Zaloguj się, aby obserwować  
Hegemon

Muzyka w grach - najlepsze kawalki

754 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2008 o 10:28, paweusz napisał:

Świetna muzyka jest w Planescape Torment stworzona przez Mark Morgan. Szczególnie podoba
mi się motyw muzyczny gdy odwiedzany Deionarrę - bardzo klimatycznie brzmi, wręcz wzruszająco
jeżeli się do tego zna ów grę.
http://pl.youtube.com/watch?v=OZOuy4YM0AI


Fakt, super kawałek. I w ogóle cały soundtrack osiągnął poziom gry, czyli - mistrzowski.


Tutaj zapodam jeszcze jeden warty uwagi motyw, tym razem z innej gry Square:

http://pl.youtube.com/watch?v=EbeeMm9LQSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 12:53, Abdell napisał:

Mnie urzekła muzyka w menu Obliviona. Po prostu cudowne brzmienie. Ostatni raz tak zauroczył
mnie kawałek lecący w menu Baldur''s Gate, który był utrzymany w nieco podobnych brzmieniach.

http://uk.youtube.com/watch?v=ZP7vWiaxw7Y - Baldur''s Gate theme
http://uk.youtube.com/watch?v=veuEKEFojKA - Oblivion theme


IMO motyw z menu BG2 jest lepszy. A już main theme z ID bije je wszystkie na głowę:

http://uk.youtube.com/watch?v=i381VcMpoMQ&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 13:31, geralt z rivii7 napisał:

Mi natomiast podoba sie muzyka z trailera Alone in the dark 5 ale urzekła mnie piosenka
promująca Gears of War :
Gary Jules : Mad World


Ta piosenka jest naprawdę dobra i świetnie została dobrana do tego trailera.

Moim ulubionym sondtrackiem jest ten z Wiedźmina. Często wrzucam płytkę do napędu i słucham go w pochmurne i ponure dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś jeszcze pamięta muzykę z Jacka Orlando? Fantastyczne jazzujące kawałki. Ich autorem był Harald Faltenmayer (mam nadzieję, że dobrze napisałem nazwisko). Spisał się rewelacyjnie. Idealnie wpisują się w klimat gry, a i same w sobie są znakomite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 12:53, Abdell napisał:

Mnie urzekła muzyka w menu Obliviona. Po prostu cudowne brzmienie.


Jeśli chcesz cudownego brzmienia, poszukaj muzyki z menu Morrowinda. Sam temat jest identyczny jak w Oblivionie, aczkolwiek bardziej stonowany i przyjemny dla ucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 14:14, DJ Szlafrok napisał:

Jeśli chcesz cudownego brzmienia, poszukaj muzyki z menu Morrowinda.


Zarówno utwór przewodni z Morrowinda jak i z Obliviona jest świetny, ale i obydwa mają również jedną i tą samą wadę... mianowicie są zdecydowanie za krótkie bowiem trwają z tego co pamiętam niecałe 2 minuty. Niestety muzyka w grze nie jest już tak imponująca i ciężko cokolwiek więcej z tych gier wyróżnić. Nie twierdzę jednak że jest zła, ale po tak imponującym wstępie pozostaje spory niedosyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 14:24, dave03 napisał:

Zarówno utwór przewodni z Morrowinda jak i z Obliviona jest świetny, ale i obydwa mają również jedną i tą samą wadę... mianowicie są zdecydowanie za krótkie bowiem trwają z tego co pamiętam niecałe 2 minuty. Niestety muzyka w grze nie jest już tak imponująca i ciężko cokolwiek więcej z tych gier wyróżnić. Nie twierdzę jednak że jest zła, ale po tak imponującym wstępie pozostaje spory niedosyt.


Oj, masz rację. Jest to (moim zdaniem) szczególna przypadłość Obliviona jako całej gry - przez pierwsze dwie godziny szukałem szczęki pod biurkiem, ostatecznie po kilkunastu dniach grania ziewałem z nudów. Tak samo z muzyką, która zaczyna się fantastycznie, dalej jest już tylko dobrze, ale nic ponadto. Lepiej pod tym względem wypada Morrowind, który ma akurat niezły podkład muzyczny podczas gry, ale ponownie nie dorasta do... bioder, powiedzmy, głównemu tematowi w menu.
Ale ogólnie muzyka Elder Scrollsów to spory plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszą muzykę w grze ma pierwsza część Neverwinter Nights. Ważne że tam praktycznie całości słucha sie z ogromną przyjemnością (w Oblivionie czy Morrowindzie tak niestety nie jest) i jak dla mnie jest to zdecydowanie najmocniejszy punkt tej gry. Co by nie mówić... Jeremy Soul w szczytowej formie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(Nfs Underground)Lil Jon-Get Low
(Nfs Underground)BT-Kimosabe
(Nfs Underground 2)Snoop Dogg-Riders on the storm
(Nfs Most Wanted)T.I. - Do Ya Thang
(Nfs Most Wanted)Hush- Fired Up
(Nfs Most Wanted)The Perceptionists- Lets Move!
(Nfs Most Wanted)Styles of Beyond- Nine Thou (Superstars Remix)
(Nfs Carbon)Kyuss - Hurricane
Bardzo tak że przypadły mi do gustu utwory z radia w grze GTA Vice City xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 14:14, DJ Szlafrok napisał:

Jeśli chcesz cudownego brzmienia, poszukaj muzyki z menu Morrowinda. Sam temat jest identyczny
jak w Oblivionie, aczkolwiek bardziej stonowany i przyjemny dla ucha.


Ja preferuje trochę mocniejsze dźwięki. Ale o gustach się nie dyskutuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 17:08, dave03 napisał:

Dla mnie najlepszą muzykę w grze ma pierwsza część Neverwinter Nights. Ważne że tam praktycznie całości słucha sie z ogromną przyjemnością (w Oblivionie czy Morrowindzie tak niestety nie jest) i jak dla mnie jest to zdecydowanie najmocniejszy punkt tej gry. Co by nie mówić... Jeremy Soul w szczytowej formie :D


Nie miałem okazji zapoznać się z tą ścieżką dźwiękową, ale z Neverwinter Nights 2 i owszem. Piękna rzecz. :- )
Jeśli zaś o najpiękniejszą muzykę chodzi, prawdopodobnie Bioshock. Mam słabość do smyczków. ;- ) Jedyna słabość to to, że występują one relatywnie rzadko. Szkoda.
Do tego dodam jeszcze monumentalne kawałki z Gothica 3 i niesamowicie klimatyczną muzykę Rome''a z serii Total War. Pewnie ominąłem jakieś cudo, ale takie uroki dziurawej pamięci. ;- )

Oczywiście wymieniłem tylko oryginalne ścieżki dźwiękowe, dziękując wszelkim Władcom Pierścieni czy Need for Speedom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj zdecydowanie muzyka z menu Morrowinda kosi. Świetny kawałek, zagrzewający do boju, niezwykle podniosły, po dziś dzień zdarza mi się go słuchać. Bez porównania lepszy od tego z Obliviona, który notabene ma dosyć depresyjną muzykę (pamiętam, jak w 2006r. poszedłem wziąć prysznic i zostawiłem włączonego obka, a mama się mnie zapytała, czemu słucha takiej depresyjnej muzyki, czyżbym był na skraju załamania nerwowego? )

Poza tym, to ja dzielę muzykę w grach na poważniejszą i bardziej rozrywkową, z moich ulubionych kawałków należy wymienić.
- muzyka z Hoi1/2, EU3/ EU:Rome - gdzie de facto mamy do czynienia z muzyką klasyczną, Mozart, Beethoven i inni geniusze się kłaniają
- kilka utworów z soundtracku z nwn2 (jak się cieszę, że dodali go w EK)
- muzyka z gier Jedi Knight (czyli SW) i niejako z gier opartych na Lotrze (choć to utwory pochodzące z filmów, to jednak zw. z grami)
- kilka utworów z Hitmana 2 i genialny Apocalypse z BM
- muzyka z moda Broken Crescent do Medievala II (generalnie, są to motywy bizantyjskie, arabskie i indyjskie; w te wakacje, jak akurat wchodziłem do Petry to słuchałem jednego kawałku z tego moda, idealnie się wpasowało w nastrój tego miejsca)

A z tej rozrywkowej:
- GTA VC przede wszystkim (stacje: Vrock [od tego się chyba u mnie przygoda z muzyką zaczeła, heh], Flash FM i Emotion [czasem słucham jak za koleżanką tesknię]
- NFS:MW (całokształt, robi naprawdę spore wrażenie i co ważne, pasuje do gry)
- THPS 2,3 i nawet THAW, natomiast w THUG''u 2 muzyka była zbyt spokojna jak dla mnie, niezbyt pasowała do skateboardingu
- Scarface (choć gra raczej przeciętna, to soundtrack imponujący)

Zapewne to nie wszystkie moje typy, cóż, ciężko je spamiętać, aczkolwiek czego by tu nie pisać, muzyka w grach generalnie stoi zwykle bardzo wysoko, jeśli jest odpowiednio do tytułu dobrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować