Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars PL - polskie serwery ruszą w sobotę!

449 postów w tym temacie

Zastanawiam się... po co komu GW po polsku? W końcu znajomość języka angielskiego na poziomie B1 to w zasadzie praktyczna i poniekąd niezbędna rzecz... Po co te tłumaczenia? Dziwię się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... CDP ostatnio wybitnie nie ma szczęścia :( . Wiele opóźnień maści wszelakiej (przesyłka GW: N, premiera DMoMM itd.), takowych błędów (G3, HoMM V: KP itp.). Szkoda, że to wszystko tak się składa w jednym momencie. Gdy zdarzały się zwyczajowe problemy ze strony "podmiotów odpowiedzialnych" i były one rozłożone w miarę równomiernie-traktowało się to jako zwyczajny, choć nieprzyjemny element przemysłu growego. A teraz wszystko się kumuluje i staje bardziej widoczne.

Szkoda też, że o ile np. krytykowanie błędów z dodatku do HoMM potrafię zrozumieć (no bo tu przecież nikt nie napierał na błyskawiczne wydanie, nie było nadganiania terminów), to nie podoba mi się objeżdżanie w sytuacji, gdzie to nie dystrybutor zawinił. Po prostu to na gram.pl przychodzi nam się dowiadywać-więc siłą rzeczy część osób bez zagłębiania się w temat myśli na zasadzie takiej: "Skoro informują o tym na portalu CDP, to CDP jest winne, błeee!!!".

Zła passa jest, mam nadzieję, że szybko minie :) .

Jedyne, co mnie osobiście nieco denerwuje (żadnej z ww. gier nie zamawiałem, mnie dotyczy właściwie tylko temat GW PL), to fakt braku informacji wcześniejszych, żadnego potwierdzania/zaprzeczania, konkretów czy wprowadzanie w błąd (wcześniejsze zapowiedzi, reklamy w których o polskiej wersji mówiło się jako fakcie dokonanym) przy kolejnych zmianach terminu. No ale teraz ten jeden dzień mnie nie zbawi, taka zmiana to dla krytyków raczej sprawa symboliczna, niż rzeczywisty problem. "Patrzcie, złe CDP znów przekłada, arrrgh!!! A nie mówiłem?!" a różnica to tylko kilkanaście/kilkadziesiąt godzin. Ja mogę poczekać. I ostatnio nawet coś czułem, że będzie jeszcze obsuw. Niestety :( . Złe przeczucie...

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 17:37, flavee napisał:

po co komu GW po polsku?


no właśnie, przecież tylko kilkaset tysięcy spośród około 40 milionów polaków było by (teoretycznie) zainteresowanych graniem...

Dnia 08.12.2006 o 17:37, flavee napisał:

Po co te tłumaczenia? Dziwię się...


bo nie każdy zna angielski...? Ty czy ja mamy wybór, możemy grać po polsku, angielsku, niemiecku etc. wedle woli i w zależności od humoru... ale jest gro osób - większość - które takiego wyboru nie posiada, ograniczając się do języka ojczystego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 15:19, Aramil Smocza Krew napisał:

Spoko, jeden dzień można wybaczyć :P

Gdzie jest upominek :P ?!
ROTFL :D


lol upominek :O
chyba zapomnieli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> bo nie każdy zna angielski...? Ty czy ja mamy wybór, możemy grać po polsku, angielsku, niemiecku etc. wedle woli i w zależności od humoru... ale jest gro osób - większość - które takiego wyboru nie posiada, ograniczając się do języka ojczystego..

Wg mnie osoby ktore opisujesz czyli takie ktore nie posiadaja wyboru, ograniczajace sie TYLKO do jezyka ojczystego (mowa tu u o jezyku polskim) nie powinny wogole grac bo sa "ograniczone" (umyslowo, fizycznie itp) skoro nie chce im sie uczyc innego jezyka np uniwersalego, prawie wszedzie uzywanego - angielskiego. Gra w innym jezyku niz ojczysty pozwala na jego doszlifowanie czy tez poznanie i obycie sie z nim. Do dzis pamietam niektore PIEKNIE przetlumaczone przez antyPROFESJONALISTOW na jezyk polski np. skille czy questy w spolszczonych grach do ktorych czuje odraze po dzis dzien po grze w jej polska wersje jezykowa. Oby tym razem CDP nie pokazal ze nie zalezy mu na graczach tylko na pieniadzach ktore skasowal za spolszczenie tak fajnej gry i pokaza ze "Polacy nie gesi spolszczac tez umaja" (blad celowy)

AVE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko... jakoś nie widzę sensu w tłumaczeniu angielskich gier na język polski. Chyba dlatego, że każdy z mojego otoczenia zna ten język... ale ok, nieważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziecko drogie, widać, że nie wiesz co znaczy słowo szowinizm :). Najpierw radze zrozumieć to słowo, a nie używać pojęć, których nie rozumiesz :). Moim zdaniem kolega kontestator bardzo dobrze Ci odpowiedział.

Dlatego także nei wejde na polskie serwy, żeby nie spotakć tak yntelygentnych osób :).

PS. Ile ty masz lat, że takimi głupotami zaśmiecasz nasz wątek??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się...
Ja od razu tworze nową postać i przechodze wszystko.
hmm...najpierw 1.5 miesiaca (27 pazdziernika), potem tydzien, teraz jeden dzien, coś jeszcze? :D
Czekam z niecierpliwością!
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denerwuja mnie ludzie ktorzy mowia ze nie beda grali i tak w wersje pl.Ja chociazby z szacunku dla pracy jaka wlozyli ludzie tlumaczac gw bysmy mieli lepiej bede napewno gral po polsku i wchodzil na polskie serwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować