Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2009 o 15:25, sakhar napisał:

A co z "tyranidzkim zakażeniem"? :) Mam 16-18 dzień i Tajfun oraz druga planetę (ne meridian)
zainfekowaną w ponad połowie :) I zastanawiam sie co się stanie gdy pasek bedzie do końca
czerwony :)

Przed rozpoczęciem ostatniej misji Tajfun miałem w około połowie skażony (ale to chyba przekłada się jedynie na ilość aktualnie dostępnych misji obronnych z atakami tyranidów i ich "bossami", raczej większego znaczenia to nie ma). Calderia, tak około na 3/4. Na Meridanie miałem dostępną jedynie jedną misję z atakiem Eldarów (zresztą tuż przed rozpoczęciem ostatniej misji akurat wykonałem dwie misje na Meridianie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 12:52, netzachTM napisał:

Jeśli polskie nazwy własne będą gryźć - zmień w opcjach Steama język gry na angielski.

Ja miałem tak domyślnie, ominęły mnie wszystkie nieprzyjemności (problemy z aktualizacją,
niestabilność gry itd.) szeroko dyskutowane na różnych forach.


ooo czekaj czekaj, bo gry własnie jeszcze nie mam (waham sie właśnie z uwagi na wersje pl)- czyli po zmianie tej opcji w steamie, gra będzie full eng? Jeśli tak, to biegne do sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 16:10, Skie napisał:

ooo czekaj czekaj, bo gry własnie jeszcze nie mam (waham sie właśnie z uwagi na wersje
pl)- czyli po zmianie tej opcji w steamie, gra będzie full eng? Jeśli tak, to biegne
do sklepu :)

Tak będzie full eng.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2009 o 22:02, Deathscythe napisał:

Hmmmm... Gram Eldarami i jakoś jedyne, co widzę IMBA to Falcon z up`em na shield. Poza
tym szkoda, że zmniejszyli zasięg szurikenów.
Co do lancy, to się nie zgodzę: duży zasięg, zdolność specjalna. Z WS i Banshee nie korzystam:
lepiej postawić dwa Falcony, Prismy i 2+ guardianów, do tego ew. Avatar. W end-game na
multi nic nie przejdzie przez taki set, jak są dobrze ustawione ;)

Pozdrawiam
C.

hmm raz dwóch graczy wystawiło mi set 1 fire prism, 2 falcony, 2 awatary i rzeziblacha. mając 3 oddziały taktycznych marines. a potem jednego terminatrów i 2 tak marines rozwaliłem z sojusznikiem wszystko w drobny mak xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 15:52, Czedwik napisał:

Niedawno skończyłem kampanię (no, dzisiaj w nocy jakoś około 2). Przyznam, że w CDA trochę
zbyt surowo ją ocenili. Ja bym jej dał 7/10. Może nużyć powtarzalność misji dodatkowych:
obronnych i walk ze słabszymi bossami. Tutaj jest pewna schematyczność, jednak normalne
misje przedstawiają się dobrze. Fabuła nie jest taka zła, no i mamy Thule''a i Angelosa
w kampanii (ciekawe co się stało z Boreale, że nie przybył bronić tak ważnych światów,
może nie żyje? - ciekawe w sumie czy Relic ujawni kto kanonicznie wygrał Soulstorma,
bo i w tej części są nawiązania po nazwach przedmiotów do tamtego dodatku). Postacie
sierżantów również są fajne, jedynie szkoda, że dowódca-postać gracza nic nie mówi w
kampanii (no i wygląd ma skopany, za to reszta postaci prezentuje się dobrze). Dialogi
między nimi również budują specyficzny klimat no i sporo jest nawiązań do podstawki i
dodatków jedynki. Ogólnie z kampanii jestem zadowolony.



boreale nie żyje. W opisie jednego z przedmiotów (bodajże aureola zwycięstwa) pisze że miał ją zdobyć boreale "po powrocie z podboju Kuarava. Jednak system zdobył ktoś inny a boreale zginął."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 18:56, Maciek2194 napisał:

Jaki jest sposób na tyrków w bronieniu kuźni na Meridianie :C


Zabezpiecz wszystkie generatory, dopiero później broń bramy. Weź dużo jednostek do walki na dystans, zaopatrz się w jakąś wyrzutnię rakiet na carnifexy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 18:56, Maciek2194 napisał:

Jaki jest sposób na tyrków w bronieniu kuźni na Meridianie :C


Tarkus z plazmą, Avitus z HB i healem, Fc z mlotkiem i energy shield, Cyrus z flamerem/snajperką (warriorów masz na jeden strzał) I Davian Thul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem przed chwilą tekst o Company of Heroes: Tales of Valor.
Z tego co piszą to ta gra będzie podobna pod względem mechaniki do DoW 2
Kilka cytatów (żródło Gamespot):
"Playing smart can help avoid casualties, but fortunately, the expansion''s new "field dressing" feature lets you revive fallen comrades in battle..."

"your tank crew will be able to advance along certain skill lines that will result in immediate upgrades to the actual tank vehicle itself..."

Bardzo mnie to cieszy trzeba odkładać kasę na 2 gry w marcu (CoH Tales of Valor i Total War)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 21:16, Maciek2194 napisał:

A przeciwko eldom?
Nie mam jeszcze energy shield ;o

Eldy = Cyrus ze snajperką, blind & frag grenades oraz demolition packs(na wszystko działa, w obronnych misjach często ratuje tyłek zabijając bossy czy masakrując skupiska wrogów). Oczywiście byle z traitem pozwalającym pozostać ciągle zamaskowanym ; Tarkus(najlepiej plazma) albo thule, gdy Thule - jak cyrusem ubijamy wszelkie AV(d-cannon i brightlance), to rozwala on wszystko oraz nic nie robi z pwnujących(piechotę) ataków warlocków; Avitus - wraz z rakietnicą najlepiej, ot przydatne AV, ponieważ dred sam wszystkiego nie ubije; fc z czym chcesz(polecam aby miał banner), ale najlepiej aby mógł trzymać pozostałych przy życiu, ogólnie pożyteczny do biegania w kółko i uciekania od bossów/carnifeksow/wszelkich walkerow.
Taka jest moja strategia na eldy, podobna zresztą także na orki(nawet taka sama:P). Z tyrkami jest najgorzej, bo jadą thule''a jak chcą, więc zamiast thule biorę thaddeusa(b. łatwo go stracić, ale całkiem ładny dmg ma) albo tarkusa z flamerem(obydwaj w terminatorkach, a jeśli bez to zalecam tarkusa o ile chcemy mieć 5 gwiazdek za przeżywalność), avitus(rocket launcher 4evah) i cyrus zostają niezmienni. Odpowiednie zbieranie przeciwników w kupę przy pomocy fc, przez co są zabijani w kilka sekund przez Cyrusa wraz z jego powah ładunkami(najlepiej jest ich trzymać w wąskich przejściach). :o
Oczywiście gram na primarchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie do zakupu, jak ktoś chce kupić wersję limitowaną. No bo nie wiem co wybrać?
Przypomnę:
1. Zestaw ekwipunku ariergardy Kosmicznych Marines - czyli coś na wzmocnienie tyłów Twojej armii. Niezwykły pancerz, bolter oraz pokaźny zestaw granatów. Przyda się jeszcze schemat kolorystyczny dla Zakonu Tauran.

2. Zestaw ekwipunku awangardy Kosmicznych Marines - to co najlepsze na sam początek. Nic tak skutecznie nie utoruje drogi Twojej armii, jak grupa żołnierzy wyposażona w pancerze, pistolety boltowe i miecze łańcuchowe. Jeśli wykorzystasz do tego schemat kolorystyczny dla Zakonu Mosiężnych Pazurów wrogowie uciekną w popłochu

3. Zestaw ekwipunku snajpera - to co "sokole oko" lubi najbardziej. Dobry pancerz, karabin snajperski i strzelba, a więc wszystko co przyda się w precyzyjnym rażeniu przeciwnika na odległość. Do tego dochodzi jeszcze schemat kolorystyczny dla Zakonu Aniołów Odkupienia.

4. Zestaw ekwipunku Niszczyciela. Niemal niezniszczalna zbroja, ciężki bolter oraz wyrzutnia rakiet. Jako bonus znajdziesz tu schemat kolorystyczny dla Zakonu Novamarines.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 11:44, Arekaxx1 napisał:

A co polecacie do zakupu, jak ktoś chce kupić wersję limitowaną. No bo nie wiem co wybrać?


Jedynym godnym polecenia zachowanie jeśli ktoś chce kupić wersję limitowaną jest zwalczenie w sobie tej żądzy i zakupienie wersji normalnej. Bo koło 30 zł za metalowe pudełko to trochę dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 11:50, Xantor napisał:

Jedynym godnym polecenia zachowanie jeśli ktoś chce kupić wersję limitowaną jest zwalczenie
w sobie tej żądzy i zakupienie wersji normalnej. Bo koło 30 zł za metalowe pudełko to
trochę dużo.

Oprócz tego, że są jeszcze dodatkowe kolorki w painterze(przez które w końcu można stwierdzić, że wszystko się świeci jak psu jajca)? A metal box zawsze fajny jest... :P

Co do ekwipunku - bierz co chcesz, te przedmioty i tak w kampanii są tylko na początek, potem są do tylko do wyrzucenia. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 19:45, General Sturnn napisał:

Tarkus z plazmą, Avitus z HB i healem, Fc z mlotkiem i energy shield, Cyrus z flamerem/snajperką
(warriorów masz na jeden strzał) I Davian Thul.

A to będzie można wraz z rozwojem kampanii 5 składów wysłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 12:35, orzech76 napisał:

podobno nie mozna w kampani iw multi player rekrutowac nowych jednostek to prawdfa
?


A podobno firefox ma wbudowany słowniczek dzięki czemu można ni robić tylu błędów prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować