Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2010 o 13:11, Growin napisał:

A te DLC są warte zakupu, czy to standardowe naciąganie graczy poprzez sprzedaż wyciętych
elementów?

Zależy od samego DLC i Twojego podejścia do tego typu praktyk. Część z nich poszerza główną fabułę, część to osobne mini (bardzo mini) kampanie, a część to tylko drobne gadżeciki. Poziom jest bardzo zróżnicowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W podstawowej, premierowej wersji otrzymujesz 2 DLC. Jeden to Kamienny Więzień, czyli szansa pozyskania nowego towarzysza do drużyny (Golema). Ja osobiście ani razu nie walczyłem u jego boku. Drugi zaś to Zbroja Krwawego Smoka. Jej wygląd pozostawię bez komentarza, bo mi kompletnie do gustu nie przypadł. Ten DLC polega na skompletowaniu całej zbroi. Od razu po włączeniu tego DLC otrzymujesz kirys, a u Bohdana Fedic''a, czyli handlarza w obozie, możesz kupić pozostałe fragmenty zbroi.

Co do Twojego pytania -
DLC jest wiele, z czego jedne to paczki prezentów, które zwiększą pozytywne nastawienie do ciebie w obrębie drużyny, a drugie to po prostu jakieś odrębne questy, typu Leliana Song (ANG), Powrót do Ostagaru, Twierdza Strażnika itp.

Na szczęście nie ma tu takiej sytuacji jak w Assassin''s Creed 2 i DLC nie są elementami fabuły. Jak masz jakieś pytania co do DLC, to pisz, a ja z chęcią odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 13:23, Wrukos napisał:

W podstawowej, premierowej wersji otrzymujesz 2 DLC. Jeden to Kamienny Więzień, czyli
szansa pozyskania nowego towarzysza do drużyny (Golema). Ja osobiście ani razu nie walczyłem
u jego boku. Drugi zaś to Zbroja Krwawego Smoka. Jej wygląd pozostawię bez komentarza,
bo mi kompletnie do gustu nie przypadł. Ten DLC polega na skompletowaniu całej zbroi.
Od razu po włączeniu tego DLC otrzymujesz kirys, a u Bohdana Fedic''a, czyli handlarza
w obozie, możesz kupić pozostałe fragmenty zbroi.


Z tym że okres ważności na te DLC się wyczerpał. Kod był ważny do 30 kwietnia 2010. Czyli jak je wpiszę teraz to nie pobierze ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przebudzenie jest świetne. Jeżeli gra Ci się spodobała, to radzę je kupić po przejściu podstawki. ;) jakby co to jest taka kontynuacja gry. Super dodatek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nikt nie wie, dlaczego na strone bioware gdzie są wyświetlane osiąnięcia itp, nie widzę swoich postaci ani nawet screenów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2010 o 13:27, sylwasss napisał:

Z tym że okres ważności na te DLC się wyczerpał. Kod był ważny do 30 kwietnia 2010. Czyli
jak je wpiszę teraz to nie pobierze ich.


Działają, działają, parę dni temu zakupiłem DA wpisałem oba kody i zaskoczyły bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:
W RPG grywam bardzo rzadko i nie przepadam za tym gatunkiem ale mam okazje tanio kupić DA a tyle się nasłuchiwałem o wspaniałości tej gry więc moje pytanie: czy gra jest "przyjazna" nowym graczom i jak się ma sprawa poziomu trudności ? (zawsze gram na normalnym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 16:09, Kuban11 napisał:

wspaniałości tej gry

Gdzieś dobre żarty serwują ;>

Dnia 08.08.2010 o 16:09, Kuban11 napisał:

więc moje pytanie: czy gra jest "przyjazna" nowym graczom

Zależy co rozumiesz przez ''przyjazna'' - początek jest dość prosty więc podstawy gry można załapać.

Dnia 08.08.2010 o 16:09, Kuban11 napisał:

i jak się ma sprawa poziomu trudności ?

Poziom trudności? Hm, za pierwszym razem na normalu mogą występować pojedyncze problemy podczas niektórych walk, ale jak już się załapie co i jak - głównie chodzi o rozdawanie umiejętności/atrybutów i dobranie drużyny - to raczej idzie się lekko - przez pół gry na hardzie przelazłem z jednym padem jednej postaci a i to przez dość głupi błąd, ale już nie chciało mi się powtarzać walki od nowa ;) Dalej dużej różnicy imo by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, gra jest przyjazna dla nowych graczy. To jak na razie jedyny tytuł BioWare, w który od początku grało mi się przyjemnie. Szerokie opcje taktyczne - gdy je opanujesz, żaden przeciwnik nie będzie ci wielkim wyzwaniem. Dragon Age nie odtrąci cię po kilku minutach, jak to wielu graczy przy Neverwinterach. Momentami musisz też pomyśleć. Czy to przy jakiejś zagadce, czy to przy dialogach między postaciami. Gra nie jest bardzo trudna, chociaż wiele bossów wymaga zastosowania nowych taktyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 15:10, Gierlo napisał:

Rozumiem, że nikt nie wie, dlaczego na strone bioware gdzie są wyświetlane osiąnięcia
itp, nie widzę swoich postaci ani nawet screenów ?


Jedynie co przychodzi mi na myśl to firewall, który blokuje grę. Możliwe również, że jest to ten sam problem, który pojawia się u niektórych przy próbie pobrania DLC. Wtedy trzeba zastosować się do poniższych instrukcji (FAQ z forum EA):

a) Jeżeli posiadasz system operacyjny Windows Vista, wykonaj następującą sekwencję ruchów:
Uruchom grę Drago Age: Początek => wejdź w zakładkę zawartości pobrane => zminimalizuj grę => start =>uruchom=> wpisz "services.msc"=> znajdź tam wpis "Dragon Age: Początek - aktualizacja zawartość" kliknij prawym i naciśnij "uruchom".
b) W przypadku Windowsa 7, uruchamiamy proces "services.msc" tam szukamy wpisu "Dragon Age: Początek - Aktualizator zawartości" klikamy prawym przyciskiem myszy i wchodzimy we "Właściwości", szukamy linijki "Typ uruchomienia" i zmieniamy na "Automatyczny".


edit:
Teraz zauważyłem twojego poprzedniego posta z linkiem do profilu i rzeczywiście dziwnie to wygląda, szczególnie to "Ostatnia aktualizacja 2010-08-08 13:30:04". Wygląda więc na to, że gra normalnie się z serwerem łączy... hmm.

A próbowałeś tworzyć nową postać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 15:10, Gierlo napisał:

Rozumiem, że nikt nie wie, dlaczego na strone bioware gdzie są wyświetlane osiąnięcia
itp, nie widzę swoich postaci ani nawet screenów ?


(sorry za double post, skończył się czas edycji)

Chyba znalazłem rozwiązanie tego problemu na stronie BioWorld DragonAge:
LINK http://dragonage.com.pl/viewtopic.php?f=37&t=1601 (wymaga rejestracji)

Dla tych co nie mają konta i nie chcą zakładać wklejam post (bez screenów*) autorstwa Jaykoba

Witam

Jeśli gracie w Dragon Age już od jakiegoś czasu może Was spotkać niemiłą niespodzianka, że karty postaci waszych bohaterów przestaną być aktualizowane na BioWare Social Network. Jak samemu naprawić ten problem? Nic prostszego.

Pierwszym krokiem będzie uruchomienie Dragon Age''a i wejście w ustawienia gry oraz odznaczenie pól pokazanych na obrazku.
Obrazek [odznaczyć "Zrzuty ekranu z osiągnięciami..." i "Wyślij zrzuty ekranu" w opcjach gry w zakladce W sieci]

Następnie wchodzimy na nasz profil na BioWare Social Network i zaglądamy do zakładki:
Obrazek [Profile Diagnostics]

Naszym oczom najpewniej pojawi się znajomy komunikat, że nie można uploadować plików, a licznik na dole wskaże Number of files: 100 ; Maximum Files Allowed: 100. W moim przypadku są już pustki, ale wrzucam screen, abyście wiedzieli gdzie szukać ;)
Obrazek [na dole strony w On-Line Storage Summary]

Jako, że już w pierwszym kroku ustawiliśmy, aby DA nie śmieciło nam profilu screenami podczas przechodzenia kampanii to teraz czeka nas nieco mrówczej pracy. Obecnych na serwerze screenów nie da się wykasować z poziomu gry, a więc czeka nas użycie WebApi :/

Wracamy do strony głównej naszego profilu i wchodzimy w:
Obrazek [Manage Screenshots]

Teraz już tylko wystarczy pokasować screeny i wrócić do zabawy. Nasz profil powinien już być normalnie aktualizowany. Normalnie, czyli nawet postacie którymi od dawna już nie gracie lub przeszliście nimi grę. Moja elfka była zablokowana na przykład od grudnia, przed sylwestrem przeszedłem nią grę, a jej profil dzisiaj bardzo ładnie się zaktualizował ;)

Pozdrawiam i życzę mile spędzonego czasu przy tłuczeniu pomiotów.


(*screeny są zablokowane na forum dla niezalogowanych, dlatego w nawiasie dopisałem o co chodzi)

PS. Daj znać czy pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 16:27, Wrukos napisał:

Szerokie opcje taktyczne - gdy je opanujesz, żaden
przeciwnik nie będzie ci wielkim wyzwaniem.

A jak z kamerą? Jest mniej więcej w takiej odległości od postaci jak na tych screenach?
http://forum.gram.pl/upl/forum/2010_31/20100808194328.jpg
http://forum.gram.pl/upl/forum/2010_31/20100808194439.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 19:32, Gierlo napisał:


Przejrzyj ten wątek: http://social.bioware.com/forum/1/topic/58/index/360524/1
Pojawia się tam kilka różnych rad, m.in.

1) the game only uploads character data on a manual save (no quicksaves)
2) the game only *updates* the character stats XML when you change equipment or level up, and will happily re-upload old data

The general recommended workaround is to change your equipment, manually save, then keep playing for a bit to give it time to upload.


Poza tym ktoś wspomina Have you enabled the console? If so, try disabling it. Worked for me.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę....
Zamówienie już opłacone, a w innej dyskusji przeczytałem, że DA jest jak H''n''S, a nie cRPG.
Czy ta gra jest faktycznie troszkę rozbudowanym H''n''S jak Baldurs Gate (od którego się odbiłem z wielkim hukiem)?
Znowu, aby odnaleźć jakiś durny pierścionek trzeba przez godzinę tłuc potwory pozbawione inteligenci i wędrować po pięcio-poziomowych jaskiniach?
Czy podobnie jak w BG już na początku odkryte są fabularne karty ("To ty jesteś wybrańcem! A teraz szukaj przez 50h swojego głównego wroga.")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 21:37, Growin napisał:

Kurczę....
Zamówienie już opłacone, a w innej dyskusji przeczytałem, że DA jest jak H''n''S, a nie
cRPG.

Walki nie są aż tak taktyczne jak się wydaje na początku po przyjrzeniu się drzewkom umiejętności, ale spokojnie, to nadal kawał porządnego RPGa.

Dnia 08.08.2010 o 21:37, Growin napisał:

Czy ta gra jest faktycznie troszkę rozbudowanym H''n''S jak Baldurs Gate (od którego
się odbiłem z wielkim hukiem)?

HnS jak BG?!? BG ma tyle wspólnego ze slashami co "wieża" z "wierzą" :P

Dnia 08.08.2010 o 21:37, Growin napisał:

Znowu, aby odnaleźć jakiś durny pierścionek trzeba przez godzinę tłuc potwory pozbawione
inteligenci i wędrować po pięcio-poziomowych jaskiniach?

Są etapy dla niektórych nieco zbyt nasycone walką, ale nie ma źle.

Dnia 08.08.2010 o 21:37, Growin napisał:

Czy podobnie jak w BG już na początku odkryte są fabularne karty ("To ty jesteś wybrańcem!
A teraz szukaj przez 50h swojego głównego wroga.")

Bardzo ciekawie interpretujesz zwrot "odkryte karty";p Tak, masz (prawie) na początku niejako określone zadanie (a to czego się od razu otwarcie nie mówi można sie domyśleć), ale droga jaką do niego obierzesz już tak oczywista nie jest (podobnie jak i samo zakończenie przygody)
Co prawda system wyborów jest nieco przereklamowany (w takim Wiedźminie wpływ danego wyboru miał często bardziej skomplikowane skutki, ale podkreślam - gra jest dobrym RPGiem, kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 08.08.2010 o 21:55, ChrisBgnr napisał:

HnS jak BG?!? BG ma tyle wspólnego ze slashami co "wieża" z "wierzą" :P

BG to praktycznie sama walka. Owszem, nie "zaklikiwaliśmy" wrogów na śmierć, ale inaczej nie wyobrażam sobie "drużynowego" hack&slash''a. Idziemy przed siebie i rąbiemy. Wyrąbiemy wszystkich z jednej lokacji, to idziemy do następnej. Czasem jakaś dłuższa rozmowa się trafi...
Ale to tylko moje zdanie na ten temat.

Dnia 08.08.2010 o 21:55, ChrisBgnr napisał:

> Czy podobnie jak w BG już na początku odkryte są fabularne karty ("To ty jesteś
wybrańcem!
> A teraz szukaj przez 50h swojego głównego wroga.")
Bardzo ciekawie interpretujesz zwrot "odkryte karty";p

W BG nie było żadnego zwrotu akcji [przynajmniej do momentu do którego doszedłem (właściwie wymęczyłem), czyli chyba prawie do końca nie chciało mi się iść do "wujaszka". Gra mnie zanudziła. Już mniej skomplikowany Icewind Dale bardziej mnie wciągnął dzięki swej fabule - której też nie ukończyłem, ale nie z powodu znudzenia. Po formacie nie chciało mi się już instalować IWD z dwoma dodatkami.]
W BG już po 15 min gry był wszystko wyłożone. Mamy jasno wszystko wytłumaczone. Nic samemu nie trzeba odkrywać...
>Tak, masz (prawie) na początku

Dnia 08.08.2010 o 21:55, ChrisBgnr napisał:

niejako określone zadanie (a to czego się od razu otwarcie nie mówi można sie domyśleć),
ale droga jaką do niego obierzesz już tak oczywista nie jest (podobnie jak i samo zakończenie
przygody)
Co prawda system wyborów jest nieco przereklamowany (w takim Wiedźminie wpływ danego
wyboru miał często bardziej skomplikowane skutki,

Ale i tak nie był najwyższych lotów (wg mnie)
>ale podkreślam - gra jest dobrym RPGiem,

Dnia 08.08.2010 o 21:55, ChrisBgnr napisał:

kropka.

Ok. Dzięki. Mam nadzieję, że nie będę żałowałwydania tych 60zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 21:37, Growin napisał:

To ty jesteś wybrańcem!

Ja tylko dopowiem, że nie czuję podczas gry, aby moja postać była niezwykła. Podczas rozmów z postaciami wielu NPC powątpiewa w sukces Twojej (Waszej?) misji. Co ciekawe, wraz z ilością zainicjowanych rozmów oraz wraz z postępem fabuły dowiadujesz się jaki jest Twój główny przeciwnik. Oczywiście od początku wiesz, komu dowodzi oraz jak się nazywa, ale nie wiesz, na co uważać w trakcie walki z nim oraz czy rzeczywiście osiągniesz sukces, gdy go pokonasz. I to nie Ty musisz go pokonać..

I świetna wiadomość. W Dragon Age nie dopatrzyłem się questów typu: "Wejdź do jaskini i zabierz pierścionek". Gdy przyjmujesz quest, przynajmniej z wątku głównego, masz jasno wytłumaczone w dialogach co robić i po co. Zmierzając do docelowego miejsca natkniesz się prawdopodobnie na wiele skrzyń z przedmiotami oraz celami misji pobocznych. Docierasz do celu i.. decydujesz. Masz możliwość postąpienia tak, jak w instrukcjach zlecającego, albo wykonać działanie mające na celu tylko i wyłącznie zysk.

No, i jak mówiłem, w wielu momentach pojawią się zagadki logiczne, jeśli tak to można nazwać. Innymi słowy: będziesz musiał ruszyć mózgownicą.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować