Zaloguj się, aby obserwować  
Ksar666

Ateizm

6335 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2008 o 11:06, Rethas napisał:

Ach, nie zrozumiałeś mojej puenty. Czy Ty reagujesz jedynie na sygnały, nie działasz
sam, tylko ktoś musi Ci kazać?

Hahaha, a czy zwierzeta nie dzialaja same? :D Czy robia cos dopiero po tym jak dostana "sygnal", ze nalezy to zrobic? Czy moze tez maja ta wasza "wolna wole", czyli robia co chca i tez dzialaja wg swoich zamierzen?
Nie ma to jak uzywac takich okreslen jak "wolna wola", ktora oczywiscie dana nam byla przez boga. Och jakze wspanialo sie zlozylo, zostalismy wybrani ;D.
Ale dobrze, udowodnij mi, ze zwierzeta nie maja wolnej woli. Go go go.

Dnia 22.03.2008 o 11:06, Rethas napisał:

Zbyt mały jesteś Ty i zbyt ograniczony, by pojąć jakąkolwiek religię, ale trudno się mówi, jeden przygłup to nie
tragedia, hehe.

Pewnie, czlowiek otwarty i rozumny to taki, ktory lyka wszystko co powie ksiadz, idzie do komunii i bierzmowania bez myslenia. Taki jak ty.
To ja wole pozostac ograniczonym przyglupem :d

Dnia 22.03.2008 o 11:06, Rethas napisał:

A może każdy inny człowiek poza Tobą to zwierzę?

Kazdy czlowiek to zwierze. Nie jestes blogoslawiony przez bozie. Twoj bog nie zrobil cie na swoje podobienstwo. Zyj z tym.


---> Łukasz Niebochód- ty chyba probowales wczesniej mi wytlumaczyc jacy to ateisci sa zli i inne takie brednie i o ile pamietam dostales po mordzie, nie? No wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 12:01, SoundWave napisał:

---> Łukasz Niebochód- ty chyba probowales wczesniej mi wytlumaczyc jacy to ateisci
sa zli i inne takie brednie i o ile pamietam dostales po mordzie, nie? No wlasnie.


Masz coś nie tak z pamięcią. Zresztą, skoro nie szanujesz wyznawców religii, to choć uszanuj język polski i pisz z polskimi literami, bo aż się nóż w kieszeni otwiera. Nie mówiłem, że ateiści są źli, podawałem przykład choćby egzystencjalistów i jakoś nie śmiałeś go zauważyć.

>Kazdy czlowiek to zwierze. Nie jestes blogoslawiony przez bozie. Twoj bog nie zrobil cie na swoje podobienstwo. >Zyj z tym.

Tak, ty jesteś zwierzątkiem, żyj z tym. Ja akurat wierzę, że Bóg mnie stworzył na swoje podobieństwo i dał mi Swoje błogosławieństwo. A że stworzył takich jak ty, to ma poczucie humoru ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakby miały wolną wolę, to powiedz mi, czy np. taki lewek nie postanowiłby żyć w celibacie albo powstrzymywać się od kopulacji? Ale kierują się instynktem i popędami, a to różni zwierzęta od człowieka, bo człowiek swój rozum ma. I jak czegoś nie chce, to tego nie robi. Proste. Ale jak do Ciebie to nie dociera, to nauczę Cię aportować piłeczkę, może będzie z Ciebie jakiś pożytek, hehe. Mam nawet batonika, żebyś dostał w nagrodę.

>Pewnie, czlowiek otwarty i rozumny to taki, ktory lyka wszystko co powie ksiadz, idzie do komunii i bierzmowania >bez myslenia.

Hehe, znasz mnie osobiście i wiesz, co ja robię? Akurat niech mi taki zagorzały ateista nie mówi o istocie Komunii i bierzmowania, bo się kompromituje.

Zresztą ciekawe, czy słyszałeś o czymś takim jak "gra Pascala", hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


JA mam nie tak z pamiecia? Litosci, cale szczescia ja wiem co ty pisales i to lepiej od ciebie.
"Jak dla mnie wielu ateistów nie ma zasad moralnych, bo nic ich nie ogranicza. Zatem "hulaj dusza!"."
Egzystencjonalisci? Od kiedy ateisci = egzystencjonalisci?
Zalosne :D

Dnia 22.03.2008 o 12:24, Skywalker560 napisał:



Dnia 22.03.2008 o 12:24, Skywalker560 napisał:

Tak, ty jesteś zwierzątkiem, żyj z tym. Ja akurat wierzę, że Bóg mnie stworzył na swoje
podobieństwo i dał mi Swoje błogosławieństwo. A że stworzył takich jak ty, to ma poczucie
humoru ;).

Tak, ja sobie zdaje sprawe, ze jestem zwierzeciem i mi to w niczym nie przeszkadza. I tym bardziej smieszy mnie fakt, ze ktos moze powiedziec, ze jakis super madry, nieskonczony i wspanialy byt uczynil ludzi na swoje podobienstwo.
Ale coz, trzeba lechtac swoje ego, nie chcemy zeby nasze owieczki zle o sobie myslaly.


@rethas
"A jakby miały wolną wolę, to powiedz mi, czy np. taki lewek nie postanowiłby żyć w celibacie albo powstrzymywać się od kopulacji?"
A moze nie chce? Wolna wola- to, ze ty nie skaczesz z 10 pietra (niestety) nie znaczy, ze nie masz tej swojej "wolnej woli". A przeciez moglbys, a tego nie robisz!
"I jak czegoś nie chce, to tego nie robi."
I to rozni nas od zwierzat jak? Lis nie chce wpychac lapy w ogien i tego nie robi. Nie chce glodowac wiec je.


"Hehe, znasz mnie osobiście i wiesz, co ja robię? Akurat niech mi taki zagorzały ateista nie mówi o istocie Komunii i bierzmowania, bo się kompromituje."
Czytam co wypisujesz na forum- wystarczy :)

A ty slyszal, ze gra Pascala to totalny idiotyzm? No chyba ze prawdziwa wiara to taka, od ktorej oczekuje sie korzysci. Nie ma to jak prawdziwi wierzacy :)
Nie odpowiedziales tez jakie dziela boga widzisz. Jakies "made by god" ? I skad wiesz, ze to akurat dziela boga?
Tak samo jak ten drugi Niebochod ciagle zapominal na cos odpowiadac.
A teraz podsumujmy twoj poziom.

tak samo jak myślisz, że jesteś mądry, to nie znaczy, że nim jesteś.
Takie pytanko - czy Ty na serio jesteś takim idiotą-hipokrytą, czy tylko udajesz?
Zbyt mały jesteś Ty i zbyt ograniczony, by pojąć jakąkolwiek religię, ale trudno się mówi, jeden przygłup to nie tragedia, hehe.

Ach, jak fajnie :) Widzisz juz kto jest tym twoim idiota i przyglupem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowiek zwierzęciem to wy chyba śmieszni jesteście jeśli by tak było to na stworzenir świata pan by potrzebował pięć dni bo w piątym stworzył by człowieka wraz z innymi zwierzętami lecz stworzył go w dniu szustym na swój o braz i dał mu dusze czego zwierzęta na pewno nie posiadają Śmieszy mnie ktoś kto poruwnuje człowieka do zwierzęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 14:08, Mario Wario napisał:

Człowiek zwierzęciem to wy chyba śmieszni jesteście jeśli by tak było to na stworzenir
świata pan by potrzebował pięć dni bo w piątym stworzył by człowieka wraz z innymi zwierzętami
lecz stworzył go w dniu szustym na swój o braz i dał mu dusze czego zwierzęta na pewno
nie posiadają Śmieszy mnie ktoś kto poruwnuje człowieka do zwierzęcia

W tym wypadku obrazam mojego jamnika, masz racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 14:24, SoundWave napisał:

W tym wypadku obrazam mojego jamnika, masz racje.



Faktycznie, na miejscu Twojego jamnika to ja bym się obraziła, gdyby Ciebie do niego porównano. Zwierzęta i wolna wola? To jak Ty i logiczne myślenie. Zwierzęta kierują się instynktem, odczuwają głód, muszą go zaspokoić, chce im się siku, muszą, każde w przedszkolu to dobrze wie. Nawet nauka to potwierdza. Człowiek nie kieruje się instynktem, patrz na przykład anorektyczki. Widziałeś kiedyś kurę - anorektyczkę? Nie sądzę. Jakby zwierzęta miały wolną wolę to doszłyby do tego, do czego doszedł człowiek. A ostatnia część Twojego posta - zamiast przytaczać myśli innego użytkownika, wymyśliłbyś coś swojego ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Egzystencjaliści byli ateistami. Poza tym, jak to już Mika stwierdziła, wymyśl coś swojego, a nie kopiujesz teksty Człowieka-Hehe (:P), w dodatku trafiające jedynie w ciebie (bo w kogóż innego?).
Nie bredź, że zwierzęta mają wolną wolę i że człowiek jest zwierzęciem, bo to jest żałosne :|. To z 10. piętrem to jest akurat nie "wolna wola" tylko logiczne myślenie, to, co jest tobie obce.

Głód to jest popęd i to jest instynkt, więc zwierzęta go zaspokajają. Żaden mięsożerny gatunek nie poluje sobie np. na sarnę po to, by urżnąć jej łeb i powiesić na ścianie. Tak robi tylko człowiek. To jest jego wolna wola, robi to, co niekoniecznie jest potrzebne, zwierzęta kierują się jedynie instynktami i popędami, takie trudne to do zauważenia?

I a propo zwierząt - Człowiek-Hehe celnie przywołał psy, gdyż jesteś psem ogrodnika - sam nie wierzysz i do tego innym nie dasz. Mi ta gra Pascala nie podoba się, ale jakbyś nie wiedział, każdy dobry chrześcijanin otrzyma nagrodę w Niebie, tak mówi Bóg i Pismo Święte.

I wreszcie, laiku, nie wypowiadaj się w kwestii katolicyzmu, bo znasz się na tym tyle, co ja na balecie (czyli w ogóle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 17:58, roctez napisał:

> Co to ma do rzeczy w tej dyskusji, bo nie rozumiem?
Tyle to ma do tej dyskusji co zepsucie niektorych z ksiezy i to co pisal do mnie squeglee
o stycznosci kosciola z Jezusem i sw. Piotrem. Ja nie rozumiem po co sie mnie squeglee
pyta o takie rzeczy to ja tez moge mu zadac bezsensowne pytanie czy odpowiedzec czyms
nie na temat. Zauwazylem, ze w tym temacie niektozy tak robia tylko aby zagiac czyms
innego rozmowce. ;)

Nie rozumiesz. Nie chodząc do kościoła, który jako jedyny ma styczność z Jezusem łamiesz jedno z "Die 10 Geboten". A nie chodzisz a durnego powodu. Teraz masz się czuć pouczony, a nie zagięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 16:35, mika818 napisał:

> W tym wypadku obrazam mojego jamnika, masz racje.
>
>

Faktycznie, na miejscu Twojego jamnika to ja bym się obraziła, gdyby Ciebie do niego
porównano. Zwierzęta i wolna wola? To jak Ty i logiczne myślenie. Zwierzęta kierują się
instynktem, odczuwają głód, muszą go zaspokoić, chce im się siku, muszą, każde w przedszkolu
to dobrze wie. Nawet nauka to potwierdza. Człowiek nie kieruje się instynktem, patrz
na przykład anorektyczki. Widziałeś kiedyś kurę - anorektyczkę? Nie sądzę. Jakby zwierzęta
miały wolną wolę to doszłyby do tego, do czego doszedł człowiek. A ostatnia część Twojego
posta - zamiast przytaczać myśli innego użytkownika, wymyśliłbyś coś swojego ;).

Ja tez bym sie na miejscu mojego jamnika obrazil. W koncu tylko ludzie sa na tyle wspaniali, zeby niszczyc planete, na ktorej zyja, nie? Ale, ale- ja obrazilbym sie gdyby mnie tez porownano do ciebie. Wiec jeszcze nie jestem najnizej.
I szok- ludzie tez kieruja sie instynktem. Serio. Nawet nauka to potwierdza, ba, codzienne zycie to potwierdza. W koncu ludzie nie sa w krolestwie zwierzat tak dla jaj, co?
Btw- zwierzeta doszlyby do tego do czego doszedl czlowiek. Tylko daj zwierzetom tyle samo czasu ewolucji i farta. Wiec to nie jest zasluga ''wolnej woli'', tylko inteligencji, ktora nie wziela sie od boga tylko z ewolucji. A ze mielismy wiecej farta przy niej to wlasnie to- fart.

@ Niebochod.
"Egzystencjaliści byli ateistami"
Ale nie napisales "egzystencjonalisci nie maja zasad moralnych", tylko ze wielu ateistow nie ma zasad moralnych. Nie do konca to samo, moj drogi.
A, takie male zadanko z historii. Kto wymyslil "zabijajcie wszystkich, bog rozpozna swoich" i do jakiego kosciola nalezal? Brzmi jak ktos bez zasad moralnych, Pewnie ateista. Ale na wszelki wypadek sprawdz.

"Żaden mięsożerny gatunek nie poluje sobie np. na sarnę po to, by urżnąć jej łeb i powiesić na ścianie. Tak robi tylko człowiek. To jest jego wolna wola, robi to, co niekoniecznie jest potrzebne, zwierzęta kierują się jedynie instynktami i popędami, takie trudne to do zauważenia?"
Miales/masz jakies zwierze? Sadzisz, ze wszystko co robilo/robi jest potrzebne?
"I a propo zwierząt - Człowiek-Hehe celnie przywołał psy, gdyż jesteś psem ogrodnika - sam nie wierzysz i do tego innym nie dasz."
Juz mowilem, ale czytanie cie przerasta- wierz sobie w co chcesz, ale to ty jestes psem ogrodnika, jesli mowisz, ze wiara w krasnoludki jest glupia, za to twoj Jahwe na pewno jest. Ja jestem sprawiedliwy. Dla mnie wiara w kazdego boga i w kazde krasnoludki jest glupia.

"I wreszcie, laiku, nie wypowiadaj się w kwestii katolicyzmu, bo znasz się na tym tyle, co ja na balecie (czyli w ogóle)."
To, ze nie masz bladego pojecia o swojej wlasnej religii to juz wiem. Ale nie wmawiaj innym, ze sa takimi ignorantami jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia:
"Zwierzęta (łac. Animalia, gr. Zoa) - wielokomórkowe, najczęściej tkankowe (tkanki zwierzęce), heterotroficzne, o ograniczonym wzroście, w większości zdolne do aktywnego poruszania się organizmy żywe."
Z czego wnioskuję, że niektóre osoby wypowiadających się w tym temacie to wyjątkowo przerośnięte jednokomórkowce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy po prostu chca sie poczuc o TYLE wyzsi od otaczajacych ich istot. Polecam jakas lekturke o lwach. Zwierzeta, ktore maja wlasne "spoleczenstwa", a nawet "ucza i sprawdzaja" swoje mlody poprzez spychanie z klifow.

A, no i moze ktos mi wytlumaczy o co tu chodzi? http://pl.youtube.com/watch?v=bicIwwQhNtc

Co to ma byc? Czy cholerny lew chcial zjesc ta kobiete? A moze chcial z nia miec potomnosc, a w poblizu nie bylo zadnej lwiej samicy i po prostu wzial co bylo pod lapa? Albo moze po prostu CHCIAL podziekowac kobiecie, ktora sie nim opiekowala? Ale przeciez... no kurcze, nie MUSIAL tego robic! Czyzby chcial?
Trabcie na alarm, zwierzeta TEZ maja wolna wole! Koniec swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwońcie po psychiatrę, szybko! Zwierzęta istnieją miliony lat i jakoś żadne nie wymyśliło samolotu:|. A w zoo po prostu zachowują się tak, bo nie wiedzą co robić, głupieją i tyle, nie są w swoim środowisku. Jakoś nie widziałam, by pająk w moim domu obsłużył sobie mikrofalówkę i upichcił muchę, a przecież tyle ich już żyło i jakoś żaden na to nie wpadł :|. Zwierzęta np. nie malują sobie obrazów. Odstaw lepiej dobranocki bądź "Króla Lwa", "Zakochanego kundla" bo Ci szkodzą. Poza tym, czemu przytaczasz Skywalkerowi560 słowa jakiegoś legata papieskiego, a nie słowa Jezusa, którego każdy chrześcijanin powinien słuchać? To jest dopiero ignorancja. Wybierasz co Ci w danym momencie pasuje, co jakiś katolik powiedział, a każdy ma przecież wolną wolę i swój rozum by się temu sprzeciwić :/. Ale nie zrozumiesz tego, bo sam stwierdziłeś, że na poziomie zwierząt jesteś. A do tego na religii uczą nas, że Biblia wcale nie zaprzecza ewolucji, ale tego to już nie raczyło wiedzieć. Co może powiedzieć ateista na temat religii katolickiej, jak nic o niej nie wie? A wierz mi, Skywalker560 czy ten Rethas z pewnością wiedzą więcej na ten temat od Ciebie i jakoś nie afiszują się, że są wszechwiedzący. A Ty to robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 18:52, SoundWave napisał:

Niektorzy po prostu chca sie poczuc o TYLE wyzsi od otaczajacych ich istot. Polecam jakas
lekturke o lwach. Zwierzeta, ktore maja wlasne "spoleczenstwa", a nawet "ucza i sprawdzaja"
swoje mlody poprzez spychanie z klifow.

A, no i moze ktos mi wytlumaczy o co tu chodzi? http://pl.youtube.com/watch?v=bicIwwQhNtc

Co to ma byc? Czy cholerny lew chcial zjesc ta kobiete? A moze chcial z nia miec potomnosc,
a w poblizu nie bylo zadnej lwiej samicy i po prostu wzial co bylo pod lapa? Albo moze
po prostu CHCIAL podziekowac kobiecie, ktora sie nim opiekowala? Ale przeciez... no kurcze,
nie MUSIAL tego robic! Czyzby chcial?
Trabcie na alarm, zwierzeta TEZ maja wolna wole! Koniec swiata.


Hehe, tak sobie czytam tę dyskusję i w pełni się zgadzam z Twoją opinią na ten temat. Taki świat, niektórzy po prostu nie są w stanie znieść myśli, że nigdy nie przewyższą intelektualnie innych, więc muszą się czuć od kogoś lepsi (np. od zwierząt). Trochę mi żal ludzi, którzy nigdy nie spotkali się z dowodami na to, że zwierzęta nie kierują się tylko instynktem. Zwierzęta potrafią obdarzyć człowieka uczuciem, którego nie da się tłumaczyć racjonalnością i instynktem. Ale co tu tłumaczyć tym, którzy są ślepi i głusi na innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasi przodkowie postępowali dokładnie jak zwierzęta, zresztą na nich się wzorowali i czcili je, tak samo jak nature. Dla ludzi pierwotnych liczyło się schronienie, "O znalazłem jaskinie!", polowanie na zwierzęta, czy nawet innych ludzi w celu pozyskania pokarmu, żeby uniknąć głodu. Trzecim instynktem który pozwala nam przetrwać jest popęd seksualny, teraz ludzie ubierają "miłość" w piękne słowa, kiedyś wszystko sporawdzało się do samego aktu.

Człowieka od zwierzęcia nie odróżnia "wolna wola" czy abstrakcyjna "dusza", a nasza możliwość uczenia się, zapamiętywania, spisywania dziejów naszej rasy, kontynułowania tego co rozpoczeli nasi przodkowie, ciągłego rozwoju. Zwierzęta tego nie posiadają, choć zakłada się, że niektóre gatunki potrafią przekazywać młodym niezbędne im w dorosłym życiu informacje. My również robimy to samo, z tą różnicą, że zdobyte informacje konfrontujemy ze światem, nie wierzymy [ lub nie powinniśmy ] w coś tylko dlatego, że ktoś nam tak powiedział...

Człowiek współczesny stoi znacznie ponad zwierzętami, bo zdobyte przez jego przodków informacje nie pozwalają na cofanie się w rozwoju. Człowiek pierwotny, nie różnił się od zwierząt u swych początków niczym poza samym wyglądem. Zwierzęta polowały na niego on polował na nie, bynajmniej nie po to by powiesić sobie coś na ścianie. Tu chodziło o przetrwanie, teraz przy rozwoju cywilizacyjnym pojawiają się różne "ciekawe" pomysły i idee, jak np. wegetarianizm ;)

Reasumując człowiek to zwierze, ssak. Rozumiem, że wielu się może to nie podobać, ale niestety takie są fakty. Gdyby każdego z nas, zaraz po urodzeniu umieścić w warunkach podobnych do naszych przodków, bez kogoś kto może im przekazać ważne informacje, postępowali byśmy tak jak rozkazuje nam nasz najważniejszy instynkt, wola życia, chęć przetrwania. Nic innego się nie liczy. Czy więc tak wiele dzieli nas od zwierząt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nie wywyższa się nad zwierzętami, jedynie pokazuje, że człowiek stoi ponad nimi. A o pomstę do nieba woła to, że ktoś lepiej traktuje zwierzęta od człowieka, to jest dopiero paranoja :|. A prawda jest taka, że jakoś człowiek w porównaniu ze zwierzętami nie istnieje długo, a do czego doszedł? A na przestrzeni milionów lat jakoś zwierzęta nie dokonały tego, czego dokonał człowiek. Czy to aż tak trudne do zauważenia? Owszem, zwierzęta mogą obdarzyć uczuciem, taki np. pies to zwierzę stadne i może dlatego? Już nie przesadzajcie, pokażcie mi dowody, że zwierzęta mają wolną wolę. Przykład - było kiedyś takie coś w Oświęcimiu, że chłopiec modlił się i Niemcy go głodzili. Potem dali mu do wyboru - Biblię albo chleb. Wybrał Biblię. Zwierzę w takiej sytuacji wzięłoby chleb albo rzuciłoby się na ludzi. Aż boli, że zwierzęta traktujecie wyżej od ludzi, to jest po prostu nienormalne. Nawet teledysk Korna jest może utrzymany w żartobliwej konwencji, ale doskonale oddaje sytuację (chociaż pokazuje też cofanie się człowieka w rozwoju :P).
http://pl.youtube.com/watch?v=VntFEWF8I8A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 19:24, ^RaZZieL^ napisał:

Nic innego się nie liczy. Czy więc tak wiele dzieli nas od zwierząt?


Ale to jest po prostu kwestia sytuacji i WYCHOWANIA. A zwierzęta na przykład nie stają się artystami, nie dbają o swój rozwój, a człowiek ma wolną wolę i PODEJMUJE WYBORY. Zwierzęta tego nie robią, a człowiek, choć instynkty też ma, to jednak nad nimi panuje. No, chyba że akurat mu się nie chce albo coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2008 o 19:08, Paranoja napisał:

Hehe, tak sobie czytam tę dyskusję i w pełni się zgadzam z Twoją opinią na ten temat.
Taki świat, niektórzy po prostu nie są w stanie znieść myśli, że nigdy nie przewyższą
intelektualnie innych, więc muszą się czuć od kogoś lepsi (np. od zwierząt). Trochę mi
żal ludzi, którzy nigdy nie spotkali się z dowodami na to, że zwierzęta nie kierują się
tylko instynktem. Zwierzęta potrafią obdarzyć człowieka uczuciem, którego nie da się
tłumaczyć racjonalnością i instynktem. Ale co tu tłumaczyć tym, którzy są ślepi i głusi
na innych.



Mysle, ze to moze miec zwiazek z wielkim ego + poczuciem bycia "wybranym" przez boga. Wg wierzacych bog stworzyl wszystko, ale tylko czlowieka obdarzyl dusza. Dlatego jesli czlowiekowi zabierzesz dusze, albo porownasz do zwierzecia to od razu jest to bluznierstwo. "No bo w koncu jak to, JA nie jestem wybrany przez naszego Pana? AAARGH!!". Kiedy slysza, ze ich przodkami mogly byc malpy od razu ich krew zalewa. Ale to nie moj problem.

@mika
"Dzwońcie po psychiatrę, szybko! Zwierzęta istnieją miliony lat i jakoś żadne nie wymyśliło samolotu:|. "
Co ty nie powiesz... za to bobry wymyslily tame! A mrowki wiedza jak wspolnym wysilkiem mozna podniesc o wiele ciezszy obiekt.
Moze to bedzie szokujace, ale co mi tam. Takie proste zdanie.
Najinteligentniejsze zwierze, dalej pozostaje zwierzeciem. Z wyzsza inteligencja niz reszta zwierzat- ale jednak.

"A w zoo po prostu zachowują się tak, bo nie wiedzą co robić, głupieją i tyle, nie są w swoim środowisku. "
Teraz sobie chyba kpisz kobieto/dziewczyno w zywe oczy. Czy ten lew widzial jakby zglupial? Jakby nie wiedzial co robi? Bo za kazdym razem gdy ja ogladam ten filmik on wydaje sie calkiem zdecydowany.

"Jakoś nie widziałam, by pająk w moim domu obsłużył sobie mikrofalówkę i upichcił muchę, a przecież tyle ich już żyło i jakoś żaden na to nie wpadł :|."
Hahah, 500 lat temu ludzie tez nie wpychali nic do mikrofalowek, ale nadal byli ludzmi :D. Pudlo, sprobuj ponownie.
Przenies sie w czasie gdzies tak do 996, wez chlopa, zapros go do swojego domu i kaz zrobic cos w mikrofalowce.
O kurde, nie bedzie umial. Pewnie nie jest czlowiekiem.

"Zwierzęta np. nie malują sobie obrazów. Odstaw lepiej dobranocki bądź "Króla Lwa", "Zakochanego kundla" bo Ci szkodzą."
Nie maluja. Za to jak mowilem, tworza spoleczenstwa, ucza i sprawdzaja mlode. A przeciez nie jest to wymagane do zycia, nie ma chyba instynktu, ktory by za to odpowiadal.
Wyjdz z domu, rozejrzyj sie, zdaj sobie sprawe jak malo znaczysz. Nie jestes wybrana przez boga, twoje zycie (tak samo jak i moje, ale ja to wiem) nic dla Wszechswiata nie znaczy. Nie jestes lepsza od wielu "stworzonek" i innych "zyjatek".

"Poza tym, czemu przytaczasz Skywalkerowi560 słowa jakiegoś legata papieskiego, a nie słowa Jezusa, którego każdy chrześcijanin powinien słuchać?"
A dlaczego nie? Gdyby katolicy tak bardzlo sluchali Jezusa to zburzyliby wszystkie koscioly. A moze zapomnialas? Pozwol, ze ci przypomne. "Bóg nie mieszka w świątyniach zbudowanych ludzką ręką". A jednak chodza tam sie modlic, rozmawiac z bogiem. Niezla olewka tego, ktorego slow kazdy chrzescijanin powinien sluchac.

"To jest dopiero ignorancja."
To i to powyzsze spowodowalo, ze ironia omal mnie nie zabila.

"Wybierasz co Ci w danym momencie pasuje, co jakiś katolik powiedział, a każdy ma przecież wolną wolę i swój rozum by się temu sprzeciwić :/. Ale nie zrozumiesz tego, bo sam stwierdziłeś, że na poziomie zwierząt jesteś."
Nie tylko ja, ty tez. Ale z nas dwojga to tylko ja sobie chyba z tego zdaje sprawe.

"A do tego na religii uczą nas, że Biblia wcale nie zaprzecza ewolucji, ale tego to już nie raczyło wiedzieć."
A wczesniej tez mowili, ze Ziemia jest w centrum calego swiata, a pozniej im sie zmienilo. Komformisci.

"Co może powiedzieć ateista na temat religii katolickiej, jak nic o niej nie wie? "
Lubisz zadawc pytania na ktore odpowiadasz? Jesli nic nie wie, to nic nie wie. Sama to napisalas. Ale ogolnie ateista moze wiedziec bardzo wiele o waszej wierze. To nie jest fizyka kwantowa.
"A wierz mi, Skywalker560 czy ten Rethas z pewnością wiedzą więcej na ten temat od Ciebie i jakoś nie afiszują się, że są wszechwiedzący."
Pewnie, ze wiedza. Bede tutaj jeszcze troche wiec pewnie nie raz mi to udowodnia. Tak jak i ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2008 o 19:29, mika818 napisał:

Ale to jest po prostu kwestia sytuacji i WYCHOWANIA.


Jakiej sytuacji jakiego wychowania? Jesteś sama w sródku lasu, nie potrafisz mówić, bo nikt Ciebie tego nie nauczył, nie potrafisz się bronić, bo nawet nie wiesz przed czym bronić się powinnaś. Nie wiesz nawet co możesz zjeść a co nie. Słowem jesteś człowiekiem, czy tylko na takiego wyglądasz?

Dnia 22.03.2008 o 19:29, mika818 napisał:

A zwierzęta na przykład nie stają
się artystami, nie dbają o swój rozwój, a człowiek ma wolną wolę i PODEJMUJE WYBORY.


Takie wybory pojawiają się przed nami w wyniku rozwoju naszej cywilizacji nie wolnej woli. Napisałem czym róznią się od człowieka zwierzęta. Gdyby i one mogły uczyć się na błędach przodków i zapamiętywać ich czyny, być może żyli byśmy w rezerwacie?

Dnia 22.03.2008 o 19:29, mika818 napisał:

Zwierzęta tego nie robią, a człowiek, choć instynkty też ma, to jednak nad nimi panuje.


Kiedyś nie panował, bo to te instynkty spajały naszych przodków w jedną odrębną grupe. Człowiek to zwierze stadne jak ktoś kiedyś trafnie powiedział. A zanim my nauczymy się w pełni panować nad naszymi instynktami jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie ;)

Dnia 22.03.2008 o 19:29, mika818 napisał:

No, chyba że akurat mu się nie chce albo coś w tym stylu.


Teraz tak. Kiedyś nie musiał tego robić, bo nie rozpatrywał spraw na zasadzie "to jest dobre" a "to jest złe". Po prostu żył, bo tak robili wszyscy, bo to było w danej kulturze standardem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wpychali, bo nie mieli. A teraz mają! A pająki co? Nadal nic! Po milionach lat istnienia nadal nie osiągnęły nic poza swoją naturę! Więc niestety w Twoim przypadku jest to pudło. Żadne bluźnierstwo, po prostu śmieszne stwierdzenie. Najlepiej idź sobie załóż stado i zamieszkaj w lesie i zapoluj na sarny, skoro takie z Ciebie zwierzę. Jak nauka młodych nie jest wymagana od życia? Przecież muszą sobie jakoś poradzić, nie? Jakby nie uczyły się, to by też wyginęły. Więc pudło, to jest instynkt. Czemu nie jestem lepsza, hm? Nie traktuję zwierząt przedmiotowo, ale bez przesady, może jeszcze zaczniesz parzyć się z kotem, bo Ty też jesteś zwierzęciem? Zbudowane ludzką ręką? Ale pod Bożym natchnieniem, to jest decyzja Boga, zresztą był kiedyś taki fajny dowcip o Bogu i naukowcach. A tamto moje pytanie to było retoryczne, kłaniają się braki w edukacji, zresztą brak polskich liter tym bardziej to udowadnia. Jak chcesz tu dyskutować, to lepiej poucz się polskiego i szanuj nasz język, słusznie Ci tu uwagę zwrócili. A człowiek uczy się na swoich błędach, zresztą czemu porównujesz epokę współczesną z średniowieczem czy renesansem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować