Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2006 o 12:54, Daimon_Frey napisał:

Powiem tak, machiny wojenne przydają się zawsze. Mag mając talenty z machin wojennych potrafi
przejmować kontrolę nad jakąś machiną wroga (um. Zdalne Sterowanie) i rzucać trzęsienie ziemi
ogłuszające i raniące jednostki (um. Dreszcze). Tyle tylko, że u maga Machiny głównie przydają
siętylko podczas oblężenia.

W magii światła natomiast jest kilka bardzo przydatnych zaklęć, szczególnie gdy nauczymy się
możliwości rzucania ich na nasze wszystkie jednostki. Jednak Czarodzieje, jak ich klasa na
to wskazuje bardziej są nastawieni na rzucanie zaklęć, więc liczy się moc. Atak i Defensywę
mag ma zazwyczaj dużo mniejszą, chociaż może zdarzyć się inaczej, więc umiejętności Ataku i
Obrony nie wiem czy dałyby dużą różnicę.

Podpowem jeszcze, że dobra szkołą jest też Magia Przywołania, takie czary jak Stworzenie Feniksa
czy Widmowe Zastępy są bardzo przydatne. Jednak decyzję musisz podjąć sam.


No tu się nie musze decydować, gdyż magie przywołań juz mi dali sami na wstępie :)
Ja natomiast osobiście zaczynam się zastanawiać, co wybrać Światło czy Destrukcję ?? Jedna z tych szkół i wtedy również Obronę, coby dmg był mniejszy :). A moze obie te szkoły bez Obrony : ) Pomyślimy
A atak i machiny oblężnicze sobie jednak podaruję :)

W kazdym bądź razie dzięki raz jeszcze za info : )
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 13:17, Dann napisał:

No tu się nie musze decydować, gdyż magie przywołań juz mi dali sami na wstępie :)
Ja natomiast osobiście zaczynam się zastanawiać, co wybrać Światło czy Destrukcję ?? Jedna
z tych szkół i wtedy również Obronę, coby dmg był mniejszy :). A moze obie te szkoły bez Obrony
: ) Pomyślimy
A atak i machiny oblężnicze sobie jednak podaruję :)

W kazdym bądź razie dzięki raz jeszcze za info : )
Pozdr.

daruj sobie zdolności ataku i obrony, bo będziesz miał obrone i atak z punktów na mapie podwyższających te atrybuty( i tylko tam) bo umiejętności maga(przy awansie na poziomy) niedają plusów do ataku i obrony a co za tym idzie nioe bedziesz miał zbyt wiele tych atrybutów a umiejętności ataku czy obrony są dobre o ile masz dość sporo tych atrubutów. Preferuje wybranie wszystkich szkół magii i talentu magicznego lub szczęścia na koniec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję tak (talenty i zdolności):
1. magia przywołań (mistrz przywołania -> wygnanie -> ściana mgły)
2. talent magiczny (tajemny trening -> odbicie zaklęć -> kapryśna mana)
3. oświecenie (uczony -> nagroda czarodzieja -> absolwent)
4. atak (łucznictwo -> płonące strzały -> zimna stal)

Dzięki takiemu rozwojowi będziesz mógł:
- zdobyć ostateczną zdolność Tajemna Wszechwiedza, dzięki której poznasz wszelkie czary z gry na poziomie eksperta
- wygnanie pozwoli odegnać przyzwane (za pomocą zdolności Brama) jednostki demonów jak i żywiołaki, feniksy i chyba widmowe oddziały

Niektóre z tych zdolności można wybrać tylko jeśli masz inne zdolności (najlepiej ściągnąc Skillwheela z odpowiedniej strony i zobaczyć tą rozpiskę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 14:30, Sheltem napisał:

A ja proponuję tak (talenty i zdolności):
1. magia przywołań (mistrz przywołania -> wygnanie -> ściana mgły)
2. talent magiczny (tajemny trening -> odbicie zaklęć -> kapryśna mana)
3. oświecenie (uczony -> nagroda czarodzieja -> absolwent)
4. atak (łucznictwo -> płonące strzały -> zimna stal)

Dzięki takiemu rozwojowi będziesz mógł:
- zdobyć ostateczną zdolność Tajemna Wszechwiedza, dzięki której poznasz wszelkie czary z gry
na poziomie eksperta
- wygnanie pozwoli odegnać przyzwane (za pomocą zdolności Brama) jednostki demonów jak i żywiołaki,
feniksy i chyba widmowe oddziały

Niektóre z tych zdolności można wybrać tylko jeśli masz inne zdolności (najlepiej ściągnąc
Skillwheela z odpowiedniej strony i zobaczyć tą rozpiskę).

Te ostateczne zdolności to te, które powstaja na miejscu wykrzyknika??
Nigdy, żadnej mnie miałem czy wymagają one jakiejś znaczacej konfiguracjii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 10:41, Bosper napisał:

> Niewiem dlaczego ale jak gram na necie to mnie wywala :/Jest coś takiego ja jestem czerwony

> gracz, gramy i po chwili czerwnoy gracz stracił połączenie i mi pisze że wygrałem :OA
ja jestem
> czerwonym graczem :/Gram w pojednyku i nie ma jak sprawdzić.Dziwne jestem czerwonym graczem

> psze że gracz czerwony stracił połączenie i pisze WYGRANA

Jak straciłeś połączenie z internetem to przegrałeś tak naprawde, ale komputer(twój o tym nie
wie) bo odłaczyłeś się od sesji i uważa, że to tego drugiego wywala, ale tak naprawdę to ciebie
wywaliło i przegrałeś bitwe :D

Taki bajer :DTo thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 14:34, Bosper napisał:

Te ostateczne zdolności to te, które powstaja na miejscu wykrzyknika??
Nigdy, żadnej mnie miałem czy wymagają one jakiejś znaczacej konfiguracjii??


W obu przypadkach tak.
Najlepiej ściągnąc Skillwheela i zobaczyć jak te wymagania wyglądają.
Skillwheel masz w wersji polskiej na stronie nieoficjalnego patcha:
http://members.lycos.co.uk/homam/skilwheel.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim opublikujemy zrobimy małe testy sens logicznego tłumaczenia. Po informację prosze zgłosić się jutro (wtorek 19.09.2006) ok godziny 18:00 na numer GG: 4444600, wtedy tez zaczniemy zapisy na testy Edytora w polskiej wersji. Oraz mały dorzytek w postaci spolszczonego UpgardeLanchera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 17:07, Krejt napisał:

Jezu, zlitujcie się.
Podziemię?
Objektów?
Dajcie to komuś do gruntownej korekty, bo będzie kompromitacja.


przydaloby sie:) ale to pewnie wersja alfa... pewnie jeszcze poprawia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 17:07, Krejt napisał:

Jezu, zlitujcie się.
Podziemię?
Objektów?
Dajcie to komuś do gruntownej korekty, bo będzie kompromitacja.

Dlatego będą testy bo narazie ogólne tłumaczenie, pozniej poprawki, sens logiczny, itd itp... Widze chetnego już do poszukiwania bugów;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 17:12, Shadow SSJ Warrior napisał:

Widze chetnego już do poszukiwania bugów;D

Ja też oczywiście jestem chętny. :P Zgłaszałem to już wcześniej, ale napiszę jeszcze raz, żebyście o mnie nie zapomnieli. :P
Jeśli chodzi o kolektyw i stronę na temat Heroesa, to dziś skontaktowałem się z redaktorem naczelnym (ale to fajnie brzmi :P) serwisu. Powiedział on, że po przeniesieniu strony na inny serwer przestał otrzymywać materiały od CDP dotyczące strony. Wiem, że kiedyś to już było tutaj pisane, ale przypomnieć można. :P Dlatego jakąś godzinkę temu napisałem maila do CDP w tej sprawie. :) Mam nadzieję, że uda się coś z tym zrobić, bo przecież jest wiele osób zainteresowanych pomaganiem w tworzeniu tej strony. :)
Jak otrzymam odpowiedź od CDP, to napiszę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem odpowiedź od Sol. :) Powiedziała ona, że bardzo jej się podoba pomysł ożywienia tej strony i że jest nawet wielu chętnych. :) Jest więc bardzo prawdopodobne, że niedługo CDP będzie się mógł chwalić prawdziwą stroną na temat Heroesa. :) Dzisiaj może dostanę jeszcze jakieś informacje na ten temat. :) Oczywiście Was o nich poinformuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby pogadać z DiDivorem i przenieść zawartość jego strony pod skrzydła oficjalnego sajta (jako np. nowy dział). Skończyłoby się pobieranie plików z rapida.
Oczywiście trzeba by obgadać z CDP, czy się na to zgadza.

No i z DiDivorem też pogadać lol. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja. :) Materiały z tamtej strony byłyby bardzo przydatne. Dużo możnaby też napisać korzystając z poradnika (mam na myśli umiejętności, bohaterów itp). Najlepiej, żeby była to strona o całej serii. No ale jak widzę, chętnych jest wielu. I bardzo dobrze. :) Jak się ustali kto będzie pracował nad stroną, to dobrze by było jakoś obgadać nasze pomysły na wygląd serwisu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że swoim postem na temat stronki homm5 wywołałem spore zamieszanie. Przypadkowo na nią wszedłem, a że była ona nieaktualizowana postanowiłem o tym zawiadomic. Ciesze się, że ktoś się nią zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować