Zaloguj się, aby obserwować  
jadam

Programy freeware godne polecenia

661 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2008 o 19:33, mlynar911 napisał:

Szukam jakiegoś programu do odtwarzania DVD na kompie. Czy jest jakiś darmowy?? Wiem
,że dobry jest PowerDVD ale do niego licencja jest potrzebna. Więc zna coś ktoś?? Dość
pilne ;]


Jest o ile można to tak nazwać - dystrybucja linuxa "GeeXboX"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 12:55, Falconer napisał:

Może mi ktoś polecić dobry program, darmowy, który może na aktualnie używanym dysku 320GB
wydzielić partycję, powiedzmy 30GB?


Nie poleał bym zabawy z windows (złe doświadczenie). Możesz urochomić instalacje linuxa i utworzyć partycje, potem przerwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 20:40, BesserSchnitt napisał:

> Czy polecacie jakiś dobry darmowy program do rysowania ? Coś jak paint czy photoshop.


Jak photoshop --> Gimp


Właśnie zacząłem go używać i jest obłędny dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi, potrzebuje program, który skonwertowałby mi piosenki z płyty na format mp3:P Chodzi mi o ścieżkę dźwiękowa z wiedźmina... chciałbym ją mieć przy sobie:) a nie na półce.
Ehem chyba tak można(?)>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 19:33, mlynar911 napisał:

Szukam jakiegoś programu do odtwarzania DVD na kompie. Czy jest jakiś darmowy?? Wiem
,że dobry jest PowerDVD ale do niego licencja jest potrzebna. Więc zna coś ktoś?? Dość
pilne ;]

Ja do wszystkiego używam VLC odtwarza normalne pliki płyty VCD, DVD i cokolwiek innego (jedynie do formatu Real i czasem do Apple QuickTime potrzebuje kodeki, do wszelkich DivXów nie potrzebuje kodeków!)

I co najważniejsze w przeciwieństwie do wszelkich innych odtwarzaczy ma w czterech literach regiony, więc jak kupisz płytę DVD w hameryce to też odtworzysz, no i co najważniejsze nie zapisuje w twoim czytniku DVD wyboru regionu jak czynią to inne odtwarzacze komercyjne (a ilość takich zmian regionu jest ograniczona zwykle 3 do 5-ciu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 20:16, morthi napisał:

windows media player od wersji 9 obsluguje dvd i bardzo dobrze sobie z tym radzi :)

Tylko zapomnij o kilkukrotnej zmianie regionu odczytu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 14:54, Asthariel napisał:

Poleccie mi jakiś najprostszy program do zmiany tylu plików dźwiękowych, np. z jakiegoś
do wav

Audacity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 10:56, Forgotten napisał:

Hi, potrzebuje program, który skonwertowałby mi piosenki z płyty na format mp3:P Chodzi
mi o ścieżkę dźwiękowa z wiedźmina... chciałbym ją mieć przy sobie:) a nie na półce.

Ehem chyba tak można(?)>

Też zdecydowanie CDex, albo Audiograbber polecam, Audacity to na wyrost trochę, chociaż też się można nim wyręczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji VLC jest prawdziwym kombajnem, także jako konwerter, podczas odtwarzania można ustawić, aby zrzucał przy okazji do innego formatu, trochę zabawy w ustawieniach, ale działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos kubi wiedziec co jego kontroler sieciowy wyprawia - ide danych zostalo sciagnietych/wyslanych jak rowniez chce poznac swoje wyczyny w pobieraniu wysylaniu danych nie musi kupowac dumetera czy innych programow kontrolnych

wystarczy darmowy netmetter - http://www.metal-machine.de/readerror/


szukasz programu do kontroli swoich wydatkow a nie chcesz placic za ms money? skorzystaj z darmowego gnucash http://www.gnucash.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam b. dobrego programu free''ware do remixowania. Może pytanie już było, ale powtarzam. Podawajcie nazwy wszystkie oprócz Virtual DJ Studio. Program ma mieć możliwości dzielenia pliku podstawowych efektów i inne ciekawe rzeczy które myślicie, że się przydadzą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W aktualnym numerze Komputer Świat ekspert (nr5 2008 [50] maj 2008) jest program Ontrack EasyRecowery Data Recovery 6,1 Nie wymaga rejestracji, pozwala odzyskać skasowane pliki z dysków, dyskietek im pamieci flash. Można odzykać pliki nawet po sformatowaniu dysku. Oczywiście jest też mnóstwo innych programów, ale ten przyda się każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 10:12, Artas15 napisał:

> > Czy polecacie jakiś dobry darmowy program do rysowania ? Coś jak paint czy
photoshop.
>
>
> Jak photoshop --> Gimp

Właśnie zacząłem go używać i jest obłędny dzięki:)


Możesz też użyć Paint.net, używam go zamiast Gimpa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 22:52, KrzysztofMarek napisał:

W aktualnym numerze Komputer Świat ekspert (nr5 2008 [50] maj 2008) jest program Ontrack
EasyRecowery Data Recovery 6,1 Nie wymaga rejestracji, pozwala odzyskać skasowane pliki
z dysków, dyskietek im pamieci flash. Można odzykać pliki nawet po sformatowaniu dysku.
Oczywiście jest też mnóstwo innych programów, ale ten przyda się każdemu.

A mógłbyś wytłumaczyć jak z tego programu korzystać? Odzyskiwanie plików bardzo by mi się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 10:36, dominikańczyk napisał:

> /.../ > A mógłbyś wytłumaczyć jak z tego programu korzystać? Odzyskiwanie plików bardzo by mi
się przydało.

Widzisz, to wszystko zależy od tego, czy w miejscu Twoich plików Windows już czegoś nie nagrał.
Ja mogę Ci powiedzieć, co sam zrobiłem. Zainstalowałem sobie ten program i podłaczyłem do komputera pendrive''a, z którego skasowałem zdjęcia. Włączyłem program, wskazałem dysk H ( tak u mnie Windows widzi pendrive''a) kliknałem jakąś opcję, potem wskazałem gdzie ma zapisać odzyskane zdjęcia i po chwili miałem znowu zdjecia ( w moich dokumentach, bo tam kazałem wgrać. Na pendrivie nic nadal nie było, ale to tylko kwestia tego, co wskażemy programowi jako miejsce zapisu odzyskanych danych.
Gdybyś skasował coś z dysku, na którym pracujesz i chciał to odzyskać, to najlepiej użyć drugiego komputera - bo instalując na nim program, możesz zmazać nieodwracalnie dane, które chcesz odzyskać. To "nieodwracalnie" to jest w niormalnym użytkowaniu, specjalistyczne firmy i tak potrafią odzyskać dane, ale to duuużo kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować