Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

W sumie co do FCOMA masz rację - niby wszystko fajnie, ale też mi jakoś to się przestało podobać. FCOMem zainteresowałem się po obejrzeniu trailera na youtubie - i muszę powiedzieć, że trailer jest zrobiony super - jest efekciarski, jest dynamiczny i przykuwa uwagę.
Wcześniej grałem z OOO i było całkiem fajnie, ale wiesz - człowiekowi zawsze mało ;)
W sumie to jak dla mnie FCOM i tak sprawia zbyt dużo problemów. Zostanę przy OOO i kilku innych przydatnych modach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Mój lvl 11

Siła 75
Int.35
Siła Woli 30
Zwinność 30
Szybkość 72
Wytrzymałość 81
Osobowość 55
Szczęście 49

Nie wiem czy opłaca się dodawać coś do zwinności zazwyczaj daję w siłę wytrzymałość szybkość. Nosze lekki pancerz walczę ostrzem. W zwinności jest coś o kondycji i równowadze ale nie potrafię stwierdzić czy mi się to przyda więc proszę o pomoc.

Liczba 35 w inteligencji oraz liczbą 49 w szczęściu są na czerwono czy to, że te współczynniki się zmieszają może mi jakoś przeszkadzać? Czy istnieje jakiś sposób aby zapobiec ich spadaniu nie zwiększając ich po dostaniu lvl''a, bądź zrobienie czegoś co nie powodowałoby ich spadku w ogóle bez względu na okoliczności? (pomijając zaklęcia wroga trucizny itp)?

Kiedyś zostałem zarażony chorobą prowadzącą do wampiryzmu lecz została ona przeze mnie wyleczona. Czy mogę zostać nią zarażony ponownie i stać się wampirem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 20:50, driv4r napisał:

Siła 75
Int.35
Siła Woli 30
Zwinność 30
Szybkość 72
Wytrzymałość 81
Osobowość 55
Szczęście 49


Wystarczy już osobowości. Jeśli chodzi o reputację, to niedługo u wszystkich będziesz miał po 100 punktów reputacji dzięki zdobytym punktom sławy. Dodaj też kilka punktów do siły woli, to będziesz szybciej regenerował punkty fatigue. Są bardzo potrzebne.

Dnia 03.01.2009 o 20:50, driv4r napisał:

Nie wiem czy opłaca się dodawać coś do zwinności zazwyczaj daję w siłę wytrzymałość szybkość.


Teoretycznie zwinność wpływa na Twoją równowagę, czyli jak łatwo przeciwnik wytrąci Cię z równowagi, lub powali potężnym ciosem (nawet zablokowanym). Piszę teoretycznie, bo w praktyce mam 40 lvl i 100 punktów zwinności a podczas walki ze szkieletami przy otrzymaniu potężniejszego ciosu w tarczę latam, jak szmiaciana lalka. Wydaje mi się jednak, że 30 punktów zwinności to trochę zbyt mało.

Dnia 03.01.2009 o 20:50, driv4r napisał:

Nosze lekki pancerz walczę ostrzem. W zwinności jest coś o kondycji i równowadze ale
nie potrafię stwierdzić czy mi się to przyda więc proszę o pomoc.


No tak. Zwinność też ma wpływ na kondycję. Zainteresuj się tym.

Dnia 03.01.2009 o 20:50, driv4r napisał:

Liczba 35 w inteligencji oraz liczbą 49 w szczęściu są na czerwono czy to, że te współczynniki
się zmieszają może mi jakoś przeszkadzać? Czy istnieje jakiś sposób aby zapobiec ich
spadaniu nie zwiększając ich po dostaniu lvl''a, bądź zrobienie czegoś co nie powodowałoby
ich spadku w ogóle bez względu na okoliczności? (pomijając zaklęcia wroga trucizny itp)?


Inteligencja Ci nie potrzebna. Szczęście może przeszkodzić, ale mniemam, że na razie straciłeś tylko 1 punkt, więc tragedii nie ma. Dziwię się, że ich sobie nie przywróciłeś. Wystarczy aktywować ołtarz w kaplicy w jakimkolwiek mieście. Punkty spadają tylko i wyłącznie poprzez zaklęcie damage attribute (drain jest tymczasowe). Uważaj na ataki "na dotyk" z czerwoną poświatą. Najczęściej stosują je zjawy, ale możesz stracić punkty także poprzez bycie uderzonym bronią z tym zaklęciem. Wtedy dowiesz się już po fakcie.

Dnia 03.01.2009 o 20:50, driv4r napisał:

Kiedyś zostałem zarażony chorobą prowadzącą do wampiryzmu lecz została ona przeze mnie
wyleczona. Czy mogę zostać nią zarażony ponownie i stać się wampirem?


Wydaje mi się, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 21:57, Splocky napisał:

Wystarczy już osobowości. Jeśli chodzi o reputację, to niedługo u wszystkich będziesz
miał po 100 punktów reputacji dzięki zdobytym punktom sławy. Dodaj też kilka punktów
do siły woli, to będziesz szybciej regenerował punkty fatigue. Są bardzo potrzebne.


Chcę jeszcze tylko zapytać co to są te punkty fatigue?

Dzięki za wyjaśnienie moich problemów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 23:50, driv4r napisał:

Chcę jeszcze tylko zapytać co to są te punkty fatigue?

Dzięki za wyjaśnienie moich problemów ;]


Fatigue to najniższy z 3 pasków w HUD. To ten zielony. Odpowiada Twojej kondycji, która odpowiada za wiele czynności, jakie wykonujesz. Machnięcie mieczem, skok czy podobna akcja odejmują Ci jakieś punkty z paska. Im niższa kondycja, tym np. mniejsze obrażenia zadajesz mieczem. Dodatkowo, jeśli Twoja kondycja spadnie poniżej 0, to zostaniesz powalony.
Za całkowitą ilość punktów kondycji odpowiada suma wytrzymałości, siły, zwinności i siły woli. Dodatkowo siła woli odpowiada za tempo, w jakim kondycja się odnawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 00:30, Splocky napisał:

> Chcę jeszcze tylko zapytać co to są te punkty fatigue?
>
> Dzięki za wyjaśnienie moich problemów ;]

Fatigue to najniższy z 3 pasków w HUD. To ten zielony. Odpowiada Twojej kondycji, która
odpowiada za wiele czynności, jakie wykonujesz. Machnięcie mieczem, skok czy podobna
akcja odejmują Ci jakieś punkty z paska. Im niższa kondycja, tym np. mniejsze obrażenia
zadajesz mieczem. Dodatkowo, jeśli Twoja kondycja spadnie poniżej 0, to zostaniesz powalony.
Za całkowitą ilość punktów kondycji odpowiada suma wytrzymałości, siły, zwinności i siły
woli. Dodatkowo siła woli odpowiada za tempo, w jakim kondycja się odnawia.



Nie wiedziałem że siła woli jest od tego thx ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie chce kupic gre OBLIVION , ale niewiem czy bedzie mi dzialac na systemie operacyjnym vista. Podobno gdzies slyszalem, albo gdzies czytalem ze nie bedzie chodzic , dlatego chce sie upewnic w stu procentach pytajac was starych wyjadaczy. jest ses kupowac i instalowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że z Morrowindem mogłyby być problemy, ale Oblivion? Przecież to nowa gra, która wyszła już w czasach istnienia Visty, nie widzę żadnych sensownych przyczyn dla których miałaby nie współpracować z tym systemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblivion jak najbardziej uruchomi się pod Vistą. Jedyne problemy, jakie możesz napotkać, są spowodowane brakiem właściwych sterowników, co najczęściej występuje w przypadku wersji 64-bitowych systemu. No i licz się też ze spadkiem wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra dzieki przekonaliscie mnie, wiec napewno kupie, bo z tego co widzialem na zdieciach to gra musi byc swietna, taka jak lubie, pewnie podobna do Gothica, juz zacieram rece i sie niemoge doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam sie zainteresowałem tym FCOM''em, ale nie mogę ściągnąć wszystkich modów, a mianowicie MMM 3.5.5 BETA 5 i MMM 3.6 BETA 2. Z kąd moge to normalnie ściągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 14:29, LastAid napisał:

Sam sie zainteresowałem tym FCOM''em, ale nie mogę ściągnąć wszystkich modów, a mianowicie
MMM 3.5.5 BETA 5 i MMM 3.6 BETA 2. Z kąd moge to normalnie ściągnąć?


A jesteś zarejestrowany i zalogowany na stronach na których są te pliki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań.
1. Czy gra pujdzie mi na takim sprzęcie:
AMD Sempron(tm) Processor 2600+ 1.60 GHz, 512 MB RAM, grafa 256 MB
2. Czy gra zawiera elementy wywołujące strach? Tzn. Budującą napięcie i uczucie grozy muzyke albo wyskakujące z ukrycia potwory?
3. Czy istnieje temat w którym pyta się innych co sądzą o danej konfiguracji sprzętowej?( jeśli tak to prosze o link)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 17:02, Piterixos napisał:

1. Czy gra pujdzie mi na takim sprzęcie:
AMD Sempron(tm) Processor 2600+ 1.60 GHz, 512 MB RAM, grafa 256 MB


Tak.

Dnia 04.01.2009 o 17:02, Piterixos napisał:

2. Czy gra zawiera elementy wywołujące strach? Tzn. Budującą napięcie i uczucie grozy muzyke albo wyskakujące z ukrycia potwory?


W sumie jedynie podziemia mają takie zadanie. Nie ma czego się bać. ;- )

Dnia 04.01.2009 o 17:02, Piterixos napisał:

3. Czy istnieje temat w którym pyta się innych co sądzą o danej konfiguracji sprzętowej?( jeśli tak to prosze o link)


Kojarzy mi się jedynie Problemy z kompem (temat ogólny) - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=24209. Istnieje wiele wątków poświęconych konkretnym komponentom, jak pamięć RAM, karty graficzne etc, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 17:10, DJ Szlafrok napisał:

> 1. Czy gra pujdzie mi na takim sprzęcie:
> AMD Sempron(tm) Processor 2600+ 1.60 GHz, 512 MB RAM, grafa 256 MB

Tak.


Ale czy będzie działać płynnie? W jakich detalach będe mógł sobie pograć?

I jeszcze jedno. Czy jeśli chodzi o wielkośc świata, ilość czarów, potworów, przedmiotów, to czy gra jest leprza od Morrowinda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 17:02, Piterixos napisał:

Mam kilka pytań.
1. Czy gra pujdzie mi na takim sprzęcie:
AMD Sempron(tm) Processor 2600+ 1.60 GHz, 512 MB RAM, grafa 256 MB


Pójdzie na pewno, ale będziesz musiał ograniczyć detale, by działała płynnie. Szkoda, że nie podałeś modelu karty graficznej. Wtedy mógłbym powiedzieć coś konkretniejszego. Zerknij tu:

http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:System_Requirements

Dnia 04.01.2009 o 17:02, Piterixos napisał:

2. Czy gra zawiera elementy wywołujące strach? Tzn. Budującą napięcie i uczucie grozy
muzyke albo wyskakujące z ukrycia potwory?


Niestety nie. Klimat gry jest niestety zubożony względem Morrowinda. Momentów, które potrafią wystraszyć nie ma. Klimat występuje w przypadku zwiedzania jakichś ruin, lub skradania się wśród potworów, ale to pryszcz w porównaniu z Morrowindem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 17:44, Splocky napisał:

> Mam kilka pytań.
> 1. Czy gra pujdzie mi na takim sprzęcie:
> AMD Sempron(tm) Processor 2600+ 1.60 GHz, 512 MB RAM, grafa 256 MB

Pójdzie na pewno, ale będziesz musiał ograniczyć detale, by działała płynnie. Szkoda,
że nie podałeś modelu karty graficznej. Wtedy mógłbym powiedzieć coś konkretniejszego.
Zerknij tu:

http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:System_Requirements

> 2. Czy gra zawiera elementy wywołujące strach? Tzn. Budującą napięcie i uczucie
grozy
> muzyke albo wyskakujące z ukrycia potwory?

Niestety nie. Klimat gry jest niestety zubożony względem Morrowinda. Momentów, które
potrafią wystraszyć nie ma. Klimat występuje w przypadku zwiedzania jakichś ruin, lub
skradania się wśród potworów, ale to pryszcz w porównaniu z Morrowindem.


Mi się właśnie podoba że nie ma w niej nerwowych momentów!

A modelu karty nie podałem bo nie wiem gdzie go zobaczyć:-( Powiedz jak zobaczyć model karty grafy to napewno go podam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 17:48, Piterixos napisał:

A modelu karty nie podałem bo nie wiem gdzie go zobaczyć:-( Powiedz jak zobaczyć model
karty grafy to napewno go podam.


Prawy klik na pulpit>Właściwości>zakładka Ustawienia

Tam będziesz miał napisane: "monitor" na "karta graficzna"


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 17:57, Splocky napisał:

> A modelu karty nie podałem bo nie wiem gdzie go zobaczyć:-( Powiedz jak zobaczyć
model
> karty grafy to napewno go podam.

Prawy klik na pulpit>Właściwości>zakładka Ustawienia

Tam będziesz miał napisane: "monitor" na "karta graficzna"


Dzięki. A więc tak moja karta graficzna to NVIDIA GeForce 6600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować