Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Czyli wszystko czego spodziewałem się po Arcani od czasu dema sprawdziło się ;-)
"przyzwoita, choć nie powalająca na kolana fabuła", ale to raczej kwestia gustu. Ważne, żeby nie zasnąć przy pierwszym zadaniu, a jeśli osoba pisząca tą recenzje nie kłamię to się nie zawiodę.
W dodatku to chyba najbardziej pozytywna recenzja jaką czytałem.

Mówiąc krótko - zawsze miałem rację ;-)

Mamy 2 nawet udane gry:
Risen - Nowe po staremu
Arcania - Stare po nowemu

Według mnie obie te gry to po prostu eksperyment służący do sprawdzenia możliwości. Żadna z tych 2 produkcji nie spełniła oczekiwań graczy i wiemy, że ich autorzy pracują nad kolejnymi częściami. Dopiero wobec nich będzie walka o klienterię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 12:46, marekl1975 napisał:

Czy ktoś może wie, czy i kiedy wyjdzie poradnik do gry wydany przez gry-online?


A po co do gry liniowej poradnik? Wyjść wyjdzie ale kiedy nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 12:33, Fun_g_1_2_3 napisał:

Według mnie obie te gry to po prostu eksperyment służący do sprawdzenia możliwości. Żadna
z tych 2 produkcji nie spełniła oczekiwań graczy i wiemy, że ich autorzy pracują nad
kolejnymi częściami. Dopiero wobec nich będzie walka o klienterię.


Moim zdaniem, Arcania i Risen to tak ogromnie inne gry, że w sumie nie ma mowy o walce o klienta. To zupełnie inne segmenty rynku. Trudno wręcz sobie wyobrazić, aby fani serii Gothic pokochali Arcanię, a osoby wysoko ceniące Arcanię, pozytywnie wypowiadały się o pierwszych Gothicach. Uniwersalne podejście do tych gier, to raczej wyjątek. Komu Gothic się znudził, ma zupełnie inną Arcanię, w przeciwnym wypadku pozostaje Risen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2010 o 13:32, KrzychW napisał:


Moim zdaniem, Arcania i Risen to tak ogromnie inne gry, że w sumie nie ma mowy o walce
o klienta. To zupełnie inne segmenty rynku. Trudno wręcz sobie wyobrazić, aby fani serii
Gothic pokochali Arcanię, a osoby wysoko ceniące Arcanię, pozytywnie wypowiadały się
o pierwszych Gothicach. Uniwersalne podejście do tych gier, to raczej wyjątek. Komu Gothic
się znudził, ma zupełnie inną Arcanię, w przeciwnym wypadku pozostaje Risen.


A Widzisz - ja grałem i w pierwsze Gothicki,i w Risena i,obecnie w Arcanie - więc,jednak można ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 12:46, marekl1975 napisał:

Czy ktoś może wie, czy i kiedy wyjdzie poradnik do gry wydany przez gry-online?


To żadnego poradnika nie było w pudełku z grą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 15:10, DambialkoX napisał:

> Czy ktoś może wie, czy i kiedy wyjdzie poradnik do gry wydany przez gry-online?


To żadnego poradnika nie było w pudełku z grą ?


Poradników wraz z grą to już dawno nie uświadczyłem ... pierwszy Drakensang ostatni?
w Arcanii są tylko opowiadania " Zasłyszane w Rozdartej Dziewicy ",artbook i oczywiście instrukcja do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 15:13, lis_23 napisał:

> > Czy ktoś może wie, czy i kiedy wyjdzie poradnik do gry wydany przez gry-online?

>
>
> To żadnego poradnika nie było w pudełku z grą ?

Poradników wraz z grą to już dawno nie uświadczyłem ... pierwszy Drakensang ostatni?
w Arcanii są tylko opowiadania " Zasłyszane w Rozdartej Dziewicy ",artbook i oczywiście
instrukcja do gry.


Wiem co jest w środku, ale dziwne, że nie ma :P. Mogłoby być takie coś jak w G3 instrukcja i poradnik, albo najlepiej 2 w 1 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 14:15, lis_23 napisał:

A Widzisz - ja grałem i w pierwsze Gothicki,i w Risena i,obecnie w Arcanie - więc,jednak
można ;)

Jasne, zagrać można, ale czy te wszystkie gry "pokochałeś" równie mocno, albo chociaż ukończyłeś je z przyjemnością? Bo to jest różnica. A jest tak jak napisał KrzychW- Arcania i Risen to całkowicie różne gry i tym samym walczą o zupełnie innego klienta.
No chyba, że ktoś kupuje co popadnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem. Nie odtwarza mi intra (leci, słychać głos ale nie ma obrazu) i początkowych "reklam" (Nvidia, Spellbound, itp.). To samo miałem w demie i nie wiem o co chodzi. Spotkał się ktoś może z tym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 15:49, hagen321 napisał:

mam pytanie jak mam zalozony hełk i gadam z jakims Npc to nie widac tego chelmu to jest
błą czy tak ma być?

Nie grałem - ale myślę, że nie jest to błąd tylko celowy zamiar twórców gry - byś widział twarz swojego bohatera podczas gry (podobny zabieg zastosowano w Dragon Age: Origins).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 15:27, Renzov napisał:

/.../ > Jasne, zagrać można, ale czy te wszystkie gry "pokochałeś" równie mocno, albo chociaż
ukończyłeś je z przyjemnością? Bo to jest różnica. A jest tak jak napisał KrzychW- Arcania
i Risen to całkowicie różne gry i tym samym walczą o zupełnie innego klienta.
No chyba, że ktoś kupuje co popadnie...

No, niech Ci będzie, kupiłem, co popadło... za 99 zł w Media Markt ("promocja")
Sam pisałem tutaj, ze nazwę - "Gothic" w Arkanii uważam za nadużycie.
Po grze w demo, dawałem, sam sobie, ocenę 3/10. Teraz zaczynam dać w grę "prawdziwą". Jeszcze nie dotarłem do momentu, w którym demo się kończy - ale moja prywatna ocena wzrosła, na 5/10. Nie ulega wątpliwości, Gothic to nie jest. Ale

Spoiler

koszmar pastuszka co nieco mógł Gothic''a przypomnieć

. Oczywiście, wszystko zależy od tego, co bedzie dalej
Acha, gram w rozdzielczości 1920x1200, detale wysokie, na Core 2 Duo E 8400 (3,0Ghz) z Radeonem 3870 i gra chodzi płynnie. Trawy latają w powietrzu, ale można sobie z tym dać radę zmieniajac odległość kamery - wtedy traw nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 08:35, pdani napisał:

Pojawiał się czarny ekran po czym gra zamykała się.


Nie wiem, czy już Ci się udało naprawić problem, ale przynajmniej ten komentarz się przyda dla każdej osoby, która miała problemy z uruchomieniem gry. W moim przypadku po uruchomieniu gry pojawiał się czarny ekran na pulpicie aplikacji ArcaniA, po czym znikał. Rozwiązałem problem zmieniając częstotliwość próbkowania oraz głębię w bitach w panelu Dźwięki panelu sterowania Windows 7 na ustawienia: 24 bity, 48000 Hz. Gra z miejsca zaczęła się uruchamiać.

BTW, ktoś się orientuje dlaczego inne ustawienia nie pozwalały na uruchomienie gry? Jestem ciekaw przyczyny technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie pomogło, ale znalazłem rozwiązanie. Wystarczyło uruchomić Windows Media Playera (w nim z folderu video uruchomiłem filmik (np. intro)) i same się sterowniki do tego rodzaju plików i wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 18:53, PawelR1 napisał:

Jakie ustawienia graficzne warto zmniejszyc zeby miec pare fpsow wiecej narazie gram
na wysokich.Co to jest ssao i czy to wylaczyc?


JEZU!!! Trzymajcie bo go uduszę!!! Tak trudno samemu kliknąć (kliknięcie trwa mniej niż mrugnięcie!) i sprawdzić?!

SSAO - powoduje cienie przy kolizjach (jak np. w rzeczywistości leżąca podkładka na mysz powoduje cień na biurku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować