HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Witam, jest to temat o filmach, więc myślę, że to co napiszę wszystkich ucieszy. W dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej jest dodany film DVD... przed państwem jeden z najlepszych filmów wszechczasów "Leon Zawodowiec"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 22:54, El Cascador napisał:

Ja udaję się na "Katyń" jutro. Znajomi, którzy już byli na filmie, mówią że był nudny i nie
zrobił na nich wrażenia. Pewnie dlatego, że nie interesują się historią i nie zawracają sobie
głowy tą tragedią.


Doprawdy - przepraszam, że to powiem, ale nie lubię takiej postawy, która jest teraz bardzo popularna. Dzielenie ludzi na czarnych i białych. Wyżej masz posta w którym tłumaczę dlaczego ten film mnie nie zachwycił, ale jestem zapalonym historykiem. Nie neguję tragedii, ale to po prostu o to chodzi - by przestawić dzieci na jeden, jedyny słuszny tor myślenia. Bez refleksji ''''komuś się coś nie podoba to na pewno...".
Niestety, ale ten film w obecnej sytuacji służy równie dobrze uświadamianiu jak i doskonałej indoktrynacji.

Widziałem ostatnio zapowiedzi Beowulfa - szczerze trochę się zawiodłem wykonaniem; nie wiem jak to odbiorą w UK gdzie "B." jest takim ''''Panem Tadeuszem". Choć pewnie się znajdą amatorzy cyfrowej ( po raz wtóry ) A.J..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cube Zero - cóż ogólnie.. nudny film. Parę elementów ciekawych oraz mógłby być dobry jeśli bardziej opierała by się akcja na osobach które obserwują CUBE i wciskają klawisze. Koniec mówi nam skąd pewna osoba z 1 się tam wzięła i kim jest. Smaczku dodaje też tajemniczość. Minusem jest jakaś taka niespójność w ostatnich minutach filmu. Film psuje także wątek miłosny.. banalny i dziwny.

Ocena: 5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Katyń to co do tej informacji o innych obozach to masz racje bo to dopełniło by całości, a jeśli chodzi o oficerów innych formacji to pamiętaj że jest to film przez pryzmat tych kobiet przede wszystkim, oczywiście mógł dać również postać z policji czy ochrony pogranicza ale jak wiesz nie o to chodziło w filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się dzisiaj wybrałem na "Nie mów nikomu". :) Film miał wczoraj premierę, dlatego bardzo zdziwiło mnie gdy się okazało, że w sali było "aż" 8 osób (w tym ja i mój brat). :D A oglądało się to całkiem przyjemnie. :) Tylko że najprawdopodobniej nie spodoba się on wszystkim. Bo to nie jest żadna super-mego-hiper-hollywoodzka produkcja, tylko "zwykły" francuski film. Chcę przez to powiedzieć, że żadnych efektów specjalnych w nim nie uświadczymy. Ale mi to w żadnym wypadku nie przeszkadza, dlatego film mi się bardzo podobał. :) O fabule opowiadać nie będę, bo jest ona trochę zawiła, a ja nie chcę niczego zdradzić. :P Tak czy inaczej, na "Nie mów nikomu" warto pójść. Ale pod jednym warunkiem - ilość efektów specjalnych nie może się dla Ciebie przekładać na jakość filmu. Wtedy powinno być ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wybrałem się ze znajomymi na komedię "Wpadka" - film twórców "40-letniego prawiczka". Powiem tak: bardzo, bardzo fajna komedia, aczkolwiek myślałem, że będzie mniej "odważna". Obsada jest świetna Seth Rogen i bardzo ładna Katherine Heigl grają bardzo dobrze, a żarty są przednie :) Aczkolwiek, poprzednia komedia na której byłem, czyli Chuck i Larry podobała mi się bardziej (ale to dlatego, że komedie z Sandlerem są dla mnie genialne :p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj byłem na filmie Grindhouse vol. 2 : Planet Terror. Od razu mówię, że nie jest warty obejrzenia. Premiera odbyła się wczoraj, a dziś w kinie było 8 osób + ja i moja dziewczyna, co mnie bardzo zdziwiło. [Widzę, że matiz123 miał podobną sytuację;).] Film ten opowiada o krwi, flakach i zombiakach. W tych trzech słowach kryje się właściwie cały obraz tej produkcji, fabuła jest byle jaka, ale za to wyrywania kończyn i wyjmowania mózgów aż nadto ;). Żeby nie było - to bardziej śmieszy niż przeraża, wszystko jest tak przegięte, że aż zabawne ;). Tylko cóż z tego, że tyle jest flaków na wierzchu, skoro film nie wciąga, nie ma czegoś, co sprawiłoby, że chciałoby się obejrzeć go drugi, trzeci, czwarty raz. Do tego widać rozwalające się i zainfekowane jądra Quentina Tarantino. Dla mnie film był żenujący, żałuję 17 zł, które na niego wydałem i nie polecam nikomu. Chyba, że lubicie kobiety z M4 zamiast nogi i flaki na wierzchu ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Cię tak zaskoczyło negatywnie. Musiałeś kompletnie nie wiedzieć na co idziesz bo sama nazwa filmu mówi z jakiego gatunku on jest. Uważam że to jeden z lepszych filmów ostatnio który wręcz pokazuje jakie filmy były wyświetlane w specjalnych kinach.

To co napisałeś to same plusy i komplementy dla filmu bo taki miał być on nie ma straszyć tylko ma być śmieszny z nutą obrzydliwości. Recenzja na gram.pl jest bardzo trafna natomiast to film dla tych co wiedzą czym jest gore i jak to ugryźć. To jak z martwicą mózgu Petera Jacksona ale chce się rzygać albo się śmieje :) kwestia podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie za późno się zorientowałem, że z mojego posta wyszło nie to, co chciałem. A edytowałem tylko literówki.
Wiedziałem na co idę, i wiedziałem, że ma być krwawo. No ale bez przesady ;).
A propos recenzji na gram.pl . W minusach jest napisane - "nie dla wszystkich". Nie dla mnie :). Za głupio i za krwawo ;). Choć nieźle się uśmiałem w niektórych momentach, a ten tekst o papieżu (nie będę przytaczał;)) chyba wejdzie do języka potocznego ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz jest to tematu ogolny,kieruje pytanie do osob ktore widzialy ten film !

Czy warto wedlug was obejrzec film "Panśtwo Młodzi : Chuck i Larry" bo nie wiem czy sie na to wybrac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.....ja mogę polecić:
28 days later -stare ,ale mi się podobało ;)
The Simpsons
Transformers- The Movie

Czego nie polecam.....:
Katyń - zbytnio mi się nie podobał :P.Tam więcej było jak żyła żona oficera niż co tak naprawdę się stało w Katyniu :P. Dodać do tego ,że ten film był złudnie podobny do filmów o Janie Pawle II :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 17:19, Vaxinar napisał:

> Dodać do tego ,że ten film był złudnie podobny do filmów o Janie Pawle II :/.

Pod jakim względem?


Wydawało mi się ,że oglądam wręcz takie same sceny wojenne jak w filmach o Janie Pawle II (np. jak zabierali do obozów uczonych ,itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 17:13, Nertis napisał:

Czego nie polecam.....:
Katyń - zbytnio mi się nie podobał :P.Tam więcej było jak żyła żona oficera


a nie przyszło ci do głowy, że może reżyser chciał właśnie to pokazać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 17:56, Nertis napisał:

Wydawało mi się ,że oglądam wręcz takie same sceny wojenne jak w filmach o Janie Pawle II (np.
jak zabierali do obozów uczonych ,itp.).


Ponieważ to jest fakt historyczny, jak profesorów UJ sprzątnęło SS... To mieli tego nie pokazać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam wszystkim film "Next" z Nicolasem Cage''m. Film opowiada o kolesiu, który umie widzieć swoją przyszłość ale tylko o dwie i pół minuty wprzód. Przez swoje umiejętności jest ścigany zarówno przez FBI by pomógł im w odnalezieniu bomby atomowej, jak i zarówno terrorystów, którzy chcą go pozbawić możliwości odnalezienia bomby. Efekty widzenia przyszłości są w tym filmie zarąbiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się