Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Spoiler

to tak jestem w komnacie mzulft w quescie z akademii magów, mam ogniskować kryształ ale za nic nie wiem jaki jest klucz do rozwiązania, jak ustawić te pierścienie może ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 23:32, lis_23 napisał:

dlatego tak zależy mi na modach graficznyvh, których nie wiem gdzie umieścić ...


Mody z teksturami umieszczasz w katalogu Data, zachowując oczywiście ich strukturę. W Launcherze nie trzeba nic zaznaczać, bo w podmieniaczach tekstur nie ma plików .esp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 23:26, pawbuk napisał:

Nie jestem pewien czy akurat Obsidian to jest najlepsze studio :D wszystkie gry przez
nich robione (a są to przeważnie sequele) mają gorsze oceny niż pierwowzory :) KotOR
> KotOR II ; NWN > NWN 2 ; F3 > F:NV ; DS > DS III.


Pfff, oceny ocenami, zdaję sobie sprawę z tego, że recenzenci biorą pod uwage bugowatość ich gier (ja jestem w stanie przymknąć oko nawet na te największe babole), ale lepszej ekipy od cRPG AAA nie znajdziesz. ;> To jak Obsidian zaczarował Fallout''a bardzo zadziałało na moją wyobraźnię i jestem bardzo ciekaw jak wyglądałby The Elder Scrolls w ich wykonaniu.

Dnia 19.11.2011 o 23:26, pawbuk napisał:

Mi się tam akurat zadania podobają. Oczywiście, większość jest typu zanieś, przynieś,
zabij itd, ale są też naprawdę ciekawe i rozbudowane questy.


Dokładnie, to też zaznaczyłem w moim poprzednim poście.

Dnia 19.11.2011 o 23:26, pawbuk napisał:

W dodatku, co mnie zdziwiło,
wciągnął mnie dość wątek główny :D nie jest może arcydziełem, ale na razie nudzić się
też nie można :)


O, w takim razie się cieszę.

Dnia 19.11.2011 o 23:26, pawbuk napisał:

W przeciwieństwie do Ciebie, ja uważam takie zagadywanie przez ludzi i rozmowy NPC-ów
między sobą za duży krok naprzód. Wcześniej to było sztuczne, teraz wydaje się bardziej
naturalne. Świat jest dużo bardziej żywy.


Może niebyt jasno się w poprzednim poście wyraziłem (albo po prostu nie przeczytałeś dokładnie o co mi chodziło ;P) - nie przeszkadzają mi rozmowy między NPC''ami, wręcz przeciwnie. Irytuje mnie za to część postaci, które gdy spotykam na ulicy, po prostu koło nich przechodzę. Wiarygodna postać w takiej sytuacji powiedziałaby zwykłe "cześć"/"dzień dobry", a przedstawianie się zostawiłaby na rozmowę. Niestety dużo postaci ze Skyrim ma dziwny zwyczaj nawijania na swój temat gdy tylko koło niej przebiegnę, i to właśnie uwazam za sztuczne. Miło, że NPC''e reagują na nas reagują poza dialogami, ale Bethesda przy Skyrim nieco ten aspekt przesłodziła. Zdarza się czasami, że robią one to samo zaraz po rozpoczęciu dialogu - wolałbym gdyby po prostu istniała odpowiednia opcja dialogowa i żebym miał wybór czy chcę to usłyszeć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak gra jest zoptymalizowana? Dobrze? OK? Źle? Bo nie wiem czy mi pójdzie... znaczy minimum spełniam, ale jestem ciekaw jak chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 23:59, darth_16 napisał:

Mam pytanie - jak gra jest zoptymalizowana? Dobrze? OK? Źle? Bo nie wiem czy mi pójdzie...
znaczy minimum spełniam, ale jestem ciekaw jak chodzi.


Gra jest o dziwo bardzo dobrze zoptymalizowana, też spełniam minimalne wymagania i gram na średnich ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 23:51, Minamir napisał:

Mody z teksturami umieszczasz w katalogu Data, zachowując oczywiście ich strukturę. W
Launcherze nie trzeba nic zaznaczać, bo w podmieniaczach tekstur nie ma plików .esp.


Umieściłem je w katalogu Data - Textures i nie działają, bo nie widzę żadnych efektów, tekstury nadal są brzydkie, teren się doczytuje, także zmiany w INI nie dały praktycznie nic / chyba ze wszystko zrobiłem źle / a w grze mozna trafić na takie " kwiatki ":
te czarne kształty, drzewa?, wyglądają jak z przed 8 lat - chyba mi się coś spierdzieliło, bo takich czarnych obiektów mam teraz sporo ...

Mody wrzuciłem tu: Data - Textures - architecture i landscape i chyba zrobiłem to xle, zero rezultatu.

20111120002339

20111120002614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem od razu, że w gry Obsidiana nie grałem, a to z powodu złych opini, które o nich słyszałem :) i nie chciałem sobie psuć magii KotOR-a lub F3 słabymi sequelami :) oczywiście każdy może mieć swoją własną opinię, ale akurat średnie na Metacriticu są o 8 punktów procentowych niższe, niż ich pierwowzorów, co o czymś musi świadczyć.

Gram już w Skyrima ponad 40 godzin i moja ocena wyniosłaby 9.5 :) Bardzo mi się podoba, że dotąd prawie nie spotkałem podobnych lokacji (wyjątek stanowią wszelkie twierdze, które są podobne i mnie niezwykle już nudzą). Świat gry jest olbrzymi i nadal nie wiem ile czasu może zając pełne jego zwiedzenie :D system walki jest super - każde starcie wygląda inaczej i na potężniejszych przeciwników trzeba dobierać różnorodne taktyki. Gra ma jeszcze mnóstwo innych zalet, które starałem się wymienić w dłuższym poście przedwczoraj.

To, co mi się nie podoba to wcale nie słabe tekstury z bliska, a dziwny level-scaling. Na 30 poziomie nie mam już problemów ze smokami czy gigantami (mówię oczywiście o jednej sztuce), ale 2 niedźwiedzie stanowią poważny kłopot. Tak samo niebezpieczne są tygrysy szablozębne, nie wspominając już o trollach. Przykłady można mnożyć. Moim zdaniem szczególnie smoki nie budzą przerażenia, bo łatwo można dobrać taktykę ich zabicia (łazić dookoła dużego kamienia).

Tak na koniec mam ogólne pytanie do wszystkich: jak zabijać wrogich magów na wyższych poziomach? Macie może jakieś ciekawe sposoby ich ubijania? Bo niestety dla niektórych jestem na 3 trafienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 01:02, pawbuk napisał:

Powiem od razu, że w gry Obsidiana nie grałem, a to z powodu złych opini, które o nich
słyszałem :) i nie chciałem sobie psuć magii KotOR-a lub F3 słabymi sequelami :) oczywiście
każdy może mieć swoją własną opinię, ale akurat średnie na Metacriticu są o 8 punktów
procentowych niższe, niż ich pierwowzorów, co o czymś musi świadczyć.


To dziwne, bo Fallout New Vegas zebrał o wiele lepsze opinie graczy, niż F3 ( ja jeszcze nie grałem w żadną z nich, choć F3 mam od ponad roku ale nie miałem jeszcze okazji ), NWN2 to także dobra gra a i DSIII jest niezłe, choć to inna gra od poprzedników.

Mi w Skyrim nie podoba się przede wszystkim słaba oprawa graficzna, okropne tekstury z bliska, doczytywanie się terenu podczass gry, brak dobrego oświetlenia, chociażby na poziomie STALKER Clear Sky ( to byłby geniusz ) i równie pusty świat, co w Oblivionie

na plus: klimat, lepiej zrobiona walka ( choć nadal dręta ), awans, klimatyczne i ciekawie zaprojektowane lokacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do misji Błogosławieństwo natury, a konkretnie jakich przeciwników mogę napotkać przy wykonywaniu tej misji (

Spoiler

już po zdobyciu zguby pokrzyw

).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 01:19, KamyK_84 napisał:

Mam pytanie co do misji Błogosławieństwo natury, a konkretnie jakich przeciwników mogę
napotkać przy wykonywaniu tej misji (

Spoiler

już po zdobyciu zguby pokrzyw

).


Na pewno nic gorszego niż

Spoiler

wiedźmokruki broniące dostępu do zguby pokrzyw nie spotkasz. O ile pamiętam później pojawiają się już te leśne nimfy czy jak im takm było


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie natomiast takie, jak daleko zaszedłem , mniej wiecej ile procent jeżeli jestem na etapie :

Spoiler

Odnalazłem zwój starożytny w wieży potrzebny do zabicia smoka Aldura czy jakoś tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>równie pusty świat, co w Oblivionie

Lokacja na lokacji a Ty mowisz ze jest pusto? Ja mam mapke ze wszystkimi lokacjami i jest ich masakrycznie duzo, nie zdziwil bym sie jakby ich bylo wiecej niz w Morrowindzie nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 01:38, Gosu napisał:

Lokacja na lokacji a Ty mowisz ze jest pusto?


Nie o taka pustkę mi chodzi: mało przeciwników, wrogów a dla mnie RPG to eksploracja, zdobywanie lepszego ekwipunku i walka, walka - wieczna walka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 01:45, lis_23 napisał:

Nie o taka pustkę mi chodzi: mało przeciwników, wrogów a dla mnie RPG to eksploracja,
zdobywanie lepszego ekwipunku i walka, walka - wieczna walka ;)

Ja tam średnio co 2 minuty z kimś walczę :D a do eksplorowania jest tyle co w 10 innych rpg-ach razem wziętych. Z tym ekwipunkiem mogę się zgodzić, bo nie zdobywam coraz lepszego, tylko bardzo często gorszy, a ten najlepszy muszę sobie sam wykuć :) no ale tak wyglądają właśnie gry z otwartym światem :D ciężko przewidzieć, gdzie gracz najpierw pójdzie i dlatego ciężko dopasować odpowiednie przedmioty, jakie znajdujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 01:45, lis_23 napisał:

Nie o taka pustkę mi chodzi: mało przeciwników, wrogów a dla mnie RPG to eksploracja,
zdobywanie lepszego ekwipunku i walka, walka - wieczna walka ;)


To powiedz mi ktory RPG mial tego wiecej od SKyrima? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2011 o 02:02, Gosu napisał:


To powiedz mi ktory RPG mial tego wiecej od SKyrima? :)


Wiedźmin, Wiedźmin 2, Gothic 3, Risen, Two Worlds, Dragon Age - sporo tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 02:02, Gosu napisał:

To powiedz mi ktory RPG mial tego wiecej od SKyrima? :)

[dostaje migreny od sprowadzania RPG do takiego czegoś]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 02:06, lis_23 napisał:


>
> To powiedz mi ktory RPG mial tego wiecej od SKyrima? :)

Wiedźmin, Wiedźmin 2, Gothic 3, Risen, Two Worlds, Dragon Age - sporo tego ;)


Risen? Po zrobieniu zadan danej frakcji nie bylo co robic juz w tej grze.
Two Worlds? Tak masa walki, szkoda ze bezsensownej, czulem sie jak byl gral w Hack''n''Slash.
Wiedzmin? No z tak malym swiatem dziwne zeby byl jeszcze pusty.
Gorhic 3, no jasne pelno tego bylo szkoda ze wszystko identyczne.
A Dragon Age to zupelnie inny rodzaj rpg jak dla mnie.

Poza tym gdzie widziales kilkaset lokacji w tych grach? w czym one niby mialy wiecej od Skyrima? W skyrimie wrogowie sa rozmieszczeni z sensem, co maja za kazdym rogiem sie kryc? To nie Two Worlds gdzie caly swiat jest zly i przeciwko tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować