Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt ujawnia cenę i wymagania sprzętowe gry Wiedźmin!

1186 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2007 o 18:50, Klimos napisał:

> ja sobie przedwczesny prezent robie bo egzamin mnie jeszcze czeka ale.. CO TAM :P

Zamówisz grę jutro, kurier przyniesie we wrześniu, a pudełko otworzysz w październiku jak zdasz
egzamin :P


Egzamin pewnie przed premierą będzie.. wiesz.. ehu ehu ta gra z takimi wymaganiami i tak mi pewnie nie pójdzie :P ale nawet wtedy nie ma wątpliwości że bym ją pozostawił parę dni bez otwierania i próby odpalenia na moim złomie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:51, Bobo napisał:

Wiesz, dlaczego cena MMO jest taka? Bo... bo tak. Bo wydawcy pomyśleli: powiemy, że to musi
drogo kosztować, a oni w to uwierzą, a potem jeszcze będą nas bronić przed atakami ze strony
tych, co uznają to za cenę zawyżoną!


Tak, ale na zachodzie wydać tyle na gre to nie jest problem. W polsce jest, a ponieważ to MMORPG (co tu z RPG?) to cena jest wszędzie identyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:50, Be-Yacz napisał:

ale tu nie chodzi o te 20zł tylko o to co CDP robi.

Dnia 26.06.2007 o 18:50, Be-Yacz napisał:

Na 6 stronach 2 komentarze z ekipy CDP. To daje do myślenia


Robi to co jeden z największych - Blizzard:
narzekają, narzekają, a my wiemy, że i tak kupią :-)

Ale nie przesadzaj, masz za 79 zł super gierkę. A kolekcjonerska jest dla maniaków, bez przesady, to tylko gra... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm cena EK rzeczywiście powala, ale w sumie można się było takiej spodziewać za taką ilość dodatków. Muszę się zastanowić czy ją kupić, wersja podstawowa jest całkiem bogata, co dodatkowo utrudni decyzję. Do tej pory kupowałem EK z nieco niższej półki cenowej (HoMMV, Medieval2), od kolekcjonerek NWN2 i Stalkera odrzuciła mnie właśnie cena (w sumie to przy NWN2 zawartośc tez nie była dla mnie ciekawa). Spodziewałem się ze Wiedźmin bedzie kosztował własnie 170-180zł, niby jest niewiele droższy, ale pokonana została bariera psychologiczna. Zastanawiam się czy jestem na tyle po...chrzaniony by kupić grę za DWIE stówy.

Tak więc nie przeszkadzam i ide zastanawiac się nad swoim zdrowiem psychicznym, zaduma ta zapewne zadecyduje o jutrzejszej decyzji o kupnie bądź nie EK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:48, Mistic napisał:

Co dzisiaj w sklepie gram.pl w dziale inne robiła koszulka The Witcher EK (rozmiar L bodajże)
za 0zł?


Próba generalna przed rozpoczęciem sprzedaży koszulek Wiedźmina w sklepie gramu... za 15 złotych :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam tych ludzi co rzucają hasłami, że jak za drogo to nie kupujcie, że to jest tylko dla kolekcjonerów, itp.
Ludzie! Tu nie chodzi o to, że ta cena wynosi 200 zł. Chodzi o brak możliwości skorzystania z wirtualnej kasy, o płatną przesyłkę. I jeszcze jedno. Nie piszcie za chwilę, że CDP mogło podać cenę 230 zł z możliwością obniżki do 200 zł. Podali taką i już. Bez żadnych upustów i to właśnie najbardziej wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:42, Kafar napisał:

Bez przesady kiepska produkcja nie była ale za droga na to co dawała.. (parę godzin gry a ukończyć
ją można było w paręnaście minut:)

Otóż to. Zmierzam do tego, że kolekcjonować można rzeczy wartościowe dla ogółu. Nie każdy musi mieć oryginał Damy z gronostajem, ale każdy przyzna, że jest to rzecz cenna. Jakaś inwestycja nawet. A tu? Nic, zero pewności. Edycja Kolekcjonerska Przeciętnej Produkcji [mowa o ŚPZ i potencjalnie każdej grze bez wyrobionej marki]. Dlatego uważam, że nie można porównywać tego do monet, jak uczynił to ktoś wyżej. Ba, nie można porównywać tego do EK WoWa, który jest już pewną marką.

Dodam, że w tej cenie nie kupię tej gry. A moje rozważania mają naturę ogólną :)

BTW. Podstawka za tą cenę, to wypas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HEH. Co się dzieje z tym CDP. Niedawno gry były po 79zł, i przesyłka gratis, a teraz za 79zł + przesyłka.
EK były za 159zł z wPLN i przesyłka gratis, a teraz jest za 199zł i przesyłka za wPLN. CO TO MA BYĆ? Skąd tak nagłe pogorszenie warunków dla kupujących? Czemu? Dlaczego i po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:51, Be-Yacz napisał:

Na 6 stronach 2 komentarze z ekipy CDP. To daje do myślenia.


Daje i to bardzo. Przecież tak trudno jest wpaść na to, że w CDP pracują LUDZIE, którzy też mają swoje prywatne życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:55, heyboy napisał:

Tak czytam tych ludzi co rzucają hasłami, że jak za drogo to nie kupujcie, że to jest tylko
dla kolekcjonerów, itp.
Ludzie! Tu nie chodzi o to, że ta cena wynosi 200 zł. Chodzi o brak możliwości skorzystania
z wirtualnej kasy, o płatną przesyłkę. I jeszcze jedno. Nie piszcie za chwilę, że CDP mogło
podać cenę 230 zł z możliwością obniżki do 200 zł. Podali taką i już. Bez żadnych upustów i
to właśnie najbardziej wkurza.


Gdyby podali cene 229zł, a z wPLN 199 i z tym samym składem to bym ich nazwyczajniej w świecie wyśmiał. Podali 199 co jest dobrą ceną jak za taki pakiet. ALE MUSI DOJŚĆ wPLN!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszta EK rozumiem, bo jest całkiem spora. Da się wybaczyć, choć może przyjemniej by było z użyciem chodźby jakiejś małej liczby wPLN. Ale trudno.

Ale tego, że wersja podstawowa będzie miała płatną przesyłke, przeżyć nie mogę. Wszystkiepremierowe gry miały przesyłke za wPLN a Wiedźmin nie ma?! Kiepskie wyróżnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prośby zostały spełnione - digipack został zastąpiony pudełkiem ze zwykłej edycji. Dla mnie bomba. Wymagania... póki co się ich nieco przestraszyłem, jaka to byłaby przyjemność gry, gdyby wiedźmin stawiał krok co 10 sekund - na szczęście przed nami optymalizacja kodu. Jest nadzieja. Cena... cóż, mam 300 zł już teraz w portfelu, poza tym 25 lipca imieniny :D, to coś tam jeszcze skapnie, więc wystarczy. Ale reakcja mamy... cóż, wykręcę się wynikami z drugiej klasy gimnazjum. Będzie musiała ustąpić :D. Ogólnie - jestem zadowolony ze zmian i wiadomości. Mam nadzieję, że wymagania zatrzymają się na 2 - 2,3 GHz, 512 RAM i grafice nawet takiej, jaka jest. Ale póki co jest już wesoło :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:49, Be-Yacz napisał:

Ja kupie, ale ze świadomością, że CDP mnie naciągneło. I nie mówcie to nie kupój, bo ja nie
kupuje tego dla CDP, tylko dla Wiedźmina. Zbyt kocham tą sage by zrezygnować. CDP nieładnie.
CDP - EK Wiedźmina, Cenega - KGC... Chyba przeżuce się na Nicolas Games xD


no i widzisz, Ty masz do tego jakieś normalne zdrowe podejście. Nie pienisz się, nie obrażasz nikogo. A większość tutaj narzeka a sami pewnie nie wiedzą dlaczego. Poczekacie kilka dni albo tygodni i na spokojnie kupicie lub nie. A przez 3 miesiące wakacji możecie zarobić sobie na kilka takich EK.
Nie zmienia to jednak faktu że brak wykorzystania wPLN jest raczej nie na miejscu bo przecież po coś te WPLN zostały wprowadzone, więc po co teraz robić jakieś wyjątki?
nie mam pojęcia ile to wszystko mogło kosztować, kozulki, artbooki i inne ale nie może przecież CDProjekt dokładać ze swoich do każdej gry. A jak na jednym egzemplarzu zarobią te 30 zł to chyba nie jest do aż tak dużo ?
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:58, Be-Yacz napisał:

Gdyby podali cene 229zł, a z wPLN 199 i z tym samym składem to bym ich nazwyczajniej w świecie
wyśmiał. Podali 199 co jest dobrą ceną jak za taki pakiet. ALE MUSI DOJŚĆ wPLN!


No właśnie o tym mówię... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:57, Klimos napisał:

> Na 6 stronach 2 komentarze z ekipy CDP. To daje do myślenia.

Daje i to bardzo. Przecież tak trudno jest wpaść na to, że w CDP pracują LUDZIE, którzy
też mają swoje prywatne życie.


Mówisz to na poważnie? Bo jakoś przy KAŻDYM newsie o wiedźminie odpowiedzi były natychmiastowe. Gdy graczom się coś nie podoba, nagle wszyscy mają życie prywatne? Nie rozśmieszaj mnie, że to przyadek. Poprostu pracownicy z CDP nie wiedzą co mówić. To samo było przy okazji ŻAŁOSNEGO konkursu "łańcuch stalkera" czy coś takiego. CDP tak ma... NIESTETY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2007 o 18:50, Be-Yacz napisał:

Ja uważam, że 199 OK, ALE Z WPLN 179. 179 zł to absolutny MAX dla tej edycji. Niby to tylko
20zł, ale tu nie chodzi o te 20zł tylko o to co CDP robi.


A wziołeś pod uwagę koszty produkcji EK i opłacalnośc wydania jej.Jestem pewny że te 200 PLN to dolny półap opłacalności wydania tej edycji.Koszulka dobrej jakości kosztuje z 50 zł,bestiariusz najmniej te 80zł(tyle chyba obecnie kosztuje np bestiariusz do 3,5 ED D&D) artbook też będzie z 80 zł, karcianka -zestawy podstawowe do takich gier kosztują zwykle pomiędzy 30 a 50 zł mapa towydatek ze 30zł,a medalion ze 20 zł conajmniej.Więc jak widzisz takie dodatki na dobrym poziomie(a takie zapewne będą w EK) to koszt około 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować