HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2007 o 19:36, deih napisał:

Ulitimatum Bourne''a baardzo nudne , ale z drugiej strony teraz nie ma nic w kinie :).

Skoro Ultimatum uznajesz za nudne, nie chcę wiedzieć co myślisz o poprzednich częściach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 19:36, deih napisał:

Ulitimatum Bourne''a baardzo nudne , ale z drugiej strony teraz nie ma nic w kinie :).

Może nie tyle nudne co nie mające nic wspólnego z książką. Mnie zraził przede wszystkim brak Carlosa. Poprzednie części też były mało związane z książką (już nie mówię o Krucjacie, gdzie wyłączyli kluczową scenę). Ogólnie uwazam za projekcję nieudaną (jak film jest adaptacją oceniam przede wszystkim związek z książką)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj wieczorem wreszcie na "Katyniu". Jako ciekawostkę powiem, że chyba to był mój pierwszy film, na którym ludzie siedzieli w ciszy i nie wstawali jeszcze podczas wyświetlania napisów końcowych. Dopiero kiedy skończyły się napisy, zapalono światła, i ludzie zaczęli wstawać. Widać, że film zrobił na nich wrażenie.
Natomiast mnie osobiście zabrakło w tym filmie tylko krótkiej informacji, np. w formie napisu (mógłby być podczas końcowej melodii), że w Katyniu wymordowano tylko jeńców z obozu w Kozielsku. Że gdzieś w Rosji są jeszcze 2 inne "Katynie" dla wymordowanych jeńców z Ostaszkowa i Starobielska. Że łącznie z tych 3 obozów wymordowano ponad 15 tys. jeńców (profesorów, lekarzy, prawników, inżynierów) należących do elity intelektualnej kraju. Myślę, że to by nie pomniejszyło wartości filmu, a dałoby uzupełniającą skondensowaną informację pozostającą w pamięci.
Zdziwiło mnie też, że Wajda skoncentrował się wyłącznie na oficerach wojska, a nie wspomniał o oficerach policji, służb więziennych, Korpusu Ochrony Pogranicza itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 11:47, A-cis napisał:

Zdziwiło mnie też, że Wajda skoncentrował się wyłącznie na oficerach wojska, a nie wspomniał o oficerach policji, służb więziennych, Korpusu Ochrony Pogranicza itd.


Aczkolwiek w filmie jest jednak mowa o tym ,ze zginęli tam nie tylko oficerowie, ale też profesorowie uczelni, prawnicy, inżynierowie itd. Wiesz, jakby chcieć opowiedzieć wszystko dokładnie to film musiałby mieć ze trzy części i trwać po trzy godziny. Ale i tak warto obejrzeć, bo to jedyny taki obraz na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 15:42, HumanGhost napisał:

Wiesz, jakby chcieć opowiedzieć wszystko dokładnie to film musiałby mieć ze trzy części i trwać po trzy godziny.

Wcale nie musiałby trwać nawet sekundy dłużej. Wystarczyłoby (co napisałem wyżej) umieścić stosowny napis.
A wspomniałem o tym tylko dlatego, że Wajda cały czas powtarza, że robił coś w rodzaju dokumentu aby pokazać ludziom jak to było naprawdę.

Dnia 04.10.2007 o 15:42, HumanGhost napisał:

Ale i tak warto obejrzeć, bo to jedyny taki obraz na ten temat.

Temu absolutnie nie zaprzeczam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do szans Katynia na Oskara to może być różnie. W USA przy wręczaniu tej nagrody często decydują względy polityczne a trochę mniej jakość danego obrazu. Wątpię, aby w Stanach wielu ludzi znało historię wymordowania Polaków przez NKWD i to może być plusem. Natomiast wobec stanowiska ZSR... tfu.. Rosji moze to róznie wyglądać. Film moze być przyjęty "na złość Rosji" lub wręcz przeciwnie "nie drażnić śpiącego niedźwiedzia".
Niby zimna wojna minęła, ale jakoś mam dziwne wrażenie, że Rosja z powrotem buduje żelazną kurtynę.

Wczoraj obejrzałem sobie komedię "Noc w muzeum" z Benem Stillerem. W sumie fajny pomysł i ciekawie zrobione, ale jakoś tak nie za śmiesznie. Kilka fajnych scen, które potrafią rozbawić. Błędem było wciągnięcie w fabułę walki o widywanie się głównego bohatera z synem, moim zdaniem. Film to raczej taki średniak. Na bezrybiu i rak ryba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam iść na Katyń z moją szkołą.... :(
Jedyne na co czekam w tym miesiącu, to jest Grindhouse vol. 2.... ma być podobno od 12 października. Ale jak na razie muszę wziąść poduchę i iść na Katyń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 11:15, Rusty Mike napisał:

Jutro mam iść na Katyń z moją szkołą.... :(


Filmu nie widzialem , więc nie mogę wypowiadać się o jego ewentualnych wadach lub zaletach , ale to co napisałeś , daje dokładny obraz naszych polskich kinowych i kasowych przebojów.Za jakiś czas będzie można usłyszeć , iż "Katyń" to tak świetny film , że miliony postanowiły go obejrzeć.Podobnie było z" Quo Vadis" , "Ogniem i Mieczem" i jeszcze paroma przeciętniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 16:04, StroggMan napisał:

Mam pytanie odnośnie "300". Z jakim zwierzęciem walczył Leonidas jako chłopiec?

Wyglądało to na wilka tylko jakiegoś zmutowanego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 16:15, Pablo09 napisał:

*Patrz na mój gramsajt :)


Takie teksty sobie daruj. Nie reklamujemy gramsajtów na forum.
Możesz odpowiednią informację umieścić w podpisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, dzisiaj na tvn "Świadek koronny". Bardzo chciałem ten film zobaczyć a tutaj proszę tvn się postarała i na swoje dziesięciolecie wykombinowała taki film. Plus dla stacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 18:03, pretorianie napisał:

No, dzisiaj na tvn "Świadek koronny". Bardzo chciałem ten film zobaczyć a tutaj proszę tvn
się postarała i na swoje dziesięciolecie wykombinowała taki film. Plus dla stacji.


Zastanawia mnie jaki ten film jest, obejrze go dzisiaj i mam nadzieje że nie będe żałował. A co do faktu że go dają na tvn, to było od począdku wiadomo że go puszczą w tym roku ale troche zaskoczyli szybkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się