie znalazłyby sie w Kodokanie.
Specjalnie wyeliminowane zostały te w które trudno trafić, albo efekt uderzenia w takowy jest wątpliwy.
Połączenie Ushiro-Ate (w punkt getsuei albo denko) z Tai Otoshi albo Mae-Ate (aby oszołomić w punkt jinchu) + Seoi Nage da o wile lepsze efekty niż "prawy sierp".
Co do tego jak je uderzać itd. to tego oczywiście trzeba się nauczyć, tak jak technik w każdej sztuce walki (nie ma nic bez wysiłku).
W moim wykonaniu te techniki na pewno byłyby bardziej skuteczne (i prostsze do wykonania) niż lewy prosty, ponieważ nigdy boksu nie trenowałem.
Wszystko zależy od stopnia wytrenowania, to co dla jednego nie będzie skuteczne dla drugiego może być oczywiste do użycia w sytuacji zagrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 18:24, Budo napisał:

Wszystko wskazuje na to, że to się potwierdzi. Martin Lewandowski mówił, iż kolejny przeciwnik Pudziana nie będzie odstawał wagą, będzie Polakiem i będzie miał dodatni bilans MMA. Zgadza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Chciałem zasięgnąć rady.Wiec mam taki problem chodzę na kratę kyokushin tak z 4miesiące o mam taki
problem że sekcja jest taka sobie trener wymieszał dzieci z dorosłymi to troche głupio wygląda a po drugie sen-pay
trochę zrąbanie prowadzi zajęcia a innej sekcji w mojej mieście niema chociaż ostatnio otworzyli kung-fu zawsze chciałem na to chodzić ale chyba tera to za późno mam 19lat heheeh
Co byście mi doradzili?Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 16:02, Eagle20 napisał:

Co byście mi doradzili?Z góry dziękuje


Po pierwsze- radzę Ci zaznajomić się trochę z interpunkcją. Wiesz, kropki, przecinki, te sprawy.
Po drugie- sam wybierz, nigdy nie jest za późno żeby zacząć trenować, pierwsze treningi są zawsze darmowe, więc można iść i się przekonać. Zrób tak i zobacz, czy w tej sekcji kung-fu będzie Ci lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś dobry sposób wiązania bandaży bokserskich?? Jak wiąże po swojemu, to po treningu z workiem rwie mnie nadgarstek w okolicy kciuka u prawej ręki... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z kim bedzie walczył Pudzian , nawet nie wiadomo konkretnie kto na liscie jest do wyboru , jak wiadomo tylko ze 4 pretendentów maja do wyboru . Mysle ze za kilka dni sie dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 18:48, zerohunter napisał:

Ponoć 7 maja ma być to całe mma itd, i ma z Paczkowem walczyć.


Nie wiadomo jeszcze, Paczkow to jedna z opcji. Chociaż wydaje się dość prawdopodobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:45, Sareth14 napisał:

Zawsze na początku lekcji sztuk walki siada się tak jakby na kolanach. Jak ja tak siadam
to mnie bolą. Wie ktoś czemu?


To jest Seiza. Może źle siedzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować