Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 4 w drodze

462 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2007 o 18:33, maggit napisał:

Zapomniałeś o jednym, kolego. Gothic stracił klimat już po wyjściu jedynki.


Czyli że nigdy go nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee coś ci się pomyliło maggit jak gothic mógł stracić klimat po wyjściu jedynki? chyba lepiej by było jak byś powiedział że po dwójce bo jak coś może stracić klimat skoro tego nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 18:33, maggit napisał:

>blablabla
> Poza tym to wcale nie fajne byłoby kreowanie wyglądu
> swojej postaci w G4 bowiem taki zabieg zaburzyłby klimat serii. Jak już to najlepszym
rozwiązaniem
> w twym pomyśle byłaby możliwość kierowania np. Diegiem czy Lee choć to i tak denny pomysł.


Zapomniałeś o jednym, kolego. Gothic stracił klimat już po wyjściu jedynki.

Nie jestem twoim kolegą, to raz. Dwa - nie zgodzę się z twoim stwierdzeniem jakoby Gothic 2 i 3 nie miały klimatu. Mają, lecz może ciut mniejszy w porównaniu do 1. I na tym chciałbym zakończyć wymianę zdań między mną a tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mykam i zrobie coś pożytecznego niż gadanie o jakiejś grze. Według mnie g4 bedzie napewno fajny ponieważ i tak każda część z tej serii bardzo mi sie podobała, ponieważ przeszedłem cz. 3,2 i 1 do połowy gdy zostałem cieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 18:39, maggit napisał:

Może inaczej. Gothic stracił klimat gdy tylko wyszła dwójka.
Źle sformułowałem myśl. :P


Nie przesadzaj. W dwójce miał jeszcze klimat i to całkiem niezły, choć wiadomo, że nie taki jak w jedynce. Żeby to osiągnąć, trzeba by jeszcze raz umiejscowić grę w Górniczej dolinie i otoczyć ją barierą. Po prostu takiego klimatu nie można był utrzymać, nie kopiując jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sądze, podobnie jak większość z was, że G4 okaże się niewypałem. Już G3 był mocno odstający w zestawieniu do 2 oraz 1, IV natomiast może pogorszyć sytuację. I teraz widać, komu tak na serio zależy na legendzie Gothica. Oczywiście Piranhi, która mówiła, że stworzy trylogię i słowa dotrzymała. Wina leży ewidentnie po stronie JooWood, któremu zależy tylko i wyłącznie na odcinaniu kuponów od tej gry... Klimat w 1 i 2 miażdżył, w 3 był - nieważne, że gorszy niż w 1 i 2, lecz liczyło się to, że był. Zabugowanie G3 również jest zapewne sprawką JooWood, które nie mogło się doczekać zysków (część winy leży również po stronie fanów, chcieli grę jak najszybciej to mają...). Szkoda tylko, iż nie wyjdą już żadne patche do G3.
Życzę Piraniom, by stworzyły jak najwięcej RPGów spokrewnionych z Gothiciem! Ave!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie martwie że Gothica IV nie stworzą już Piranię. Może wyjdzie to grze na dobre tak jak to było z HOM&M 5? No i mam nadzieję że zmniejszą wymagania i bardziej zoptymalizują kod gry. Czekam na G4 i mam nadzieję że gra będzie równie dobra co 1 (którą uważam za najlepszą z serii). Byleby tylko programiści nie dali ciała i wydali gry... (bez komentarza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 19:54, Neo 12 napisał:

Ja tam się nie martwie że Gothica IV nie stworzą już Piranię. Może wyjdzie to grze na dobre
tak jak to było z HOM&M 5?


Akurat tutaj się nie zgodzę do końca. Chociaż HoMM 5 uważam ze lepszą od 4 (która nota bene jest IMO wielką wpadką NWC), to jednak w porównaniu z trójką wypada ona bardzo blado.

A co do Gothica, to już pisałem wcześniej, że nie tylko nowy deweloper , ale również tworzenie tej gry pod konsole nie może wyjść jej na dobre :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jednakże jeśli G4 będzie zjechany to trzeba pamiętać o jednym: wszystko co wspaniałe i piękne w końcu przemija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nowy Gothic będzie w miał akcję w przyszłości? O zgrozo, aaaaaaaaaaaaaa, pomocy! Nie no żartowałem, ale kto wie? Aż mnie strach zdjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zmiana firmy to był błąd ... Duży błąd, bo myślę że teraz Gothic nie będzie miał takiego klimatu jak Gothic 1 czy 2 lub nawet 3, wyobraźcie sobie np. co by było gdyby GTA lub Pro Evolution Soccer 6 robiła inna firma ?
Te gry wtedy napewno by straciły na klimacie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 22:00, sferis napisał:

Przecież to miała być trylogia...


Ale jak widać nie jest ;/ JoWooD poleciał na kasę ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze od razu wołacie, że gra straci klimat i w ogóle. Skąd to niby wiecie? Pożyjemy zobaczymy. Jeśli chodzi o kontynuację to sądzę że będzie ona po tym jak zakończymy ścieżkę Adanossa w 3 (Tu przytoczę spoiler:
Bezi i Xardi wleźli do tego portalu do niezbadanych krain). I sądzę, że nowe przygody mogę spotkać nas tam właśnie.
Ci co mogliby narzekać, że pewnie nie będzie starych kumpli itp. moim zdaniem się mylą. Gra po to ma kontynuację by wnieść jakąś nowość. Ja to myślę, że będzie tak. Xardas i Bezi są w tych krainach. Odkrywają niebezpieczeństwo, które mogłoby zagrozić im. Pewnie wreszcie jakoś rozwiążą historię Bezia. ;), bohaterowie poznają nowych przyjaciół i może jeszcze coś xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 22:06, garrick napisał:

Kurcze od razu wołacie, że gra straci klimat i w ogóle. Skąd to niby wiecie? Pożyjemy zobaczymy.
Jeśli chodzi o kontynuację to sądzę że będzie ona po tym jak zakończymy ścieżkę Adanossa w
3 (Tu przytoczę spoiler:
Bezi i Xardi wleźli do tego portalu do niezbadanych krain). I sądzę, że nowe przygody mogę
spotkać nas tam właśnie.
Ci co mogliby narzekać, że pewnie nie będzie starych kumpli itp. moim zdaniem się mylą. Gra
po to ma kontynuację by wnieść jakąś nowość. Ja to myślę, że będzie tak. Xardas i Bezi są w
tych krainach. Odkrywają niebezpieczeństwo, które mogłoby zagrozić im. Pewnie wreszcie jakoś
rozwiążą historię Bezia. ;), bohaterowie poznają nowych przyjaciół i może jeszcze coś xD.


ja czekam z nierciepliowością na kontynuację, i szczerze mówiąc mam gdzieś czy zrobią ją piranie czy ktokolwiek inny. wazne aby była. i naprawde nie mogę zrozumiec tych którzy już jęczą że będzie do bani - skad u licha te bzdurne twierdzenia?! a już ci którzy mówią ze lepiej aby kontynuacja nie było w mojej ocenie maja w łepetynach porąbane (bez urazy). bo cóż to za fani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu kolejna odsłona ? Jeśli mam być szczery, to po III mogli by sobie dać spokój, bo była gniotem, który kosztuję dość dużo, a jest zabugowany na maxa :/ W dodatku kilka ( jak dla mnie ) kretyńskich pomysłów ( system reputacji, możliwość rozmowy z Orkami, gdy w innych częściach to było niemożliwe, w dodatku Orkowie w ogóle nie umieli mówić ). Tak więc podziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 22:11, castlerock napisał:

bo cóż to za fani?


Fani, którzy wolą aby ich ulubiona seria odeszła z godnością, a nie staczała się coraz niżej.

Nie przypominam sobie, aby stworzenie gry na konsole przyniosło coś dobrego jej pecetowej wersji. Zmiana studia nie jest tu najważniejsza, bo to tylko skutek - JoWooD leciał na kasę, Piraniom sie to nie spodobało i tak powstał chock... eee... znaczy, tak się zakończyła ich współpraca. :) Wg mnie JoWooD wyciśnie teraz serię jak cytrynę i poziom produkcji nie będzie dla nich najważniejszy - ważne, aby jak najwięcej wyciągnąć z umierającej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować