Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2011 o 18:41, dominik713 napisał:

Wie ktoś gdzie znajdę Szafirowy Pazur? Ten który otwiera wrota w Cieniowisku


Spoiler

Dostaniesz go za przyniesienie dziennika do gościa w karczmie (wioska koło cieniowiska). Sam zleca ci zadanie przeszukania tych ruin i po ubiciu w nich pewnego osobnika wyglądającego jak duch powinieneś mieć dziennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma i nie wiadomo czy będzie w przyszłości. Gdzieś coś przeczytałem jak przedstawiciel Cenegi wypowiadał się że być może w przyszłości wersja PL powstanie przy okazji wydania Skyrim w wersji GOTY, ale to nic pewnego. A póki co polska wersja językowa dostępna jest tylko w wersji na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 19:50, Maurycy_69 napisał:

czy wstąpienie do legionu wyklucza przynależenie do gromowładnych i na odwrót?

Tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 19:51, Flurry napisał:

> czy wstąpienie do legionu wyklucza przynależenie do gromowładnych i na odwrót?
Tak :)

pewnie bezcelowym jest zapytać gdzie lepiej wstąpić? :P założę się że większość do gromowładnych :) ja chyba też tak zrobię.. nie ma to jak rebelia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 18:53, Heartbreaker napisał:

/.../ > Wygląda na to, że Skyrim jest najlepiej zoptymalizowaną grą tego wydawcy (choć już New
Vegas na medium od Obidsianu ładnie chodził).

Chodzi gorzej niż Morrowind. Potrafi wywalić do pulpitu trzy razy w ciągu godziny, żeby potem zachowywać się absolutnie poprawnie przez 20 godzin. Po prostu przygotuj się na przycięcia w gtrze i rób sejwy po każdym udanym przedzięwzi.ęciu. Gra robi sporo sejwów automatycznie, ale i tak warto je robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 20:00, Maurycy_69 napisał:

>/.../ > Tak :)
pewnie bezcelowym jest zapytać gdzie lepiej wstąpić? :P założę się że większość do gromowładnych
:) ja chyba też tak zrobię.. nie ma to jak rebelia :D

Bo ja wiem? W Morrowindzie i Oblivionie wylądowałem w Ostrzach, czyli takiej cesarsjiej gwardii/wywiadzie, więc pewnie i tutaj będę wspierał Cesarstwo. Ale co kto woli, ja mam jeszcze droge otwartą wszędzie. I nie zamierzam jeszcze wiązać się ani z Cesarstwem, ani z Gromowładnymi. Tym bardziej, że

Spoiler

wytrzymuję bez szkody dla zdrowia krzyki Gromowładnych

. No, ale w końcu jest się tym Smoczym Dziecięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 20:00, Maurycy_69 napisał:

pewnie bezcelowym jest zapytać gdzie lepiej wstąpić? :P założę się że większość do gromowładnych
:) ja chyba też tak zrobię.. nie ma to jak rebelia :D


Ja natomiast wstąpiłem do Cesarstwa, pod moją komendą odbyło się wiele nie zapomnianych bojów :D Gdziekolwiek wstąpisz czeka Cię Walka i wojna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 20:00, Maurycy_69 napisał:

pewnie bezcelowym jest zapytać gdzie lepiej wstąpić? :P założę się że większość do gromowładnych
:) ja chyba też tak zrobię.. nie ma to jak rebelia :D


Ja mam pewnego kaca moralnego po przystąpieniu do rebelii.

Spoiler

W końcu Ulrik to agent Thalmoru - czuć polską inspirację :) a wstrętnych elfów nie lubię, cóż, budzi to mieszane odczucia, liczę, iż przynajmniej, agent po zdobyciu władzy wykiwa swych rządców - tu znów polski wątek :) chyba się Beth inspirowała pewną personą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli dwie główne, wykluczające się nawzajem frakcje to Cesarstwo i Gromowładni? Do pozostałych takich jak Towarzysze, bardowie i tak dalej można się przyłączać w celu wypełnienia questów i odejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 20:11, vonArnold napisał:

> /.../ > Ja mam pewnego kaca moralnego po przystąpieniu do rebelii.

Spoiler

W końcu Ulrik to agent
Thalmoru - czuć polską inspirację :) a wstrętnych elfów nie lubię, cóż, budzi to mieszane
odczucia, liczę, iż przynajmniej, agent po zdobyciu władzy wykiwa swych rządców - tu
znów polski wątek :) chyba się Beth inspirowała pewną personą


Dziękuję za ostrzeżenie, teraz wiem, gdzie wstąpię. Tylko jeszcze trochę poczekam i zrobie parę zadań na boku. W końcu trzeba dorobić się jakiejś renomy, prawda? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 20:16, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ > Ja mam pewnego kaca moralnego po przystąpieniu do rebelii.

Spoiler

W

Dnia 29.11.2011 o 20:16, KrzysztofMarek napisał:

Dziękuję za ostrzeżenie, teraz wiem, gdzie wstąpię. Tylko jeszcze trochę poczekam i zrobie
parę zadań na boku. W końcu trzeba dorobić się jakiejś renomy, prawda? ;-D

Bethesda musiała się wzorować nieco na Wiedźminie, bo tak naprawdę nie ma dobrego wyboru. Generał Tulius niekoniecznie ma na celu dobro Skyrim. Opowiadając się za Cesarstwem ryzykujemy

Spoiler

rozszerzenie na Skyrim wpływów Elfów. Sama kraina ma też niby możliwość proklemacji niepodległości, ale w praktyce będzie to marionetkowy rząd.

Można tego się domyśleć po samych już plotkach ludności. Wybór łatwy nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 20:35, Mozgotrzep napisał:

ponawiam pytanie ;p

Spoiler

Czy na końcu Gildii Złodziei po oddaniu Skeleton key bogini Nocturne
da się go odzyskać?


Nie da się, ale on i tak w posiadaniu gracza nie przejawia żadnych właściwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 21:06, Some_kind_of_Devil napisał:

> ponawiam pytanie ;p

Spoiler

Czy na końcu Gildii Złodziei po oddaniu Skeleton key bogini
Nocturne
> da się go odzyskać?


Nie da się, ale on i tak w posiadaniu gracza nie przejawia żadnych właściwości.


Poza tym, że jest to wytrych który nigdy się nie zużywa = każdy zamek (nie wymagający klucza) stoi przed nami otworem (jak dla mnie to wystarczająco użyteczna właściwość :O)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę nikt nie dał odpowiedzi na moje wcześniejsze pytanie to może ktoś mi powie jakie materiały trzeba do ulepszenia deadrycznej zbroi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 21:48, Gacol08 napisał:

Widzę nikt nie dał odpowiedzi na moje wcześniejsze pytanie to może ktoś mi powie jakie
materiały trzeba do ulepszenia deadrycznej zbroi?

Do sztyletów i łuku potrzebne były sztabki ebonu, podejrzewam ze tak samo jest ze zbroją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować